TRABZONSPOR AŞKI - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: TRABZONSPOR AŞKI  (Okunma sayısı 3058 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Moderatör
  • *
  • 73 Mesajı Toplam
    137 Kere Beğenildi
    • AKSPOR LTD. ŞTİ.
  • GSM: 0533 727 22 60
TRABZONSPOR AŞKI
« Topic Start: 24 Mayıs 2010 - 15:35 »
  • Yayınlama
  •      AHMET AKTÜRK
         ahmetakturk61@hotmail.com
         17 Kasım 2008 Pazartesi

TRABZONSPOR AŞKI

Bu bir sevdadır, bu bir tutkudur, bu bir hasrettir, bu bir özlemdir, bu bir duygudur, bu bir gönül yarasıdır, bu bir mutluluktur ve her şeyden önemlisi bu bir Aşk’tır.

Adeta yapışır kalır üzerinde, nereye gitsen, nereye baksan, neyi hayal etsen, neyi düşünsen, neye ağlasan, neye hüzünlensen, hep aklında ve yanında o vardır.

Tek tesellindir senin, dertleştiğin aşkındır, gözyaşlarının mimarıdır, hüznündür, neşendir, sitemindir, coşkundur, gururundur, gurbet ellerde tek dayanağındır ve her şeyden önemlisi de ruhunun en derinliklerine kazıdığın sevdandın o senin.

Bıraksa bile bırakamazsın, kızsan bile küsemezsin, darıltsa bile darılamazsın, ağlasan bile ağlatamazsın, yalnız olsan bile yalnız bırakamazsın, ve her şeyden önemlisi de seni çok üzse bile sen ondan hiç vazgeçemezsin.

Her yerde sen bir değersin, işyerinde, sokakta, caddede, kahvede, arabada, vapurda, uçakta, markette, mağazada, metroda tramvayda, her yerde sen varsın, adın vardır, ismin vardır, şöhretin vardır, namın vardır, her şeyden önemliside  her yerde senin kıymetin vardır.

Her sohbette sen varsın, gurbet ellerdeki gurur kaynağı sensin, her şehirdeki derneğinle en ön planda sen varsın, futbolda anadolu aşkını diri tutan sensin, gurbetteki insana yaşam sevinci veren sensin, ve her şeyden önemlisi de ümitli olmayı, ileriye umutla bakmayı bize aşılayan sensin…

Karadenizi Karadeniz yapan, insanını gururlandıran, bulunduğun şehre en büyük değeri katan, her yerde isminden söz ettiren, gurbet ellerde insanının başın dik gezmesine sebep olan, her şehirde, her caddede, her sokakta bayrağını dalgalandıran, ve her şeyden önemlisi isminin anıldığı her yere  saygınlığınla ön planda olan sensin.

Dünyada şehir takım iki tane var, bunların biri sensin, şehir insanının tümüyle bütünleşen sensin, herkesi kendine aşık eden sensin, yeni doğal çocuklara isim verme ilham kaynağı veren sensin, sevginle  yataklara düşüren sensin, en zor şartlarda görev yapan askerin yüreğindeki ümit sensin, ve her şeyden önemlisi de varlığınla hastalara moral kaynağı olan sensin.

Borda mavi renginle renkleri kıymetlendiren, türbünleri ateşleyen, galibiyetinle coşturan, yenilginle hüzünlendiren ve her şeyden önemlisi yensen de yenilsen de gönüllerden hiç çıkmayan yine sensin

İstanbul saltanatına son veren, Anadolu takımlarına örnek olan, centilmenliğinle herkese örnek olan, yetiştirdiğin değerlere görev aşkı aşılayan ve her şeyden önemlisi de dört büyükler arenasında ismini şanıyla şerefiyle yazdıran yine sensin.

