GÖREVE BAŞLARKEN - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: GÖREVE BAŞLARKEN  (Okunma sayısı 6200 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Moderatör
  • *
  • 73 Mesajı Toplam
    137 Kere Beğenildi
    • AKSPOR LTD. ŞTİ.
  • GSM: 0533 727 22 60
GÖREVE BAŞLARKEN
« Topic Start: 23 Şubat 2013 - 15:33 »
  • Yayınlama
  •      AHMET AKTÜRK
         ahmetakturk61@hotmail.com
         23 Şubat 2013 Cumartesi

BAŞKANIN KALEMİNDEN...

GÖREVE BAŞLARKEN...

Sevili Gülen Köylülerim...

Yaklaşık 7 yıldır faaliyetini devam ettiren “İSTANBUL GÜLEN KÖYLÜLERİ DERNEĞİ” bu zamana kadar çok güzel hizmetlere imza attı. Bende sözlerime bu güzel hizmetlere vesile olan başta derneğimizin kurulması fikrini ortaya atan sayın Nevzat YAZICI’ya kurucu başkanımız sn Ahmet AKYOL'a,ve derneğimize sırasıyla başkanlık yapan Sn. Abdullah SAY’a, Sn. Mehmet DÜZENLİ’ye,sn Abdullah AKTÜRK' e şükranlarımı sunarak başlamak istiyorum.

Dernekçilik bir nevi cemiyetçiliğe açılan en önemli adımlardan birisidir, Dernekçilik özellikle gurbette ve büyük şehirlerde yaşayan hemşeriler için en önemli ve en etkin kuruluşlardan birisidir. Özellikle Hastalıklarda, cenazelerde düğünlerde, nişanlarda, kültürel faaliyetlerde (Köy gecelerinde, kermeslerde, futbol turnuvalarında, gezilerde, pikniklerde, sohbet toplantılarında vb.) bunların başında gelir.

Derneğimiz de bu zamana kadar bu tür etkinlikleri elinden geldiğince başarılı bir şekilde ifa etmiştir."her nerede olursak olalım biz büyük bir aileyiz" sloganını en iyi şekilde uygulamış ve bundan sonrada uygulamaya devam edecektir. Kuruluşundan beri görevde olan her yönetim yapmış olduğu güzel faaliyetlerle bir sonraki yönetime örnek teşkil etmiştir, Özellikle 2010-2012 dönemleri arasında görevde olan ve şu anda da bir nevi devamı olan yönetimin yapmış olduğu faaliyetler bundan sonraki yönetim içinde çıtayı biraz daha yukarıya çıkarmıştır. En önemlisi de zor bir dönemde devraldığı derneği iki yıl içerisinde toparlayıp, İstanbul gibi metropol bir şehirde saygın hale getirmiştir, köylülerimizi daha çok bir araya getirmek için çalışmalar yapmış, kültürel faaliyetlere ağırlık vermiş, manevi programlar düzenlemiş, insanların kaynaşması için çeşitli etkinlikler düzenlemiş, hasta ziyaretleri, esnaf ziyaretleri, başka şehirlerde yaşayan köylülerimizi ziyaret etmiş, futbol turnuvaları düzenlemiş, kermes düzenlemiş, başka derneklerle diyalogları genişletmiş ve bunun gibi birçok güzel hizmetleri başarıyla gerekleştirerek saygınlığını bir o kadar daha artırmıştır.

