ÜLKEYİ SEVENLER, SOYANLAR VE SATANLAR - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: ÜLKEYİ SEVENLER, SOYANLAR VE SATANLAR  (Okunma sayısı 31284 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Moderatör
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • 33 Mesajı Toplam
    49 Kere Beğenildi
  • GSM: 0533 450 50 86
Ahmet hoca, ben yazılarımı düzgün yazmaya çalışıyorum. Ebru hanım yorumları kendi üzerine almıyor genel bakıyor. Kendisine de öyle cevap yazıyorum. Sizse yazılarımı  kendinize yorumluyorsunuz. Sıkıntı oradan kaynaklanıyor. Benim senle bir alıp vereceğim yokki. Selamlar.

• Aktif Visirli
  • *
  • 35 Mesajı Toplam
    51 Kere Beğenildi
Aydın kardeşim sen benim yazdıklarımı anlayarak okumuyorsun. Sen ne anlamak istiyorsan onu anlıyor ve onu yazıyorsun. Aydın kardeşim sen şunlara bir bak ve değerlendirmeni yap.
       2002 den beri anarşi arttımı eksildimi?
       2002 den beri işsızlık arttımı eksildimi?
       2002 den beri ülkenin borcu arttımı eksildimi?
       2002 den beri yeşilkartlı yani fakirlerin sayısı arttımı eksildimi?  Daha yazmama gerek varmı?
10 yılda bunları halledemiyenler neyi halledecekler?
Tutturdunuz bir ergenekon. Asıl ergenekonun babası Cevik Bire neden dokunulmuyor? Yoksa dokunulması gerekenlerin listesi biryerlerdenmi geliyor?
İslam düşmanları ile işbirliği yaparak, onların dayatmaları ile kanunlar cıkararak bu ülke düzelmez.
Müslümanların şu andaki rahatlığı gecici rahatlıktır. Adamlar her gün televizyonlardan ecdatımıza küfrediyor yetkililer nerede?Gençliğimizin kanı bozuldu. Buda son yıllarda oldu.
Aydın kardeşim bu ülkede vurgunu vuranlar vuruyor. Dünde vuruyorlardı bugünde vuruyorlar. Hatta bugünkü vurguncuların sayısı daha fazla. Olan fakir fukaraya oluyor. Selamlar.
   Sayın hocam 2002 yılından beri terör arttımı eksildimi diyorsunuz. Hayır efendim terör biraz artmış olabilir ama bu balığın son çırpınışlarına benzer. Daha önemlisi terör biraz artmış olsa bile terör örgütü bitme noktasına gelmiştir. Yanlışmı? Bugün Ergenekon'da yargılanan asker sivil bütün hain güçler  ülkemizin geri gitmesi için bölge insanının geri kalmışlığı ve isyan edebileceği bilincinden hareketle her türlü oyunları yaptılar. Kimi zaman köy bombaladılar. Kimi zaman bölge insanına ağzıma alamıyacağım türden işkenceler ettiler. Tabi durum böyle olunca onlar da isyancı oluverdi. 1983 yılından bu yana PKK terörü yüzünden ülkemizin kaybettiklerini bir hesaplamaya kalksak Türkiye'ye bir Türkiye daha katacak kadar ölçülerde olduğunu görürüz. Her yıl milyarlarca dolar ülke ekonomisine zarar, verilen binlerce şehit, yaralı... vb. saymakla bitiremiyeceğimiz kayıplar. Ama bugün AKP hükümetinin izlediği başarılı siyaset sonucu örgüt artık eski güvenini kaybediyor. Bu örgütün Kürt insanlarına da ne kadar zarar verdiğini artık Kürtler de anlamaya başladı. Onun içindir ki haber bültenlerinde artık bölge insanının devleti değil örgütü protesto etmeye başladığını görmeye başladık. Bütün bunlar nasıl oldu? AKP hükümeti gelir açısından ülkemizin en geri kalmış durumdaki bu bölgelerine hizmette öncelik vermeye başladı. Sağlık, eğitim, ekonomi vb. hemen her konuda kolaylıklar getirdiler. Hepsinden önemlisi artık yukarıda lafını ettiğim türde haksızlıkları, işkenceleri, katliamları yapacak bir örgüt hepten yok ediliyor. Artık bölge insanı hakiki Türk insanını daha iyi tanımaya başladı. Bizim ecdadımız nasıl tarih boyunca egemen olduğu topluluklara ilim, adalet, hizmet vb. götürmüşse bugünkü yönetim de aynı işlevi yapmaktadır. Bütün bu yapılanlardan sonra bölge insanı artık PKK, KADEK ve BDP gibi örgütlerin ve partilerin kendilerinin esas temsilcileri olmadığını anlamıştır. Uzun lafın kısası örgüt tabanını kaybetmiştir ve yok olma sürecindedir.
