ÇOBAN SALATASI ya da HALK İKTİDARI - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: ÇOBAN SALATASI ya da HALK İKTİDARI  (Okunma sayısı 5221 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Süper Moderatör
  • *
  • 63 Mesajı Toplam
    129 Kere Beğenildi
     AHMET AKTÜRK (HOCA)
     agulen61@gmail.com
     09 Nisan 2008 Çarşamba

ÇOBAN SALATASI ya da HALK İKTİDARI              

''Hepiniz çobansınız ve güddüklerinizden mesülsünüz.''

Çok değerli öğrencim Ali Kemal ALGÜL,iki gün önce meil atarak ''çoban oyu ile prof oyları'' meselesi hakkında bir yazı yazmamı önerdi.Sağ olasın Kemal.Aslında bu konuda hiç yazı yazma isteğim yoktu.Sitedeki bazı arkadaşların yorumlarını takip ettım.Hep kızgınlık ve öfke gördüm.Öfkelenmeyin dostlar.Müslüman bir aynadır.Ona bakan kendini görür.Malüm kişi aynaya baktı.Çoban gördü.Ama bizim bildiğimiz çobanı değil, kendi bildiği aşağilik çobanı....

Bizim bildiğimiz çoban Efendimizin bize verdiği sıfattır.Bize çobanlığı reva gören kainatın efendisi değil mi? O halde çobanlıktan niye gocunalım ki...

Biz bir şeylerin çobanıyız..

Biz,kutsal Kabedullah'ın çobanıyız.

Biz,bu kutsal toprağın çobanıyız.

Biz,iki gözü iki çeşme Üniversite kapısında başını açtığı için utancından kıvranan genç kızların çobanıyız.

Biz,babasını şehit verip cenazesinde çorapsız kucaktan kucağa gezen Güneş çocukların çobanıyız.

Biz,kısaca bu vatanın,bu toprağın,bu coğrafyanın,bu havanın,bu suyun,bu güzel tabiatın çobanıyız.

Bu kadar çobanlık görevi olan bizlere birilerinin çoban demesinden, değil gocunmak,gurur duymalıyız.

Çobanın ne olduğunu,hangi üstünlüklere sahip olduğunu bilmeyenlerin hezeyanlarına kulak tıkayalım dostlar...

İyi saatte olsunların ALTAYLARI (!),ERGENEKONLARI (!),TANRIDAĞLARI (!),GAVURDAĞLARI (!) düz ova olur.

Dik duruş.

Vakar.

Asil davranış.

Kendinden emin.

Ama,yılmadan,hedefi görerek ilerlemek.

Bazen adamın suratına bakarsın da bakışların deler geçer,taaa uzakları görür gibi olursun ya,işte öyle bakmak.

Düşmanını görmek, ama ona bakmamak...

Hedeften kaçırtmamak...

Çaktırmadan takip...

İşte bu kadar basit...

Hulki Cevizoğlu ne yazdı bugün? '' Demokrasi üstü bir yapılanma''

ALLAH ALLAH...

Hangi demokrasi örneğinde var bu model hulkiiii...

Ne kaçak güreşiyorsunuz.Var mı bi delikanlılığınız.Yazdığınız kitaptaki kurallara göre sahaya çikmadık mı.Şut çektim doksandan Fenerbahçe...

Tam doksana giderken dursun bu top,kuralı değiştiriyorum.Kaleyi beş metre sağa alıyorum diyorsun.Hangi FİFA kuralına uyuyor bu teklif.Sen 1946 da açık oy gizli tasnif yapmadın mı? O zaman da demokrasi kurallarını değiştirip yeni gülünç olaylar rekor kitabına türk demokrasısını kara harflerle yazdırmadın mı?

Yok öyle yağma Aysun hafifendi,Hulki çhe-viz vizoğlu.

Koyduğun kurallara uy.O....... yapmayın.Bu milletin ensesinde tekrar boza pişirmeyin.Yeter yediğiniz herzeler.Yanınıza aldığınız prof. ünvanlı adıyla sanıyla Küçük mü küçük şahsiyetlerle binbir güçlükle olgunlaştırdığımız demokrasimizin içine ettirmeyiz.Bu millet bir daha buna müsaade etmeyecek.'30 lu yıllarda,'60'lı yıllarda,'70'li yıllarda,'80'li yıllarda yediğiniz herzelere 98'i de eklediniz,ama 2000'li yıllardan sonra gününüz de bitte,döneminiz de..

Sür eşşeği Nğdeye AYSUN...

Senin hakaret kastı ile söylediğin çoban ben değilim.Ben Efendimizin bahsettiği çobanlardanım...

Ha...Sana çobanlık yaparım.Sürer sürer, foseptiğin kenarına yayılman için çobanlık yaparım sana.Oradan ebediyyen başka yerlere gidememen için....