Bizlerde 2013 yılının Ocak ayında yapılan genel kurulla yönetime aday olduk ve sizlerinde teveccühleriyle yönetime seçilmiş bulunmaktayız, seçildikten sonra yaptığımız ilk toplantıda almış olduğumuz en önemli kararlardan bir tanesi, bu zamana kadar yapılan hiç bir faaliyeti kesintiye uğratmadan devam ettirmek, yapılan hizmetler geride kalmıştır önemli olan yapılamayanları yapmak sloganıyla yapılamayan hizmetleri yapmak ve bundan önceki yönetimimizin de en çok önem verdiği ve olmazsa olmazlarımızdan adeta yöntemimizin misyonu haline gelen “ÜNÜVERSİTE ÖĞRENCİLERİMİZE” burs vermeyi sürdürmek hatta hedefi biraz daha yükselterek bu sene belkide Türkiye’de bir ilk olan köyümüz kuran kursu öğrencilerine de harçlık adı altında burs vermek. Yaklaşık 80 üniversite de okuyan ve 20 ye yakın kuran kursunda okuyan yavrularımıza kesintisiz 8 ay burs vermeyi devam ettiriyoruz, Bunun yanında derneğimizin önemli faaliyetlerinden biri olan ve bu senede Nisan ayı çerisinde yapılmasını düşündüğümüz geliri tamamen eğitim amaçlı, Kur’an Kursu ve üniversite öğrencilerimize verilmek üzere kermes düzenliyoruz. Bu amaçla siz değerli köylülerimizden her türlü desteği bekliyoruz. Özellikle satılmak üzere eşya toplama konusunda özverili çalışmalarınızı bekliyoruz.

Son olarak şunu söylemek istiyorum. Bizler yönetim olarak siz değerli köylülerimize daha iyi hizmet verebilmek için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız, sizlerde bizlerin daha iyi hizmet edebilmesi için elinizden gelen her türlü yardımı gayreti göstermenizi istiyoruz. Dernek lokalimizde bulunan kütüphanemizi aktif olarak kullanmanızı, zaman buldukça derneğimizi sık sık ziyaret etmenizi, derneğimizin sizlere daha iyi hizmet edebilmesi için olumlu eleştirilerinizi, yapmış olduğumuz etkinliklere katılımlarınızı, birlik ve bütünlüğümüzü her zaman korumamızı, insanımıza hizmet yönünde birbirimizle yarışmanızı ve her şeyden önemlisi de birlik ve bütünlüğümüzü devamlı korumanızı sizlerden önemle rica ediyorum...

Saygı sevgi hürmet ve muhabbetlerimle...

İSTANBUL GÜLEN KÖYÜ DERNEK BAŞKANI
    AHMET AKTÜRK

BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...

Ahmet Aktürk 'nin Mesajlarını Beğenen 7 Kullanıcı: AHMET AKTÜRK(HOCA) (12 Ekim 2013 - 12:45), iSM@iL DUZENLi (25 Şubat 2013 - 09:14), sadıkyılmaz (24 Şubat 2013 - 07:53), Hasan AKYOL (24 Şubat 2013 - 00:31), Şafak YAZICI (23 Şubat 2013 - 23:27), YAVUZ BİBER (23 Şubat 2013 - 20:17), dursunersin (23 Şubat 2013 - 16:56)
    • Aktif Visirli
    • *
    • DEVLET MİLLET EBED MÜDDET - KUTLU MİLLET
    • 40 Mesajı Toplam
      47 Kere Beğenildi
    • GSM: 05337352022
    GÖREVE BAŞLARKEN
    « Yanıtla #1: 23 Şubat 2013 - 23:29 »
  • Yayınlama
  • (Dernekçilik bir nevi cemiyetçiliğe açılan en önemli adımlardan birisidir, Dernekçilik özellikle gurbette ve büyük şehirlerde yaşayan hemşeriler için en önemli ve en etkin kuruluşlardan birisidir. Özellikle Hastalıklarda, cenazelerde düğünlerde, nişanlarda, kültürel faaliyetlerde (Köy gecelerinde, kermeslerde, futbol turnuvalarında, gezilerde, pikniklerde, sohbet toplantılarında vb.) bunların başında gelir.)

Sn Başkan, bu yazdıklarınız bir zaman son bir kaç yıl içerisinde olmuştur.

özeleştiri: Galiba biraz daha yontulmaya ihtiyacımız var!

Başarılı bir gelecek sizleri beklemektedir. bu konuda siz ve yönetim kurulunuza ciddi görevler düşmektedir. ağzı olan konuşur ama bir atasözü... İt ürür Kervan Yürür... Kıssadan hisse vesselam...

