VE BİTİŞ - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: VE BİTİŞ  (Okunma sayısı 2317 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Moderatör
  • *
  • 73 Mesajı Toplam
    137 Kere Beğenildi
    • AKSPOR LTD. ŞTİ.
  • GSM: 0533 727 22 60
VE BİTİŞ
« Topic Start: 24 Mayıs 2010 - 18:15 »
  • Yayınlama
  •     AHMET AKTÜRK
        ahmetakturk61@hotmail.com
        23 Kasım 2009 Pazartesi

VE BİTİŞ

Aslında o kadar çok şey söylenmesi ve yazılması gereken şeyler var ki ama nasıl desem, ne yazsam, nerden başlasam bilmiyorum. Uzun zamandan beri Trabzonspor’da işler yolunda gitmiyordu, ne yönetim ne idari heyet ne de taraftar gidişattan  hiçte memnun değildi, adeta Trabzonspor  fitili çekilmiş patlamaya hazır bir bomba gibi gerilmiş  bekliyordu ve nihayet o bomba dün Kasımpaşa stadında infilak etti...

Dün oynanan Kasımpaşa maçının ardından, teknik direktör HUGO BROOS istifa etti ve Trabzonspor’da yeni bir süreç daha başlamış oldu. Hugo Broos un istifasının ardından İstanbul’da acil toplanan yönetim Teknik direktörle birlikte Gökhan, Egemen, Song, Sylva ve Engin i kadro dışı bırakma kararı aldı. Bana göre de bu yönetim bir tek eksiklik yaptı oda bunlarla birlikte kendilerinin de(yönetimin)istifa etmesi gerektiğiydi, ne yazık ki bu kadar icraatın yanında bunu yapamayarak ne kadar sorumsuz ve pişkin olduklarını bir kez daha göstermiş oldular. Böyle yapmakla bazılarını günah keçisi yaparak başarısızlığın sorumluluğunu üstlerinden atacaklarını sanıyorsalar çok yanılıyorlar. Artık mızrak çuvala sığmıyor, herkes gördü ki başarısızlığın en büyük sorumlusu yönetimdir. Konuşmaktan aciz, konuşunca da ne  konuştuğunu bilmeyen, kafasını kuma gömmüş ve oradan çıkarmak istemeyen bu yönetim işbaşında olduğu sürece de Trabzonspor başarısızlıklarına birçoklarını da ekleyerek yollarına devam eder dururlar bence. Yüz bin lira daha kar nasıl yaparım hesabını yaparken elinden kaçırdığı Yusuf’u geçen yıl Beşiktaş’ı nasıl şampiyon yaptığını ancak hayıflanarak uzaktan seyreden, kurtarıcı olarak milyon Euro’lara aldığı Alanzinyodan yediği kazığı örtme telaşına  giren, elindeki en büyük değeri yıldız futbolcu değildir diyerek satan, Trabzonspor’a gelmek için ve bunun için her türlü fedakarlığı yapacağını söyleyen öz evladını ( FATİH TEKKE ) duymamasızlıktan ve görmemesizlikten gelen, kendi öz evlatlarını takıma almaktan ve oynatmaktan çekinen ve onlardan kat be kat düşük kalitede olan futbolculara milyon dolarlar dağıtan, satılması gereken artık bundan sonra bu takıma faydası olmayacak olan futbolcularını satmaktan aciz, televizyonlara çıkıp iki kelimeyi bir araya getiremeyen, getirince de ne konuştuğunu bilmeyen lafın  nereye gittiğini göremeyen ve camiayı tüm Türkiye’ye rezil ve alay konusu eden, kendi öz evladını seyirciye yuh latan, takımda ruh kalmamışları oynatan ve takımda tutan bu basiretsiz yönetimin biran önce onurlu ve haysiyetli bir şekilde istifa edip yeni gelecek yönetimin önünü açmalıdır. Aksi takdirde Trabzonspor’u daha çok rezil etmeye devam eder durular.