             Sayın hocam diyorsunuz ki işsizlik arttımı eksildimi? Şunu hiç unutmayın ki son 10 senede bütün dünya ekonomik olarak çok büyük krizler yaşadı. Yaşamaya da devam ediyor.  Dünyanın aşağı yukarı bütün gelişmiş ülkelerinde işsizlik zirvelere çıkmış durumda. Ben kendim Avrupa'da bizzat tanıdığım pekçok kimse işsizlik maaşıyla geçiniyor.  Eskiden bir fabrikatör 500 kişiye işletebildiği fabrikasını şimdi 100 kişiye bile işletebiliyor. Bu nasıl oluyor? Çünkü artık insan gücünün yerini makineler almıştır.  Bütün bunlara rağmen 10 sene önceki işsizlik oranı ülkemizde DİE verilerine göre artsa artsa en fazla % 1 artmıştır. Bu da böylesi küresel krizin olduğu bir dönemde hiç kaale alınacak rakam değildir.
             Sayın hocam diyorsunuz ki ülkemizin borcu çok artmış. Evet belki ülkemizin borcu artmış olabilir ama bu devletin değil özel sektörün borcudur. Devletin borcunu soruyorsanız şöyle misal veriyim 2002 senesine kadar daha evvelki iktidarlarca  IMF'e 30 milyar dolara yakın borç bırakılmışken AKP hükümeti onların da borçlarını ödeyerek bu rakamı 2,5 - 3 milyar dolarlara düşürmüştür. Kaldı ki 2002'de GSMH'si 200-250 milyar dolarlık bir ülkenin borcu varken bugün 800 milyar dolara yakın GSMH'sı olan bir ülkenin borcu vardır. Yani borcumuzun GSMH'ye oranı 10 sene öncesiyle hiç kıyaslanmayacak kadar azdır diyebilirim. Dünyanın en büyük ekonomisi olan ABD dünyada en çok borcu olan devletlerden biridir. Lakin devlet güçlü olsun borçlar sorun olmaz. Bugün ülkemizin geldiği nokta da çok borçlu olmasak bile böyledir.
          Bugün yoksulların sayısı arttı diyorsunuz. Hayır efendim. 50 sene öncelerinde geçinmek daha kolaydı.Çünkü halkımızın %80'i köylerde yaşadığı için tarım ya da hayvancılık yaparak vatandaşımız en azından rızkını çıkarabiliyordu. Lakin bugün halkımızın %80'ine yakına artık şehirlerde yaşıyor. Hayat standartları çok daha yükselmiş durumda. Böyle olunca ne oluyor. Masraflar çok artmış durumda.  Mesela herkes çocuklarını bugün artık okutmak zorunda. Belki de gençlerin yarısından çoğu üniversitelerde okutturuluyor. Tabi bunlar parayla olur. Ben eskiden bilirim 1 apartmanda 1-2 araba sahibi varken bugün her daire başına 1-2 araba düşebiliyor. Tabi bunların da ayrı bir masrafı var. Peki gerçekten yoksul sayısı artmış olsaydı hemen herkes araba sahibi nasıl olabilirdi? Bu örnekleri saymakla bitiremem. Bütün bunlara rağmen eğitim masrafları, sağlıkla ilgili harcamalar vb. pek çok konuda hükümetimiz halkımıza madden ve manen çok kolaylıklar getirmiş durumdadır. Bunları herhelde sizler de biliyorsunuzdur.
             Sayın hocam şimdiki gençlik için kanı bozuk diyorsunuz. Hayır efendim size öyle geliyor. Şimdi ülkemizde bir araştırma yapsanız giyim kuşamından, ahlaki özelliklerinden, islama uygun yaşam olup olmamasından vb. pekçok konuda hiç de ecdadına yakışacak türde olmayan  gençler görebiliriz. Lakin bunlar bir azınlıktır. Şimdi size şöyle bir örnek veriyim, ben yakın bir zamana kadar  normal vakit namazlarda cemaatlere katıldığımda en fazla 1-2 saf cemaat olurdu. Lakin bugün normal vakit namazlarda camilerin en az yarısı dolabiliyor. Bunu nedeni artık insanlarımızın, özellikle gençlerimizin ekserisi artık gerçekleri daha iyi görebiliyor. Artık daha kamil bir imana sahipler. Size bir misal veriyim; Sizler 1 kazan sütte 1 adet sinek görseniz o sütten içermisiniz. Demek istediğim odur ki toplumumuzun içinde 100 kişide 1 kişiyi böyle yoldan çıkmış görsek bütün toplumu da öyleymiş gibi algılayabiliyoruz. Siz hocasınız bilirsiniz. Yüce ALLAH Kuran'da yakın zamanda kendi nurunu tamamlıyacağını yani aşağı yukarı bütün insanlığın İslamla şerefleneceğini bize müjdelemiştir. Bu nasıl oluyor. Ülkemizde ve diğer  İslam devletlerinde  yeni nesiller bir yandan İslamı daha iyi yaşayabilirken bütün gayrimüslim devletlerinde de onmilyonlarca insan her yıl İslama geçiyor.  Fenamı oluyor derseniz hocam. Sizin  yeni nesillere bu kadar ağır ithamlarda bulunmanız bence çok abestir. Saygılarımla....

