DERBİ MAÇA DOĞRU - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: DERBİ MAÇA DOĞRU  (Okunma sayısı 1598 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Moderatör
  • *
  • 73 Mesajı Toplam
    137 Kere Beğenildi
    • AKSPOR LTD. ŞTİ.
  • GSM: 0533 727 22 60
DERBİ MAÇA DOĞRU
« Topic Start: 24 Mayıs 2010 - 17:56 »
  • Yayınlama
  •      AHMET AKTÜRK
         ahmetakturk61@hotmail.com
         09 Ekim 2009 Cuma

DERBİ MAÇA DOĞRU

Milli maç nedeniyle bu hafta liglere verilen aranın ardından 16-17-18 Ekim tarihleri arasında oynanacak olan maçlar içerisinde kuşkusuz en önemli maç GALATASARAY ve TRABZONSPOR arasında Alisamiyen stadında oynanacak. Bu maçın her iki takım açısından da  ne kadar büyük önem taşıdığı ortada.

Her iki takımda geçtiğimiz son iki haftayı puanlar kaybederek büyük moral bozukluğu içerisinde bu maça çıkacaklar. Trabzonspor üst üste iki maçından da  berabere kalarak şampiyonluk yarışından haylice uzaklaşmış oldu, Galatasaray da bir maç beraberlik ve bir maçta da yenilmiş moral bozukluğu içerisinde maça çıkmak zorundalar. Trabzonspor’un ilk önce deplasmanda Gençlerbirliği’yle 2-0 öndeyken  ve kötü bir futbol oynayarak  maçı  zar zor beraberlikle, Gaziantep maçını da kendi saha ve seyircisi önünde biri penaltıdan olmak üzere sayısız gol pozisyonlarından faydalanamayarak maçtan 0-0 berabere ayrılmak zorunda kalmış ve şampiyonluk hedefinden de bir hayli uzaklaşmış oldu. Galatasaray dada durum farklı değildi, bir hafta önce Eskişehir’le berabere kalınmış, son maçta da son sekiz dakikada üç gol birden yiyerek en yakın rakibi Fenerbahçe’nin beş puan gerisine düşmek zorunda kaldı. Böylesine  kaybedilen kritik puanların ardından oynanacak olan bu maçın her iki takım açısından da ne kadar önem arz ettiği daha açık bir şekilde görülüyor. Eğer bu maçı Trabzonspor kaybederse hem lige tamamen havlu atmış olacak hem de verecek olduğu moral bozukluğu içerisinde Avrupa kupalarına da katılım şansını zora sokaçaktır. Ayrıca bu maçın kaybedilmesiyle birlikte büyük bir ihtimalle Hugo Brosun işine son verilecek ve yönetim erken konkre kararı almak zorunda kalaçaktır. Bu da Trabzonspor ve Trabzonspor camiasını nasıl  zor bir dönemin beklediğini açıkçası gösteriyor. Galatasaray eğer maçı kaybederse yedi haftadır övgüler düzülen teknik direktörü Rijkart ın camia tarafından ciddi bir şekilde eleştirilmeye ve sorgulanmaya başlanacağı aşikârdır. Beraberlik belki Trabzonspor’un durumunu biraz erteleyecektir ama Galatasaray açısından değişen bir şeyin olmayacağını aynı eleştirilere şiddetli bir şekilde  maruz kalacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Sonuç olarak pazar günü oynanacak olan derbi maçının sonunda, kazanan takımın sorunları geçici olarak rafa kaldırılmış, geçmişten gelen yaraların bir nebze  olsun hafiflemiş ve sarılmış bir şekilde yoluna devam ederken, kaybeden takımda sorunlar ve eleştiriler zirveye çıkmış ve çok ciddi tedbirler alınacak olduğunu söylemek için müneccim olmaya gerek yok sanırım.

Hürmet ve muhabbetlerimle...

BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...

• Sadık Yılmaz
    • Aktif Visirli
    • *
    • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • 358 Mesajı Toplam
      493 Kere Beğenildi
      • Marankoz
    • GSM: 0536 553 63 59
    DERBİ MAÇA DOĞRU
    « Yanıtla #1: 24 Mayıs 2010 - 17:57 »
  • Yayınlama
  • kaybedene hazır isyanlar kazanana nazır fermanlar