Bundan sonra bana göre yapılması gereken, yönetim istifa etmeli yerine gelecek olan yeni yönetimin ilk hedefi Teknik direktör sorununu ( ŞENOL GÜNEŞ ) veya bir başkasıyla acilen çözmeli. Fatih Tekkeyi transfer etmeli, Yeni teknik ekibinde hedefi Avrupa kupalarına katılmak olmalı, özellikle Ziraat Türkiye kupasına ağırlık vermelidir. Ayrıca İlk yarının bitmesine daha beş maç, toplamda 22 maç (66 puan) varken bu kadarda umutsuz olmamak lazım. Alt yapıdan A takıma oynayabilecek genç futbolculara şans verilmeli ve gelecek sezona hazırlık yapılmalı. Artık şu çok daha net anlaşılmış oldu ki, pahalı transferler yapmak, yabancıları takıma almak Trabzonspor’a bir şeyler katmıyor, aksine daha çok şeyler götürüyor.Ayrıca bundan sonra gelecek olan yönetimin ve teknik ekibin yapacak olduğu en önemli icraatta camiayla Trabzonspor’u tekrar  bütünleştirip eski husumetleri, dargınlıkları, küskünlükleri unutturmak, ortadan kaldırmak ve tüm camianın tek yumruk halinde kenetlenmesini sağlamak olmalıdır.

Saygı sevgi hürmet ve muhabbetlerimle...

BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...

• İncir Ağacındaki Adam
    • Süper Moderatör
    • *
    • 99 Mesajı Toplam
      139 Kere Beğenildi
    • GSM: 05079310977
    VE BİTİŞ
    « Yanıtla #1: 24 Mayıs 2010 - 18:16 »
  • Yayınlama
  • Hoca da gitmesin, yönetim de, futbolcular da.Kİmse gitmesin. Yeterki zihniyetimize örülmüş ağlar gitsin. Uzun vadeli çalışabilme zihniyetine erişelim yeter.Şahsım adına başka bir beklentim yok. Bu zihniyete erişelim, acı olan sabrın meyvesine de ulaşırız.

Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)

• Kazım Düzenli
    • Aktif Visirli
    • *
    • 8 Mesajı Toplam
      11 Kere Beğenildi
    • GSM: 0534 303 30 37
    VE BİTİŞ
    « Yanıtla #2: 24 Mayıs 2010 - 18:19 »
  • Yayınlama
  • öncelikle selamun aleyküm.canım kardeşim ahmet,gene turnayı gözünden vurdun.sen şimdi ne alaka diyeceksin.bak şimdi sana haftalar boyu yazıp çizebileceğin ,yorumlar yapabileceğin,her türlü eleştiriyi sergileyebileceğin bir zemin hazırlandı.bilmem haklımıyım.ama bence sen gene sonunakadar haklısın.tüm düşüncelerine sonunakadar katılıyorum.ha sen şimdi bırak ya sen galatasarayı tutarken benim takımım hakkında yorum yapma dersen anlarım ancak,senin benim takım yokben her nekadar galatasaraylı doğup,galatasaraylı ölecxeksemde inkar edilemez bir gerçek benim TRABZON'lu olduğum ve o takımın da benim memleketimin temsilcisi olduğudur.sanırım buda bana o hakkı veriyor.ben genede senin o güzel yorumlarına karşı sadece sana candan katıldığımı bir kez daha tekrarlıyor,yeni yazılarını dört gözle bekliyorum.ALLAHA emanet ol.

• Süper Moderatör
    • *
    • 63 Mesajı Toplam
      129 Kere Beğenildi
    VE BİTİŞ
    « Yanıtla #3: 24 Mayıs 2010 - 18:19 »
  • Yayınlama
  • Tüm kalbimle yorumuna katılıyorum.Aklın yolu birdir.İnşALLAH yeni nesli TRABZONSPORLU yapacak ruh gelir de biz de torunlarımıza başka takımlı olduklarından hayıflanmayız.Yoksa giden gidiyor.TRABZONLU Galatasaryaylı.TRABZONLU Fenerbahçeli..Ne günlere kaldık Ya Rabbim.Hayıflanmak ne kelime delirmek işten bike değil....Selamlarımla..

Facebook Yorumları

Twittear