O küçücük şehrine koskoca bir futbol tarlası kuran, yetiştirdiğin cevherlerle her takıma hayat veren, tüm spor kulüplerinde 61 no’lu formasıyla şanını, şerefini koruyan futbolcusuyla ve her şeyden önemlisi de Türkiye’nin tüm kulüplerinde yönetici bazında temsilci veren yine sensin…

Türkiye’deki ilk tam teşekküllü spor kompleksiyle ilk olan ve herkese örnek olan, alt yapısına en çok önem veren yine sensin 6 lig şampiyonluğu olan, cumhurbaşkanlığı. başbakanlık, ve federasyon başkanlığı, T.S.Y.D.kupası, Karadeniz kupası, vb kupaları en fazla müzesine getiren kulüp yine sensin…

İstanbul takımlarının en çok korktuğu, her zaman seni en büyük rakip olarak gören, deplasman ve iç sahada en çok senden çekinen ve her şeyden önemlisi de tüm takımların yüreğine korku salan tek takım yine sensin…

VE HEPSİDEN ÖNEMLİSİDE

Fifa’nın merkez binasında camdan bir dünya haritası vardır. Şampiyon olan her şehrin üzerine bir ışık yanar. Trabzon’un ekmeğinde, havasında, suyunda, toprağında, 40 yıllık gururumuzun, 6 şampiyonluğumuzun simgesi yıldızımızda gözü olanlar; o ışık orda yanmaya devam edecek o yıldız göğsümüzden hiç inmeyecek ve yanına yenileri eklenecek, isteseniz de isemeseniz de...

Evet, sevgili dostlar Trabzonspor ve Trabzonsporluluk böyle bir şey işte. İnsanın içine bir kere işlemeye görsün, bir türlü söküp atamazsın onu içinden. Bu duygular ve bu hisler içerisinde son olarak şunu söylemek istiyorum; böyle şanlı bir geçmişe sahip olan bir takımın varken, böyle değerleri üzerinde barındıran bir takımın varken, seni her yerde ve her alanda gururla temsil etme imkanı veren bir takımın varken, o küçücük şehre yaşam aşkı ve hevesi katan bir takımın varken, senin nüfusunun on katı şehirlerin esamesi bile okunmayan yerlerde senin şehrinin ismi ve saygınlığı konuşulurken ve buna en büyük özelliği imkanını veren bir takımın varken, her yerde ve her alanda göğsünü gere gere Trabzonluyum ve Trabzonsporluyum deme gururunu yaşatan bir takımın varken ve her şeyden önemlisi de böyle bir şehrin insanı olma özelliğini, böyle asaletli ve şerefli bir şehrin evladı olma şerefini, haysiyetini, onurunu, gururunu, taşıma özelliği sendeyken nasıl olurda  Trabzonspor dan başka bir takımı tutma gafletine kapılırsın. Ve diyorum ki...

Trabzonlunun Trabzonspor gibi bir takımı ve böyle bir şehri varken, ve bu şehrin evladı olma özelliği olan, bir kimsenin başka bir takım tutması, o kişinin üzerinde hiç bir zaman şık durmayacağı kanaatindeyim.

Sevgi, saygı, hürmet ve muhabbetlerimle...

BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...

• Süper Moderatör
    • *
    • 63 Mesajı Toplam
      129 Kere Beğenildi
    TRABZONSPOR AŞKI
    « Yanıtla #1: 24 Mayıs 2010 - 15:36 »
  • Yayınlama
  • Diline sağlık be adaş...
    Trabzonspor sevdası ancak bu kadar nakşedilirdi gönüllere.Ve dillendirilirdi dudaklarda...Bir şarkı güftesi gibi döktürdüğün bu yazıyı ulusal medyada yayımlamaya değer buluyorum inan ki..
    Bu yazı vesilesiyle bir konuya da kendi açımdan açıklık getirmek isterim."Trabzonsporlu olmak" ; yenmek-yenilmek,topla oynayan basıt bir oyun takımı gözüyle görmek,bir coğrafi yörenin bir başka coğrafi yöreye üstünlüğü veya ezilmişliği gözüyle bakmak yanıltır bu gözle bakanları...
    Trabzonsporlu olmak gerekliliği; bil hassa trabzonlular için et ve tırnak gibi,hava ile su gibi,aşıkla maşuk gibi,toprağın suya olan ihtiyacı gibi bir mecburiyettir.
    Anlayana.
    SEVGİLERİMLEr..

