MAYA - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: MAYA  (Okunma sayısı 2814 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Süper Moderatör
  • *
  • 46 Mesajı Toplam
    73 Kere Beğenildi
MAYA
« Topic Start: 08 Ekim 2009 - 00:58 »
  • Yayınlama
  •      SERVET IŞILDAR
         servetisildar@msn.com
         08 Kasım 2009 Pazartesi

MAYA

Her yazımda da belirttiğim gibi, asırlar boyu beraberce misak-i Milli sınırlarımız içinde yasayan ülkemiz milletini ayrı, ayrı parçalara bölmek, bir bölümünü veya bölgesini azınlık yerine koymak en yetkililerimiz dahi olsa ve %99 ile de seçilerek iktidara da gelse, kimsenin haddine düşmez.

Yok böyle bir şey. Bir düşünelim, biz değil! Tarih bilenler! Tarih sayfalarına baksın, bugün ülkemizde azınlık yerine koyulmaya çalışan bir kesimi, Lozan’da onlara sorulunca TC. de azınlık mı olmak istersiniz, asil mi kalmak istersiniz? Diye, asilliği Kabul etmişlerdir. Peki, bu gün bu kesimi kim azınlık! Hak! lariyla donatmak istiyor? 30 yıldır ülkeyi kana bulayan ve fındık bahçelerini şehit mezarlarıyla dolduran... Terör örgütü ve meclisteki siyasi kolu. Peki, bunların en büyük savunuculuğunu kimler yapıyor? “Acilim“! Önce azınlık=hak! sonra memnun olmadık=devlet!=daha fazla kan, daha fazla gözyaşı, Tarih bu örneklerle doludur

“Acilim” paketinin içinden ben Cook bir şey beklemiyorum. Bu paketin en önemli maddesini başbakanımızın ve cumhurbaşkanımızın ağızlarından her gün basın-yayında görebilir, duyabilirsiniz peki başka ne çıkabilir zannedersiniz? hiç şüphe yok birazcık ekonomik kalkınma, halbuki dünyanın en büyük ekonomik yatırımını bu bölgede uyguluyoruz (GAP)demek ki ekonomik kalkınma da çıksa sürpriz değil demek ki acilimin ici bos içinde olanı da herkes konuşuyor, tartışıyor. Demek ki acilimin hepsi bos.

3 kıtayı, 8 milyon km2, 600 yıl yönetmesini başaran Türkler, 800 bin km2 lik küçücük coğrafyada ismini Kabul ettiremeyecek durumuna getirildi. Mesela Anadolu federe devleti diyenlerde var, “GAZ”! Milleti cumhuriyeti diyenlerde var, bu “gaz” sadik kardeşimin şiirinde konu ettiği ”KAZ” değil ha! Keşke öyle olsa da kanatlarını çırpıp uçsa da kavrulan coğrafyamıza kanatlarıyla gölge olsa.

Ön yargılarınızı atin!? nerede yatak bulursanız serilin yatın neyinize gerek vatan, millet, milliyet kendinizi yok sayın.

Acaba halkının yarısı dahi azınlıklardan oluşsa, Almanya`nin, Fransa`nin, Ingiltere`nin isimlerini kimse masaya koyup tartışabilir mi?

Sayın Erbakan`in deyisiyle bu ülkeyi kimse “Uganda” zannetmesin, bu ülke koskoca bir imparatorluğun kökleri, Türklerin yurdudur. Bu vatana ortak aramak kimsenin haddine düşmez.

Herkesi memnun edecek ekonomik çalışmalara gireceksiniz, bittiyseniz çekileceksiniz.

Bir örnekle, otobüsle Adapazari-Kuzuluk`dan -  Yalova-Armutlu`ya geziye gidiyoruz, yol boyunca yanımda oturan (daha sonra emekli albay olduğunu söyleyen) bir beyefendi bana biraz baktıktan sonra Türk müsünüz diye sordu bende hafif gülümseyerek evet dedim ve hemen sizde Türk müsünüz diye sordum o da türküm dedi.  Simasından bizim o taraflı olduğunu sezdim ve nerelisiniz dedim buralıyım dedi ben yine buralısınız da nerelisiniz? Diye tekrar sorunca bana dogma büyüme buralıyım dedi. Bende, anladım da, nerelisiniz diye bir daha sordum, bana hemen aynen söyle cevap verdi ”haa siz Maya`yi soruyorsunuz”  ben aslen Abaza yım dedi. Kendisinin maya`sini açıklayınca bir soğukluk olmadı, bugün hak isteyen kökenlerden de olsa bir soğukluk olmayacaktı, aynen sohbete devam ettik. iste bu örnek, anlayis Türkiye de yaşayanların bütünlüğünün, birbirimize olan saygının, sevginin mayasıdır!

Yönetenlerimiz, ekonomik ferahlığın yanında acilim, azınlık yerine bu “maya”yı ülkemizin her kösesine Tutturmaya çalışsalar ülkenin barışı, huzuru için gerekli mayayı bulmuş olmazlar mı?

Demek ki ülkemizde yasayan azınlık! lar Türkçe konuşmakla, Türkçe eğitim veren okullarda eğitim görmekle,"ne mutlu türküm diyene" demekle Türk olmuyorlar, nitekim Başbakanımız bir güneydoğu ziyaretlerinde bir yaşlı kadının söylediklerini anlayabilmek için tercüman! Aradı ve bu durum gazetelere konu oldu. Demek ki ülkede bir “acilim, azınlık” gerekmiyor. Biraz daha demokratik anayasa, ekonomik ferahlık, faili meçhullerin! Temizlenmesiyle müreffeh bir ülke zor değil.  Bunların dışındakileri isteyenlerde ülkemizin dostu değil.

