BİZ HEP SÜPERİZ... - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: BİZ HEP SÜPERİZ...  (Okunma sayısı 2001 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Moderatör
  • *
  • 73 Mesajı Toplam
    136 Kere Beğenildi
    • AKSPOR LTD. ŞTİ.
  • GSM: 0533 727 22 60
BİZ HEP SÜPERİZ...
« Topic Start: 10 Ağustos 2010 - 14:10 »
  • Yayınlama
  •      AHMET AKTÜRK
         ahmetakturk61@hotmail.com
         10 Ağustos 2010 Salı

BİZ HEP SÜPERİZ...

Müzesinde sadece Süper kupası eksik olan geçen senenin kupa şampiyonu Trabzonspor, bunu da cumartesi Atatürk olimpiyat stadında muhteşem taraftarlarının karşısında geçen yılın, bir nevi lig şampiyonluğunu ve anadoludan ikinci bir takımın şampiyon olarak çıkmasını  Trabzonspor’a borçlu olan Bursaspor’u 3-0 gibi net bir skorla yenerek süper kupayı kaldıran Trabzonspor bu eksikliğini de tamamlamış oldu,Artık müzesinde eksik hiçbir kupası kalmayan takımlar arasında en son ve en başta yerini almış oldu.

Evet, sevgili dostlar, uzun bira aranın ardından sizlerle böyle güzel, anlamlı ve ileriye dönük umut veren bir olayla  yazılarıma devam etmenin mutluluğu içerisinde sizlere merhaba deyip bizde sezonu açmış bulunuyoruz. Durgun, sakin, endişeli  ve aynı zamanda sıcak geçen bir yazın ortasında, herkesi umutlandıran ve herkesin  sıcaklardan bunaldığı bir zamanda böyle bir olayla hareketlenmesi doğrusu muhteşem oldu, Tüm takımlar  yeni sezona güçlü transferler yaparak hazırlanırken Trabzonspor’un sessiz kalışı açıkçası herkesi endişelendiriyordu, (halada etmeye devam ediyor)bu düşünceler içerisinde Atatürk olimpiyat stadında süper kupa finalini izlemeye gelen taraftarlar maç sonrası büyük sevinç yaşayarak bir nebze olsun bu düşüncelerinden kurtulmuş oldular.

Maçın genel kritiğini yapmazdan önce stadın atmosferinden bahsetmek istiyorum. Uzun bir zamandan beri bu kadar muhteşem, bu kadar canlı, bu kadar istekli, bu kadar yürekten, bu kadar çentilmen, aynı zamanda da bu kadar anlamlı bir Trabzonspor taraftarı görmemiştim, Maçın başlamasına saatler kala kendisine ayrılan yeri dolduran Trabzonspor taraftarının yanında bir o kadarda   yeterli bilet  satılmadığından dolayı dışarıda kalan taraftar vardı, buda futbol federasyonunun bir ayıbı olarak ortaya çıktı, Kale arkasını dolduran taraftarların canlılığı taktire şayandı doğrusu, Gurbetçi taraftarın Türkiye’nin her tarafından  maça akın etmesi  "BİZE HER YER TRABZON" sloganına uyan çok güzel bir örnekti, diğer maçlara nazaran dürbünlerde çok fazla bayan taraftarının gelmesi maça ayrı bir hava vermekle beraber kötü tezahüratı da büyük ölçüde engellemesine neden oldu, bu bağlamda da maça gelen bayan taraftarlara ve onlara saygısızlık olmasın diye kötü tezahürattan kaçınan taraftara  da teşekkür ediyoruz.Trabzonspor taraftarına ayrılan şeref tribünü sadece kupa törenini rahat ve güzel izlemek  için uygundu, bana göre Trabzonspor taraftarına uygun olmayan tribündü, kameraların çekim alanına girmeyen tribünler karşı tarafta  Bursaspor’a ayrılan tribünleri devamlı göstermesi bana göre yanlış tercihti.Trabzonspor taraftarının canlılığı televizyonda yeterli bir şekilde yansımadığını maçı televizyondan izleyenler bizzat söyledi… Her ne olursa olsun dolu dolu bir maç seyretmenin zevkini cumartesi doyasıya yaşamış olduk. Maça gelince,

