SİVRİSİNEK SAZ MESELESİ - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: SİVRİSİNEK SAZ MESELESİ  (Okunma sayısı 5184 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• *** asi_kar ***
  • Süper Moderatör
  • *
  • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
  • 231 Mesajı Toplam
    424 Kere Beğenildi
    • antoloji
SİVRİSİNEK SAZ MESELESİ
« Topic Start: 31 Mayıs 2010 - 13:54 »
  • Yayınlama
  •     EBRU COBANOĞLU
         ebrucobanoglu@gulenkoyu.com
         18 Mart 2008 Salı

SİVRİSİNEK SAZ MESELESİ

Ak parti kapatılacakmış hıh !... Türkiye bunlara mı kaldı şimdi de ? Hemde ÇANAKKALE DESTANI haftasında bunlardan ders alınmayarak !... Düşünüyorum da Çanakkale için yeniden savaş çıksa bizim “KRAL FAYSALCILAR” Çanakkale’de nasıl bir destan yazardı ?...”ALLAH ALLAH” diyemezlerdi aman İRTİCA OLURDU alimALLAH … Ne diye bağırırlardı dersiniz ?..

Saçmalık bu yapılanlar.Endişeliyim geleceğimden …Benim hakkımın korunmadığı ülkemde birileri benim hakkımı koruyor ve sözüm ona kişilere göre demokratik eylem olan kapatma kararı çıkarılıyor bana göre saçmalık pusulası icat ediliyor …

Parti kapatılması Türkiye’de bana göre siyasetin birilerinin elinde olması anlamına geliyor yani evcilik gibi bir şey oynanıyor burada … Hemde DTP DİYE aşağılık bir parti dururken . İşte kelimelerim burada kifayetsiz kalıyor benim … Hep yanlışlar doğruları mı götürmeli benim ülkemde ? Gazete manşetlerinde okumuşsunuzdur kapatılma nedenlerini ama öyle bir neden var ki beni çıldırtan bilmem bu saçma sapan kapatma maddelerinde sizin tuhafınıza da gitti mi? Başsavcıya onun kültürüne yakışmayan “benim babam senin babanı döver” misali ortaya atılan maddeler ;

* "Laiklik karşıtı eylemlerin odağı olarak ılımlı İslam yoluyla şeriatı amaçlayan bir siyasi partinin bu model projesi gerçekleştiğinde, evrensel insan hakları ve çoğulcu demokrasi hiçbir boyutuyla söz konusu olamayacak, iktidar şeriat çerçevesinde hareket edecek, şeriatı benimsemeyenler sisteme ve kurallarına tabi kılınacak ve eşitlik ilkesi de yaşam alanı bulamayacaktır..."

Diye devam ederken sayın savcım , soruyorum kendime : Laiklik nedir ki parmaklarınızın ucunda duruyor ? Hemen kayıp gidebiliyor mu bu kadar basit mi sizin için bu kavram ? Her şey onu bu kadar kolay zedeleyebiliyorsa bence parmaklarınızın ucuna dikkat edin onu siz tutuyorsunuz orda biz değil (!) … “Evrensel insan hakları” derken benim elimden alınan hakkımı kapsamıyor bu evrensellik kelimesi ne tuhaf değil mi ? ..

* "Dine dayalı ve bunu zorla benimseten bu yönüyle bir dikta rejimi ortaya çıkacak, demokrasiye, insan haklarına aykırı, ancak şeriata uygun eylem ve suçlar hoş görülüp teşvik edilecektir...

Diye devam ederken sayın savcım , soruyorum kendime : Dinde asla zorlama yoktur çünkü din zaten TÜRKİYE CUMHURİYETİNDE vardır.Çünkü; Müslüman bir ülkede olması gerekir kabul etsenizde etmesenizde Türkiye Cumhuriyeti M.KEMAL ATATÜRK’ün üstün zekasıyla ALLAH ALLAH zikirleriyle alındı . Aksine şeriatı getirme gibi kimsenin kaygısı olmadı. Çünkü burası özgür düşünen demokratik rejimine sahip çıkan ECDADINI TANIYAN aydın insanların ülkesi.Dikkat et ECDADINI TANIYAN dedim.Bilmem anlatabildim mi sivrisinek saz meselesini (?) ...Unutmadan şunuda sordum kendime İnsan haklarına aykırılık ne demek ? Hani bizimde insan olduğumuzu bilerek şunu söylüyorum benim olmayan hak hangi insana verilebilir ki? Bilmem anlatabildim mi sivrisinek saz meselesi (?)…

