SON SPOR OLAYLARI - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: SON SPOR OLAYLARI  (Okunma sayısı 4934 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Moderatör
  • *
  • 73 Mesajı Toplam
    137 Kere Beğenildi
    • AKSPOR LTD. ŞTİ.
  • GSM: 0533 727 22 60
SON SPOR OLAYLARI
« Topic Start: 24 Mayıs 2010 - 15:22 »
  • Yayınlama
  •      AHMET AKTÜRK
         ahmetakturk61@hotmail.com
         13 Ekim 2008 Pazartesi

SON SPOR OLAYLARI

Merhaba Sevgili Dostlar 

Bir hafta aradan sonra yine sizlerle beraber olmanın mutluluğu içinde yazıma başlamak istiyorum.

Bu iki hafta içerisinde yaşanan önemli spor olaylarını anlatmaya çalışacağım

MİLLİ TAKIM: A milli takım 2010 dünya kupası gurup elemelerinde hafta sonunda Bosna Hersek’le yapmış olduğu maçı zorda ola 2-1 almayı başardı. İlk yarıyı 1-0 yenik kapatmasına rağmen ikinci yarıdaki özellikle Sabri ve Kazım’ın üstün oyun performansıyla maçı almasını bildi. Sakat olan birçok futbolcudan yoksun çıktığımız maça ilk yarıdaki tutuk oyunumuzun karşılığını devreyi yenik kapatmak zorunda kaldık. İkinci yarıda ise sahada tamamen farklı bir takım hüviyetinde çıkan milli takımımız son zamanların en iyi futbolunu oynayarak maçı lehine çevirmesini bildi ve gurubunda 7 puanla averajla Belçika’nın atında 3. sırada bulunuyor. Kurubumuzda İspanya 3 maçta topladığı 9 puanla liderliğini sürdürüyor. Milli takımımız Çarşamba günü Letonya ile yapacağı maçın hazırlıklarına zaman geçirmeden devam ediyor. Milli takımımızdaki sakatlıklar sebebiyle her maça farklı kadroyla teknik heyeti zor durumda bırakıyor bizde milli takımımıza her türlü sıkıntıları başarıyla aşıp mutlu sona ulaşması son dileğimizdir.

TRABZONSPOR: Trabzonsporumuz geçen haftayı zorlu Konyaspor deplasmanından zorda ola 3 puanla dönmesini bildi ve 6 maçta aldığı 16 puanla liderliğini sürdürdü ve tarihinin en başarılı sezonlarından birini ilk altı haftada ortaya koymuş oldu. Trabzonspor bu hafta sonu Galatasaray’la yapacak olduğu maçın hazırlıklarına iki gün aradan sonra milli takım oyuncularından yoksun devam ediyor. İdmanlarda futbolcuların hırslı ve istekli olmaları teknik heyetin ve yöneticilerin yüzünü güldürüyor hafif sakatlığı bulunan Hüseyin’in dışında eksik futbolcusu bulunmuyor. Futbolcu ve teknik heyetlerle yapılan görüşmelerde Galatasaray’la yapacak olduğumuz maçı da alarak yolumuza emin adımlarla devam edeceğimize inandıklarını söylüyorlar, buda taraftarın takıma olan güvenini daha fazla destek vermesi gerekliliğinin bilinciyle takıma sahip çıkıyor.

YATTARA OLAYI: Aslında bu olay başlı başına bir konu ama her şey yolunda giderken bazı olayları karıştırmanın veya üzerine gitmenin kimseye bir fayda vermeyeceği kanaatini taşıyorum.,  ama şu kadarını söylemek istiyorum, bu olay Trabzonspor gibi büyük bir kulübe yakışmayan bir olay halini almıştır. Satıldı  gitti,kaldı  olayları arasında hem yönetimin hem de Yattara’nın birbirlerini  suçlayıcı şekilde demeçler vermeleri son derece yakışıksız olmuştur . Burada her iki tarafında daha dikkatli hareket etmesi gerekiyordu ama ne yazık ki her iki tarafta sorumlu davranmamıştır ve transferi gerçekleşmeyen Yattara tekrar Trabzonspor’un bir futbolcusu olarak idmanlara başladı. Bu süreçte verilen demeçler doğrultusunda Yattara’ya ceza verilip verilmeyeceğini yönetimin ilk toplantısında netleşeceği ifade ediliyor ve oynayıp oynamayacağı da tamamen teknik heyetin sorumluluğunda olduğu belirtiliyor. Bizimde bundan sonra deyeçek olduğumuz; bu olay inşALLAH Trabzonspor’umuz lehine sonuçlar vermesi en büyük dileğimizdir ve bu konuyu şimdilik burada noktalıyorum.

