KAFA MİLLİ OLMADAN - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: KAFA MİLLİ OLMADAN  (Okunma sayısı 4303 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Moderatör
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • 33 Mesajı Toplam
    49 Kere Beğenildi
  • GSM: 0533 450 50 86
KAFA MİLLİ OLMADAN
« Topic Start: 20 Nisan 2012 - 19:23 »
  • Yayınlama

•      AHMET YAKUPHAN
         ahmetyakuphan@hotmail.com
         20 Nisan 2012 Cuma

KAFA MİLLİ OLMADAN

Millilik Arapça’da, dine bağlılık, dini öne almak; Türkçe’de ise milletini düşünmek, onu sevmek, milletinin menfaatlerini öne almak demektir. Her iki tarifte de milli olabilmek için önce kafada millilikle ilgili düşünce olmalıdır. Bu düşüncenin de aksiyona dönüşmesi için dinini çok iyi bilmesi, tarihini çok iyi bilmesi, kişinin ve ülkenin dostunu ve düşmanını çok iyi tanıması gerekmektedir.

Kişi bilgi sahibi olmadan, araştırma yapmadan, başkalarının lafları ile veya medya ile hareket ederek milliliğe ulaşamaz.

Kişi hele de koltuk sevdalısı ise milliliğe hiç ulaşamaz.
    Kişi bir de şöhret hastası ise onun da milli davranması hiç beklenemez.
    Bu durumları günümüzde çok iyi görmekteyiz.

Özellikle İslam ülkelerini yönetenlerin ne kadar milli olduklarını İslam âleminin durumundan çok iyi görüyoruz.

Maalesef bütün İslam dünyası sömürge durumuna düşürülmüş, taşeron yöneticiler aracılığı ile ülkelerin bütün zenginlikleri gayr-ı Müslimlere peşkeş çekilmiş ve çekilmeye devam etmektedir.

Bütün bir İslam dünyasında milli olan bir proje, bir üretim veya ülkelerin zenginliklerini işleyecek bir mekanizma bulunmamaktadır.

İslam dünyasında çok küçük de olsa söz veya hareketin milliliği, bütün Müslümanların yüreğine su serpmektedir.
    Ne kadar da özlemişiz “Milli” olmayı?
    Ne kadar da özlemişiz dik duran liderleri?
    Ne kadar da özlemişiz ülkesi için şehitliği göze alan yöneticileri
    Siz, milli olmadan ülkenin veya İslam âleminin ayağa kalkabileceğini, milli projeler yapabileceğini, tankını, uçağını, otomobilini kendisinin yapabileceğini düşünebiliyor musunuz?

Tüm bunları yapabilmek için de milli düşünen ve milli eğitim alan yöneticilere ihtiyaç vardır.

Milli düşünmeyi oluşturmadan, milli eğitim vermeden ülkesini seven insanları yetiştiremeyiz. O zaman da ülkesini ve milletini sevmek yerine koltuğunu ve parasını seven insanlar yetişir. ALLAH böyle insanlardan ve yöneticilerden ümmeti korusun.

Sevgi ve Selamlarımla
         Ahmet YAKUPHAN

Ahmet Yakuphan 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: sadıkyılmaz (02 Haziran 2012 - 08:40)
    • *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
    • 231 Mesajı Toplam
      424 Kere Beğenildi
      • antoloji
    KAFA MİLLİ OLMADAN
    « Yanıtla #1: 21 Nisan 2012 - 13:05 »
  • Yayınlama
  • Hocam, bu yazıyı beğeneyim mi beğenmeyeyim mi çözemedim ben?

"Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "

EBRU ÇOBANOĞLU 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: sadıkyılmaz (02 Haziran 2012 - 08:48)
    • Moderatör
    • *
    • ÜLKESİNE SEVDALILAR
    • 33 Mesajı Toplam
      49 Kere Beğenildi
    KAFA MİLLİ OLMADAN
    « Yanıtla #2: 22 Nisan 2012 - 13:03 »
  • Yayınlama
  • Ebru kardeşim bu yazının anlaşılmayan bir yönü olduğunu sanmıyorum. Ancak bu yazının eksikleri vardır. Onlarıda okuyucular tamamlar diye bilerek yazmadım. Sevgi ile kal.