Geceler uzundur, onu uyuyarak kısaltma.
   Gündüzler aydınlıktır, onu günahlarınla karartma.

• Moderatör
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • 33 Mesajı Toplam
    49 Kere Beğenildi
Aydın kardeşim,yazdığin şeylerin çoğu doğru şeyler ançak 10 yıl sonrada aynı şeyleri konuşaçağız. Nedeni ise girilen yolun yanlış olmasıdır. Ben ergenekon savunucusu değilim. Onların nekadar hain olduklarını ve bu ülkeye nekadar zarar verdiklerini biliyorum.Ançak onların babası olan Çevik Bire neden dokunulmadığınıda bılıyorum.
Ülkeyi soyanlarıda çok iyi biliyoruz. Tayyip beyin işinin zor olduğunuda biliyorum. Ançak Tayyip beyin girdiği bu yol ile işin içinden çıkamayacağını söyliyorum.
İşsızlikte asıl tehlike gençlerin %35 inin işsız olmasıdır. Ortalık ünüversite dıplamalı işsız doldu.
Ülkemiz mutlaka gelışiyor buna karşı çıkan yok. Ançak sen, milli gelirin 2000 dolardan 10000 dolara çıktığına inanıyormusun? Gelirin adaletli bölündüğüne inanıyormusun? Asıl sıkıntı burada.
Gençlikle ilgili görüşlerine katılmıyorum. Ben okulda da dışarıda da gençlerle uğraşıyorum. Gençlerdeki vurdum duymazlık,bana nelik ve başkalarını taklit etme hat safhada. Bu durum gençlerin suçu değil. Tamamen rejimle ilgili ve tamamen eğitim sistemi ile ilgili bir durumdur. Bu konuda 10 yıldır bir adım adılmadığına üzülüyorum. Devledi yönetenleri iyi tanıyorum. Aslında karakterleri gereği değişiklikler yapmaları gerekir ançak girdikleri yol buna müsaade etmiyor. Asıl sıkıntı da buradadır. Onun içinde tek çare MİLLİ GÖRÜŞDEDIR.

• *** asi_kar ***
  • Süper Moderatör
  • *
  • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
  • 231 Mesajı Toplam
    424 Kere Beğenildi
    • antoloji
Ahmet Yakuphan hocam;
Benim olaya baktığım bakış açısından bakın birazcık ülkeye ve Aydın ağabeyin olaya baktığı bakış açısı  çok doğrudur.Ayrıca gençlerdeki doyumsuzluk hat safhadadır bu yönde sizinle %100 hemfikirim.Kullandığı cep telefonunu bir üst modeliyle değiştirme çabası gençlerin değil siz büyüklerin suçudur.Ben sizin eseriniz değil mi derken bu nesil için sizleri,benden küçükler için bizleri kastediyorum.Şimdi milli geliri dış borcu iç borcu tartışırsak hepimizin ekonomi uzmanı olması gerekir çünkü;herkes anladığı gibi anlıyor olayı...

Ne Zafer Düzenlinin yazdığını okuyor beynimiz ne Aydın Akyolu,ne Ahmet Aktürk hocamı ne de  Visirli Mühendisin yorumlarını,herkes görmek istediği gözle bakıyor olaylara ki bu yaradalış gereği... Ne siz haksızsınız ne de biz bu konuda ....

