BAŞBAKANI ANLAMAK - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: BAŞBAKANI ANLAMAK  (Okunma sayısı 4099 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Moderatör
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • 33 Mesajı Toplam
    49 Kere Beğenildi
  • GSM: 0533 450 50 86
BAŞBAKANI ANLAMAK
« Topic Start: 28 Mayıs 2010 - 15:27 »
  • Yayınlama
  •      AHMET YAKUPHAN
         ahmetyakuphan@hotmail.com
         28 Nisan 2010 Çarşamba

BAŞBAKANI ANLAMAK

On yıl önce Recep Tayyip Erdoğan’ı iyi anlıyor ve kendime çok yakın olarak görüyordum.

Çünkü aynı yolun yolcusu idik.

Bugün ise aynı kişiye endişe ile bakıyorum.

Bakma sebebine gelince;

• Dün, ben Milli Görüş’ün hâkim olması için papaz elbisesi bile giyerim diyordu.
         - Bugün ise Milli Görüş gömleğini çıkardım diyor.

• Dün, Avrupa topluluğu bir Hıristiyan kulübüdür buna karşı bizde İSLAM BİRLİĞİNİ kurmalıyız diyordu.
         - Bugün ise din birliği olur mu diyor.

• Dün, faiz haramdır, ekonominin kanseridir diyordu.
         - Bugün ise beni otuz yıl kandırdılar. Faiz dünyanın gerçeğidir. Faizsiz ekonomi olur mu diyor.

• Dün, yeşil sermayenin artması, Müslümanların zengin olması gerekir diyordu.
         - Bugün ise paranın dini, imanı yoktur diyor.

• Dün, para helal kazanılmalıdır diyordu.
         - Bugün ise para getiren kim olursa olsun, nereden gelirse gelsin başımın üstüne koyarım diyor.

• Dün, İslam medeniyeti en üstün medeniyettir diyordu.
         - Bugün ise Firavun’un medeniyeti ile İslam medeniyetini birleştirmek için medeniyetler ittifak etmelidir diyor.

• Dün, (1991) Irak’ı işgal edenlere ve onların yanında olanlara hainler, Müslüman katilleri diyordu.
         - Bugün ise onlara bizim stratejik müttefiklerimizdir diyor.

• Dün, başkanlık sistemi Amerika’nın bir oyunudur, bizi böler, bu oyuna gelmemeliyiz diyordu.
         - Bugün ise başkanlık sistemi en iyi sistemdir diyor.

• Dünkü konuşmalar kıldığı namaza, tuttuğu oruca ve hanımının başörtüsüne uygundu.
         - YA BUGÜNKÜLER???

• Dün, başbakanın yaptığı işlerde ve konuşmalarda ölçü neydi?
         - Bugün ise ölçüsü nedir?

Yoksa dün dündür bugün bugün müdür?

Bu cümleleri ben bir yerden hatırlıyorum. Siz de hatırlarsınız.

Bundan önce de aynı yolun yolcusu olan Nurlu Süleyman’dan

O da öyle konuşuyordu.

Daha sonra Morison Süleyman oldu.

Sonrasını da herkes biliyor…

Bu yola girip de iflah olan yoktur.

Siz böyle konuşanları iyi mi bilirsiniz?

Altmış senedir memleketi yöneten Menderes’i, Demirel’i ve Özal’ı nasıl bilirsiniz?

Ve bugün başbakanı nasıl anlıyorsunuz?

Geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Beyler, Bayanlar toplumun genleri değişiyor, toplum cinnet geçiriyor, toplum nereye gidiyor? Görebiliyor muyuz?

Ne zaman uyanıp Hakk’ı savunacak, Hak yolunda yürüyenlerle birlikte olacak ve kurtulacağız.

Sevgi ve Selamlarımla...
                   Ahmet YAKUPHAN

• Hasan YAKUPHAN
    • Aktif Visirli
    • *
    • 10 Mesajı Toplam
      13 Kere Beğenildi
    • GSM: 5358127175
    BAŞBAKANI ANLAMAK
    « Yanıtla #1: 28 Mayıs 2010 - 15:28 »
  • Yayınlama
  • Ağzına sağlık ama nerde bu kercekleri duyacak insanlar ALLAH hebbimizin yardımcısı olsun

SaNA DEğeR VeRiLDiĞi KAdAr sENDE deĞER ver

• birnazım

• Ziyaretçi
    BAŞBAKANI ANLAMAK
    « Yanıtla #2: 28 Mayıs 2010 - 15:29 »
  • Yayınlama
  • ;DHaksızlık karşısında susan, dilsiz ;şeytandır. Doğruyu söyleyen yüreğiniz dert görmesin.
     Milli görüşlü olmamama rağmen önceleri başbakanı  takdir ediyordum ama tanıdıkça ve özelliklede şu son 2 -3 yıldan bu yana yaptıkları ve yapmadıklarıyla değil sıfır eksilerde ......
    Başbakanımızı anlamak mümkün değil kendiyle çelişiyor.
    Türk milleti yokluk, yoksuluk ve bunun sonucunda ahlaki çöküntü içinde ;sabah programlarını ve haber bültenlerini izlemek yeter.
    ALLAH yardımcımız olsun diyorum ama ALLAH her topluma layık olduğu yöneticileri gönderirmiş biz bunu haketmek için ne yaptık acaba?(aslında ben de siz de cevabı biliyoruz diye düşünüyorum ve yazılarınızdan bunu görebiliyorum )

