Rum'dan 32 Türk'ün katliam itirafı - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Rum'dan 32 Türk'ün katliam itirafı  (Okunma sayısı 1395 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  • MUSTAFA DÜZENLİ
  • Moderatör
  • *
  • İleti: 219
  • Cinsiyet: Bay
  • www.mustafaduzenli.net
    • MUSTAFA DÜZENLİ'NİN TARİH FORUMU

10 Rum'u öldürdüğünü sözleri yüzünden Atilla Olgaç hakkında tutuklama emri çıkartmaya çalışan Rum tarafından bir Prof. gerçek bir katliamı ortaya çıkardı.

Kıbrıs Rum Kesimi, 1974'te Barış Harekatı sırasında biri esir 10 Rum'u öldürdüğünü söyleyen ancak daha sonra anlattıklarının senaryo olduğunu ifade eden tiyatrocu Atilla Olgaç hakkında uluslararası tutuklama emri çıkarmaya hazırlanıyor.

32 Türk katledildi
Bu arada Oxford Üniversitesi eski tarih profesörü Rum akademisyen Ronaldos Kaçaunis de Rumlar tarafından Kıbrıslı Türklere karşı 1963’te başlatılan silahlı eylemlerde Gazimağusa’da 32 Kıbrıslı Türk’ün katledildiğini söyledi. Kaçaunis, “Onları bir yere götürdüler ve öldürdüler. Sonra da toplu mezarlara gömdüler” dedi.

Kıbrıs Rum Yömnetimi Lideri Dimitris Hristofyas’a yakınlığıyla tanınan Haravgi gazetesine konuşan Kaçaunis, yaşadıklarını şöyle anlattı: “3 Yunan subayın ve Lefkoşa Polis Müdürü’nün oğlunun da bulunduğu bir otomobil kentin Türk bölgesine girdi.


   Türkler onları durdurup ateş etti ve yalnız bir tanesi sağ döndü. Ertesi günü bir grup Kıbrıslı Rum, Rum bölgesindeki bankalarda, dükkanlarda çalışan Kıbrıslı Türkleri tutukladı. Tümü sivil ve bir önceki gün meydana gelen olayla ilgileri olmayan 32 Kıbrıslı Türktü. Onları bir yere götürüp öldürdüler. Daha sonra da toplu mezara gömdüler.”


Kurtulur dil, tarih, ahlak ve iman;
Görürler, nasılmış, neymiş kahraman!
Yer ve gök su vermem dediği zaman,
Her tarlayı sular, arkımız bizim...


 


Facebook Yorumları

         
Twittear