• Yavuz BİBER
    • Süper Moderatör
    • *
    • BENİ KÖYÜMÜN YAĞMURLARINDA YIKASINLAR...
    • 46 Mesajı Toplam
      75 Kere Beğenildi
      • ELİFİM ALIŞVERİŞ MERKEZİ
    • GSM: 0536 324 90 35
    • Kan Grubu: Seçmediniz
    TRABZONSPOR AŞKI
    « Yanıtla #2: 24 Mayıs 2010 - 15:36 »
  • Yayınlama
  • Gerçekten çok güzel bir yazı oldu Ahmet abim.Bir konuyada ben açıklık getirmek istiyorum.Hakikaten Trabzonspor aşkını ,sevgisini,hastalığını anlatmak çok zor.Bunu ancak yaşayanlar bilir.Fakat bazı kardeşlerimiz bu sevginin çok dışına taşarak,bu sevgilerini...!!! taşkınlıklar yaparak,ortalığı yakarak yıkarak,takımına,kendi taraftarına,rakip taraftara küfrederek,hatta daha da ileriye gitmeye çekinmeyenlere kesinlikle bir anlam veremiyor ve bunu da sevgi ve aşk ile bağdaştıramıyorum.Bunun fanatiklik olarak adlandırıldığınıda zannetmiyorum.Bu arkadaşlara kusura bakmasınlar ancak bir isim verilebilir,oda ihanetlik.Takımımız bazı maçlarda zorlansa bile,istikrarlı bir şekilde top oynarken en büyük rakibimiz,rakipler değil bunlardır.Eğer Şampiyon olamaz isek sebebi bu ne ettiğini bilmez,takımını çok sevdiğini sanan içimizdeki rakiplerimizdir.Bütün olumsuzluklara rağme, iyi niyetli sevgilerin galip gelerek, takımımızı şampiyonluğa taşıması dileklerimle..... A...E...O...

desen 49

• Aktif Visirli
    • *
    • 52 Mesajı Toplam
      71 Kere Beğenildi
      • Gülen Köyü Web Sitesi
    • GSM: 0532 160 62 61
    TRABZONSPOR AŞKI
    « Yanıtla #3: 24 Mayıs 2010 - 15:37 »
  • Yayınlama
  • ahmet abi kalemine sağlık demek lazım.gerçekten çok güzel anlatmışsın.bu vesileyle bir tesbitimi aktarmak istiyorum.biz gurbette yaşayan trabzon'lular için trabzonspor çok çok önemli.gereken önemide verdiğimizi düşünüyorum.fakat trabzon'da yaşayanların trabzonspor'un önemini ve büyüklüğünü tam anladıklarını düşünmüyorum.trabzonspor'a nasılsa bizim herzaman burda gözüyle bakıp gereken desdekte bulunmuyorlar.daha doğrusu ne trabzonspor'un büyüklüğünün nede öneminin farkında değiller.bir an önce uyanmalarını diliyorum...........

• elif_61

• Ziyaretçi
    TRABZONSPOR AŞKI
    « Yanıtla #4: 24 Mayıs 2010 - 15:37 »
  • Yayınlama
  • gerçekten diğer arkadaşlarımızın yorumlarındada belirttikleri gibi çok güzel omuş tam bizim takımı anlatan süper bişey olmuş bencede değindiğin konular değinilmesi gereken konulardı ellerine sağlık teşekkürler..

Facebook Yorumları

Twittear