Dünyada 500 milyona yakin Türk milletli var, ülkemizdeki Türk olmayan gurupların Türk olmalarına ihtiyacımız da yok. Kardeşçe yasamak en doğrusu amma, bu ülkenin Temel taşlarıyla kimsenin oynamaya hakki yoktur.

Ömrünüz boyunca hep iyi, güzel, faideli isler yapsanız bunların sonunda bulunduğunuz çevreye kötü bir ani bıraksanız, ölseniz hep bu kötülükle anılırsınız, iyilikleriniz hep sonra konuşulur onun için mevcut iktidar, ülkeyi yönetenler bu ülkeye bir tek “hata” dahi yapmamaya özen göstermeli diye düşünüyorum.

Amaç, daha fazla hak, hürriyet se, sadece bir kesime değil, herkes için verilmeli, yani toplumun her kesimini kucaklayan, eşit hak sunan ve eşit uzaklıkta duran, demokratik bir anayasa.

Yapılan hizmetler unutulmaz! Doğruya doğru."Bu topraklarda bir izin varsa silinmez"

Acili sözler,
         -Biz hak ettiğimizden fazlasını aldık(Kenan evren-Genelkurmay ve cumhurbaşkanı)
         -Azınlıklara faşizan yaklaştık(Recep Tayyip Erdoğan-Başbakan)
         -Açamazsak, açacaklar var haa!(Abdullah Gül-Cumhurbaşkanı) 

Alimli söz,
         -Endişelenmeyin, Ermenistan`a bir bomba düşse bir şey olmaz - Cin seddinden Balkanlara Türk dünyasi (Turgut Özal-Başbakan ve Cumhurbaşkanı)

Ne diyeyim, bizim olmayan bir kadere! Boyun eğiyoruz, sessiz, sessiz ağıt yakıyoruz.  Vatan evlatlarını bekliyor!

WWW.gülenköyü.com sitesini izleyen herkese salam,saygı ve sevgilerimle

YGKYD-2000-Derneği-Başkanı:Servet Işıldar - YGKYD-2000 "Bir Nebze Ferahlik"

"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
    Da`vetin vardi dün ezanlarda...
    Seni ey ma`bedim utansinlar,
    Kapayanlar da acmayanlar da!

"Gögün lütfüyla askerlerimiz saglam, atlarimiz güclü oldular" / "Bende olmayani bende olanla degistirmek istiyorum" Teoman-oguz kagan-Mete Han-235-174  

"Atimin ayak bastigi her yer benim topragimdir, Atilla-445-453"

"Demir daglar delmis olan Bozkurt`lariz ki, Orhun`da var Kül Tigin`den kalma yazimiz" E.B.

"Yurt girince yad eline, Cikmaz mi bir Börtecine" Z.G.

"Size öyle bir Vatan aldim ki; ebediyen sizin olacaktir" Sultan AlpArslan-26 Agustos-1071 Malazgirt

"Türkiye`yi bir müttefik, Türk insanini da kardeslerimiz olarak görüyoruz-25-Mart-2016-Gabor Vona-JOBBIK"

"Ergenekon yurdun adi, Börtecine Kurdun adi, yüz sene dir durdun hadi, cik ey yüz bin mizragimiz"

HACISERIFOGLU-
    MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

• Sadık Yılmaz
    • Aktif Visirli
    • *
    • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • 358 Mesajı Toplam
      493 Kere Beğenildi
      • Marankoz
    • GSM: 0536 553 63 59
    MAYA
    « Yanıtla #1: 08 Ekim 2009 - 06:56 »
  • Yayınlama
  • güzel bir yorum doğruların ötesinde bir yazı fikrine sağlık

sevdimde sevmedi sevduğum beni
    uğruna tükettim ben bu bedeni
    anlamadım ardındaki nedeni
    boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
    cekip gider bu sevene yük deyil
    sevip sevip ayrılığı seçenler
    çeker gider buda ona ilk deyil

• birnazım

• Ziyaretçi
    MAYA
    « Yanıtla #2: 27 Mayıs 2010 - 15:44 »
  • Yayınlama
  • ( Ülkemizdeki Türk olmayan gurupların Türk olmalarına ihtiyacımız da yok. Kardeşçe yasamak en doğrusu amma, bu ülkenin Temel taşlarıyla kimsenin oynamaya hakki yoktur.)
    Servet abi yazılarınızı okumak daralan yüreğimi ferahlatıyor.
    yüreğinize sağlık.

• Aktif Visirli
    • *
    • ÜLKESİNE SEVDALILAR
    • 33 Mesajı Toplam
      49 Kere Beğenildi
    • GSM: 0533 450 50 86
    MAYA
    « Yanıtla #3: 27 Mayıs 2010 - 15:44 »
  • Yayınlama
  • Servetciğım eline sağlık. Bu memleketi 80 yıldır bir arada tutamayanlar 600 yıllık dedelerinin tarihine hiç bakmıyorlar. Zaten tarihe baksalar ve onları örnek alsalar kurtulacağız.

Facebook Yorumları

Twittear