Başsavcı, türbanla ilgili Anayasa değişikliği , MHP ile üzerinde uzlaşılan ancak henüz komisyona sevk edilmeyen YÖK Yasası ' nın Ek 17'nci madde değişikliğinin yasa gerekçelerini de kapatma gerekçesi olarak iddianamesine koymuş .
    Hatta buna dayalı olarak ;

* "Tehlikenin yeterince yakın olduğu, davalı partinin eylemlerinin öngördüğü toplum modelini oluşturmaya elverişli bulunduğu, iktidarları süresince her geçen gün riskin arttığı görülmektedir" iddiasını da dile getiriyor…

Sayın savcım 17 klasörlük iddianamesine devam ederken ben yine soruyorum kendime : Hangi tehlikeden bahsediyor.Bakıyorum Pkk değil , kaçakçılık değil , eroin esrar değil , çete işi değil … Gündemi ne kadar güzel de değiştirdi Hadi hadi sayın savcım şöhret oldun .Ekonomiyi bir saniye içinde nasılda alt üst ettin. Dükkanlar siftahsız kapanırken, alınan krediler ödenemezken, açlık sınırı 2 milyar olmuşken, Ergenekon meselesi devam ederken tebrikler size bu konular yetmedi mi size de kaos oluşturdunuz ?. . Sadece ;

“İNSANCA YAŞAMA HAKKI ELİNDEN ALINMIŞ MÜSLÜMAN OLAN BİR ÜLKEDE “ALLAH BİR” DEMEYE BİLE KARŞI GETİRİLEN . BUNDAN ŞÜPHE DUYAN VE BESMELEYE İRTİCA DİYEN ZİHNİYETLERİN OLDUĞU BİR TOPLUMDA TÜRBANLA OKULA GİTME HAKKI ENGELLENMİŞ VE BU HAKLARIN GERİ VERİLMESİ İÇİN EMEK HARCANAN BİR ÜLKEDEKİ DEMOKRASİYLE BAĞDAŞMAYAN İNSANLIK DIŞI KENDİ ADALETSİLİĞİNİZDEN DEĞİL DE BÖYLE BİR OLAYI TEHLİKE OLARAK LANSE EDİP ATATÜRK’ÜN ADI ALTINA SIĞINAN SİZ SAYIN SAVCIM MI BUNU TEHLİKE OLARAK GÖRÜYOR (?) …

İsterseniz bana müebbet verin umrumda değil , bu ülke ne demokratik ne de laik ?Ne özgür ne de hür ? Bu ülke yargıçların ve kimliği belli olmayan henüz karakteri yerine oturmamış sadece x ve y denklemlerini bir araya getirebilen ama insani değerlerden yoksun hele ki ATATÜRK DÜŞÜNCELERİYLE BAĞDAŞMAYAN ilke ve inkılapları prensip edinmiş insanlar yüzünden sürekli geriye götürülen , Pkk’ yı bitirmemek için elinden gelenin yapıldığı ona buna köleliğin laiklik sanıldığı bir devlet oldu artık …HİZMET ETMEKLE HİZMETÇİ OLMAK arasındaki farkı anlamalısınız. PODYUM ÇOCUĞU DEĞİLİM gerçekleri zerresine kadar ince ayar yapıp görebiliyorum …

DİN VE VİCDAN ÖZGÜRLÜĞÜDE LAİKLİĞİN BİR İLKESİ DEĞİL MİYDİ ?...

DEMOKRASİYMİŞ hıh hani nerede sakladınız onu ? Bulun çıkarın dipsiz okyanuslarda mı boğdunuz yoksa ?...

Sivri sinek saz meselesi (?)…

Hadi bana inanmıyorsun bir bak aynaya orada ALLAH’ın seni yarattığınıda mı fark edemiyorsun?...