• İncir Ağacındaki Adam
    • Süper Moderatör
    • *
    • 99 Mesajı Toplam
      139 Kere Beğenildi
    • GSM: 05079310977
    BAŞBAKANI ANLAMAK
    « Yanıtla #3: 28 Mayıs 2010 - 15:29 »
  • Yayınlama
  • Sayın Birnaz Hanım, olay okumalarınıza pes dememek elde değil. Ahlak çöküntüsünün sebeplerini nerelere bağladınız. Daha 3 sene öncesinde ülkemizin giderek muhafazakarlaştığından dem vurularak asker tarafından bir bildiri yayınlanmıştı. Kutlu doğum etkinliklerinden, küçük çocukların yaşlarıyla uygun olmayan kıyafetler giymesinden( baş örtüsü, ayak bileğine kadar uzanan elbise vs.) ve camiler dururken okullarda dini sohbetler yapılmasından bahsediliyordu. Ordu kendince endişelerini sıralamış ama kabul edelim ki o bildirinin esas sebebi şikayet ettiğiniz ahlaki çöküntüydü!!!

Bahsettiğiniz sabah programları ise sanki dün yayınlanmaya başlandı. Siz çarkıfelekte yaşanan ahlak erozyonlarını unutuyorsunuz galiba? Seda Sayan bu ülkede hiç sabah kuşağı yapmadı zaten!

Ahlaki çöküş sebepleriyle yoksulluğu bağdaştırmak da ne demek? Eliniz de var mı konuyla ilgili bir çalışma? Bu ülkenin gece kulüplerinde fakir ailelerin çocukları sabahlamıyor.

Kabul edelim ki bir ahlaki çöküntü var. Ama bu ahlaki çöküntüyü yine hükümete yüklemenize şaşıyorum. Aklıma farklı kesimlerden gelen ve aynı zamanda seslendirilen şu karmaşa cümleleri geliyor. Bir kesim “Hükümet ülkeye şeriat getirmeye çalışıyor” derken bir kesim “ misyonerler cirit atıyor” diyordu. Şimdi sizin dediğinizden yola çıkarsak hangisi gerçek?

Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)

• birnazım

• Ziyaretçi
    BAŞBAKANI ANLAMAK
    « Yanıtla #4: 28 Mayıs 2010 - 15:30 »
  • Yayınlama
  • Mustafa kardeş, yorum yaparken gördüğüm,duyduğum araştırdığım ve de doğruluğuna inandığım kendi düşüncelerimi yansıttım;ne askeriyenin ne de başka kesimlerin....
    SABAH PROGRAMI DERKEN MAGAZİN BOYUTUNU KASTETMEDİM GÜNCEL HABERlere dikkat çekmek istedim.İçinde olduğum zaman biriminin yanlışlarını söylemem geçmişi övdüğüm anlamına gelmez ;illaki geçmiş hükümetlerinde yanlışları olmuştur ;diyip tarafsız olmak önemli olan bence.
    Zengin aileler nekadar artmışşsa fakir ailelerde o kadar artmış!!!!!!!Ayrıca sayın başbakanımız yapılan bir araştırmaya göre dünyanın 8. gayrimenkul zenginiymiş!!!!!!!!!!!
    Balık baştan kokar derler.MECLİSTE BİRKAÇ MİLLETVEKİLİ DIŞINDA HAKKINDA YOLSUZLUK DOSYASI BULUNMAYAN YOK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Gelelim hangisinin doğru olduğuna ;misyoner faaliyetler zaten hükümetin dinlerarası dialoguyla meşru ,şeriatsa AKP hükümetinin A sıyla bile alakalı değil, zaten bu günlerde kendilerine özel kanunlar çıkarmakla meşguller;23 NİSAN'da başbakanlık koltuğuna oturan küçüğe Sayın başbakanın söyledikleri düşündürücü;bu durumda gösterilenle gerçek arasında kocaman bir fark var.

• Administrator
    • *
    • "Edeb Ya Hu"
    • 389 Mesajı Toplam
      575 Kere Beğenildi
      • Forma Yaptırma Sipariş
    • Kan Grubu: Seçmediniz
    BAŞBAKANI ANLAMAK
    « Yanıtla #5: 28 Mayıs 2010 - 15:30 »
  • Yayınlama
  • Mış.... miş.....

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burda Değiliz...

• Şeker Oğlu
    • Aktif Visirli
    • *
    • Mustafa Düzenli
    • 4 Mesajı Toplam
      4 Kere Beğenildi
    BAŞBAKANI ANLAMAK
    « Yanıtla #6: 28 Mayıs 2010 - 15:31 »
  • Yayınlama
  •  ;D baska birsey yazmiyom

• birnazım

• Ziyaretçi
    BAŞBAKANI ANLAMAK
    « Yanıtla #7: 28 Mayıs 2010 - 15:31 »
  • Yayınlama
  • Dır.... dir.....

• Yaa Sabır...
    • Administrator
    • *
    • 349 Mesajı Toplam
      550 Kere Beğenildi
      • Gülen Köyü Web Sitesi
    • GSM: 0535 481 76 24
    BAŞBAKANI ANLAMAK
    « Yanıtla #8: 28 Mayıs 2010 - 15:31 »
  • Yayınlama
  • Değerli kardeşlerim.
    Birbirinizle uğraşacak yerde yazı ile ilgili eksikler varsa tamamlamanızı,yanlışlar varsa düzeltmenizi bekliyor ilginizden dolayı da hepinize ayrı ayrı deşekkür ediyorum.

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

Facebook Yorumları

Twittear