2013 YILI DERNEKPAZARI KAYMAKAMLIK KUPASI MAÇLARI BAŞLIYOR - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: 2013 YILI DERNEKPAZARI KAYMAKAMLIK KUPASI MAÇLARI BAŞLIYOR  (Okunma sayısı 4366 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

 • Yaa Sabır...
 • Administrator
 • *
 • İleti: 3.134
 • Cinsiyet: Bay
  • Gülen Köyü Web Sitesi
 • GSM: 0535 481 76 24
Günlerdir gençlerin merakla beklediği 2013 Dernekpazarı futbol turnuvası nihayet başlıyor...

Editörümüz Yaşar FALCI; gençlerin mesajını Kaymakamımıza iletmesi üzerine Kaymakamımız sahada gerekli tadilatın yapılacağını ve gereken desteği vereceğini belirtti. Öte yandan sahanın tam bakım ve onarımını Valiliğe bildirdiğini ve konunun takipçisi olacağını belirttiler. Kaymakamımıza Gençlerimiz adına teşekkür ederiz.

TURNUVA KURALLARI:

01.  Futbol turnuvasını düzenlemesindeki temel amaç; birlik, beraberlik, dostluk ve kardeşlik duygularının geliştirilmesidir.

02.  Turnuvaya katılacak oyuncuların babasının veya kendisinin doğum yeri olarak Dernekpazarı yazmalıdır. Aksi halde oyuncu yabancı statüsüne dâhil edilir.

03.  Turnuva için yabancı kontenjan sayısı 1 olarak belirlenmiştir.

04.  Turnuva grup maçları tek devreli lig usulüne göre oynanacaktır. Grupta ilk dört sırayı alan takımlar bir üst tura çıkacaklardır.

05.  Grup maçlarından sonra önceden belirlenmiş fikstüre göre iki maç üzerinden eleme maçları oynanacaktır.

06.  Gruplarda puan eşitliği halinde öncelikle takımların birbirleriyle yaptıkları maç dikkate alınacaktır. Eşitlik olması durumunda sırasıyla genel averaja, toplam gol sayısına, kırmızı kart sayısına, sarı kart sayısına bakılacaktır eşitlik bozulmamışsa kura çekilecektir.

07.  Grup maçlarında galibiyete 3 puan, beraberliğe 1’er puan verilecektir.

08.  Eleme turlarında beraberlik halinde 15’er dakikalık iki uzatma devresi oynanacaktır. Beraberlik bozulmadığı takdirde maçın galibi 5’er penaltı atışı sonucunda belirlenecektir. Beraberliğin bozulmaması halinde seri penaltı atışlarına geçilecek ve ilk avantajı sağlayan takım maçın galibi sayılacaktır. Penaltı atışlarını sahada yer alan oyuncular yapabileceklerdir. Sahadaki oyuncuların tamamı atış kullanmadan, bir oyuncu ikinci kez atış yapamayacaktır.

09.  Maçlarda huzursuzluk, kavga çıkaran, ahlaksız ve centilmenliğe aykırı davranışlarda bulunan, hakeme aşırı itiraz edip diğer oyuncuların huzurunu kaçıran oyuncu takımıyla birlikten turnuvadan ihraç edilecektir.

10.  Maç saatinden 5 dakika önce oyun kurallarında belirtilen şekilde sahada hazır bulunmayan takım 3‐0 hükmen yenik sayılacaktır.

11.  Her takım en az bir yönetici bildirmek zorundadır. Yöneticiler maçlarda bulunmak zorundadır.

12.  Turnuvaya katılacak takımlardan, istenen belgeler ve ekli dilekçe ile en geç 9 Ağustos 2013 tarihine kadar Tertip Komitesine başvurmaları gerekmektedir. Takımlar, turnuvanın ilk maçından bir gün öncesine kadar kadrolarını güncelleme hakkına sahiptir. Belge ve bilgileri eksik olan takımların başvuruları kesinlikle kabul edilmeyecektir.

13.  Turnuvaya katılım ücreti takım başı 200 TL olarak belirlenmiştir.

14.  Takımlarda aktif yada pasif profesyonel lisansı bulunan yada bulunmuş oyuncu oynatmak yasaktır. Kuralı ihlal eden takım tespit edilip turnuvadan ihraç edilecektir.

15.  Takımlar tek tip forma ile müsabakalara çıkmak zorundadır.

OYUN KURALLARI:

01.  Takım kaptanı belirlenecek, kaptan takımının maç içi ve maç dışı her türlü organizasyonundan sorumlu olacaktır. Maçlarda mutlaka takım kaptanı takımın başında bulunacak, bulunmaması durumunda yerine kaptan belirlenecektir.

