KÖYDE AĞUSTOS AYINDA DERNEK SECİMİ VAR - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: KÖYDE AĞUSTOS AYINDA DERNEK SECİMİ VAR  (Okunma sayısı 2830 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Başkan
  • Moderatör
  • *
  • Gülen Köyü Derneği Başkanı
  • 4 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
    • Gulen Koyu Web Sitesi
   KÖYDE AĞUSTOS AYINDA DERNEK SECİMİ VAR

17 Ağustos 2008 Pazar günü Gülen Köyü Kalkındırma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği'nin 2.Olağan Kongresi yapılacaktır.Kongremize tüm üyelerin tam katılımın sağlanması amaçlanmaktadadır.

Gülen Köyü Kalkındırma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği 2.Olağan Kongresine herkesin katılması için gereken özveride bulunmasını rica ediyorum.Derneğimiz olağan kongrelerinin Ağustos ayında yapılmasının özel sebebi vardır.Sebebine gelince üyelerimizin bir coğunun köy dışında bulunduklarından dolayı Ağustos ayı (izine geleceklerinden ) kongre için uygun zamandır.

Derneğimiz her 3 yılda bir Ağustos ayı içinde olağan kongresini yapar.Derneğimize bugüne kadar kayıtlı üye sayısı 208 kişiye ulaşmıştir.Bu üye sayısı dabiki çok az bizlerde üye sayısının arttırılması için çok fazla çalışamadık ilk edapta yol genişleme çalışması bizi fazlasıyla meşgul etti.Vatandaşarımızdan Derneğimize üye olmaları konusunda daha hassas davranmalarını istiyorum.

Üyelerimizin aidat borcu olanlar Temmuz ayı sonuna kadar aidat borcularını ödemelerını rica ederim.

Ayrıca üye olmayan vatandaşlarımızın da yıllık 60 YTL köy taksitlerini ödemeleri rica olunur.Köy resmiyeti ve Dernek olarak aldığımız karar her askerliğini yapmış kişi için senelik 60 YTL taksit vurulmuştur.Geçmişte bu uygulama her hane için 21 iş günü olarak alınırdı.şimdi bu uygulama 1 güne düşmüştür (yani günde 1 dal sigara parasıdır).

Bu işin içinde bulunan biri olarak tahsilatta zorluklar çekiyoruz çünkü herkese ulaşmakta zorlanıyoruz bunun için herkes yıılık taksitlerini bize bir şekilde ulaştırırsa çok memnun olurum.

Derneğe ödenen her kuruş Köyümüzün iç hizmetlerinde kullanılıyor.Bugüne kadar köye elimizden geldiği kadar dernek olarak uğraştık bundan sonrada uğraşacağız.Bundan sonra Derneğimizin amaçı Sosyal alanlarda da çalışmalarda bulunucaktır.Bugüne kadar bu çalışmalara pek fırsat bulamadık.Bu 2.olağan kongrede sağlığım nedeniyle Başkanlığa aday olamayacağım adaylığım konusunda vatandaşlar ısrar edıyorlar çok teşekkür ediyorum ama sağlığım söz konusu olduğundan adaylığımı düşünmüyorum.Sağlığım elverişli olsaydı bir iki dönem daha yapmayi düşünüyordum çünkü bu görev kutsal bir görevdir.Yinede her konuda desteğimi esirgemeyeceğim.

Derneğimiz hakkında vereceğim bilgiler şimdılık kısaca bu kadardır 2.olağan kongrede çalışma raporlarımız tek tek okunacaktır.Bugüne kadar pek farklı alanlarda kendimizi gösteremedik çünkü biz göreve 220.000 YTL borç altına girdik çok şükür şuanki borcumuz 30.000YTL'ye kadar düşdü.Bu borçun ödeneceğinden hiç şüphem yok biz Gülen Köylü olarak çok şeyler yaparız Ben şahsım olarak Gülen Köylü halkından çok memnunum beni hiç bir zaman gıttığım yerde boş cevirmediler.Secilecek yeni yönetime de başarılar dilerim.Bu konuda ilerleyen zamanlarda yazılarım devam edecektir bütün herkese saygı,sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum.