(masumane bir şiir)

- YAYLIM ATEŞİ -

Yaylım ateşi bu sayın savcım yaylım ateşi ;

Saplandı mı kalbinize demokrasi hançeri ?

Biz kula değil ALLAH’a taparız .

Gerekirse savaşır destan yazarız …

Çanakkale de verdik onca şehidi

Unutma ki; kapalıydı mermi taşıyan Elifcik’in mahremi ;

ALLAH ALLAH diye fethedildi bastığın toprağın zerresi …

Unutma ki; sen uyurken alındı şehidimin emaneti ,

Göz yaşını eşarbına sildi gazi Kemal’in annesi

Bu toprak için yetim kaldı Mehmed’in bebesi

İster sev ister sevme ama yaşamak zorundasın sen benle

Ne olursan ol yine gel dedi ama Mevlana Celaladdin-i Rumi

Yalnız, bu sivrisinek saz meselesi…

Unutma ki ; sahipsiz değildir bu vatan

Yar olmaz sana vatan için uğrunda akıtılan kan ,

Mermi taşıyan Şerife’nin hesabı sorulur hainden

Nefesini tüketmek yerine avcunu aç af dile rabbinden …

EBRU’Lİ SÖZ : İskender , cihanı fethetti ama ben etmedim .İskender cihanı fethederken kendi vatanını unuttu ama ben ASLA UNUTMAYACAĞIM … ( M.KEMAL ATATÜRK )

"Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "

• Nurten AKYOL
    • Aktif Visirli
    • *
    • Güvenilmek, sevilmekten daha büyük iltifattır...
    • 56 Mesajı Toplam
      59 Kere Beğenildi
    SİVRİSİNEK SAZ MESELESİ
    « Yanıtla #1: 31 Mayıs 2010 - 13:55 »
  • Yayınlama
  • Ağzınıza, kaleminize sağlık. Şiirinizi her şeyi okadar güzel özetliyor ki. Vicdanı olan, bu ülkeyi seven, o insanlara Çankkalede cepheye merme taşırken yağmur başladığında bebeğinin örtüsünü alıp mermilere örten anaların hatrına bu saygısızlığı yapmaz.
    Ne güzel dediniz, Sivrisinek- saz.

Bir insanın akıllı davranması için üç yol vardır:
    Birincisi, iyi düşünmektir, bu en soylusudur.
    İkincisi, taklit etmektir; bu en kolayıdır.
    Üçüncüsü, denemiş olmaktır; bu en acısıdır.

Konfüçyüs

İnsanoğlu hilekardır kimse bilmez fendini, kime iyilik yaparsan ondan kolla kendini. . . !

• Aktif Visirli
    • *
    SİVRİSİNEK SAZ MESELESİ
    « Yanıtla #2: 31 Mayıs 2010 - 13:58 »
  • Yayınlama
  • ebru hanım sizi yazınıadan dolayı tebrik ediyorum okudum çok yerinde tesbitler ancak bukadar güzel ve açık dile getirilir ülkemizde oynanan elaltı oyunlar yazınızı okuyarak bikez daha ülkemizde olan bitenlerde haberdar olduk fikirlerinize katılıyorum herkes sustuğu sürece bu ülkede birçok doğruları kabul ettirmemiz mümkün olmayacak ve yine koyun gibi güdülmeye mahkum olucaz bu ülkede çocuklarımın böyle bir ortamda özgür büyüdüğünü sanmıyorum bütüm kalbimle sizi tebrik ederim günay say

• Ömer'im
    • Aktif Visirli
    • *
    • 13 Mesajı Toplam
      19 Kere Beğenildi
    SİVRİSİNEK SAZ MESELESİ
    « Yanıtla #3: 31 Mayıs 2010 - 13:59 »
  • Yayınlama
  • Ne diyeyim kızım.Seninle gurur duydum.Ağızından öperim.Baban

• Aktif Visirli
    • *
    SİVRİSİNEK SAZ MESELESİ
    « Yanıtla #4: 31 Mayıs 2010 - 14:00 »
  • Yayınlama
  • yazından dolayı seni kutluyorum düşüncelerine katılıyorum. abdullah say

• *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
    • 231 Mesajı Toplam
      424 Kere Beğenildi
      • antoloji
    SİVRİSİNEK SAZ MESELESİ
    « Yanıtla #5: 31 Mayıs 2010 - 14:00 »
  • Yayınlama
  • Sİzlere çok teşekkür ediyorum.Bizim gibi düşünenler olduğu müddetçde sırtımızın yere geleceğine inanmıyorum ama bir bakmamız gerekir etrafımıza ve göz yummamamız lazım ki " bu gün ona yarın bana " olmasın.

