RUHUN YETER... - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: RUHUN YETER...  (Okunma sayısı 2239 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Moderatör
  • *
  • 73 Mesajı Toplam
    136 Kere Beğenildi
    • AKSPOR LTD. ŞTİ.
  • GSM: 0533 727 22 60
RUHUN YETER...
« Topic Start: 24 Mayıs 2010 - 18:25 »
  • Yayınlama
  •      AHMET AKTÜRK
         ahmetakturk61@hotmail.com
         08 Aralık 2009 Salı

RUHUN YETER...

Hugo Broos un kovulmasının ardından Trabzonspor’da göreve getirilen  Şenol Güneş, altı idmandan sonra pazar günü çıktığı ilk maçında Ankaragücü’nü 3-0 gibi net bir skorla yenmesi Camiada hem sevinç hem de ileriye dönük umutların yeşermesine neden oldu.

Bilindiği gibi iki hafta öncesine kadar Trabzonspor’daki düşüş, yönetimle teknik sorumlular arasındaki uyumsuzluk, futbolcularla olan sorun ve sahada alınan sonuçlar neticesinde teknik ekibin gönderilmesi ve birkaç futbolcunun kadro dışı kalmasıyla neticelenmiş ve hemen de arkasından Şenol Güneşle teknik direktör sorununu çözerek camiada gerilen ortamın bir nebze olsun rahatlamasına sağladı. Şenol Güneşte göreve gelmesinin ardından ilk iş olarak kadro dışı kalan futbolcuları affetmek ve içlerinde Trabzonspor’un en fazla başını ağırdan, Trabzonsporlu olmanın ruhuna hiç yakışmayan hareketler içerisinde olan  (bana göre çok radikal ve hiç tasvip etmediğim) bir kararla kaptanlık bandını SONG a vererek ilk icraatını yapmış oldu.

Şenol Güneşin gelmesi, sanılmasın ki Trabzonspor’da sorunların bittiği anlamına geliyor, sadece birçok olayların şimdilik rafa kaldırıldığı gibi görünüyor (özellikle yönetimin başarısızlıkları), bir kaç başarısız sonuçların ardından bu sorunların tekrar gün yüzüne çıkacağı çok aşikârdır. Fakat şunu çok açık bir şekilde söylemek istiyorum ki çıkacak olan sorunların sorumlusu asla Şenol  hoca olmayacaktır. Şu da bir gerçek ki Şenol hocanın gelmesi Trabzonspor’da son zamanlarda görülmek istenen bir birlikteliğice getirmiş görünüyor. İNŞALLAH bu kısa değil çok uzun yıllara dayanan camianın birlik ve bütünlüğünün de başlangıcı olur. Son iki haftada alınan  iki galibiyet, şampiyonluğa oynayan takımların puan kaybetmesi Trabzonspor’u tekrar bu yarışın içerisine katmış gibi görünse de bu işin bu kadar kolay olmayacağı da çok aşikârdır. Medyanın şişirme haberleriyle erkenden şampiyonluk havasına girmek çok büyük hata olur, özellikle geçmiş yıllara ve dönemlere bakılarak Trabzonspor’a en büyük zararı kimlerin verdiğini çok iyi bilmek lazım. Tabi bana göre esas en önemlisi de yönetimin bu gibi haberlerin gazına gelip bilinçsizce ve boşa verilen beyanatlarla hem camiayı hem de kendilerini zor duruma bırakacak sözlerden kaçınmalıdırlar, Ayrıca özellikle Ankaragücü maçından sonra Şenol Güneşin yaptığı  "bu maçta galip gelmenin önemli olmadığı, esas var olan başka sıkıntılarında aşmak lazım gelinmesi gerektiği"  açıklamalarını çok iyi analiz etmelidirler, bu söylemin altındaki derinliği iyi okumaları lazım.

Sonuç olarak şunu söylemek istiyorum, Şenol hocanın gelmesi Trabzonspor’a ve camiaya ayrı bir hava getirdiği muhakkak. Zaten bununda en güzel örneğini de Pazar günü oynanan maçta dürbünlerde açılan bir pankartla göstermiştir "SENİN RUHUN YETER" evet bizde diyoruz ki bu ruh inşALLAH Trabzonspor’dan hiç bir zaman yok olmaz.

Hürmet ve muhabbetlerimle...

BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...

• Aktif Visirli
    • *
    • ÜLKESİNE SEVDALILAR
    • 33 Mesajı Toplam
      49 Kere Beğenildi
    • GSM: 0533 450 50 86
    RUHUN YETER...
    « Yanıtla #1: 24 Mayıs 2010 - 18:26 »
  • Yayınlama
  • Ahmetciğım görüşlerine aynen katılıyorum.Yorum yapmak için erken olduğunu düşünüyorum. Ama herşeye rağmen iyi olacak diye umut ediyorum.

• Moderatör
    • *
    • 73 Mesajı Toplam
      136 Kere Beğenildi
      • AKSPOR LTD. ŞTİ.
    • GSM: 0533 727 22 60
    RUHUN YETER...
    « Yanıtla #2: 24 Mayıs 2010 - 18:26 »
  • Yayınlama
  • Hocam çok sağol,senin yorumların bizler için çok önemli.Dediğiniz gibi bazı şeyleri söyleyebilmek için daha çok erken,temennimiz umtlarımızın boşa çıkmaması...saygılarımla

BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...

Facebook Yorumları

Twittear