OF DEYİP GEÇMEYİN! - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: OF DEYİP GEÇMEYİN!  (Okunma sayısı 1300 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
  • 349 Mesajı Toplam
    550 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
OF DEYİP GEÇMEYİN!
« Topic Start: 27 Eylül 2012 - 09:32 »
  • Yayınlama

• Yazar:
    Yaşar FALCI
    Tarih:
    25 Eylül 2012
    E-Mail:
    yafalci@hotmail.com
    Kaynak:
    www.dernekpazarim.com

OF DEYİP GEÇMEYİN!

Hepimizin bildiği bir karınca hikâyesi vardır. Ateşe atılan Hz. İbrahim’e yardım için ağzında su götürmeye çalışan karıncaya;

- Sen bu halinle ona ne su yetiştirebilirsin, ne de ulaşabilirsin? Karınca Eğer ulaştıramazsam da hiç olmazsa bu yolda ölürüm der.

Karıncanın o meşhur cevabı bizlere ders veriyor adeta. Evet, kardeşler ramazan ayını geride bıraktık bayram yaptık, birilerine de az da olsa belki bayram yaptırdık. Of’ta Trabzon İ.H.H ve Of Kardeşeli Derneğiyle birlikte ramazanın son günlerinde kurduğumuz Arakan’a Yardım ve Resim sergisi standında Mymarın Arakan şehrindeki Müslüman kardeşlerimize tam olarak 25bin 481 TL para yardımı yaptık. Neden mi yaptık? Bizim âlemlere rahmet peygamberimiz a.s. ”Müslümanlar bir vücudun azaları gibidirler; onlardan biri rahatsızlanınca tüm vücut zarar görür.“ buyuruyor.

Evet, bu ramazana kadar ben de sizin gibi Arakan diye bir yerin varlığını bile bilmiyordum. Ama Arakan’da yapılan katliamları TV lerde görünce harekete geçmemiz gerektiğini düşündük. Trabzon İ.H.H. Derneğindeki toplantıda aldığımız kararla harekete geçtik. Hareket noktası olarak ta Âlimler şehri Of’u muzu seçtik. Başta Of Çarşıbaşı Cami İmam Hatibi İsmail Akyüz hocamız ve Kardeşeli Derneği bize azami derecede yardımcı oldular. Hayırlı bir işe karar verdiğimiz zaman, her zaman yanımızda olan bu güzide insanlarla başlattık bu çalışmamızı. Niyet hayır olunca da akıbette hayır oldu çok şükür. İki gün boyunca yapılan çalışmada benim hedefim 15bin TL idi. Ama Of’umuz duyarlı insanları bizi yanılttı ve nerdeyse hedefimin iki katına tekabül eden miktarda para yardımında bulundular. Çevremizde her ne kadar kötü gelişmeler olsa da; bu gelişme beni ümitlendirdi. Demek ki kaybetmediğimiz değerlerimiz varmış halen. İnsanlık ölmemiş halen. Mazlumların sesine kulak veren cömert birileri varmış halen.

Geleceğin büyükleri olan çocukların ilgisi de oldukça fazlaydı. Harçlıklarını gelip bu kumbaralara atmaları duygulandığım anlardandı. Tüm Siyasi partilerin de ilgisi bizim; adına çalışma yaptığımız kurumların tarafsızlığı ve güvenirliğini tesciller gibiydi. Teşekkürler Of, Teşekkürler Oflular. İşte Of'umuz gerçek yüzü... Daha güzel hizmetlerde buluşmak üzere Emanetlerin zayi olmadığı yere; Yüce ALLAH’a emanet olun.

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

İsmail Düzenli 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: Karaali Ali Düzenli (13 Kasım 2012 - 15:35), hasanakyol (10 Kasım 2012 - 13:12)

Facebook Yorumları

Twittear