Destekleriniz için sonsuz teşekkürler...
    SAYGILAR SUNUYORUM ...

"Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "

• Süper Moderatör
    • *
    • 17 Mesajı Toplam
      19 Kere Beğenildi
    • GSM: 0.536.947.6490
    SİVRİSİNEK SAZ MESELESİ
    « Yanıtla #6: 31 Mayıs 2010 - 14:01 »
  • Yayınlama
  • SLM YIYENIM SENINLAN KURUR TUYUYORUZ YAZILARINA TEVAM YANI TURMAK YOK YOLA TEVAM MISALI ALLAHA EMANET OL MURAT NACIYE COBAN OGLU

SULUOVA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ  MEMURU
    MURAT ÇOBANOĞLU

• Süper Moderatör
    • *
    • 63 Mesajı Toplam
      129 Kere Beğenildi
    SİVRİSİNEK SAZ MESELESİ
    « Yanıtla #7: 31 Mayıs 2010 - 14:02 »
  • Yayınlama
  • Ebru,
    Dünya görüşün ve edebi dilin dolayısıyla önce tebrikle başlayayım.
    Yazını (pardon isyanını) ilk yayımlandığı günü okudum.Ancak iş yoğunluğum nedeniyle yorumlama fırsatını şimdi bulabildim.Malum marifet iltifata tabiidir.
    Ebru kız kız,
    Bu genç yaşınızdaki heyecanınızı çok iyi anlıyor ve taktir ediyorum.Ancak bir küçük hatırlatmama müsaade edersen,tarihe baktığında bu mazlum milletin çok daha büyük badireler atlattığını göreceksin.Bunlara alışmalıyız kız kız.Metanet ve sabır en büyük silahımızdır.Sağlam yere basmayan ayak kayar vücudu yere düşürür.Uçurumdan aşağıya atar.Öldürür.Telef olur.Ayağın görevi başı,vücudu sağlama almaktır.Bastığı yeri sağlama almadığı müddetçe başı da belaya sokar.
    Ebru,İnşALLAH bu sıkıntılar geçecek.Her şeyin vakti saati vardır.Unutmayalım ki ALLAH nurunu tamamlayacak, vaadini biliyoruz.AMENNA..Bunun için yaptığımız mücadele topyekün olacak.Yürekler toplu vuracak.Hani ne diyor şair;toplu vurdukça yürekler onu top dahi sindiremez.Öyle bir nesil geliyor ki ;bu neslin önüne hiçbir haksızlık duramayacak.Yeter ki çocuklarımızı o yerlere getirmek için mücadele edelim.Bizim kaybımız kemiyyetten değil,keyfiyettendir.Yani oy kaygımız yok çok oy var.Çoğunluğu her zaman sağlarız.Ama,bürokratik oligarşı dediğimiz taraf bizden yana değil.İşte,ne zaman bu oligarşiyı hürriyetlerden yana oluşturabilirsek sıkıntılarımızın sona ereceğine o zaman inanacağım.Şimdi umutsuz değil,ama sonucu bildiğim için üzgünüm.Bir başka bahara kaldı özlemlerimiz maalesef...O bahar,fikri hür,vicdanı hür nesiller yetitirilinceye kadardır.Hedef o zirvedir.Varabilirsek umudumuz artacaktır...
    Ebru,kal sağlıcakla...
    Selam ve dua ile...
    NOT; GECEDEKİ PERFORMANSINDAN DOLAYI SENİ TEBRİK EDERİM.GURUR DUYDUM.ALLAH SAYINIZI ARTIRSIN...

Facebook Yorumları

Twittear