Ancak benim yıllardır okulumda bile hocalarımla tartıştığım EĞİTİM SİSTEMİnde +1,-1 olayı vardır birazcıkta bu yönden bakmak şart..Hele şükür biri ekonomiyi bıraktı eğitimi eleştirdi ....
Eğitimde bir adım öne geçilememiştir ne yazıkki...Eğitim sistemimiz sıfır sıfır sıfırrrrr hal böyle olunca bol sıfırlı bir gençlik karşınızda...Üniv. sınavlarının kaldırılmaması ve koca hayatın 3 saatle sınırlı kalması KOMİK.
Şimdi yeni bir deneme eski sistem sınav buda tutmadı sil baştan.Ortaokuldan başla sınava, yok oda tutmadı hadi sil baştan.Yarış atımıyız biz?

Sizin gibi amacı öğretmek olan eğitimciler gerçekleri göz ardı etmesin eğitimde okul kitaplarını devlet karşılıyor bunu hangi yönetim yaptı.Ancak öğretmenin tekelinde olan öğrenciler farklı kitaplar almaya ZORLANIYOR bu devletin
suçu mu?Şİmdi "akıllı tahta" planları var ki siz eğitimciler bunu iyi bilirsiniz şayet tahtanın akıllanması öğrenciyi nasıl zekileştirir içi boş öğretmenlerle bilemem.Bu +1 -1 olayıdır gözümde.

ÖĞRETMENLERİN ESERİYDİ BİZ GENÇLİK BİR ZAMANLAR şimdi ise çoluk çocuk öğretmen olmuş.Facebookta bikinili  pozlarıyla ve içki masasında kızlarla "biz sadece arkadaşız "mantığıyla beğenilme rekoru kıran öğretmenler bu gençliğe ne verebilir ve bu sadece devletin mi suçudur?...

"Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "

EBRU ÇOBANOĞLU 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Kenan Yazıcı (14 Kasım 2011 - 14:51)
  • *** asi_kar ***
  • Süper Moderatör
  • *
  • 231 Mesajı Toplam
    424 Kere Beğenildi
    • antoloji
Ayrıca A.Yakuphan hocam neden tek çare MİLLİ GÖRÜŞ? Ben bunu anlamış değilim olayı saptırmış gibi olmak istemiyorum yalnız hani "biz Milli Görüşçüler" doğruyuz siz değilsiniz "yanlışsınız" gibi bir izlenim oluşuyor bende.

Bence HAK YOL aynıdır bizde farklı olan başkalarına karşı başkalaşımı kendi içimizde yaşamamak lazım.Milli Görüş diye tutturmak bir çocuğun parası olmayan annesine" illede bana o balonu alacaksın" demesi gibi  birşeydir.Bu konuda sizin gibi son derece bilgi sahibi olan değerli bir EĞİTİMCİYE hak veremeyeceğim sabit fikirlere karşı kati bir tavrım var benim üzgünüm hocam.....

Ayrıca sağlıktaki DEVRİMİ neden görmez Milli Görüşçüler?Ben artık doktorun bana hastalığımı anlatmak zorunda olduğunu ve ben içerideyken yanında ilaç mümessilieri olunca onların başına ne işler açabilceğimi ve ağzındaki sakızla bana asla bakamayacağını bilerek ALO SAĞLIK BAKANLIĞLA (184) saniyede işimi çözebiliyorum hocam artık ipler koltuklarda değil bizim elimizde bunda suçlu mu bu devlet?

(Lazım olur belki diye yazıyorum bilnmesinde fayda var AKİLETİŞİM 444 25 44)

EBRU ÇOBANOĞLU 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Kenan Yazıcı (14 Kasım 2011 - 14:53)
  • Moderatör
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • 33 Mesajı Toplam
    49 Kere Beğenildi
Ebru kardeşim yukarıda yazdığın yazılarına aynen katılıyorum. Ançak iş geliyor olaylara bakış açısına ve değerlendirme kriterlerine. Ben olaylara KUR'AN-SÜNNET ve İslam tarihindeki kriterlerden bakıyorum. Dikkat ettiysen yazılarımın çoğunu ayetlerve hadislerle desdekliyorum. Değişik açılardan bakanlari hiç bir zaman karşımda görmedim görenlerede karşı çıktım.
Ançak Müslümanlar olarak yaratılış gayemizi bilmemiz, dinimizi tam öğrenmemiz, tarihimizi iyi öğrenmemiz ve ona görede yaşamamız gerekmiyormu? Çevremize karşı sorumluluğumuz yokmu? Müslümanların birliği için sorumluluğumuz yokmu?
Dünyanın bugünkü durumdan kurtlması için sorumluluğumuz yokmu? Bunların olabilmesi için yarım yamalak değil şuurlu Müslüman olmamız gerekiyor. Ebru kardeşim hak ve doğru her zaman ve her şartta doğrudur. Kur'anın buyrukları en doğru değilmidır? Peygamberimiz bizim için en güzel örnek değilmidır? Bu doğruları kim  ve kimler savunursa en doğru olanlar onlardır. Bugün Türkiyenin ve dünyanın bu doğruları savunan insanlara ihtiyaci vardır. İslamın dışındaki fikirler ve düzenler ülkemizin ve dünyamızın adaletle yönetilmesine müsaade etmez. Bunu bugün yaşayarak görmekteyiz.
ALLAH insanı halife yani yönetici olarak yaratmıştır. O halife ançak Müslüman olabilir. Maalesef Müslümanların gafledinden veya uyumasından bugün corclar, davitler veya hanslar halife olmuşlar. Halife olmesı gerekenler uyuyunca dünya kan gölüne döndü. Müslüman ölçülerini kaybetmiş, teşbihde hata olmazsa beynimize virüsler girmiş ve benliğimizi kaybetmek üzereyiz. Bir an önce virüsleri temizleyip ölçülerimize dönerek yeniden sultan Fatih gibi Yavuz gibi olarak güzellikleri ve adaleti dünyaya sunmak zorundayız.
Yoksa küçük küçük işlerle uğraşıyor ve birbirimizi anlamadan da kırabiliyoruz.
Senin bu işleri araştırıp daha ileri gideceğine inaniyorum. Yolun açık olsun.

