YIRTIK ÇORAPLI ÇOCUK 'GÜNEŞ' - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: YIRTIK ÇORAPLI ÇOCUK 'GÜNEŞ'  (Okunma sayısı 2476 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Süper Moderatör
  • *
  • 63 Mesajı Toplam
    129 Kere Beğenildi
    AHMET AKTÜRK (HOCA)
     agulen61@gmail.com
     11 Ekim 2007 Perşembe

YIRTIK ÇORAPLI ÇOCUK 'GÜNEŞ'            

08 EKİM 2007'de içimize gömdüğümüz 13 aziz şehidimizden biri,Kasım AKSOY''un çocukları GÜNEŞ ve ZELİHA'yı mutlaka görmüşsünüzdür.Ayakları yırtık çoraplı,üst başları perişan ilk bakışta itici bir görüntü,ama o acıyı kalbinin ta derinliklerinde hissetmeyenin insanlığından şüphe etmek lazım.

Ağlayan iki kız,kim dövdü ki,kim aç bıraktı ki,kim üzdü ki,

Ne dövüldü,ne aç bırakıldı GÜNEŞ.

GÜNEŞ üzüldü,GÜNEŞ'in kalbi incitildi,var olan bir değeri elinden alındı sebepsiz yere..

O,sebebini bilmediği,çözemediği,hiçbir zaman da çözemeyeceği bir nedenle babasının kaybına ağlıyor.Birileri ona babasının şehit edildiğini haber verdi.PKK tarafından vurulduğunu söyledi.Kim PKk ? Ne istedi babasından.İstediğini alamadı da onun için mi öldürdüler babasını.Biri çikip kendisinin anlayacağı dille anlatamadı bu olayı.Şimdi yaşı gereği anlamadığını sanıyoruz.Büyüdüğünde anlayacağını mı zannediyoruz?                    

Değerli dostlar,

Güneş büyüyüp bizi anlayabileceği yaşa geldiğinde,suyun iki hidrojen,bir oksijen molekülünden oluştuğunu,

Odunun suyun özgül ağırlığından daha hafif olduğondan yüzdüğünü,

Taşın sa tam tersi olduğundan battığını,

Yerçekimi kanununa göre dünya yuvarlaklığından güney kutbundaki insanların uzaya düşmediğini,

Bilmem hangi bilinmeyenli denklemin çözümünü bir bilenden öğrenecek.Kafası alacak.Gönülden bu olayların,kanunların böyle olduğuna kanaat getirecek,

Ama hiç kimse ona bu PKK nın onu neden babasız bıraktığını izah edemeyecektir.

Bu topraklara bu belayı saran güruhu nefret ve şiddetle kınıyorum.

Hiç kimse burada daha vatanperver edebiyatlarına yatmasın.

Bu ülkenin 81 vilayetinden şehit var mı? Var.

Doğulu batılı analar ağladı mı yıllardan beri?Ağladi.

Bu ağlayanlar kürt,laz,çerlez,abaza,boşnak,arap,fellah farketti mi? Yani hepsinden şehit anası var mı?                  

O zaman plan yapmayın plan,tutmaz karadenizde demeyeceksin.

Bu plan İzmir'de de tutmaz,Samsun'da da,Hakkari' de de.

Hamasi nutuklarla yapılan ayrımcılığı kesinlikle tasvip etmiyorum.Bizim bölgemizde apayrı bir irk yaşamıyor arkadaş.Bölgesel milliyetçi veya bölgesel etnisiteleri kaşımak uyuzlu uzvu kaşımaya benzer.Kaşıdıkça daha da kaşıyasın gelir.

Şimdi,GÜNEŞ gibi nice çocuklarımız 70 milyona emanet.Ama şu bir gerçek ki,70 milyon değil de  gerçek babası onun yanında olsa...

Gönüllerin hayıflandığı,sıkıntı ve terin yoğunlaştığı bu menfur cinayet sonrasında içi burkulmayanın insanlığından şüphe etmemizde haksız mıyız.?

'Savaşı asker,barışı siyaset,tarihi haklı olanlar yapar'

Biz haklıyız.Bu tarihi biz yazacağımıza bütün kalbimle inanıyorum.

İçim burkula burkula izlediğim akşamki görüntüler bana bu yazıyı yazdırmaya vesile oldu.

Sizlerle paylaşmak istedim.Herkese iyi bayramlar.

SELAM VE DUA İLE...

Facebook Yorumları

Twittear