KENAR YÖNETİMİ. - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: KENAR YÖNETİMİ.  (Okunma sayısı 1912 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Moderatör
  • *
  • 73 Mesajı Toplam
    137 Kere Beğenildi
    • AKSPOR LTD. ŞTİ.
  • GSM: 0533 727 22 60
KENAR YÖNETİMİ.
« Topic Start: 24 Mayıs 2010 - 18:12 »
  • Yayınlama
  •     AHMET AKTÜRK
         ahmetakturk61@hotmail.com
         29 Eylül 2009 Salı

KENAR YÖNETİMİ

Eğer bu hafta oynadığımız Gençlerbirliği maçını alsaydık  yazımın başlığını 'cuma bereketi' koyaçaktım. Üst üste iki maçımızı cuma günü oynuyorduk, ilk maç Antalyaspor’u 3-1 le geçmiştik, bu maçı da deplasmanda daha yirminci dakika olmadan 2-0 öndeyken, cuma günü oynadığımız maçalar bize yarıyor diye düşünmeye başlamıştım, ama ne yazık ki kenar yönetimi sayesinde bu düşüncemden vazgeçmek zorunda kaldım.

Evet, bir maça kenar yönetiminin ne kadar etki ettiğini göstermek ve anlamak için çok güzel örnek olması açısından Gençlerbirliği - Trabzonspor maçına iyi bakmak lazım. Düşünün bir tarafta kenar yönetiminin yanlış, yersiz ve gereksiz müdahaleleri yüzünden kaybedilen  maç, diğer taraftan yerinde ve zamanında yapılan değişikliklerle kazanılan maç. Kaybedilen ve kazanılan diyorum, bilerek söylüyorum, bana göre alınan beraberliğe  kaybedilen maç olarak bakıyorum çünkü hem oyun olarak hem de skor olarak Trabzonspor’a yakışan hiç tatmin edici bir sonuç değil, hele hele oyun olarak Gençlerbirliği karşısında bu kadar ezik bir futbol oynadığımızı çok az maçta görmüşümdür. Maç bitmiş %60-40 Genlerbirliği üstünlüğü, üstelik oyun olarak ta ezici bir üstünlük. Yapılan oyuncu değişikliklerindeki yanlış seçim, oynanan kötü oyunu ve kenar yönetiminin başarısızlığını (hiçte hak etmediği halde) bir futbolcuya yükleme kurnazlığını kimseye anlatamazlar, tüm takımın kötü oynadığı bir maçta ikinci yarıda oyuna giren Alanzinyoyu otuz beş dakika sonra dışarı almak Ali-Cengiz oyunundan başka bir şey değildir. Evet, Alanzinyo iyi oynamıyordu ama hiç kimse iyi oynamıyordu, o takımdan kim çıkarsa çıksın hiç kimse itiraz etmezdi ama Alanzinyoyu çıkarmak o futbolcuyu bitirmek anlamına gelmekten başka bir işe yaramadı, nitekim de o futbolcunun çıkarken göstermiş olduğu tepki bunu çok açık bir şekilde ortaya koyuyordu. Kenar yönetiminin yanlışı sadece bunla sınırlı değil tabi, maç oynanırken oyunun gidişatını etkileyecek hiç bir müdahalede bulunulmadı, Goller hariç doğru dürüst gol pozisyonu bile yok. tamamen Gençlerbirliği’nin oyununa teslim olmuş bir durum ve sistemsiz oynanan oyun tam tersini ise Gençlerbirliği teknik direktörü yaptı 2-0 yenik duruma düştükleri halde  oyun disiplininden hiç kopmayan ve yerinde yapılan değişikliklerle ve maç oynanırken yaptığı atraksiyonlarla bir maçada kenar yönetiminin ne kadar etkili olduğunu  herkese göstermiş oldu. Oynadıkları bu güzel futbolundan ve kenar yönetiminin bu başarısından dolayı Gençlerbirliğini tebrik ediyorum.

Son olarak şunu söylemek istiyorum, Trabzonspor kaybedilen iki puandan sonra bana göre şampiyonluk yarışında çok büyük bir yara aldı ve bir adım daha uzaklaşmış oldu, açık konuşmak gerekirse, bu oyun ve idari kadroyla Avrupa kupalarına katılmak büyük bir başarı olacaktır ve bundan sonrada hedef bu olmalıdır… Yapılan transferlerden istenilen verimi alamamanın sorumluluğu tamamen kenar yönetimine aittir. Ve bir kez daha görüldü ki Yabancı bir ülkede çalışma tecrübesi olmayan ve kariyerinde pek büyük bir başarısı  bulunmayan bir idari kadronun Trabzonspor gibi  bir takıma bundan sonra çokta bir şey katacağını açıkça ben sanmıyorum.

Hürmet ve muhabbetlerimle...

BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...

• Kazım Düzenli
    • Aktif Visirli
    • *
    • 8 Mesajı Toplam
      11 Kere Beğenildi
    • GSM: 0534 303 30 37
    KENAR YÖNETİMİ.
    « Yanıtla #1: 24 Mayıs 2010 - 18:13 »
  • Yayınlama
  • sevgili ahmet kardeşim,bugünde değerli köşe yazını dikkatle okudum.seninde yazmış olduğun gibi bir takımı abad edende berbat edende teknik kadrodur.tabiki bunda kaliteli futbolcularında payı büyüktür.her teknik direktörün maç sonu,ben ne yapayım çıkıp benmi oynayayım gibi bazı sitemleri2de olabilir ancak dediğin gibi maçı alanda verende teknik direktördür.bu sebeple sana katılıyor değerli yazılarının devamını bekliyorum.(şimdi bazıları çıkıp trabzonspor'u eleştirmek sanamı kaldı derler dimi?desinler görünen köy kılavuz istemez dimi)sevgi ve muhabbetle.

• Moderatör
    • *
    • 73 Mesajı Toplam
      137 Kere Beğenildi
      • AKSPOR LTD. ŞTİ.
    • GSM: 0533 727 22 60
    KENAR YÖNETİMİ.
    « Yanıtla #2: 24 Mayıs 2010 - 18:13 »
  • Yayınlama
  • Değerli Kazım kardeşim,yorumun için teşekkür ediyorum,yazı yazarkende ,okurkende opjektif olmak lazim,seninde nekadar iyi bir Galatasaraylı olduğunu çok iyi biliyorum ama bir o kadarda trabzonsporlu olduğunuda,sizin gibi doğruları söylemekten çekinmeyen Galatasaraylıların her zaman objektif yorumlarına ihtiyacımız vardır

BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...

Facebook Yorumları

Twittear