• *** asi_kar ***
  • Süper Moderatör
  • *
  • 231 Mesajı Toplam
    424 Kere Beğenildi
    • antoloji
Hocam size şahsım adına son yorumum sanırım yoruldunuz.

“Ben olaylara KUR'AN-SÜNNET ve İslam tarihindeki kriterlerden bakıyorum. Dikkat ettiysen yazılarımın çoğunu ayetlerve hadislerle desdekliyorum. Değişik açılardan bakanlari hiç bir zaman karşımda görmedim görenlerede karşı çıktım.”(A.Yakuphan)

Bunun cevabı  değişik açıdan ama doğru olarak düşündüğüm açıdan bakan ben ve bizler….Siz ne kadar ayet ve hadislerle desteklerseniz destekleyin bu ülkede istesekte istemesekte yerleşmiş bir düzen var bunu zamanın Milli Görüşçüleri bile değiştiremedi.Eğer bu ülkeyi ayet ve hadislerle yönetmeye kalkarlarsa bir zamanlar rahmetli Erbakan Hocaya olanların daha da fazlası olur….Sonra ne olur yine bana ve sana ZULÜM olur hocam …Yine GELECEK İPE VURULUR…..Yine meydanı Anıtkabir’i fönlü saçlarıyla ziyaret edenlere bırakır…Bizim dinimizde ölünün arkasından Yasin okunur onlar olursa şayet KUR’AN atalarımızın yaptığı gibi detayına girmeye lüzum yok saklanır….

“Müslümanların birliği için sorumluluk” demişsiniz İŞTE ANAHTAR KELİME bu sorumluluk ,o sorumluluk değil.SORUMLU OLMAKLA SORUNLU OLMAK aynı şeyde değil…Kim çıkıpta büyük bir İslam Birliği kurabilir ki? “One munite”lere bile burun kıvırıldıktan sonra?....Ayrıca o Hanslara,Davitlere zamanında el pençe duranlar bugünkü hükümetten daha iyi bu ülkeyi yönetememiştir.

Sizler daha iyi bilmeniz gerekir “İMAMHATİPLER ARKA BAHÇEMİZ” mevzusunu?İmamhatiplerin hakkı neden yeniyor?Kim sorumlusu acaba?Halife olması gerekenler bu dünyada halife olacak ama hocam halifelik bitti mecburen bitti bu düşüncelerle bu gemi ancak LODOSLA sürüklenir ve asla dalgalardan kurtulamaz….Şimdi aslını inkar eden Türkiye SON OSMANLI dendi diye ceddini inkar ederken ve hepimiz Ermeniyizin arkasına saklanıp provakasyonlara göz yumarken halifeliğini biri çıkıp ilan etse hemen deli raporuyla hastahanede olur ki bu benim işime gelmez maalesef , üzgünüm ….