Şafak Yazıcı 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: AHMET AKTURK (27 Şubat 2013 - 07:16)
    • “Sevgiliden gelen her şey sevgilidir.” Ne geldiyse ELHAMDÜLİLLAH..
    • Aktif Visirli
    • *
    • Bize her yer VİSİR..
    • 28 Mesajı Toplam
      55 Kere Beğenildi
    GÖREVE BAŞLARKEN
    « Yanıtla #2: 24 Şubat 2013 - 00:41 »
  • Yayınlama
  •            Değerli Başkanımız Ahmet AKTÜRK abime; özverili ve  severek yaptığı fedekar çalışmalarını yakinen bilen biri olarak, G Ö N Ü L D E N  B A Ş A R I L A R  dilerim.

34_61

Hasan AKYOL 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: AHMET AKTURK (27 Şubat 2013 - 07:16)
    • Aktif Visirli
    • *
    • ÜLKESİNE SEVDALILAR
    • 33 Mesajı Toplam
      49 Kere Beğenildi
    • GSM: 0533 450 50 86
    GÖREVE BAŞLARKEN
    « Yanıtla #3: 26 Şubat 2013 - 13:06 »
  • Yayınlama
  • Ahmet kardeşim seni ve yönetimini kutluyor hayırlı işlerde başarılar diliyorum. Güzel işlerde yapacağına inanıyorum. Farkın belli olsun. Gözlerinden öpüyorum.

Ahmet Yakuphan 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: AHMET AKTURK (27 Şubat 2013 - 07:16)
    • Sadık Yılmaz
    • Aktif Visirli
    • *
    • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • 358 Mesajı Toplam
      493 Kere Beğenildi
      • Marankoz
    • GSM: 0536 553 63 59
    GÖREVE BAŞLARKEN
    « Yanıtla #4: 26 Şubat 2013 - 18:24 »
  • Yayınlama
  • Dün ekin biçen el bugün bayrak taşıyor
    Düşün bir Trabzon nerde dernek nerde Ahmet’im
    Köylü senin derneğini kucağında taşıyor
    İkisi de halk için bir değerde Ahmet’im

İster dernek peşinde ister işin başında
    İster yeni doğmuş ol ister ol yüz yaşında
    Barışında dadı var nefsi ile savaşında
    Senin şanlı atın var her zaferde Ahmet’im

Dolaşırsın yurdumun yokuşunu düzünü
    Uğraşırsın katarak gecene gündüzünü
    Görüyorum hayır için tebessümlü yüzünü
    Senin bitmez gücün var inanılmaz Ahmet’im

sevdimde sevmedi sevduğum beni
    uğruna tükettim ben bu bedeni
    anlamadım ardındaki nedeni
    boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
    cekip gider bu sevene yük deyil
    sevip sevip ayrılığı seçenler
    çeker gider buda ona ilk deyil

Sadık Yılmaz 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: tuğba boz (01 Mart 2013 - 01:31), AHMET AKTURK (27 Şubat 2013 - 07:16)
    • Yaa Sabır...
    • Administrator
    • *
    • 350 Mesajı Toplam
      551 Kere Beğenildi
      • Gülen Köyü Web Sitesi
    • GSM: 0535 481 76 24
    GÖREVE BAŞLARKEN
    « Yanıtla #5: 16 Eylül 2013 - 16:27 »
  • Yayınlama
  • Başkanım nerdeyse göreviniz sona erecek yazı hala değişmedi... :)

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• Moderatör
    • *
    • 73 Mesajı Toplam
      137 Kere Beğenildi
      • AKSPOR LTD. ŞTİ.
    • GSM: 0533 727 22 60
    GÖREVE BAŞLARKEN
    « Yanıtla #6: 16 Eylül 2013 - 18:36 »
  • Yayınlama
  • Başkanım nerdeyse göreviniz sona erecek yazı hala değişmedi... :)
    Sanki doğru dersin gibime geliyor...Yazı bayağı bayat duruyo..En kısa zamanda taze yazi yazacam söz..

BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...

Ahmet Aktürk 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: tuğba boz (24 Eylül 2013 - 22:54)
    • Sadık Yılmaz
    • Aktif Visirli
    • *
    • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • 358 Mesajı Toplam
      493 Kere Beğenildi
      • Marankoz
    • GSM: 0536 553 63 59
    GÖREVE BAŞLARKEN
    « Yanıtla #7: 10 Ekim 2013 - 06:11 »
  • Yayınlama
  • ben bu şiiri nezaman yazdım hatırlamıyorum