REFERANDUMDA (HALKOYLAMASINDA)NEDEN “BİNLERCE KERE HAYIR” - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: REFERANDUMDA (HALKOYLAMASINDA)NEDEN “BİNLERCE KERE HAYIR”  (Okunma sayısı 2454 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

 • birnazım

 • Ziyaretçi
Bir bilen,
Eski Sağlık Bakanlarımızdan Rıfat Serdaroğlu, kendince ve de haklı olarak 12 Eylül referandumuna neden hayır diyeceğini, hem de bin kere hayır diyeceğini aşağıda açıklamakta.Rifat Serdaroğlu:

“Bugün sizlere karşılaştırmalı 6 konu ve bunlarla ilgili 3 yorum sunacağım. Bunlar gerçekleşmiş, yaşanmış ve AKP Hükümetinin, Türk Milletine bakış açısını çok iyi yansıtan konulardır.

Konu 1: İzmir’de insanlık ayaklar altına alındı. 32 yaşındaki Engin Yaşar 1998’de Hakkari Dağlıca’da teröristlerle çatıştı. 17 şehit verdiğimiz saldırıda yaralandı. Gazi oldu. İki ayağına platin takıldı. Terhis olunca bu haliyle yıllarca iş bulamadı. Orman Müdürlüğüne mevsimlik işçi olarak başvurdu. Ama sınav vardı. 1500 metre koşması gerekiyordu. Yetkililere “ayağımda platin var, benim koşmam tehlikeli” dedi. Yetkililer dinlemedi. Gazi, acılar içinde koşmaya çalıştı, ama doğal olarak kazanamadı.

Konu 2: Gazi Engin Yaşar’ı işe almayan Orman Genel Müdürlüğüne bağlı bir helikopter, TBMM Başkanı M.Ali Şahin’i, Babası Abdullah Şahin’i, oğlu Burak Şahin’i köylerine kadar, götürdü getirdi. Bu arada Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ’nun kardeşi  İlker Hakan Baş, imtihansız olarak TRT Yapım ve Yayın görevlisi sıfatıyla işe alındı.

Yorum: Bu olaylar, birazcık vicdanı olan, ALLAHtan korkan kuldan utanan kişilerin yapabileceği işler değildir. Devletin olanaklarını kendileri, kardeşleri, babaları için utanmadan, sıkılmadan kullanan bu densizler, sıra bu aziz vatan için iki bacağını feda etmiş bir kahramana gelince daha da insafsız olabiliyorlar. O imtihanı kimler kazandı biliyor musunuz? AKP nin gönderdiği listeye girmeyi başarabilenler.

Konu 3: Kardak Kayalıklarındaki Yunan bayrağını, Türk Bayrağı ile değiştiren Yarbay Ercan Kireçtepe, o  gün SAT Komandolarını taşıyan botun benzinini kendi kredi kartı ile aldığını, şimdi ise “terörist” olarak tutuklu olduğunu söyleyince, mahkemedeki herkes ağlamaya başladı.

Konu 4: Yurt dışı gezilerinde, devletten para alanların (Harcırah) isimleri açıkladı. Zahid Akman -43 Bin TL, Bülent Arınç – 71 Bin TL, Mevlüt Çavuşoğlu -408 Bin TL.

Yorum: Bu ülkeyi karşılıksız sevmek, yeri geldiğinde ülken için canını verebilmek ama bunların sonucunda hiç hak etmediğin halde, Cemaat ve Tarikat beslemesi adamların oyun ve tuzaklarıyla hapislere düşmek.

Diğer taraftan, Müslümanlığı kullanıp hem milletin sadaka paralarını dolandıranlara kol kanat germek, hem de bu milleti paralarıyla Las Vegas’ta eğlenmek. Bunları yapabilmek için insanın suratının kösele ile kaplı olması gerekmez mi?

Konu 5: Hakkari’nin Yüksekova İlçesinde görevli Uzman Çavuş Yasin Ak, sivil kıyafetli olarak Cengiz Topel Caddesinde gezerken  bir otelin önünde,  PKK militanları tarafından şehit edildi. Gündüz  işlenen bu cinayeti  çevredeki hiç kimse görmedi.

Konu 6: Türkiye, PKK’nın önde gelen katillerinden 248 kişiyi Kuzey Irak’tan istedi. Peşmerge sözcüsü yaptığı açıklamada; “Bu kişiler burada yoklar, biz bu işle mi uğraşacağız” diye açıklama yaptı.

Yorum: Dünyada AKP Hükümetinden başka hiçbir hükümet, kendi askerlerini öldürüp, sınır komşusu bir ülkeye sığınan teröristleri rica ile istemez. Yüreği varsa gider alır, getirir ve gereğini yapar. Hele hele, bu katil sürüsünü besleyen, büyüten  üzerimize salan Barzani denen eşkıya bozuntusunu. “devlet başkanı” protokolü ile asla ağırlamaz.

