NEREYE KADAR - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: NEREYE KADAR  (Okunma sayısı 1671 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Moderatör
  • *
  • 73 Mesajı Toplam
    137 Kere Beğenildi
    • AKSPOR LTD. ŞTİ.
  • GSM: 0533 727 22 60
NEREYE KADAR
« Topic Start: 24 Mayıs 2010 - 15:39 »
  • Yayınlama
  •      AHMET AKTÜRK
         ahmetakturk61@hotmail.com
         15 Aralık 2008 Pazartesi

NEREYE KADAR

Trabzonspor uzun süre liderlik koltuğunu kimseye kaptırmamıştı. Tüm spor otoritelerinin ortak görüşü de, ilk yarıyı Trabzonspor lider olarak bitireceği kanaatindeydi. Taaki dün oynanan Bursaspor maçına kadar. Uzun süren liderlik mücadelesini dün oynanan Bursaspor maçından sonra Sivas spor’a kaptıran Trabzonspor da moraller çok bozuldu. Son dakikada gelen golle adeta yıkılan Trabzonspor, haftaya oynanacak olan Eskişehirspor maçına bir günlük tatilin ardından hazırlıklara başladı.

Trabzonspor'un haftalardır devam eden liderliği acaba bir tesatüfmüydü, iyi futbol oynayarak mı zirvedeydi, yoksa şampiyonluğa oynayan takımların formsuzluğumu Trabzonspor’u uzun süre lider yaptı.

Aslına bakarsanız hepsinin de payı  vardı. Trabzonspor un lider olmasında. İsterseniz ilk önce Trabzonspor un genel bir değerlendirmesiyle başlayalım. Bildiğiniz gibi Trabzonspor ligin en az mağlup olan takımı sadece iki mağlubiyetle ligde averajla ikinci sırada bulunuyor. Fakat az mağlup olmak demek iyi futbol oynuyor anlamına gelmiyor evet en az mağlup olan takım ama en kritik maçlarını kazanamayan bir takım hüviyetinde şu anda. Şampiyonluk adaylarından Beşiktaş'la kendi sahasında berabere kalan, Galatasaray'a 3-0 yenilen, ligin en iyi oynayan, zirveyi zorlayan takımlardan Sivas spor’la berabere kalmış, G.Antep'le berabere kalmış, Kayseri'ile berabere kalmış ve en sonunda sekiz haftadır kazanamayan Bursaspor'a mağlup olmuş bir takım hüviyetinde bir Trabzonspor. Kazandığı maçlara baktığın zamanda, birçok maçta mağlup duruma düşmüş ve geriden gelerek son dakikalarda attığı gollerle maçı zorda olsa kazanmasını bilmiştir, ama ne yazık ki kazandığı maçlarda bile taraftarını strese sokmadan da edememiş. Mesela en son galip geldiği Kocaelispor maçına şöyle bir bakarsak, adeta seyirciye adrenalin yaşatmış bir Trabzonspor kaşımızda vardı. Yani kazandığı maçları bile zar zor kazanıyordu, sonunda bir yere toslayacağı belliydi oda Bursaspor maçına denk geldi.

Peki, bundan sonra ne yapmalı Trabzonspor. Her şeyden önce mevcut kadro içerisinde çok iyi bir analiz yapılması lazım kanaatindeyim. Yapılan transferlerden istenilen verimi alamamanın sıkıntısını en iyi yaşayan kulüplerin başında Trabzonspor geliyor. Song un dışındaki transferlerdeki istikrarsızlık devam ediyor. Gökhan Ünal'ın haftalardır gol atamama özelliği devam ediyor ama son haftadaki atılan gollerdeki asistleri insanları yanıltmaması lazım, kaçırdığı goller adeta insanları çileden cıkardıyor. Selçuk’un ilk haftalardaki oyununu adeta mumla arattırıyor, Colman'ın bir hafta iyi bir hafta kötü oluşu ve zaman zaman yedek kalması, Cale nin sıradan bir oyuncu görünümünde olması, Aizek in yedek kulübesine mahkûm olması, Giray ın uzun zaman yedek kalmanın verdiği çekingenlik, Yattara'nın eski görüntüsünden uzak olması gibi bircok önemli faktörler Trabzonspor'u yeni arayışlara sürüklemek zorunda kalıyor.

Yapılması gereken devre arasında forvet, Ortasala ve sol kanata iyi bir transfer yapılarak ikinci yarıya tekrar iddialı bir şekilde başlamak ve şampiyonluk adayları arasında en iddialı takım durumuna gelinmesini sağlamaktır. Teknik kadronun elinde bulunan mevcut futbolcuları en iyi bir şekilde maça hazır hale getirmek zorunda olmasının bilencinde olması. Aksi takdirde ümitlerin bir başka bahara ertelenmesi söz konusu, buda taraftarı nasıl bir psikoloji içerisine düşüreceğini yönetim çok iyi analiz etmesi gerekir. Bu zihniyetle ve bu mantaliteyle ve bu oyun anlayışıyla Trabzonspor'un nereye kadar gidebileceğini yönetim, idari kadro ve futbolcuların çok iyi ama çok iyi anlamsı gerektiğini düşünüyorum.

Saygılarımla...

BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...

• Aktif Visirli
    • *
    • 9 Mesajı Toplam
      9 Kere Beğenildi
    • GSM: 05434567062
    NEREYE KADAR
    « Yanıtla #1: 24 Mayıs 2010 - 15:40 »
  • Yayınlama
  • Ahmet abi öncelikle bu köşe yazın için seni tebrik ediyorum.Lig başından beri olan tüm trabzonspor gelişmelerini yakından takip ettiğine inanıyorum.Trabzonspor şuan bambaşka bir takım görüntüsünde ve tüm yazarların dediği gibi biraz zamana ihtiyacımızn olduğunu düşünüyorum...Geçtiğimiz senelere bakarsak ne kadar çok değişiklik olduğunu görüyoruz...Bizim taraftarların her zaman kafasıındaki olan soru Trabzonspor ne zaman şampiyon olacak..İnşALLAH yakındır bu sene olmasa bile seneye mutlak favoriyiz.Bu sene her kulvarda ismimiz en önde Trabzonsporun şampiyonluğa çok ihtiyacı var ilerki nesillerde Taraftarlarımızın daha çok olması için....Benim görüşüm ilk yarı için çok fazla olumlu değil maçları izlerken bile kendi kendimi yiyorum ki maçı sahada izleyenler nasıl çıldırmasın.Rahat bir ilk yarı izlemedim inşALLAH 2. yarı daha güzel geçer ve Transfer ettiğimiz futbolcuların yeteneklerini daha iyi görmek fırsatımız olur.
    Saygılarımla

Facebook Yorumları

Twittear