• Aktif Visirli
    • *
    • 35 Mesajı Toplam
      51 Kere Beğenildi
    KAFA MİLLİ OLMADAN
    « Yanıtla #3: 23 Nisan 2012 - 18:56 »
  • Yayınlama
  •       Milliyetçilik  ya da millilik nedir bilirmisiniz sayın hocam? Vatanını milletini sevmektir. Kişilerin veya kurumların ne derece milli olduğunu nasıl anlayabiliriz? Ülkesine ve milletine neler kazandırabildiğinden anlayabiliriz. Siz ya da başkaları istediğiniz kadar milliyim deyin bu demekle olmaz. Atalarımız ne kadar güzel söylemiş sayın hocam "Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz". O halde mililik konusunda da ölçü alınması gereken o kişilerin yaptıkları hizmetlerdir. Yanılıyormuyum dersiniz?
           Hocam diyorsunuz ki çok özlemişssiniz dik duran liderleri. Bu sizin görüşünüzdür. Biraz araştırırsanız ta Cumhuriyetten bugüne şimdiki kadar dünya genelinde sözümüzün geçtiği başka bir dönem olmadığını anlarsınız. O kadar ki bugün bulunduğumuz coğrafyadaki ülkelerde  yaşanılan iç savaşlarda iktidarı ele geçirmek için çarpışan güçlerin gözü kulağı bizim bir bakanımızın, başbakanımızın yapıcağı bir açıklamadadır. Mesela  Libya'da, Tunus'ta, Suriye'de, Irak'ta velhasıl hemen her yerde yaşanılan iç savaşlarda ülkemiz yeni bir Osmanlı gibi doğrudan olmasa bile müdahil olabilmiş, sözünü geçirebilmiştir. Ben bunu o ülkelere çalışmak niyetiyle giden kendi insanlarımızdan bilirim. O kadar ki en gelişmiş Batı ülkelerinde bile aleyhimize bir karar alınsa ya da bir girişimde bulunulsa bizden bir yetkilinin yaptığı bir açıklamanın hemen akabinde bu ülkeler hemen geri adım atabiliyorlar. Mesela Fransa'nın kabul ettiği Ermeni soykırımı yasa tasarısı bizden büyük tepki görünce ekonomik, siyasal vb. pek çok konuda çıkmaza gireceğini anlayan Avrupa'nın bu güçlü devleti farklı kanallardan geri adım atmak zorunda kaldı. Bunun gibi daha çok örnekler verebiliriz. Bütün bunlarla ne demek istiyorum. Artık ülkemiz bugün itibarıyla ekonomik, siyasal, toplumsal hemen her alanda söz sahibi bir ülkedir. Bunu gözünüzü biraz açsanız sizler de görebilirsiniz. Buna vesile nedir diyecekseniz  son 10 yıldır ülkemizde hemen her alanda yapılan hizmet, icraat vb. tüm olumlu işler diyebiliriz.
           Sayın hocam bütün İslam ülkelerinde biz de dahil olmak üzere milli projeler olmamasından yakınıyorsunuz. Daha önce bunları anlatmıştım. Fakat  sizler bazı şeyleri bir türlü görmek istemiyorsunuz.  Öyle işinize geliyor herhalde. Sanayi, iktisat, savunma, eğitim, sağlık vb. hemen her alanda ülkemizde yapılan milli projeler diğer hiçbir dönemle kıyaslanmayacak ölçülerdedir. Bugün gelişmiş ülkelerde üretilip de bizim üretemediğimiz ne var dersiniz? En zoru diyebileceğimiz büyük yolcu uçakları bile ülkemizde şu an proje aşamasındadır. Gelişmişliğin göstergesi olan diğer unsurları uzun uzun anlatmıyım. Daha evvelki yazılarımda sizlere anlatmıştım oradan hatırınızdadırlar herhalde.
            Sayın hocam bugün asil milletimiz seçimlerde yaptığı doğru tercihlerle hemen her alanda gerçek özgürlüğüne kavuşmuştur. 28 Şubat 1997 ve ondan sonraki süreci hatırlayın, ülkemizde yaşananları, özellikle halkımızın inançlı kesimine karşı yapılan zulümleri ( bütün resmi kurumlardan dışlanmalar, başörtüsü yasağı, imam hatip mezunlarına üniversite sınavlarında yapılan katsayı haksızlığı, Kuran kursu kapatmalar, parti kapatmalar, fişlemeler....vs.), hortumcuları, soyguncuları daha hangisini sayıyım. O zamanlarla bugünü kıyaslarsak arada epey fark vardır herhalde ne dersiniz. Peki bunun sebebi nedir diye soracak olursanız siz bunun cevabını benden daha iyi biliyorsunuz ama bilmemezlikten geliyorsunuzdur. Yukarıda saydığım bütün bu zulümleri yapan ve halkımıza her türlü eziyeti mübah gören zihniyetin temsilcileri o gün 1000 yıl sürecek dedikleri bir zulüm döneminden sonra daha 15 sene geçmeden bu söyledikleri ve yaptıklarından dolayı peygamber ocağı olan askeriye dahil bütün resmi kurumlardan tasfiye olmuşlardır. Ve de kendilerini hiç ummadıkları bir yerde sanık sandalyelerinde, tutukevlerinde bulmuşlardır. Bütün bunlar daha evvelki Refahyol gibi hükümetlerin yapmak isteyip de yapamadığını şimdiki hükümetimizin akıllı bir siyaset izleyerek yapmasından dolayıdır.
             Sayın hocam şimdi siz ve sizin gibi islami çizgideki pek çok kimse şu anki hükümetimize yaptıkları bu büyük hizmetlerden dolayı minnet duyacağına tam aksine aslı astarı olmayan eleştirilerde bulunuyorsunuz. Sizin görüşünüzdeki öyle kimseler gördüm ki güya halkı uyarmak için kapı kapı dolaşıp şu an ki hükümetimizi vatan haini ilan ediyorlar. Yüce kitabımızda "münafikun" diye bir sure vardır. Onların anlattıkları ile şu an ki hükümet o lafını ettiğim suredeki münafık derecesinde gibidir. Münafıklık ki kafirlikten bile beterdir. Lakin yüce kitabımızda çok kereler vurgulanan bir şey daha vardır ki o da "müfteriun" diye biten ayetlerde de görüceğimiz gibi iftira etmektir. O da büyük günahtır. Şimdiki hükümetimiz münafıklık yapmışmıdır tam aksine ülkemizi münafıklardan temizlemişlerdir.  Tam aksine AKP hükümeti ülkemizi maddi ve manevi her alanda ihya etmiş ve de dünyanın sayılı güçlerinden biri yapmıştır. Kendilerine ne kadar şükretsek azdır. Lakin hükümetimize her türlü iftirayı atan kimseler içinse aynı durum söz konusu değildir. Kendileri de iftira etmenin büyük günah olduğunun bilincinde değildirler diye düşünüyorum. Saygılarımla ....

