2013 YILI DOSTLUK VE KARDEŞLİK FUTBOL TURNUVASI SONA ERDİ - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: 2013 YILI DOSTLUK VE KARDEŞLİK FUTBOL TURNUVASI SONA ERDİ  (Okunma sayısı 4217 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

 • Yaa Sabır...
 • Administrator
 • *
 • İleti: 3.133
 • Cinsiyet: Bay
  • Gülen Köyü Web Sitesi
 • GSM: 0535 481 76 24
Dernekpazarım Kardeşlik ve Dayanışma Futbol Turnuvasında final maçları yapıldı.

Gençlerin isteği üzerine Güney Mahallesi Muhtarı Yaşar Felci’nin öncülüğünde oluşturulan Dostluk, kardeşlik ve Dayanışma Futbol Turnuvası 14 Ağustos günü Yeni Kaymakamımız Selim Erkovan’ın topa vuruşuyla başladı.

A-B gurupları halinde Atletik Gençlik, Anadolu Gençlik, Büyük Gençlik, Holospor, Günebakan, Gülenköyüspor, Paşa spor, Müftülük spor, Polis gücü, Jandarma, Kondu FK. Mardadas, Solaklı ve Şöhretler toplam 14 takımın iştirak ettiği turnuvanın hakemliği İlçemiz Ormancık Köyünden Beden Eğitimi Öğretmeni Seyfullah Tak tarafından sürdürüldü.

Adına layık bir şekilde devam eden müsabakalarda herhangi bir olay ve huzursuzluk yaşanmadı. Çok kısıtlı imkânlarla sürdürülen bu etkinlik süresince İlçemizde farklı bir hareketlilik yaşandı.

Başlangıçta turnuva favorileri arasında yer alan takımlar elenince kalan takımlar arasındaki mücadele farklı sonuçları beraberinde getirdi. Yarı Finale 4 takım mücadele verdi.

Yarı Final maçlarında sonuçlar;
           Maç                                  Skor

31 Ağustos 2013 14:00
GÜNEBAKAN – SOLAKLI                  4 – 3

31 Ağustos 2013 15:00
GÜLEN KÖYÜ – YEŞİLVADİ KONDU  6 – 4

31 Ağustos 2013 16:00
ANADOLU G. – ATLETİK G.               2 – 10

31 Ağustos 2013 17:00
BGS – HOLO SPOR                           3 – 7

Finale kalan dört takım arasında Günebakan Köyü Takımı ile Atletik Gençlik takımlarının şampiyonluğa en güçlü takımlar olduğu gerçeği ortaya çıktı. Ve de aynen öyle oldu. 04.09.2013 Çarşamba günü oynanan final çok zevkli ve heyecanlı geçti. Günebakan Spor 2-0 galip durumdayken beraberliği yakalayan Atletik Gençlik Beraberlikten sonra kıyasıya bir mücadele verdi. Tekrar öne geçen Günebakan Spor farkı koruyamadı. Pes etmeyen Atletik Gençlik maçı 4-3 alarak turnuvanın şampiyonu oldu.

Turnuvanın birincisi AtletikGençlikspor, İkincisi Günebakanspor, Üçüncüsü Solaklı F.K olurken 4.sü AnadoluGençlikspor oldu.

Şampiyonluk Kupası Kaymakam Selim Erkovan tarafından verildi. Kupa öncesi kısa konuşmasında:

"İlçeyle ve sizlerle yeni tanıştım. Her maçınıza gelemedim amma günü gününe gelişmeleri takip ettim. Çok centilmence mücadele verip güzel bir dostluk ve kardeşlik örneği verdiniz. Benim için her takım şampiyon takım oldu. Siz ipi göğüslediniz. Hepinizi tebrik ederim. Gelecek yılı sabırsızlıkla bekleyeceğiz. İNŞALLAH daha güzel etkinlikleri hep beraber gerçekleştireceğiz" deyip kupayı vererek tüm sporcuları tebrik etti.

Turnuva başkanı Yaşar Falcı da Umduklarından çok daha güzel dostlukların ve kaynaşmanın oluştuğu bu turnuvanın sıkıntılarına değindi. Destek olan herkesle tüm sporculara, yöneticilerine ve hakeme teşekkür etti.

Kupalar Belediye Başkan Vekili Muhammet Saygılı ve Karakol Komutanı Bayram Yasin, Madalyaları verirken diğer hediyeler de Müftü Abdullah Aksoy, Çaykara Emniyet Amiri vekili Komiser Alparslan Güven, Emekli öğretmen Fahri Düzenli ve hazır bulunan, emeği geçmiş kişiler tarafından verildi.

Turnuvanın en yaşlı oyuncusu, Mardadas Spordan Yakup Bayka, en genç oyuncusu, Alperen Sürmeneli, En centilmen oyucusu Günebakan Spor’dan Hüseyin Avni Yılmaz ve maçta sakatlanıp ameliyat geçiren Müftülük Spor oyuncusu Ömer Denize madalya ve hediyeleri verildi.

Holo takımları sorumlusu İsmail Usta birçok turnuvaya katılmanın verdiği tecrübeyle bu tür organizasyonlardaki zorlukların bilicinde olduğunu, bu nedenle başarılı bir organizasyonu sonuçlandıran Yaşar Falcı ya bu çalışmaların anısına bir plaket hazırladı. Plaket te Kaymakam tarafından Yaşar Falcı ya verildi.

Turnuvaya iştirak eden tüm sporculara farklı farklı hediyeler dağıtılarak turnuva töreni çekilen toplu fotoğrafla sona erdi.

2013-2014 DERNEKPAZARİ KAYMAKAMLİK TURNUVASİ 1.Sİ - ATLETİK GENÇLİK SPOR


2013-2014 DERNEKPAZARİ KAYMAKAMLİK TURNUVASİ 2.Sİ - HOLO SPOR


2013-2014 DERNEKPAZARİ KAYMAKAMLİK TURNUVASİ 3.SÜ - SOLAKLI SPOR

Kaynak: www.dernekpazarim.com


Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

 • Yaa Sabır...
 • Administrator
 • *
 • İleti: 3.133
 • Cinsiyet: Bay
  • Gülen Köyü Web Sitesi
 • GSM: 0535 481 76 24
2013 YILI KAYMAKAMLIK TURNUVASI TAKIMLARI


BÜYÜK GENÇLİK SPOR ( MAVİ – SİYAH)


GÜNEBAKAN SPOR ( MAVİ – BEYAZ ) / ANADOLU GENÇLİK SPOR ( YEŞİL – BEYAZ )


YEŞİL VADİ KONDU SPOR


SOLAKLI SPOR


JANDARMA GÜCÜ SPOR


HOLO SPOR


GÜLEN KÖYÜ SPOR


POLİS GÜCÜ SPOR ( MAVİ – BEYAZ) / MARDADAS SPOR ( BORDO – MAVİ)


ŞÖHRETLER SPOR


MÜFTÜLÜK SPOR
Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...


 


Facebook Yorumları

         
Twittear