BEŞİKTAŞ VE YÖNETİM: Evet spor camiası içerisinde haftanın en önemli olayı Beşiktaş’ın eski teknik direktörü Ertuğrul Sağlam’ın görevi bırakması olayı olarak gündemin ilk sırasında yerini koruyor. Beşiktaş’ın UEFA kupasından elenmesi ile başlayan süreç Ertuğrul Sağlam’ın görevi bırakmasıyla neticelendi peki bu doğru bir olayımıydı yani haklı bir istifamıydı evet UEFA kupasından elendiği için yönetimin hiç de şık olmayan bir şekilde antrenör arayışına girmesi hem de hala takımı ligde ikinci sırada namaglup bir şekilde olduğu halde ve şampiyonluk şansı g.s ve f.b ye göre cok daha avantajlı olmasına rağmen hemen Ertuğrul Sağlam’ı gönderme planları yapan bir yönetime hiç yakışmamıştır. Ertuğrul sağlamda bu girişimi Türkiye’deki diğer antrenörlere örnek olacak bir davranışla onuruyla istifa ederek ortaya koymuştur. Kendi deyimiyle 'adam gibi geldim, adam gibi çalıştım, ve adam gibi gidiyorum diyerek bana göre de adam gibi gitmiştir ve Beşiktaş yönetimi de bu utançla baş başa kalmıştır, hemen ardından da, ben başkan olduğum süre içerisinde bu kulüpten içeri adımını atamaz; dediği Mustafa Denizli’yle hemen bir anlaşarak ne kadar tutarsız bir başkan olduğunu ortaya koymuştur Sayın Yıldırım Demirören ne diyelim bizde Sayın Ertuğrul Sağlam hocamıza bundan sonraki yaşamında başarılar diliyoruz yolu bahtı açık olsun.

Saygı Sevgi Hürmet ve Muhabbetlerimle

Sağlıcakla kalın sevgili dostlar...

BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...

• yürüyenkarizma

• Ziyaretçi
    SON SPOR OLAYLARI
    « Yanıtla #1: 24 Mayıs 2010 - 15:23 »
  • Yayınlama
  • size bir soru sorayım sizce bizim köyden futbolcu çıkarmı?

• Moderatör
    • *
    • 73 Mesajı Toplam
      137 Kere Beğenildi
      • AKSPOR LTD. ŞTİ.
    SON SPOR OLAYLARI
    « Yanıtla #2: 24 Mayıs 2010 - 15:24 »
  • Yayınlama
  • size bir soru sorayım sizce bizim köyden futbolcu çıkarmı?
    kesinlikle çıkar

• Aktif Visirli
    • *
    • ölümsüz olmaya karar verenler,ölümden korkmazlar
    • 1 Mesajı Toplam
      1 Kere Beğenildi
    SON SPOR OLAYLARI
    « Yanıtla #3: 24 Mayıs 2010 - 15:26 »
  • Yayınlama
  • gülen köyden çıkmış eski futbolcular olduğu gibi(sitede de vardır) bundan sonrada  İNŞAALLAH çıkacaktır.

büyüt dediler ufkunu büyüdü yalnızlığım

• yürüyenkarizma

• Ziyaretçi
    SON SPOR OLAYLARI
    « Yanıtla #4: 24 Mayıs 2010 - 15:26 »
  • Yayınlama
  • tanıdığınız ii oyuncu varmı köyden?varsa ismini söylerseniz sevinirim

• Moderatör
    • *
    • 73 Mesajı Toplam
      137 Kere Beğenildi
      • AKSPOR LTD. ŞTİ.
    SON SPOR OLAYLARI
    « Yanıtla #5: 24 Mayıs 2010 - 15:27 »
  • Yayınlama
  • tanıdığınız ii oyuncu varmı köyden?varsa ismini söylerseniz sevinirim
    Bolu, Kocaeli ve Fenerbahcede oynamiş milli olmuş futbolcumuz FARUK YİĞİT; Almanya da yetişmiş,Samsunspor,Galatasaray ,Antalya da oynamış OSMAN AKYOL ve İstanbul Selimiyede top oynamış ve hala oranın antrönörlüğünü yapan ADEM BİBER...

Facebook Yorumları

Twittear