Aslında maç için çok fazla söylenecek bir şey yok, çok iyi oynamayan ama iyi oynayan, hırslı, maç yapmayı özlemiş, iyi niyetli, rakibini oynatmayan, iyi pas yapan bir Trabzonspor vardı, Yalnız şunu da unutmamak lazım, beklenin çok çok altında bir Bursaspor vardı sahada, ligi şampiyon olarak bitirmiş bir takım havası hiç yoktu. Bir iki pozisyon dışında nerdeyse maçta doğru dürüst atağı bile yoktu, geçen seneki görüntüsünden eser yoktu, ayrıca belirsiz bir şekilde takımda sinir ve stres hakimdi, tabi bunun bu şekilde olmasının da bir nedeni karşısında geçen sezonun kupa şampiyonu ve süper kupayı da alarak müzesine götürmek, hem de lige moralle başlamak isteyen hırslı ve arzulu bir Trabzonspor’un rakip olarak karşısında olması en etkili faktörlerden biriydi sanırım. Bunlardan öte bu maçın en önemli olayı Trabzonspor’un forvet hattında görev yapan  TEOFİLO yu tekrar kazanması olmuştur. Geçen sezon büyük umutlarla transfer edilen yaklaşık 15 maçta gol siftahı olmayan  ve nerdeyse gönderilmesi bile gündeme gelen ve ciddi bir şekilde tartışılmaya başlanmış Teo filonun birden üç gol atarak  maça damgasını vurması  olmuştur. Nitekim maçında en değerli oyuncusu seçilmesiyle bu güzel oyununu aldığı şiltle taçlandırmış oldu.Temennimiz yeni yapılan transfer Jaja, Umut,Burak ve Murat la beraber forvette sorun yaşanmamış olur.

Bursaspor’a ve Bursaspor  taraftarına da burada bir parantez açmak istiyorum, hakikatten son yıllarda tribünlere Beşiktaş taraftarı çarşı grubundan sonra en fazla, hem görsellik, hem de canlılık olarak  hareket getiren bir taraftar topluluğuna sahip oldukları için kutluyorum. Maç boyunca gösterdikleri çentilmence tezahüratlarından dolayı tebrik ediyorum. Ertuğrul Sağlam gibi efendilik abidesi bir teknik direktörleri olduklarından dolayı da ayrıca kutluyorum, maç sonunda Trabzonspor taraftarının başta Ertuğrul  Sağlam olmak üzere tüm Bursaspor takımını alkışlaması ve aynı güzellikte onlarında buna içtenlikle karşılık vermesi Anadolu takımlarının birbirine olan bağlılığı için güzel bir örnekti, sadece şık olmayan 3-0 dan sonra Bursaspor taraftarının kupa törenini beklemeden tribünleri boşatmaları olmuştur…

Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz ki; bu galibiyet asla bizleri yanıltmamalı, her ne olursa olsun bana göre Trabzonspor transfer politikasında çok çok geride ve geç  kalmıştır, ne kadar  var olan futbolcularını elinde tutma başarısı gösterdiği söylense bile Trabzonspor’a yakışır bir veya iki yıldız  futbolcunun transferi her ne olursa olsun yapılmalıydı ve yapılmalıdırda, geçen sene bu zamanlarda  18.000 kombine bileti satıldığı göz önünde alındığında, bu sene sadece ama sadece 3.000 kombinenin satılması sizce manidar değil mi? Her ne olursa olsun, ne kadar kupa alınırsa alınsın, bana göre artık Trabzonspor’un acilen bir lig şampiyonluğunun kupasını alma zamanı gelmiştir de geçiyor bile, hiç bir kupa, adedi ne kadar çok olursa olsun lig şampiyonluğu kupasın yerini asla tutmaz, bu taraftara bundan sonra lig şampiyonluğu kupası hediye edilmelidir, Başta yönetim ve Şenol Güneş  olmak üzere tüm futbolcular ve tüm yetkili kurumlar bu bilinç içerisinde hareket etmeleri en büyük dileğimizdir. 2010-2011 sezonunda 27 yıllık şampiyonluk özlemi bitmesi dileğiyle... Saygı sevgi hürmet ve muhabbetlerimle...

NOT: Maça hep beraber topluca ve bugünün dolu dolu geçmesine ortak olan Sayın Enbiya Akyol’a, İrfan Korkmaz’a, Kenan Yazıcı’ya, Dursun Biber’e, Hasan kardeşime,Salih Aktürk’e, Bilal Düzenli’ye, Muhammet Biber’e ve Samet Akyol’a, sonsuz teşekkürler,Tabii maç sonunda Kenan’ın yüreğimi ağzıma getirttiği  şakanın hakkı bende saklı kalması şartıyla.....

BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...

Facebook Yorumları

Twittear