Fatih ve Yavuzdan bahsetmişsiniz hocam bu ülkede insanların daha MUHTEŞEM KANUNİ yi ekrandan kaldırmaya gücü yetmedi kaldı ki eşit biçimde HAK VE ÖZGÜRLÜKLER olacak.
Bu güne kadar hakkımız çok yendi hocam birileri tarafından bak DEVLETİM ALTINDAN BİR DEVLET DAHA ÇIKTI BİZ KESTANE PATLATIRKEN.Üst üste yaşıyormuşuz da haberimiz olmamış…Bırakın bir şeyler düzeliyor.Kim düzeltirse düzeltisn ama düzelsin…Komşu devletler batarken Türkiye hala ayakta şükür ki bu neden peki? Bu kadar kötü giden ekonomi mi?
Küçük işlerle uğraştığımıza inanmıyorum, biz doğruyu bulmaya çalışıyoruz.Küçük işlerle uğraşanlar elinden büyük iş gelmeyenlerdir…Kimsenin kırıldığı falan yok tartışmayı bildiğimiz sürece …

Belki de dediğim gibi kuru bir VATAN KAHRAMANLIĞI bu …

Senin bu işleri araştırıp daha ileri gideceğine inaniyorum. Yolun açık olsun.(A.YAKUPHAN)

Haklısınız hocam ben biraz daha araştırıp ileri gideyim ……

SAYGILARIM SONSUZDUR SİZLERE …..

EBRU ÇOBANOĞLU 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: m.z.biber (16 Kasım 2011 - 01:51)
  • Moderatör
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • 33 Mesajı Toplam
    49 Kere Beğenildi
Ebru kardeşim ilgine ve yazılarına teşekkür ediyor iki cihanda mutluluklar diliyorum. İnşALLAH okuyanlara faydalı olmuşuzdur.

Ahmet Yakuphan 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Şafak YAZICI (15 Kasım 2011 - 12:50)
  • Aktif Visirli
  • *
  • DEVLET MİLLET EBED MÜDDET - KUTLU MİLLET
  • 40 Mesajı Toplam
    47 Kere Beğenildi
  • GSM: 05337352022
gizli anlaşmalar neler; mayın temizleme başta hep askeri anlaşmalar. başkaları izin vermezse bu toprakta kimse adım atamaz. bunu böyle gördüm ve hala görüyorum...

• Moderatör
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • 33 Mesajı Toplam
    49 Kere Beğenildi
Şafak kardeşim gizli anlaşmaları biz bilemiyoruz. Ançak mavi marmara olayından sonra Bülent Arınç beyin yapmış olduğumuz 3 anlaşmayı askıya aldık demesi ile bunu bilebiliyoruz. Yoksa nereden bileceğiz. Burada önemli olan "one minüte dedikten sonra bu anlaşmaların yapılmasıdır.

• Mehmet Ziya BİBER
  • Aktif Visirli
  • *
  • 27 Mesajı Toplam
    46 Kere Beğenildi
Şafak dört gözle bile gercekleri göremiyorsun bırak şu safsataları kulakdan duyma mahalle karılarının dedikodularını müsbet belgelerle gel savunduğun zihniyetin bir beyaz sayfası varmı? ama senin at gözlüğün bu kadar gösderiyor.

• Mehmet Ziya BİBER
  • Aktif Visirli
  • *
  • 27 Mesajı Toplam
    46 Kere Beğenildi
Ahmet hocam sözünü ettiğiniz anlaşmalar hocadan kalma olmasın.Bir çok olayın babası başka ama malesef doğum dan sonra bebeler hükümetin kucağında kalmış olmasın.selam ve dua ile.

• Moderatör
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • 33 Mesajı Toplam
    49 Kere Beğenildi
Mehmetciğim biraz araştırarak konuşsak iyi olacak. Bu hoca ne büyük adamdıki 11 ayda nekadar anlaşma varsa hepsini o yapmiş. 10 senede bizim Tayyip bey hiç anlaşma yapmamış. Lütfen AKP li yöneticilere sorun. Bunları ben kafamdan çıkarmıyorum. Bülent beyi gördüğünüzde sorarsınız. Selamlar.

• *** asi_kar ***
  • Süper Moderatör
  • *
  • 231 Mesajı Toplam
    424 Kere Beğenildi
    • antoloji
O anlaşmalar Mavi Marmara olayı sonrası ortaya çıkmadı.Devlet işlerinde bir işi gizli yapmanın günümüzde mümkünatı yok çünkü; herkes ajan olmuş...

Mavi MArmara olayı sonrası bütün diplomatik ve askeri ilişkilerin askıya alındığını DAVUTOĞLU açıklamasında dile getirmişti zaten ...Burada bir gizlilik yok...

BİLGİLERİNİZE ....