02.  Takımlar müsabakaya nizami forma, malzeme ve ekipman ile çıkacaklardır, kendisine veya bir başka oyuncuya tehlikeli olabilecek herhangi bir giysi giymeyecek veya (her çeşit takılar da dahil) gereçler taşımayacaktır. Altı metal çivili, karşılaşma hakeminin onaylamadığı krampon/ayakkabı giyilmesi yasaktır. Kurallara uymamakta ısrar eden oyuncular turnuvadan ihraç edilecektir.

03.  Takım listeleri en az 7, en çok 11′ sporcu ve 1 idareciden oluşacaktır,

04.  Takımların tüm oyuncuları önceden verilen takım listelerine uygun olacaktır.

05.  Takımların oyuncu sayısı sakatlık halinde (doktoru onaylı) 6’nın altına düşerse diğer takımlarda turnuva boyunca oynamamış başka oyuncular takıma dâhil edilebilecektir.

06.  Maçlar 30’ar dakikalık 2 devreden oynanacaktır. İki devre arasında 5 dakika dinlenme molası uygulanacaktır. Maçların süreleri kesindir ve ek süre uygulanmayacaktır.

07.  Maç içerisinde hiçbir şekilde oyuncu-kaleci değişikliği yapılamaz.

08.  Takımlar maç boyunca 3 oyuncu değişikliği yapabileceklerdir. Oyuncu değişikliği yapılmadan önce hakem, takım kaptanı tarafından bilgilendirilecektir. İzin almadan oyuncu değişikliği yapıldığı takdirde oyuna giren oyuncu sarı kart ile cezalandırılacaktır. Oyundan çıkan oyuncu tekrar oyuna giremez,

09.  Sarı ve kırmızı kart uygulaması yapılacak, çift sarı karttan oyundan atılan oyuncu ve direkt kırmızı kart gören oyuncu bir sonraki maç forma giyemeyecektir. Maç içinde önce sarı kart görüp, maç devamında direkt kırmızı kart gören oyuncu 2 maç ceza alır. Kırmızı karttan atılan oyuncu müsabaka boyunca oyuna giremeyecek, yerine oyuncu alınamayacaktır.

10.  Takımlar sahaya 6 oyuncu ve 1 kaleci ile çıkacaklardır. Müsabaka en az 4 oyuncu 1 kaleci ile başlar.

11.  Müsabakaya en az 5 oyuncu çıkaramayan ya da müsabaka boyunca toplam 3 oyuncusu kırmızı kartla cezalandırılan takım hükmen mağlup (3‐0) sayılacaktır, maç karşılaşma hakemi tarafından tatil edilecektir.

12.  Turnuva grup maçları boyunca toplam 6 kırmızı kart ile cezalandırılan takım turnuvadan diskalifiye edilecektir.

13.  Serbest atışlarda baraj mesafeleri ceza sahası dışında her alanda 6 hakem adımı olarak uygulanacaktır. Baraj hakem tarafından kurulacaktır.

14.  Geri pas kuralı uygulanacak, kaleciye geri pas verilmeyecektir. Ayrıca kaleci ceza sahası içerisinde topu elle 6 saniyeden fazla tutamayacaktır.

15.  Ofsayt kuralı uygulanmayacaktır.

16.  Taç kuralı uygulanmayacaktır. Topun hala saha dışına çıkması durumunda oyun hakem atışı ile başlayacaktır.

17.  Maç başlangıç ve devre arasında, her golden sonra orta yuvarlaktan başlama vuruşu yapılacaktır, başlama vuruşu yapan oyuncu top başka oyuncuya çarpana kadar topa dokunamayacaktır. Başlama vuruşu sırasında takımlar kendi yarı sahalarında olacaklardır ve oyuncular orta saha yayının dışında durmak zorundadırlar. Başlama vuruşundan atılan direkt gol sayılmayacaktır.

18.  Topun auta çıkması durumunda oyuna kaleci tarafından ceza sahası içinde başlanacaktır. Kuralın uygulanmaması durumunda kural ihlali yapan oyuncu sarı kart ile cezalandırılacaktır.

19.  Oyun içerisindeki kuralları uygulamada tüm yetki hakeme aittir.

20.  Turnuvada maç günü faal veya pasif profesyonel futbol lisansı olan oyuncu oynatılamaz.

21.  Bir oyuncu sadece bir takımda oynayabilir, başka takımda oynayamaz

22.  Takımlar listelerinde bulunan tüm oyuncuları müsabakalarda oynatabilirler. Takım listesinde ismi olmayan oyuncu müsabakalara katılamaz.

