ANKA KUŞU MARSA İNİŞ YAPTI EBU CA(e)HİL KITALAR DOLAŞIYOR - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: ANKA KUŞU MARSA İNİŞ YAPTI EBU CA(e)HİL KITALAR DOLAŞIYOR  (Okunma sayısı 3033 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Moderatör
  • *
  • ÇÜNKÜ HAYAT BİR TERCİH MESELESİDİR
  • 30 Mesajı Toplam
    51 Kere Beğenildi
    • okul için hazırladığım web sitesi
  • GSM: 0 505 350 57 0
     RECEP ALİ DÜZENLİ
     rad1453@hotmail.com
     09 Haziran 2008 Pazartesi

ANKA KUŞU MARSA İNİŞ YAPTI EBU CA(e)HİL KITALAR DOLAŞIYOR

Simurg (Farsça) veya bir diğer ismiyle Zümrüdü Anka efsanevi bir kuştur. Türk mitolojisinde karşılığı Toğrul'dur. İran efsanesine göre, bu kuş o kadar yaşlıdır ki dünyanın yıkılışına üç kez tanık olmuştur. Tüm bu zaman boyunca, Anka Kuşu o kadar çok öğrenmiştir ki tüm zamanların bilgisine sahip olmuştur. Anka Kuşu  uçuşa kalktığında, bilgi ağacının yaprakları titrer her bitkinin tohumlarının dökülmesine neden olurdu. Bu tohumlar dünyanın her yanına dağılır gelmiş geçmiş her bitki çeşidinin kök almasını sağlar ve böylece de (bu bitkiler yoluyla) insanoğlunun tüm hastalıklarını tedavi ederler.

Anka kuşundan bahsetmemin nedeni  NASA'nın Mars'ın keşfi için 4 Ağustos 2007'de dünyadan fırlattığı son uzay aracı adının Phoenix (Anka Kuşu) olması. Çok özel ve anlamlı bir isim. Gezegenin yüzeyine başarıyla inen Anka Kuşu'nun görevi Mars'ta yaşam izi aramak. Dünya ve insanlık için çok önemli bir gelişme. Keşke Anka Kuşu Türkiyeden kalkmış olsaydı da şu beni garip ülkemdeki ortaçağ zihniyetine sahip cahiliye insanlarınıda Anka Kuşu ile gönderip medeniyet öğrenmelerini ve kapalı beyinlerini açmayı sağlayabilseydik. Veya bu tipleri marsın yüzeyine bırakıp orada yaşam varmı yokmu diye araştırma yapmalarını sağlasaydık.  Bu benim hayalim tabi maalesef bu gidişle hayal olmaya devam edecek.

NASA uzay aracı Anka Kuşunu  Marsın yüzeyine indire dursun…benim cennet vatanımda ebu   ebu cahiller  bilimi – ilimi bir kenara bırakmış  kendi insanına nasıl zulum ederimin derdine düşmüşler. Sen eğer  Müslüman bir  inanışa sahipsen  ilim –fenle uğraşamazsın fikrine sahipler. O kadar basitleşmişlerki  ilim ve fenle uğraşmanın kriterini,laikliğin tek düşmanını  başörtüsüne kadar indirgemişler. Eğer başını örteceksen  sen bilim adamı olamazsın,başörtülüysen laiklik düşmanısın  diyerek adeta  insanımıza hakaret etmektedirler. Üzücü olan  şu;  bunu diyenler toplumumuzdaki sıradan insanlar değil, bunu diyenler sözüm ona alanlarının duayeni olmuş insanlar.

Yapmayın beyler yapmayın… insanınıza bu zülmü yapmayın. Yarın bunun hesabını gelecek nesillere veremezsiniz.ALLAH’a hiç veremezsiniz. Gelin kapalısıyla –açığıyla, öğretmeniyle-imamıyla,Hakimiyle –Savcısıyla, Yaşlısıyla-Genciyle, Sağcısıyla-solcusuyla   bir Anka Kuşu  yapalım  ve dünyaya daha yükseklerden ve daha geniş bir ufukla bakalım . İnsanoğlunun hastalıklarını tedavi edelim.Bilgi ağacının tohumlarını dünyanın her bir yanına ekelim.Türkçe olimpiyatlarıyla çoşalım.Üçüncü dünya ülkeleri insanına bile  reva görülmeyen bu mantık dışı, çağ  dışı uygulamalara son verelim. Dünya ile birlikte uzay çağını yaşayalım.

Ben kendi adıma bu zülmü kınıyorum ve bu zulmü insanımıza reva görenlere varsa hakkım ( ki vardır ) helal etmiyorum. Yevmul kıyamette iki elim yakalarında olacaktır.     

Fikri hür  vicdanı hür  nesillerde buluşmak üzere….

Yeyüzünde böbürlenerek dolaşma.
Çünkü sen (ağırlık veazametinle) ne yeri yarabilir nede dağlarla ululuk yarışına girebilirsin.

• İncir Ağacındaki Adam
  • Süper Moderatör
  • *
  • 99 Mesajı Toplam
    139 Kere Beğenildi
  • GSM: 05079310977
Fikri hür,vicdanı hür,nesillerimiz gelsin/Garabet kokan bu uygulamaları delsin.

Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)

• ...ve BEN SUSUYORUM
  • Aktif Visirli
  • *
  • 21 Mesajı Toplam
    21 Kere Beğenildi
eee hocam naparsın mesele üzüm yemek degil bagcıyı dövmek..köydeki nine dairedeki hademe bunlar başörtüsü takabilir bunlara adamların sözü yok.çünkü şuursuzca takılmış anneden nineden görülmüş bir gelenek.ayrıca basörtüsü takılırken öbür taraftan kollar veya boyunda acılabilir.adamlar böyle şuursuzları tehlike görmüyorlar.başörtüsü onlara göre sadece hizmetçiye layıktır.ama kendi modanı veya edebiyatını sinemanı yarattıgın zaman o başörtüsü bianda türban oluveriyor.neden ?cünkü ozaman tehlike baslıyor adamlar kimlikli şahsiyetli yönetmeye talip müslüman istemiyorlar.onlara göre onlar secilmiş yönetmeye layık müslümanları ise yönetilmeye layık koyun olarak görüyorlar..PLATONİK

...ve BEN SUSUYORUM

Facebook Yorumları

Twittear