Sonsöz: Türkiye’de askerimizin sivil kıyafetlisine bile tahammül edemeyen bu sapıkları AKP’nin açılım politikası şımarttı. Eğer bugün, güzel ülkemizin belli bir kesiminde, ay-yıldızlı bayrağımızla serbestçe gezilemiyorsa, bayrağımız sadece resmi dairelerde o da sadece gündüzleri asılabiliyorsa, bu ayıbın tek sorumlusu AKP Hükümetidir. Eğer bugün, insanların telefonları yargı kararı olmadan dinlenebiliyorsa, insanlar ne ile suçlandıklarını bilmeden aylarca tutuklu kalabiliyorsa, bu ülkenin kahraman evlatları cezaevlerinde tutuluyor, fakat sadaka dolandırıcıları baş tacı ediliyor ve devleti soymaya devam ediyorlarsa bu haksızlıkların tek sorumlusu AKP Hükümetidir.

İşte bu yüzden AKP Hükümetinin gidişinin yolunu açacak bu referandumda, bir kere değil, bin kere değil, binlerce kere hayır denilmesi gerek
[/center][/color][/center][/color] • Aktif Visirli
 • *
 • İleti: 892
 • Cinsiyet: Bay
Gerçekten gözlerimi yaşarttınız,ağlamak istiyorum. helede 3. madde yokmu o çok dokundu banada.öyleya askerliğini şöför olarak yapan biri olarak kışlalarda, askeriyelerde o kadar akaryakıt varken,bunlar zaman zaman boşa hesapsız harcanırken o arkadaşlar nasıl olduda bulamadılar hayret. gözlerim doldu benimde. ağlamak istiyorum.
Bu devran böyle gitmez düzelir bir gün elbet,
Yorulan gönüllerden devralınmalı nöbet.

 • Aktif Visirli
 • *
 • İleti: 262
 • Cinsiyet: Bay
 • ÇÜNKÜ HAYAT BİR TERCİH MESELESİDİR
  • okul için hazırladığım web sitesi
 • GSM: 0 505 350 57 0
iyi güzelde biz AKP ye mi oy vereceğiz  yoksa  anayasa değişikliği ile ilgili referanduma mı oy vereceğiz. bunu iyi ayırt etmek lazım. bu referandum AKP nin referandu mu değil Türkiyenin yeni bir anayasaya kavuşması içindir.
Lütfen referanduma götürülen maddeleri okuyun ve öyle oy verin. yanlış bir madde varsa ona göre hayır deyin.  lütfen bilinçli seçmen olun ve beyninizi başkalarına kiralamayın. kendiniz düşünün yorumlayın ve öyle karar  verin. bana göre referanduma hayır demek kendi kendimizi  inkar etmek demektir. futbol takımı tutar gibi siyasi parti tutmayın.
kısacası referanduma binlerce kez  EVET
Yeyüzünde böbürlenerek dolaşma.
Çünkü sen (ağırlık veazametinle) ne yeri yarabilir nede dağlarla ululuk yarışına girebilirsin.

 • Mehmet Ziya BİBER
 • Aktif Visirli
 • *
 • İleti: 292
 • Cinsiyet: Bay
     Bahçeli'yi bitirecek ŞOK İDAM İDDİASI

     Bıçakçıoğlu'nun açıklamaları kamuoyunda büyük yankı buldu. MHP Trabzon eski Milletvekili Orhan Bıçakçıoğlu'nun açıklamaları kamuoyunda yankı buldu.

     AK Parti milletvekilleri tarafından verilen idam cezasıyla ilgili önergeye MHP milletvekillerinin baskı ile destek vermediği öğrenildi. Devlet Bahçeli'nin önerge verilmesi üzerine MHP milletvekilleri ile 1.5 saatlik toplantı yaparak önergeye ret oyu vermelerini istediği belirtildi. MHP'yi köşeye sıkıştıran önergeyi dönemin AK Parti Aksaray Milletvekili  Toprak verdi. Önerge oylamasında MHP'li Bıçakçıoğlu ret oyu verirken, rahmetli Mehmet Gül ise oylamaya katılmadı.

     CİDDİ SIKINTI YAŞADILAR

     Dönemin AK Parti Grup Başkanvekili Salih Kapusuz, o günleri  iyi hatırladığını belirterek, "Bizim arkadaşlarımız tarafından önerge verildi. O dönemde olağanüstü gelişmeler yaşandı. MHP milletvekilleri Bahçeli tarafından ikna odasına alındı. Kendi içine sindiremeyen MHP'li arkadaşlar oldu. MHP kanadından arkadaşlar çok ciddi sıkıntı yaşadı. Bıçakçıoğlu bizim önergemize destek verdi. Bahçeli koalisyon ortağı olması nedeniyle birçok şeyi kabul etmek zorunda kaldı. Bizim arkadaşların verdiği önergeye destek bile veremediler" dedi.

     AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ise Bıçakçıoğlu'nun açıklamalarının Bahçeli'nin gerçek yüzünü  yüzüne çıkardığını belirterek, "Seçimlerden önce 'APO'yu asacağız' diyerek milletten oy istediler. Ancak daha sonra Apo'yu idamdan kurtaran  imzayı attılar. Milleti kandıranlar bugün gerçeklerle yüzleşince utançlarından kaçacak yer arayacaklardır" dedi.   

    SİZ HAYIR DEMEYE DEVAM EDİN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


 


Facebook Yorumları

         
Twittear