Geceler uzundur, onu uyuyarak kısaltma.
       Gündüzler aydınlıktır, onu günahlarınla karartma.

• Süper Moderatör
    • *
    • 46 Mesajı Toplam
      73 Kere Beğenildi
    KAFA MİLLİ OLMADAN
    « Yanıtla #4: 02 Haziran 2012 - 01:48 »
  • Yayınlama
  •                                                          Bakrac!
    Dine Milli-Milliyetine Milli,  Gecen sene izin dönüsümde Kapikule sinir kapisinda verdigimiz molada, Basbakanlikca görevlendirilmis Genc-hanim-ögrenci stajer-memurlar, Avrupa`da yasayan Türklerle ilgili-Türklerden  istatistiki bilgiler toplamak icin, bana söyle bir soru sordular, "Avrupa`da Türk olarak mi? yasamak istersiniz yoksa müslüman olarak mi? zor bir soru degilmi? dedim ki, Müslüman olmayan bir Türk`ün Alman gavurundan farkini bana söylermisiniz? demekki hem Türk hem Müslüman.

Kiziniz veya oglunuz evlenecek, karsinizda Müslüman bir Endonezyali kiz veya erkek var, diger tarafda gayri müslim! bir Türk kizi veya erkegi var tercih sizin, ben Endonezya`liyi tercih ederim, ya sizler?