• Moderatör
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • 33 Mesajı Toplam
    49 Kere Beğenildi
Ebru kardeşim, Ben bizzat Bülent Arınç ın ağzindan dinledım. İsrail ile yaptığımız 3 anlaşmayı askıya aldık dedi.
Devledin gizli anlaşmaları olur onda bir sakınca yok. Benim karşi çıktığım şey birtarafta kükreyeceksin öbür tarafta anlaşma yapacaksın. Bu yakışık almıyor. Bu konuları AKP milletvekili  Şafak Tayyar çok iyi bilir.

• Mehmet Ziya BİBER
  • Aktif Visirli
  • *
  • 27 Mesajı Toplam
    46 Kere Beğenildi
Ahmet hocam bu anlaşmalarımı askıya almışlar alaçakmışlar:
Türkiye’nin İsrail’den 183 milyon dolara aldığı Heron’lar, son sınır ötesi operasyonda kullanıldı. İsrail Türkiye'nin tank ve uçak modernizasyonunu yapıyor; Konya’ya eğitim için savaş pilotu gönderiyor. Karşılıklı askeri ihaleleler, açıklandığı kadarıyla milyar dolarları aşıldı
Türkiye ile İsrail arasındaki en önemli işbirliği, savunma sanayi alanında. Türkiye İsrail'den, yüksek teknoloji gerektiren savunma sanayi ürünleri alıyor.

İki ülke arasında Tansu Çiller'in Başbakan olduğu, 1994 yılında "Savunma İşbirliği Anlaşması", Refahyol koalisyonu döneminde ise  "Askeri Eğitim İşbirliği Anlaşması" imzalandı. İsrail'le yapılan askeri ihaleler anlaşmaları bu dönemden sonra hızla arttı.
Türkiye ile İsrail arasındaki en somut askeri işbirliği 1997 yılında F-4 uçaklarının modernizasyonu projesi ihalesinin İsrail'e verilmesiyle başladı. İsrail bu projede açıkça kayırıldı.Projenin İsrail'li  (İsrail Havacılık Endüstrisi) firmasına yaptırılmasının verimli olmayacağı, firmanın yetersiz olduğu raporlarla açıkça belirtilmesine rağmen, proje Bakanlar Kurulu'nun "hizmete özel" kararıyla doğrudan İsrail'e devredildi. Bu anlaşmanın dönemin Genelkurmay ikinci başkanı Org. Çevik Bir zamanında Türkiye kamuoyunun hükümet tartışmalarıyla meşgul olduğu bir sırada alalacele gerçekleştirilmiş olması herhalde bir tesadüf değildir! F-4 uçaklarının modernizasyonu projesi daha sonra İsrail’li firmanın kendisi tarafından verimli olmadığı gerekçesi ile askıya alındı ancak siyasi hesaplar nedeniyle işin üzerine gidilmedi…konu küllendirildi!

2002 yılında 170 adet Amerikan M60 tanklarının yenilenmesi için yapılan 1 milyar dolarlık anlaşma dönemin Genelkurmay Başkanı Org. Kıvrıkoğlu, basında tank anlaşmasına yönelik çıkan sert eleştirilere, analarından yahudi düşmanı olarak doğanlar şeklinde sert bir tepkiyle yanıt vermişti.Proje etrafında dönen ve ciddiye alınması gereken şaibe iddialarıydı her zaman yapıldığı gibi konu kapattırıldı.

Tüm bu ve benzeri alımlar ve anlaşmalar halen Ergenekon soruşturması kapsamındadırlar milyar dolar gibi rakamlarla ifade edilen askeri ihalelerden Ergenekon terör örgütüne kaynak aktarılıp aktarılmadığı soruşturuluyor, 1998-2002 arası tüm silah alım ihaleleri soruşturma kapsamında mercek altına alınmıştır.

İki ülke arasında Tansu Çiller'in Başbakan olduğu, 1994 yılında "Savunma İşbirliği Anlaşması", Refahyol koalisyonu döneminde ise  "Askeri Eğitim İşbirliği Anlaşması" imzalandı. İsrail'le yapılan askeri ihaleler anlaşmaları bu dönemden sonra hızla arttı.

Türkiye’de 1991 yılında yapılan seçimlerden sonra iktidara Süleyman Demirel Başbakanlığında kurulan DYP-SHP Hükümeti gelmiştir. Türkiye ile İsrail arasında ilk anlaşma işte bu Hükümet zamanında 11.09.1992 tarihinde imzalanan “Turizm Alanında İşbirliği Anlaşması”dır.

21.01.1994 İsrail’le Savunma İşbirliği Anlaşması imzalamışlardır.

