ZALİMLERE MEYLETME(ME)K - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: ZALİMLERE MEYLETME(ME)K  (Okunma sayısı 1560 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Moderatör
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • 33 Mesajı Toplam
    49 Kere Beğenildi
  • GSM: 0533 450 50 86
ZALİMLERE MEYLETME(ME)K
« Topic Start: 16 Şubat 2013 - 11:10 »
  • Yayınlama

•      AHMET YAKUPHAN
         ahmetyakuphan@hotmail.com
         16 Şubat 2013 Cumartesi

ZALİMLERE  MEYLETME(ME)K

ALLAH (cc) insanları niçin yarattığını Zariyat süresi 56. Ayetinde şöyle belirtmektedir. "Ben insanları ve cinleri beni tanısınlar ve bana ibadet etsinler diye yarattım." (Bakara süresi) 30 da "Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım buyurmaktadır". ALLAH(cc) bu iki ayette insanın kişisel ve toplum içerisinde ne yapması gerektiğini belirtmektedir. İkinci ayetteki halife, yeryüzünde zulümleri önleyecek, adaleti hâkim kılacak insan demektir.

Bu insan kim olacaktır?  Bu insan Hans midir? Yoksa Hasan mıdır?

Bugün dünyayı kimler yönetiyor ve nasıl yönetiyor? Müslüman uyumaya devam ediyor. Oysa dünyanın yönetimi Hanslara bırakılamaz. Bugün dünyayı yönetenlerin nemrutlardan firavunlardan ne farkları var?

ALLAH’ın insanlara sunduğu nimetleri adaletsiz dağıtanların, ALLAH’ın hukukunu tanımayanların, insanlara kan, zulüm ve gözyaşından başka bir şeyi reva görmeyenlerin zalimlerden ne farkları var.

Beki,  Zalimlere meyledenler, zalimlerin yanında olanlar, zalimlere yardımcı olanlar ve onlarla iş birliği halinde olanlar nedir?

Zulme rıza zulümdür.

Ayeti kerimede "Zalimlere meyletmeyin size ateş dokunur." (Hud-113) buyrulmaktadır.

Nefislerini üstün görenler, bencil olanlar, mal için makam için dininden davız verenler veya dinini satanlar,

ALLAH’ın helal ettiklerini haram, haram ettiklerini de helal edenler ve ne adına olursa olsun bu doğrultu da kanun çıkaranlar,

Faiz, dünyanın gerçeğidir deyip faizsiz ekonomi olur mu diyenler,

Peygamberin yaptığı gibi yapmayanlar onun yolundan gitmeyenler onun dostlarının yanında olmayıp düşmanlarının yanında olanlar,

Komşu haklarına riayet etmeyenler, çocuklarına adaletle davranmayanlar ve yetim hakkı yiyenler zalim değil de nedirler?

Müslüman, namazını kılıp orucunu tutup bir hoca efendiye tabi olup gerisi beni ilgilendirmez diyemez. Müslüman, ALLAH’ın hukukunun dışında hukuku kabul edemez. Bu düzenin iyi olduğunu söyler ve hakk için çalışmazsa ALLAH(cc) ona zalimlerin egemenliği altında yaşamayı nasıp eder. Bugün Müslümanların yaşadığı budur.  Müslümanlar görevlerini yapmadığı için dünyadaki bütün zulümlere ortaktırlar.

Dünyanın adaletle yönetildiğini, zulümlerin ortadan kalktığını haramların asgariye indirilip ortalıkta yapılmadığı bir dünya için çalışanların ne büyük cihat yaptıklarını ve bunun gerçekleşmesi halinde ne kadar sevap alacaklarını düşünebiliyor musunuz?

Bu sevap ölçüsünün hiçbir ibadetle kıyası mümkün müdür?

Bunun olabilmesi için Müslümanın yönetime talip olması gerekiyor.

Müslüman, dünyanın yönetimini gayrı Müslimlere bırakamaz. Gayrı Müslimlerle iş birliği yapamaz, onlarla iş birliği yaparak ülkesini yönetemez hatta onlara meyledemez. Bu konuda Peygamberi örnek alarak ALLAH Resulünün gösterdiği dik duruşu göstermek zorundadır.

Bunu yapmazsa iki dünyasını da kaybeder.

ALLAH(cc),  dostlarına dost olup zalimlere meyletmeyenlerden eylesin.

Sevgi ve Selamlarımla
         Ahmet YAKUPHAN

Ahmet Yakuphan 'nin Mesajlarını Beğenen 3 Kullanıcı: Recep Ali Düzenli (28 Mart 2013 - 10:47), tuğba akyüz (18 Şubat 2013 - 01:34), Hasan AKYOL (16 Şubat 2013 - 16:33)

Facebook Yorumları

Twittear