Almanya`ya ilk geldigim yillarda, is yerinde ramazan ayinda oruc tutmayan Türkler vardi, oruc tutmayanlara almanlar sorardi, siz niye oruc tutmuyorsunuz siz TÜRK! degilmisiniz, siz müslüman degilmisiniz diye sormazdi, bizim dini-milliligimizle, milliyet-milliligimiz tarih boyunca öyle kaynasmiski bu "saglam kaynasmanin" farkinda olmayanlar biz müslüman-Türkleriz! bu kaynasmayi biz sulantirdik-Osmanli yikildi!  son zamanlarda ülkemizde bu saglam kaynasmayi temelde! bozmak icin nifakcilar ellerinden geleni yapmak gayreti icindeler.

Aslin sorulmatikca, Müslüman-Türk görülmetikce  saglam kaynasma eriyor! yönetenlerimizin bu nokta da eksigi vardir! bu tehlikeli-eksigi samanyolu tv`deki "Sefkat tepe" filminde ve Mavi Karadeniz tv`de-Kalandar programinda acikca görebilirsiniz.

zamaninda, atom reaktörleri yüzünden! Amerikaya karsi savasa hazirlanan Libya`nin 350 tane Fransiz! yapimi Mirage-2000 savas ucagi ve onlari kullanabilecek 330 maasli- Rus! pilot, Irak hic farkli degildi, Suriye de hic birsey yok, Iran biraz farkli gibi görünüyor? Türkiyemizin durumu-teknolojisi? ortada, demekki "kafa milli olmadan" 0lmuyor-olmaz!   

birde Ahmet Agabeyimin dikkat cekdigi "Kafa milli olmayinca" yazisinda anlatmak istedigi veya benim anladigim,  yüzde 80 yerli mali-Türk mali! olan BMC marka kamyonlarimizda bulabiliriz, sordum yüzde 20 si nedir diye "motoru" (ingilizmis) dediler yani biz bakrac! yapiyormusuz eger kafamizi millilestirebilirsek "Motor" da milli-yerli olacak! 

son on yilda dahil,  bakrac`i öteye gecememisiz ama gecmek icin calismalarin varligi görünüyor gibi-de olsa iyi bir gelisme sayilabilir.

zihnine saglik kiymetli Ahmet agabeyim, selam ve sevgilerimle

"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
    Da`vetin vardi dün ezanlarda...
    Seni ey ma`bedim utansinlar,
    Kapayanlar da acmayanlar da!

HACISERIFOGLU-
    MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

Servet Isıldar 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: sadıkyılmaz (02 Haziran 2012 - 08:33)
    • Sadık Yılmaz
    • Aktif Visirli
    • *
    • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • 358 Mesajı Toplam
      493 Kere Beğenildi
      • Marankoz
    • GSM: 0536 553 63 59
    KAFA MİLLİ OLMADAN
    « Yanıtla #5: 02 Haziran 2012 - 08:47 »
  • Yayınlama
  • milli: mili olan aynı noktadan tek hareketle tüm senfoniyi kumanda etmek

mekanik milli bu. görüşü milli de aynı sisdem biri hakiki diğeri zahiri ve hakiki

mil kırıınca tüzen bozulur

millilik kaybolunca yine düzen bozulur

sevdimde sevmedi sevduğum beni
    uğruna tükettim ben bu bedeni
    anlamadım ardındaki nedeni
    boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
    cekip gider bu sevene yük deyil
    sevip sevip ayrılığı seçenler
    çeker gider buda ona ilk deyil

• Moderatör
    • *
    • ÜLKESİNE SEVDALILAR
    • 33 Mesajı Toplam
      49 Kere Beğenildi
    KAFA MİLLİ OLMADAN
    « Yanıtla #6: 04 Haziran 2012 - 14:09 »
  • Yayınlama
  • Servetciğim ayni şeyleri düşünüyoruz. Müslüman olmayanın ALLAH katında bir değeri varmı? O kişinin ırkı ne olursa olsun farketmez. En kötü milli olan en iyi işbirlikçiden daha iyidir. Sevgi ile kal

• Moderatör
    • *
    • ÜLKESİNE SEVDALILAR
    • 33 Mesajı Toplam
      49 Kere Beğenildi
    KAFA MİLLİ OLMADAN
    « Yanıtla #7: 06 Haziran 2012 - 10:52 »
  • Yayınlama
  • Sadıkcığım öz kelimelerle işi anlatmışsın. Eline sağlık.

Facebook Yorumları

Twittear