EN İYİ İCAT - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: EN İYİ İCAT  (Okunma sayısı 2345 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Moderatör
  • *
  • ÇÜNKÜ HAYAT BİR TERCİH MESELESİDİR
  • 30 Mesajı Toplam
    51 Kere Beğenildi
    • okul için hazırladığım web sitesi
  • GSM: 0 505 350 57 0
EN İYİ İCAT
« Topic Start: 01 Ocak 2012 - 11:35 »
  • Yayınlama
  •      RECEP ALİ DÜZENLİ
         rad1453@hotmail.com
         01 Ocak 2012 Pazar

EN İYİ  İCAT

Dünyayı kişisel bilgisayar (ipod, iphone, ipad ) çağıyla tanıştıran Apple markasının efsanevi yöneticisi Steve Jobs geçtiğimiz günlerde vefat etti. Steve Jobs Amerika`nın ve birçok insanın hayranlık duyduğu bir insandı. Stanford Üniversitesi`nde yaptığı tarihi konuşmada bir hakikati bütün çıplaklığıyla ortaya koyuyor ve haykırıyordu. “Bu duyguyu yaşayan biri olarak, ölümün faydalı fakat tamamıyla entellektüel bir konsept olduğunu söyleyebilirim. Kimse ölmek istemez. Hatta cennete gitmek isteyen insanlar bile oraya gitmek için ölmek istemez. Ölüm hepimizin son menzili. Kimse ondan kaçamadı. Ve olması gereken de bu, ‘çünkü ölüm hayatın en iyi icadı’. Çünkü ölüm hayatı değiştiren tek şey. Ölüm yeniyi yapmak için eskiyi yok eder. Şimdi ise yeni olan sizsiniz, fakat "o gün" şimdiden o kadar uzak değil. Siz de giderek yaşlanacak ve bu dünyadan göçüp gideceksiniz.”

Bu yazıyı okuduktan sonra kendi kendime şöyle bir soruları sordum. Ölüm gerçekten de en büyük icat mıydı? Ölüm olmasaydı ne olurdu? Bir haftalık ömrümüzün kaldığı bize söylense ne yapardık? Cennete gireceğimiz garanti olsa bile acaba ölmek ister miydik? Acaba ölüm olmasaydı dünya hayatı anlamını yitirir miydi? Ölüm olmasaydı dünya yaşanmaz bir hal alır mıydı?  Ölüm olmasaydı insanoğlu kendi yazdığı anayasalara ölümü ekler miydi? Yaşama hakkını belli bir kriterlere bağlar mıydı? Dünyaya sığmıyoruz diyerek ölümü kanunlaştırır mıydı?  Sorular... Sorular... Sorular... Muhtemelen ölüm olmasaydı bize hediyesi kargaşa, bunalım, kaos şeklinde olurdu. Ölümsüzlüğün olumlu bir tarafını yazın deseler sanırım kalem oynatamazdık.

Cevap çok basitmiş; ölüm hayatın en iyi icadı. Hakikaten bize zor gelse de, acı gelse de ölüm en iyi icat.

Üstat Necip Fazılın kalemiyle "Azrail'e (A.S.) "hoş geldin" diyebilmekte hüner”. Yani hazırlıklı olmakta. Seyahat çantanı her zaman hazır bulundurmakta hüner.

..................................

Tespit...

Bu modern hayat, daha çok özgürlük adı altında günümüz kadınından daha az dindar olmalarını talep ettiği için; daha az eş, daha az anne ve daha az kadın olmalarını istiyor.

Tebrik ediyorum...

Keşan müftüsüne “Noel baba iyi bir olsaydı bacadan değil kapıdan girerdi” sözü için soruşturma açılmış.  Soruşturma açıla dursun ben kendilerini yaptığı doğru tespitten dolayı kutluyorum.

Üzüldük...

Ölen 35 vatandaşımız ve yakınları için, devlet zor durumda kaldığı için, hükümet zor durumda kaldığı için, ordumuz zor durumda kaldığı için. Soru işaretleri ile dolu bir olay.

Kasıtlı veya tehdit altında verdirilen yanlış istihbarat. Kime yaradı? Bu ülke için huzur istemeyen kesimlere yaradı. Bu olayla teröristlere güvenlik koridoru açıldı. Muhtemeldir ki ordumuz bundan sonra sınırdaki kalabalık hareketlere kalabalık terörist guruplara daha zor şartlarda müdahale edecek. Teröristler kendilerine güvenli geçiş yolları oluşturmak için kendi vatandaşlarını hedef haline getirmekten çekinmiyor. Şimdilerde sınırdan geçişleri çok daha rahat.

Anayasa çalışmalarını engellemek, ülkeyi içe kapanık hale getirmek ve etrafındaki sorunlarla ilgilenmesini engellemek bu zihniyetin belli başlı amaçlarındandır.

Kınıyorum...

Müslümanlığı hiç kimseye kaptırmayıp akabinde çılgınlar gibi yılbaşı kutlayan insanımızı (özellikle 31 Aralık gecesi ailemi saat 12’ de uykusundan gürültü yaparak uyandıran üst komşumu) kınıyorum.

ALLAHa Emanet Olun...

Tavsiye edilen kitap :

Uygarlığın Ahlaki Bunalımları
         (Manevi Bir Erime mi? Yoksa İlerleme mi?)
         Leslie Lipson   
         Çeviren:Jale Cam Yeşiltaş
         İş Bankası Kültür Yayınları

Yeyüzünde böbürlenerek dolaşma.
    Çünkü sen (ağırlık veazametinle) ne yeri yarabilir nede dağlarla ululuk yarışına girebilirsin.

Recep Ali Düzenli 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ebruçobanoğlu (01 Ocak 2012 - 15:41)

Facebook Yorumları

Twittear