Bir başka yazımda demokrasi nedir sorusuna cevap arayacağız.

Kalın sağlıcakla,takmayın kafanızı civcivlere ve dahi dinazorlara.Onlar,20 asrın cehalet pınarlarıdır.Sakın olaki pınar deyip su içmeye kalkmayın.Zira çok tehlikeli zehir artıkları ile münezzehtirler...

Selam ve dua ile...

Ahmet Aktürk (Hoca) 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ebruçobanoğlu (12 Aralık 2011 - 23:19)
  • Ömer Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • 57 Mesajı Toplam
    61 Kere Beğenildi
  • GSM: 05356886550
hocam cok güzel olmus eline saglık

ALLAH'ım! Hakkımızda Hayırlı Gördüğünü Gönlümüze Razı Eyle!!!

• Murat Aydın
  • Aktif Visirli
  • *
  • 7 Mesajı Toplam
    16 Kere Beğenildi
hocam ağzına yüreğini sğlık gerçekten çok güzel söylediniz baştan sona kadar...

saygılarımla hocam...

taş devri taşlar bittiği için değil mantıklar değiştiği için bitti....

• P h o e n i X
  • Aktif Visirli
  • *
  • Quae nocent docent!...
  • 184 Mesajı Toplam
    253 Kere Beğenildi
Hocam, yaşadığımız bu garip durum bundan daha güzel ifade edilemezdi..Kaleminize sağlık!

Çobansız, başıboş kalanların hali de böyle oluyor demek ki!

You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• Kemal Algül
  • Aktif Visirli
  • *
  • 16 Mesajı Toplam
    20 Kere Beğenildi
Ahmet hocam duygu ve düsüncelerimize tercüman oldunuz kaleminize ve yüreginize saglik.

peygamber efendidimizin dedigi gibi coban olmayi ALLAH herkese nasip eylesin

Surda bir gedik açtik; mukaddes mi mukaddes!
Ey kahbe rüzgar, artik ne yandan esersen es!

• İrfanKORKMAZ

• Ziyaretçi
   Hep  'Çoban'olmayalım.Müsaadenizle ben 'Şöfor' olarak kalayım;'Malların'  nakliyesinde işe yararım ;D

Nakliye yerini de belirtsen be İrfan'ım...A.A

• Aktif Visirli
  • *
  • 35 Mesajı Toplam
    51 Kere Beğenildi
    Hocam şayet bu ülkede gerçek demokrasi varsa bir çobanın oyu neyse yüksek dereceli bürokrat, siyasetçi ve ya yazarın oyu da aynıdır. Kanunlar önünde herkes eşittir. Yalnız o ismini verdiğiniz Aysun'lar, Hulki'ler ve onlar gibi düşünen toplumun bir kesimi kendini hep halkın üstünde görüyor. Hakiki demokrasi olmadımı bu ülkede onların düşündüğü gibi olabilir. Ama en üstün insan ALLAH indinde üstün olan insandır. ALLAH indinde üstün olmak için gerekli olan şartlar ise bahsettiğimiz toplumun o kesiminde hiç bulunmamaktadır. ALLAH hepsini ıslah etsin.

Geceler uzundur, onu uyuyarak kısaltma.
   Gündüzler aydınlıktır, onu günahlarınla karartma.

• Nilgün Aktürk
  • Aktif Visirli
  • *
  • 28 Mesajı Toplam
    41 Kere Beğenildi
ülke olarak pek dertli olanlarımız varmış çobanla oyu eşit olduğu için de haberimiz yokmuş.Aysun Kayacı bir anlamda vesile oldu niyetlerinin açığa çıkmasında.Bu yüzden bir takdiri hakediyor!!!

Bu konu gereğinden çok tartışıldı,çok yazıldı,çok çizildi,gerek basında,gerek günlük hayatlarımızda...bir çok yazı okuduk bu konuda...

Dünkü Zaman gazetesini bu sabah okuyabilirken ancak,Nedim Hazar'ın yazısını okuyunca kalemine duyduğum hayranlığın etkisiyle yazmak istedim...

çok hoş bir matematik hesabı yapıyor Nedim Hazar,eşit olmadığını farzedelim kimin oyu kaç oy olur diye...pek eğlenceli bu kısmı.

sonunda'da diyor ki

Alıntı
Bütün bu komedinin arasında aklıma Sean Penn'in I Am Sam isimli filmi geldi. Filmde Penn spastik bir babayı oynuyor. Hukuk, çocuğu spastik bir adama vermek istemiyor, zekasını bahane ediyor. Tam bu esnada spastik adam mahkemede bir cümle oturtuyor ki hukukçuların tam şakağının ortasına: 'Aptal olmam çocuğumu sevmemem anlamına gelemez... Benim sevgim herkesinkinden büyüktür...' De hadi gidin bu lafın ağırlığının altından kalkın bakalım.