23.  Ardı arda iki maça çıkmayan takım turnuvadan ihraç edilecek ve tüm maçlarının sonuçları hükmen 3-0 yenik sayılacaktır.

24.  Bir orta hakemin yönetiminde maç oynanır.

25.  Müsabakalar sırasında çıkan her türlü anlaşmazlıkta Komite tek yetkilidir.

26.  Tertip komitesine verilen takım listesi dışında oyuncu oynattığı tespit edilen takımlar, turnuvadan ihraç edilecektir.

27.  “Centilmenlik temel amacımızdır, taviz verilemez.” anlayışı içerisinde, centilmenliğe aykırı davranışta bulunan takımların takım kaptanları( takım kaptanı belirtilen fiili işlemese de ) ile belirtilen fiili işleyen oyuncuların tamamı, tertip komitesi tarafından turnuvadan ihraç edilecektir (tertip komitesine, hakeme ve rakip oyuncuya yapılan sözlü veya fiili saldırı, turnuvadan ihraç sebebidir).

28.  Anlaşmalı maç oynandığı kanaatine varılan takımlar turnuvadan ihraç edilecektir. Maç sonucunda hakemin ve maç gözlemcisinin vereceği maç raporu tertip komitesince değerlendirilecektir.

29.  Turnuva sonunda ilk üç dereceye giren takımlar ödüllendirilecektir.

30.  Turnuva ile ilgili her türlü bilgi, duyuru ve yazışmalar, ilçemiz web sitesi  www.dernekpazarim.com adresinden yürütülecektir.

31.  Bilgi görüş ve öneriler yazılı olarak verilebileceği gibi yafalci@hotmail.com eposta adresine iletilebilir,

32.  Tertip komitesinin muhatabı takım sorumlularıdır ve turnuva ile ilgili tüm müracaatlar tertip komitesine yapılacaktır.

33.  Komiteye verilecek itiraz veya şikâyet dilekçelerinin en geç maçtan sonraki pazartesi günü verilmesi, aksi takdirde dilekçelerin kabul edilmemesi gerekiyor.

34.  Maçlar, en az 6 oyuncunun geçerli ve belgeli mazeretleri olmadığı sürece ertelenmez ve maç saatleri değiştirilemez,

35.  Turnuvaya müracaat edenler yukarıdaki kuralları kabullenmiş sayılırlar.

36.  Yukarıda belirtilmemiş olan kurallarda genel oyun kuralları geçerlidir.

37. Takımlar en az 7 en çok 11 oyuncu ismi verebileceklerdir.

FUTBOL TURNUVASINA KATILMAK İÇİN İSTENEN BELGELER:

01.  Turnuvaya katılacak takımlar A4 kağıdına futbolcu listesini, takım sorumlusu/yöneticisini, takım kaptanını, takım renklerini yazarak bir dosya içinde Tertip Komitesine teslim edeceklerdir.

02.  Dosya içinde tüm oyuncuların nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi bulunacaktır.

03.  Katılım bedeli olan 200 TL başvuru sırasında Komite’ye teslim edilecektir.

04. Takım listesi bilgisayar ortamında yazılmış olup üzerinde kalmele oynama yapılmayacaktır.

05. Takım adları yabancı isimlerden oluşmayacaktır.

İrtibat Tel: 0532 704 29 74
   E-Posta:  yafalci@hotmail.com
 Web Site: www.dernekpazarim.com

TERTİP KOMİTESİ
 
1.Komite Üyesi                                            2. Komite Üyesi                                     3.Komite Üyesi                         

------------------------------------

2013 yılı Dernekpazarı kardeşlik, tanışma, kaynaşma ve dayanışma futbol turnuva fikstürünü yayınlıyoruz. Maç saati gibi herhangi bir itirazı olan takım yöneticileri en geç salı saat 17 ye kadar bizimle irtibat kurmaları rica olunur. Komite üyeleri gerekli durumlarda maç saatlerinde vb durumlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Eksik evraklı takımlarımız eksiklerini salı gününe kadar tamamlamaları gerekiyor. Değişiklikleri ve skorları takımlarımız bu sayfadan takip edebilirler.


Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

 • Yaa Sabır...
 • Administrator
 • *
 • İleti: 3.134
 • Cinsiyet: Bay
  • Gülen Köyü Web Sitesi
 • GSM: 0535 481 76 24
Turnuva heyecanı başladı

Dernekpazarım 2013 Kardeşlik, Dayanışma ve Tanışma Futbol turnuvası bu gün saat 16′da Dernekpazarı Kaymakamı Selim Erkovan’ın vuruşuyla başladı. Açılışta Tüm takımlara başarılar dileyen Kaymakam Selim Erkovan’a Turnuva Başkanı Yaşar Falcı tarafından  Trabzonspor atkısı hediye etdildi. Öte Yandan Turnuva Başkanı FALCI; Birinci takıma sürpriz ödül’ün yanısıra ,tüm takımlara çeşitli hediyeler verileceğini belirtti.

Turnuvaya ilgi yoğundu. Başta Dernekpazarı Kaymakamı Selim Erkovan, İlçe Garnizon Komutanı Kd. BCVŞ. Bayram Yasin İlçe Emniyet Amiri  Erdal Çelebi ve çok sayıda vatandaş iştirak etti. Üç maç oynandığı ilk günde  heyecanlı maçlara sahne oldu. Turnuvaya Toplam 14 takım katılıyor .Turnuva yaklaşık 1 ay sürecek.


Kaynak: www.dernekpazarim.com
Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

 • Yaa Sabır...
 • Administrator
 • *
 • İleti: 3.134
 • Cinsiyet: Bay
  • Gülen Köyü Web Sitesi
 • GSM: 0535 481 76 24
A GRUBU 1.HAFTA KARŞILAŞMALARI TOPLU SONUÇLAR

14 Ağustos 2013 16:00
ANADOLU G. – GÜNEBAKAN           3 - 9

14 Ağustos 2013 18:00
POLİS GÜCÜ – MARDADAS              4 - 11

15 Ağustos 2013 17:00
YEŞİLVADİ KONDU – ANADOLU G.    5 - 2

16 Ağustos 2013 17:30
BGS – ŞÖHRETLER                           5 - 3

18 Ağustos 2013 17:30
ŞÖHRETLER – POLİS GÜCÜ           6 - 5

B GRUBU 1.HAFTA KARŞILAŞMALARI TOPLU SONUÇLAR

14 Ağustos 2013 17:00
SOLAKLI – ATLETİK G.              1 - 10

15 Ağustos 2013 16:00
JANDARMA – PAŞA SPOR              5 - 10

15 Ağustos 2013 18:00
GÜLEN KÖYÜ – HOLO SPOR      7 - 3

16 Ağustos 2013 16:30
MÜFTÜLÜK – PAŞA SPOR            2 - 7

17 Ağustos 2013 16:30
SOLAKLI – JANDARMA              -:-

17 Ağustos 2013 17:30
ATLETİK G. – GÜLEN KÖYÜ     5 - 2

18 Ağustos 2013 16:30
PAŞA SPOR – SOLAKLI             3 - 5
Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

 • Yaa Sabır...
 • Administrator
 • *
 • İleti: 3.134
 • Cinsiyet: Bay
  • Gülen Köyü Web Sitesi
 • GSM: 0535 481 76 24
A GRUBU PUAN TAPLOSU
NO LOGO  TAKIMLAR O G T M A - Y Av. P
1 Logo GÜNEBAKAN 6 6 0 0 44 - 14 30 18
2 Logo BGS 6 5 0 1 32 - 20 12 15
3 Logo YEŞİLVADİ KONDU 6 3 0 3 31 - 26 5 9
4 Logo ANADOLU G. 6 2 1 3 28 - 26 2 7
5 Logo ŞÖHRETLER 6 2 1 3 24 - 32 -8 7
6 Logo MARDADAS 6 1 2 3 27 - 31 -4 5
7 Logo POLİS GÜCÜ 6 0 0 5 13 - 50 -37 0

