DERİN UYKU - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: DERİN UYKU  (Okunma sayısı 1670 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Moderatör
  • *
  • 73 Mesajı Toplam
    136 Kere Beğenildi
    • AKSPOR LTD. ŞTİ.
  • GSM: 0533 727 22 60
DERİN UYKU
« Topic Start: 24 Mayıs 2010 - 17:36 »
  • Yayınlama
  •      AHMET AKTÜRK
         ahmetakturk61@hotmail.com
         03 Eylül 2009 Perşembe

DERİN UYKU

İnanın artık ne söyleyeceğimi ne diyeceğimi bilmiyorum. Yine bir başka bahara demekten büyük üzüntü duymanın yanında artık bıktık. Oysa nede güzel başlamıştık, ileriye dönük ne güzel hayaller kurmaya başlamıştık bile ama bu ancak bir hafta sürdü, ardından hızlı bir şekilde çöküş dönemi başaldı, DİYARBAKIR yenilgisi, avrupa kupasında TOULOUSE takımına kendi sahamızda hüsrana uğramamız, MANİSASPOR yenilgisi, Avrupa kupasında deplasmanda alınan galibiyete rağmen veda ediş ve son olarak ta kendi sahamızda BURSASPOR la kalınan beraberlik. Tabii bu arada yenilgilerin lige yeni çıkmış iki takımdan olması ayrı bir sorun.

Ne yazık ki Trabzonspor’daki hızlı düşüş devam ediyor. Bursaspor la yapılan maç bir nevi taraftarıyla barışama maçı olarak ta görünüyordu ama ne yazık ki istenilen olmamış hatta yara daha da derinleşti. Dört haftası geride kalan ligde iki mağlubiyet bir beraberlik ve bir galibiyetle dört puan ve ligin 12. sırasında bulunan Trabzonspor’da. hücumda yaşanan sıkıntı, kanatları istediği gibi kullanamayan, orta sahadaki istediği verimi alamayan, defans ve Kaleci Tony sylva nın formsuzluğu bu düşüşün nedenleri arasında en büyük etken olarak görünüyor. Ayrıca teknik ekibin oyuncu tercihlerindeki yanlış seçimi başarısızlığın daha da belirgin hale getirmiştir. Tabii birde en önemli nedenlerin başında da yönetim kanatının bu süreci çok kötü bir şekilde idare etiğini söyleyebiliriz. Hem gecen sezondan hem de bu sezon yapılan hazırlık maçlarından da çok rahat görüldüğü gibi forvet elemanlarının formsuzluğu ortadayken yönetimin bu konuya kulaklarını tıkaması çok büyük bir hataydı. Geçen sezona bakıldığında Gökhan ve Umut’un otuz gol barajını aşmış olmaları  bizleri yanıltmamalı, bu iki forvet elemanının attıklarının en az üç mislini kaçırdıklarını gözden kaçırmamalı, Belki biraz iddialı olacak ama eğer geçen sezon kaçan gollerin en az iki üç maçta değerlendirebilmiş olsaydık bu sene lige şampiyon bir takım olarak başlamamız içten bile değildi. Bu olumsuzlukları gören bir yönetim buna tedbir almalıydı. Taraftarında  istediği, kendisinin de çok isteyerek gelebilecek olduğunu her fırsatta  dile getiren Fatih Tekke çok rahat bir şekilde alınma imkânı varken ne yazık ki özellikle başkan ve yönetim bu olaya hep soğuk bakmıştır. Ne zamanki olayın gerçek yüzünü ve taraftarın ısrarları gördüler Fatih Tekkeyle ilgilenmeye başladılar ama ne yazık ki geç kalındığından dolayı iş işten çoktan geçmişti, bu seferde Fatih Tekke nin çok istemesine rağmen Zenit takımında başarılı bir sezon geçirmesi nedeniyle kulübünden izin çıkmamıştır ve bu transfer hayalide suya düşmüş oldu. Artık ocak ayına kadarda transfer yapma şansıda kalmamıştır. İşte bunun adı da yönetimin basiretsiz ve beceriksizliğidir.   

Her ne olursa olsun daha yolun başındayken daha hiç bir şey  belli değilken, karamsarlığa ve ümitsizliğe düşmeden Trabzonspor her türlü olumsuzluklara rağmen  kendini biran önce toparlayıp lige ağırlığını koması lazım. Mevcut kadronun teknik ekip tarafından en iyi bir şekilde değerlendirilmesi lazım, isme değil, formda olan oyunculara daha çok şans verilmeli, hırsını ve özgüvenini kaybetmiş oyuncular sahaya sürülmemeli, Oyuncu değişiklikleri yerinde ve zamanında yapılmalı, lige verilen bir haftalık ara teknik ekip tarafından çok iyi değerlendirmeli, futbolcuların moral ve motivasyonunu artırmak için ne gerekiyorsa yapılmalı, Trabzonspor’luluğun ne olduğu ve camia tarafından  ne ifade ettiği futbolcuların beynine kazınmalı, o ruh ve güvenle oynamaları sağlanmalı. İ.B.B ile İstanbul’da yapılacak maç Trabzonspor’un dönüm maçı olacaktır. Bu maçın neleri ifade ettiğini hem yönetimin hem idari kadronun hem de futbolcuların çok iyi  görmesi ve bilmesi lazım, aksi taktirde Trabzonspor’u ve camiayı hiçte iyi günlerin beklemediğini açık bir şekilde herkesin görmesi lazım. Artık başımızı kuma gömmeye gerek yok derin uykudan uyanmanın zamanı çoktan gelmiştir.

Hürmet ve muhabbetlerimle...

BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...

• Sadık Yılmaz
    • Aktif Visirli
    • *
    • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • 358 Mesajı Toplam
      493 Kere Beğenildi
      • Marankoz
    • GSM: 0536 553 63 59
    DERİN UYKU
    « Yanıtla #1: 24 Mayıs 2010 - 17:37 »
  • Yayınlama
  • burayakadar olana ''bir''diyelim.
    bir nedir
    bir hanıma sormuşlar siz cok mutlusunuz niye
    çevap
    gelin idim at ustünde
    yolda giden at tökezler eşim bir der
    az daha ilerleyince dekrar tökezler eşim yıne yanıma gelir ve iki der atı kaldırır devam ederken tekrar tökezler busefer eşim üç der ve atı oracıkda vurur
    ben söylenmeye başlarım bana dönerek BİR der ve ben okünden buyana kocama iki tetirtmedim. der

dilerim iki demeyiz

sevdimde sevmedi sevduğum beni
    uğruna tükettim ben bu bedeni
    anlamadım ardındaki nedeni
    boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
    cekip gider bu sevene yük deyil
    sevip sevip ayrılığı seçenler
    çeker gider buda ona ilk deyil

Facebook Yorumları

Twittear