çok güzel yakalamış bence,evet çobanın oyunu sorgulayanlar,

onların ilmini beğenmiyorsunuz...

gerçi onların ilmi bile kıymetli bizimkinden,çünkü bizim ilmimiz bilimden geliyor,teori bilmesek ilim sahibi olamayız.onların ilmi yaşamışlıktan geliyor.değil mi ki bizim ilim öğrendiğimiz hiçbir kitap yokken daha dağlar vardı,koyunlar vardı,çobanlık vardı...demek ki bizim bilime de oralardan gelinmiş.

ne diyordum?acaba o ilmini beğenmediğiniz insanların sözde yetersiz ilmi,sözde cehaleti vatana sevgilerine engel mi?

onlar kadar sevebildiniz mi bu ülkeyi?

nasıl ölçeceksiniz bunu?

ALLAH'ın ihsan ettiğine mani olacak yoktur,O'nun mani olduğunu da lütfedecek yoktur.

• İrfanKORKMAZ

• Ziyaretçi
   Hepsini Lemonsuyuna geturelum abi,yayilsunler orda Maxtala mali gibi

• Murat Aydın
  • Aktif Visirli
  • *
  • 7 Mesajı Toplam
    16 Kere Beğenildi
abi sen bir harikasın yaaaa. hastayım benzetmelerine (maxtala malı gibi haa)

taş devri taşlar bittiği için değil mantıklar değiştiği için bitti....

• *** asi_kar ***
  • Süper Moderatör
  • *
  • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
  • 231 Mesajı Toplam
    424 Kere Beğenildi
    • antoloji
Hocam ; yazdığım zaman fren yapamıyorum.Ebru kız kız diyorsun sonra ama demezsem olmaz …
Sevgili Aysuncuk dediğine göre; yanlış anlaşılmış cümleleri.Eee hata bizde yanlış anlatım yapan -cık,cik'leri çıkarıyoruz oralara. Biz(genel hitapla) alkışladık zamanında onları.Aysuncukla bizim oyumuz tabiki bir olmamalı.Ben böyle küçük insanların haber kanalı diye anılan bir kanalda program yapmasına zaten anlam veremiyorum ki.Üstelik diplomalı o kadar program yapımcısı,eğitimli sunucular varken ?...
Eeee pirim meselesi.Hemde sunucuları kim? Biri Aysel Gürelin kızı Müjde Ar ki zamanında ne kadar güzel bir sanat icra ettiğini biliyoruz. Onlara göre olan sanat anlayışı ile Atatürk’ün sanat anlayışı arasında dağlar kadar fark ammaaa (tamam tamam susucam) neyssseee….

Sevgili Aysun; sen bir zamanlar demokratik yaşama hakkını kullanıp Emre Aşık’la aynı evi nikahsız paylaşırken (emeksiz harcadığın paralarla) dağdaki çoban senin sofrada yediğin ve sağlık açısından olmazsa olmazların arasında olan DAVARLARI otlatıyorlardı.
Yine o dağdaki çoban; sen başkasıyla birlikteyken hani (emeksiz harcanan bir para daha), alın teriyle helal yoldan bir şeylerin peşindeydi. Eee tabiî ki senin oyunla onun oyu bir olmamalı… Bende diyorum aynısını ama
AN-LA-TA-MI-YOR-UUUMMM …
Bu arada Aysuncuğum aman dikkat et de ;

DAĞDAKİ ÇOBAN BİR GÜN ŞEHİRDEKİ DAVARLARI GÜTMEYE KALKMASIN EMİ (?)…

Belki iğne çuvaldız , belkide sivrisinek saz meselesi … Bilmem anlatabildim mi?...
Hocam,ben yine mi çok konuştum  :D

"Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "

• Ömer'im
  • Aktif Visirli
  • *
  • 13 Mesajı Toplam
    19 Kere Beğenildi
Hocam ben ÇOBANOĞLU ÇOBAN'ım .Bu kıza dedim sen kafanı takma Aysun'a Maysun'a.Beni ışınla 20 sene öncesine ben cevap yazarım ona.Ama yok baba dedi ben 3 yaşında olmak istemiyorum.çünkü şuanda mutluyum.Ne yapayım hocam ben yine tam yazarsam siteden sildirirsin çünkü bilirsin sen, ne yazacağımı.
Seni öperim.hoşcakal.  :-X

• Süper Moderatör
  • *
  • 63 Mesajı Toplam
    129 Kere Beğenildi
Diline sağlık kız kız.Ömer'im sen de ağızındaki baklayı tam çıkarma zamanın.Selamlar...

Facebook Yorumları

Twittear