A GRUBU MAÇLARI ve SONUÇLARI
TARİH MAÇLAR SKOR
14 Ağustos 2013 16:00 ANADOLU G. - GÜNEBAKAN 3 - 9
14 Ağustos 2013 18:00 POLİS GÜCÜ - MARDADAS 4 - 11
15 Ağustos 2013 17:00 YEŞİLVADİ KONDU - ANADOLU G. 5 - 2
16 Ağustos 2013 17:30 BGS - ŞÖHRETLER 5 - 3
18 Ağustos 2013 17:30 ŞÖHRETLER - POLİS GÜCÜ 6 - 5
19 Ağustos 2013 17:30 GÜNEBAKAN - BGS 6 - 5
21 Ağustos 2013 16:30 POLİS GÜCÜ - GÜNEBAKAN 1 - 12
21 Ağustos 2013 17:30 MARDADAS - YEŞİLVADİ KONDU 2 - 7
21 Ağustos 2013 18:30 ANADOLU G. - ŞÖHRETLER 7 - 0
23 Ağustos 2013 16:30 YEŞİLVADİ KONDU - POLİS GÜCÜ 10 - 1
23 Ağustos 2013 17:30 MARDADAS - GÜNEBAKAN 1 - 3
23 Ağustos 2013 18:30 ANADOLU G. - BGS 3 - 5
24 Ağustos 2013 17:30 BGS - POLİS GÜCÜ 3 - 0
25 Ağustos 2013 16:30 ŞÖHRETLER - YEŞİLVADİ KONDU 7 - 3
25 Ağustos 2013 17:30 ANADOLU G. - MARDADAS 5 - 5
26 Ağustos 2013 17:30 ANADOLU G. - POLİS GÜCÜ 8 - 2
27 Ağustos 2013 16:30 MARDADAS - ŞÖHRETLER 5 - 5
27 Ağustos 2013 17:30 BGS - YEŞİLVADİ KONDU 7 - 5
28 Ağustos 2013 17:30 GÜNEBAKAN - ŞÖHRETLER 7 - 3
29 Ağustos 2013 16:30 YEŞİLVADİ KONDU - GÜNEBAKAN 1 - 7
29 Ağustos 2013 17:30 BGS - MARDADAS 7 - 3

B GRUBU PUAN TAPLOSU
NO  LOGO TAKIMLAR O G T M A - Y Av. P
1 Logo ATLETİK G. 6 6 0 0 34 - 9 25 18
2 Logo GÜLEN KÖYÜ 6 5 0 1 22 - 10 12 15
3 Logo HOLO SPOR 6 4 0 2 37 - 22 15 12
4 Logo SOLAKLI 6 3 0 3 19 - 25 -6 9
5 Logo PAŞA SPOR 6 2 0 4 24 - 25 -1 6
6 Logo MÜFTÜLÜK 6 1 0 5 10 - 26 -16 3
7 Logo JANDARMA 6 0 0 6 8 - 37 -29 0

B GRUBU MAÇLARI ve SONUÇLARI
TARİH MAÇLAR SKOR
14 Ağustos 2013 17:00 SOLAKLI - ATLETİK G. 1 - 10
15 Ağustos 2013 16:00 JANDARMA - PAŞA SPOR 5 - 10
15 Ağustos 2013 18:00 GÜLEN KÖYÜ - HOLO SPOR 7 - 3
16 Ağustos 2013 16:30 MÜFTÜLÜK - PAŞA SPOR 2 - 7
17 Ağustos 2013 16:30 SOLAKLI - JANDARMA 3 - 0
17 Ağustos 2013 17:30 ATLETİK G. - GÜLEN KÖYÜ 5 - 2
18 Ağustos 2013 16:30 PAŞA SPOR - SOLAKLI 3 - 5
19 Ağustos 2013 16:30 HOLO SPOR - JANDARMA 15 - 3
21 Ağustos 2013 14:30 JANDARMA - MÜFTÜLÜK 0 - 3
22 Ağustos 2013 15:30 GÜLEN KÖYÜ - SOLAKLI 4 - 2
22 Ağustos 2013 16:30 HOLO SPOR - PAŞA SPOR 7 - 4
23 Ağustos 2013 15:30 ATLETİK G. - MÜFTÜLÜK 8 - 4
24 Ağustos 2013 15:30 ATLETİK G. - PAŞA SPOR 3 - 0
24 Ağustos 2013 16:30 HOLO SPOR - SOLAKLI 7 - 3
25 Ağustos 2013 14:30 GÜLEN KÖYÜ - JANDARMA 3 - 0
26 Ağustos 2013 15:30 ATLETİK G. - JANDARMA 3 - 0
26 Ağustos 2013 16:30 MÜFTÜLÜK - SOLAKLI 1 - 5
27 Ağustos 2013 14:30 HOLO SPOR - MÜFTÜLÜK 3 - 0
27 Ağustos 2013 15:30 GÜLEN KÖYÜ - PAŞA SPOR 3 - 0
28 Ağustos 2013 16:30 HOLO SPOR - ATLETİK G. 2- 5
29 Ağustos 2013 15:30 GÜLEN KÖYÜ - MÜFTÜLÜK 3 - 0
Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...


 


Facebook Yorumları

         
Twittear