KAYMAKAMLIK KUPASI FUTBOL TURNUVASINDA AMBULANS İSYANI - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: KAYMAKAMLIK KUPASI FUTBOL TURNUVASINDA AMBULANS İSYANI  (Okunma sayısı 2371 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  • Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
  • İleti: 3.133
  • Cinsiyet: Bay
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
Ambulans İsyanı

Sosyal etkinlik bakımından Trabzon’un en zayıf ilçelerinden birisi olan Dernekpazarı’mızın gençlerinden gelen yoğun istek üzerine Dernekpazarı Muhtarlar Derneği Başkanı Yaşar FALCI; harekete geçerek futbol turnuvası düzenleme kararı aldı.

Futbol Turnuvasına Dernekpazarı'ndan 14 takımın müracaat ettiğini belirten Falcı "Şahsımın ne futbol oynamak nede izlemek gibi bir alışkanlığı olmamasına rağmen gençler için bu etkinliği düzenledim. Oldukça güzel katılım olması bizleri de gençleri de mutlu etmiştir. Bazı gençlerimizle özverili çalışmaları sonucu top sahamızı futbol oynanacak seviye getirebildik. Giden valimizden de sahanın bakım onarımı sözünü almıştık. İlçemizde  çeşitli kişi ve kurumların desteğini talep ettik. Bu kapsamda aldığımız sınırlı destekler şunlar; Kaymakamlıktan 200 TL aldık sahanın temizlenmesi için. Belediye den de bir araçla saha arkasındaki yolun açılması sağlandı. Ayrıca İlçe Jandarma komutanlığından güvenlik için; özverili çalışan Jandarma birlikleri bizlere destek olmaktadır. Bunların dışında herhangi bir destek ve yardım göremedik!

Birçok eksikleri kendi imkânlarımızla sağlamaya çalışıyoruz.  Ancak Turnuvadan yaklaşık bir hafta önce dilekçeyle ilgili makamlardan bir ambulans ve sağlık ekibi talep ettik. Gelin görün ki yaklaşık 200 kişinin birebir, Dernekpazarılıların  yakından takip etmiş olduğu bu organizasyona hizmet verebilecek  bir ambulans şoförü ve sağlık ekibi yok cevabını aldık.  Bugüne kadar birçok ufak tefek sakatlanma olayı oldu ama 16-08-2013 tarihli Müftülük – Paşaspor maçında çarpışma sonucu sakatlanan Müftülük takımının oyuncusu  Ömer Deniz hoca  sakatlanarak; önce  OF devlet hastanesi aciline (kendi imkânlarımızla) ardından da KTÜ ye sevk edilerek   acilen  ameliyata alınmıştır. Olay sonrası aradığımız 112 acil ambulansının olay yerine gelmediğini de belirtmek isteriz. Dernekpazarı’nın İdarecileri, önde gelenleri ve siyasilerinin ilgisizliği bizleri üzmektedir.. Koskoca ilçe de bu kadar eksik varken; idareciler siyasiler nasıl rahat o koltuklarda oturabiliyorlar takdiri siz sayın halkımıza bırakıyoruz. 2013'ün şaha kalkmış Türkiye’sinde; ilçemizin bu eksiklerinin giderilmesini talep ediyoruz dedi.

13 Ağustos ta başlayan etkinlik yaklaşık bir ay sürecek.

Dernekpazarı Muhtarlar Derneği Başkanı Yaşar FALCI


Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...


 


Facebook Yorumları

         
Twittear