ADALET MÜLKE TEMEL OLAMAYINCA! - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: ADALET MÜLKE TEMEL OLAMAYINCA!  (Okunma sayısı 2142 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Süper Moderatör
  • *
  • 46 Mesajı Toplam
    73 Kere Beğenildi
     SERVET IŞILDAR
     servetisildar@msn.com
     09 Mayıs 2012 Çarşamba

ADALET MÜLKE TEMEL OLAMAYINCA!     

Sporu bile spor olmaktan cikardilar, Sike Mahkemeleri sonrasi! Cikan olaylar yillardir terör örgütünün Ülkeye yasattiklarindan hic farkli görüntü vermiyor.

Aynen Terör örgütü elemanlari gibi, ciceklere bile tahammülü olmayan spor-terör örgütü elemanlari ortaligi birbirine katiyor .cevreye, insanlara, insanliga zarar verecek kadar gözü karariyor “güya” takim taraftarlarinin.

Bunlar Spor-takim taraftarindan cok, Parali provokatörler, terror örgütü yan”tas”lari olsa gerek.

Hükümet dahi yüzde yüz sike yapildiginin kesinlesmesi halinde bile, üzerine en sert ve tavizsiz bir sekilde gitmesi gerekirken, bir takim taraftarlarinin “OY” larini kaybetmeme telasina düsmüs, Ülkeyi ikinci bir terror belasina sokmustur.

Eger bu Sike olayi Ülkeyi “ekonomik”(bir takim-lik ekonomi!) olarak zor virajlara sokacakti ise, ya bu isleri hic karistirmayacakti yada düzeltmek adina ihtarlarla ne yaptiginizi en ufak detayina kadar biliyoruz ayaginizi denk alin yoksa dönüsü olmayan yola girersinin uyarilariyla sike oyunlarini önlemeyi becerebilmeliydi.

Ülkede Adaletin-kanunlarin ancak mazluma! isletildigini cok iyi biliyor, kodesdeyken bile dehdit ediyor, hele burdan bir cikayim sana gösterecegim dünyanin kac bucak oldugunu diyebiliyor.

Sike anlasilir anlasilmaz nasil Trabzon`u sampiyonlar ligine gönderdiysen hemen puan mi sileceksin, 3. Lige mi düsüreceksin kanunlari uygulayacak sucu isleyenleride suclarina razi edeceksin.

Taraftarlikla, vurdum duymazlikla, birtarafa tehdit birtarafa hosgörüyü oynamaya calismakla ülkenin basina ikinci bir terörü yaratanlar terör mezrasina kapilacak gibi görünüyor!
Bu isi daha fazla uzatmadan, verilmesi gereken cezalarin verilerek yeni sezonun baslamasina kadar süküneti saglamaktan kacinilmamali, ülkeyi tehlikeli yeni bir sikintidan bertaraf etmeyi becerebilmeli idareciler.

Adaleti her vatandasa esit uygulayamazsaniz eskiyaligin, kabadayiligin önünü acarsiniz ve bu acilis sizinde önünüzü keser!

Gecen yil Trabzon dayim, Devlet Vatandasla kucaklasma sloganiyla yüzde elli vergi affi getirdi, vergi dairesinde bir vatandas diyor, ben yüzde yüz ödedim, bu kacakcilar! elli ödüyor kucaklasma adina bunlar bizden daha sadik vatandas, elleri sikiliyor ve onlara tesekkür ediliyor.

Alman derin Devletinin katlettigi günahsiz! Türklerin ailelerine tazminat olarak besbin Euro ödendi, bizdeki kacakcilarin!? ailelerine Devletimiz yüzkirkbin TL yani yaklasik ellibesbin Euro ödedi iste adaletin, tavizsizligin  ve adaletsizligin, tavizin farki ve huzuru!
Adaletin kesdigi parmaktan kan cikmaz-acimaz, adaletin kesemedigi parmak kangren oluyor tüm ülke insanlarini sikintiya sokuyor.

Almanya`da pek maca gittigimi söyleyemem, bir gün merak ettim bölgemizde oynanan büyük bir maci seyretmeye gittim, disarda büyük bir seyirci kitlesi, stadyuma girmek icin birbiriyle yarisiyor, disarda sloganlar atiyorlar baksan korkulacak bir durum insan cekiniyor, iceri girince mac basliyor, ilerliyor, gol oluyor,  o disarda cekindigim seyircilere bakiyorum hic birinin macla alakasi yok birbirleriyle konusuyor, gülüyor , baslarindan gecen önemli, heyecanli olaylari anlatip gülüyorlar, yiyip iciyorlar ve mac bitiyor ve birbirlerine soruyorlar mac bittimi skor birisi bir-bir diyor öteki zaten belliydi diyor ve güle oynaya statyum terkediliyor.

Tiyatrolari, Tiyatro Sanatcilari hic farkli degil, küfürlü tek güldürü kelimesi bulamazsiniz, bizde ise Tiyatro sanatcilarimizin tek meziyeti küfürün alasini bilmek acik,acik küfredebilmeyi ve seyirciyi güldürmeyi, eglendirmeyi basarabilmek marifet! Sayiliyor. Tabiiki seyircide küfüre bayiliyor; güle,güle gözlerinden yaslar akiyor ve bu seyirciler maca giderse ne olur bir düsünelim hatta düsünmeye gerek yok maca gitmeye de gerek yok tv`den izlemekle bile herseyi görüp, sahit olabiliriz.

Ülkenin koskoca takiminin puanlari mi silinirmis, ikinci,ücüncü lige mi düsürülürmüs, bes sene Dünya`dan kopun, zaten 10 yil ilerdesiniz, varsin canini disine takip bir sezon boyu mücadele veren takimin emekleri kül olsun,cigerleri yansin ne olurki, annenizin dizlerinin dibinden ayrilmayin, hani adaletli kalkinma?

Bütün bu olaylara ve verilen tavizlere, uygulanmasindan korkulan kanunlara bakarak „Adalet Mülk`e ve millete Temel yaptirilmiyorsa veya sadece bir kismina! Temel olarak görülüyorsa ne yapsin Sadri Sener“ demek istiyorum „Hele kendi insanida ona karsi duruyorsa“

Demekki,  Adalet Mülke Temel olamayinca, Cati catirtiyor!

www.gulenkoyu.com sitesini ziyaret eden tüm kardeslerime selam ve sevgilerimle

Servet isildar

"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
Da`vetin vardi dün ezanlarda...
Seni ey ma`bedim utansinlar,
Kapayanlar da acmayanlar da!

HACISERIFOGLU-
MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

• Aktif Visirli
  • *
  • 52 Mesajı Toplam
    71 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0532 160 62 61
  Başkan eline yüreğine sağlık diyorum.....A.E.O

Facebook Yorumları

Twittear