Derneğımız hakında  bıraz  bilgiler vermek ıstıyorum
 Derneğımız 22-03-2005 yılında kurulmüştur. birinçi Dönem Kurucu üyelerin isimlerı

Asıl Üyeler

1-Dursun     BEKTAŞ
2-Yusuf       ALGÜL
3-Cevdet     BİBER
4-Hamza     DÜZENLİ   
5-Nurattın   GÜNEY
6-İsmail       AKTÜRK
7-Ali             BİBER

Yedek Üyeler

8-Rasim      ALGÜL
  9-Tefik        AKYOL
10-Yusuf       AKYOL
11-İbrahim   BEKTAŞ
12-Mehmet   DÜZENLİ
13-Adem       DÜZENLİ
14-Enver       ALGÜL

ikinçi Dönem Seçilen Dernek Üyelerı

Asıl  Üyeler                  

1-Başkan      DursunAli  DÜZENLİ   
2-Bşk.Yrd.    Hamza       DÜZENLİ      
3-Muhasib    Cevdet       BİBER      
4-Sekreter   DursunAli   DÜZENLİ      
5-üye            Rasim         ALGÜL      
6-üye            Salih           AKTÜRK      
7-üye            Hilmi           DÜZENLİ      

Yedek Üyeler

8-Üye   Salih         BİBER
  9-üye   Mehmet   AKTÜRK
10-üye   İsmail       AKTÜRK
11-üye   Paşa         YİĞİT
12-üye   Dursun     SARIKAŞ
13-üye   M.Zıya      BİBER
14-üye   Ferşat      YİĞİT

isimleri yazılı kişiler  07-08-2005 de yapılan Olağan Kongrede Dernek yönetim kurulu üyelığıne secilerek  göreve başalmişlartır.                                         
     Göreve gelır gelmez  ılk iş Bekonun alınması oldu  ve Beko ile Köyde  3.km yol genişlemesi yapdık  bundan sonrada  yine çalişmalar devam edecek yederkı bize Devlet sadece yakıt versın .
     Derneğimiz bundan sonra sosyal alanlarda da faalıyetlerde  bulunacaktır.tabiki bizim önclikle köyün  40 milyar kadar bır borcumuz vardır o borcu ödememız  gerekıyor.
     Bekonun 28 milyar borcu bulunmakdatır 12-13 milyar da köyde mühdelif  borclar  vartır 2008 yılı içinde  bu borçları inşALLAH  ödeyeceğız.
     Bundan sonra  toplanan  paralar ıle hem köy işlerınde hem de köyümüzün insanına yardımda bulunacağız.
     Köy Resmiyeti ve Dernek olarak yapılan toplantıda   her askerlığını yapmiş kişilerden  60 YTL köy taksıtı alınmasi karara bağlanmiştır.  bundan böyle her vatantaşimızdan senede 60 YTL bağiş  yabmalarını  bekılıyoruz  Derneğe yapılan yardımlar ve bağişlar köyde hızmet olarak  kulanılmakdatır.yazılarımız  yine davam edcektır.öğrenmek isdetıklerınızı  yazabilirsiniz elımızden geldığı kadar ile  cevaplarız.

Gülen Köyü Dernek Başkanı  Dursun Ali DÜZENLİ

• Aktif Visirli
  • *
  • Hacioglu Ali Düzenli
  • 9 Mesajı Toplam
    9 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü Web Sitesi
     Çok kiymetli Başkanim Sayin Dursun Ali  senin Başkanliği brakman beni gercekten üzer ama saglık söz konusu olunca akan sular durur  nihayedi kararlarin senin için hayirli olur inşALLAH ama benim gönlüm eyer seni etkilemiyecekse bir dönem daha devam etmeni isterim çünkü sizler gibi insanlara ihtiyacimiz vardir.

Saygılarımla Ali Düzenli

• Süper Moderatör
  • *
  • 16 Mesajı Toplam
    18 Kere Beğenildi
  • GSM: 0.536.947.6490
SLM  sayın başkanım bu görevı bırakmanı ıstemıyorum şahsım adına beni üzersın tabıkı bu işler ekıb işitir gentıni feta etın ALLAH razı olsun göylülerimizte seni yalnız birakmıyaçağına inanıyorum aliştik başkanım sana ara sıra ziyaret etertın bizileri yine tevam başkanım TURMAK YOK YOLA TEVAM silokaniylan ALLAHA EMANET OL ALLAH YARTIMÇINIZ OLSUN TEL.05369476490.VE05438663161

SULUOVA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ  MEMURU
MURAT ÇOBANOĞLU

Facebook Yorumları

Twittear