YAPMASI GEREKENLER İŞİ YAPMAZSA - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: YAPMASI GEREKENLER İŞİ YAPMAZSA  (Okunma sayısı 1537 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Moderatör
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • 33 Mesajı Toplam
    49 Kere Beğenildi
  • GSM: 0533 450 50 86

AHMET YAKUPHAN
     ahmetyakuphan@hotmail.com
     20 Eylül 2013 Cuma

YAPMASI GEREKENLER İŞİ YAPMAZSA

Dünya bir denge üzerinde yaratılmıştır. Bu dengenin devam edebilmesi yaratılış kurallarının uygulanılışına bağlıdır.

Dünyada insanların dışındaki bütün canlılar görevlerini yapıyorlar ve bu kurallara uyuyorlar. Ancak insanoğluna sıra gelince işler karışıyor. Oysa;

ALLAH (cc), ben cinleri ve insanları bana kulluk etsinler diye yarattım. (Zariyat-56) Buyurmaktadır.

Şimdi soruyorum, insanlar ALLAH (cc)ı ne kadar tanıyor? Ona ne kadar ibadet ediyor ve onun koyduğu kurallara ne kadar uyuyorlar?

Bir kişi devamlı namazdan, oruçtan ve ibadetlerden konuşsa da konuştuklarını yapmasa durumu ne olur?

Birinci olarak ferdi görevler gelir. Bunların mutlaka yapılması gerekir. Bunları yapmayıp sadece konuşanların durumunu Peygamberimiz Hıristiyanlara benzetmektedir.

İkinci  görev olarak ta toplumsal görevler gelmektedir. Dünyanın dengesini ayakta tutan da buradaki çalışmalardır.

ALLAH (cc) meleklere  Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım (Bakara-30) buyurmaktadır. Buradaki halife yeryüzünü adaletle yöneten demektir.

Şimdi soruyorum...

Halife kim olmalıdır?

Hans mi? Corc mu? Davit mi? Yoksa Hasan mi olmalıdır?

Cevabını siz verin.

Bugünkü dünyanın durumunu da görerek kararınızı verin.

Şu an dünya YÖNEDİMİNDE  HASAN VAR MI?

Peygamberin dönemini

Hz. Ömerin dönemini

Selahattin Eyyübinin Kudüsdeki dönemini Osmanlının dünya hakimiyetini düşünerek dünyanın kimler tarafından yönetilmesi gerektiğini çok kolay anlayabiliriz. Yukarıda saydıklarımız yönetirken yönetmenin lafını değil icraatını yapıyorlardı.

Peygamberimiz, kim bir kötülük görürse onu eliyle düzeltsin, eliyle düzeltme imkanı yoksa diliyle düzeltsin onu da  yapamıyorsa kalbiyle buğz etsin buyurmaktadır.

Bu kurala hangimiz ne kadar uyuyoruz?

Kötülükleri elle düzeltme makamında olup da elle düzeltmeyi yapmayıp dille düzeltmeye kalkanlar görevini yapmayıp milleti aldatmaktadırlar. Dolayısıyla da görevlerini yapmamaktadırlar.

Dünyanın düzeltilmesi ve adaletle yönetilmesi  konuşarak değil icraat yaparak olur.

Tarih bunun örnekleri ile doludur.

Bugün İslam alemi iztirap,kan ve göz yaşı içindeyse bunun sebebi Müslüman gibi görünüp Müslüman gibi konuşup müslümanca icraat yapmayanlardan kaynaklanmaktadır.

En güzel örneklerden birisi  Afganistan devlet başkanıdır.

Ancak Müslümanlar kardeştir. Hükmü gereğince kişilerde yöneticilerde bu kurala uymak zorundadır.

Hiçbir Müslüman, gayr-ı Müslimleri dost edinemez, onlarla birlikte hareket edemez ve ALLAHın kurallarını savsaklayıp onların istekleri doğrultusunda kanun çıkaramaz.

Yapacak olursa; Halifelik görevini Hanslara, Corclara veya  Davitlere  vermiş olur ki işte o zaman da görevini yapmamış olur.

Bugün dünya bunu yaşamaktadır.

ALLAH (cc) uyanışlar nasıp eylesin.

ALLAH (cc)görevini hakkıyla yapan şuurlu Müslümanlardan eylesin.

Amin...

Ahmet Yakuphan 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: İbrahim Düzenli (20 Kasım 2013 - 17:33), AHMET AKTURK (20 Eylül 2013 - 15:18)

Facebook Yorumları

Twittear