25.01.1994 Türkiye’deki Yahudiler’in 500. yıl (Çiller Hükümeti Dönemi) kutlamaları.

(Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in İsrail Cumhurbaşkanı Weizman’ı İstanbul’da şeref misafiri olarak ağırlaması)

31.03.1994 Güvenlik/Gizlilik Anlaşması’nın imzalanması. (Çiller Hükümeti Dönemi)

04.06.1994 Çevre Sorunlarında ve Doğa Korunmasında İşbirliği Anlaşması’nın

15.01.1995 Terörizm ve Diğer Suçlarla mücadele anlaşmasının imzalanması.(Çiller Hükümeti Dönemi)

Mücadelede İşbirliği Anlaşması’nın imzalanması. (Çiller Hükümeti Dönemi)

13.03.1995 Telekomünikasyon ve Posta Alanında İşbirliği Anlaşması’nın 24.04.1995 Sağlık ve Tıp Alanında işbirliği anlaşmasının imzalanması. (Çiller Hükümeti Dönemi)

07.11.1995 F4İşbirliği Anlaşması’nın imzalanması. (Çiller Hükümeti Dönemi)

Uçaklarının Modernizasyonu Projesi Anlaşması’nın imzalanması. (Çiller Hükümeti 23.02.1996 Türkiye-İsrail Askeri Eğitim İşbirliği Anlaşması’nınDönemi)

14.03.1996 Demirel’in İsrail Ziyareti (En üst düzeyde İlk devlet ziyareti) Türkiye-İsrail Serbest Ticaret Alanı Anlaşması’nın imzalanması. (Gümrüklerin 16.06.1996 Türkiye-İsrail Ticaret,Sıfırlanması) (Yılmaz Hükümeti Dönemi) ekonomi, sinai, teknik ve bilimsel işbirliği anlaşması (Yılmaz Hükümeti Dönemi)...

Kimse sütten çıkmış ak kaşık değildir.İnsanın olduğu yerde hata vardır AHMET HOCAM !selam ve dua ile.

Mehmet Ziya Biber 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Aydın Akyol (17 Kasım 2011 - 21:35)
  • Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
  • 358 Mesajı Toplam
    493 Kere Beğenildi
    • Marankoz
  • GSM: 0536 553 63 59
Yetmez mi bu kadar polemik bize?
Yazık değil mi tarihimize?
Zarar vermeyelim Türkiye'mize
Hoş gelen uzaktan davul sesi mi?
Yoksa boğulmaktakinin son nefesi mi?

Yetmez mi dostları bu kadar kırmak?
Yetsin ardık nedir bu hırpalamak
Bir hiç yüzünden ki bu karalamak
İmdat isteyenin çığlık sesi mi?
Yoksa bebeciğin ilk nefesi mi?

sevdimde sevmedi sevduğum beni
uğruna tükettim ben bu bedeni
anlamadım ardındaki nedeni
boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
cekip gider bu sevene yük deyil
sevip sevip ayrılığı seçenler
çeker gider buda ona ilk deyil

• Moderatör
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • 33 Mesajı Toplam
    49 Kere Beğenildi
Mehmet kardeşim araştırma yapıp anlaşmaları tarihleri ile yazdığın için teşekkür ediyorum. Dikkat ettiysen 28-6-1996 ile 16-6-1997 arasında bir anlaşma yapılmamış.Aslında sende bende ülkenin düşmanları ile anlaşma yapanları kınıyoruz. Şahsen, bizim düşmanlarımızla hele de askeri alanda anlaşma yapılmamasını diliyorım. Senin de aynı düşüncede olduğuna inanıyorum. Selamlar

• Last Ottoman Sultan
  • Aktif Visirli
  • *
  • DÜZENLİ KUNDURA
  • 96 Mesajı Toplam
    105 Kere Beğenildi
  • GSM: 0532 734 37 05
Hepiniz güzel anlatıyorsunuz ama ben hiç bir şey anlamıyorum...Bilende söylüyor bilmeyende söylüyor ...Yani anlayaçağiniz bildiğiniz konularıda yazıyorsunuz...Bilmediğiniz konularıda yazıyorsunuz..Ortada kaldım..Yani yorumlardan hiç bir şey çözemedim tam çözeçeğim...bir yorumyazılıyor.yine kafam karışiyor....tşkler herkese..

Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol.
Seni ilgilendirmeyen şeylerle uğraşma...
Düşmanından uzaklaş...
Ölünün neyine gıpta edersen, diriyede öyle gıpta et...
Senin ihtiyacını gidermeyi önemsemeyen bir kişiden bir istekte bulunma...

• Moderatör
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • 33 Mesajı Toplam
    49 Kere Beğenildi
Hüseyin kardeşim sen işini bilirsin. İşine geleni al diğerlerini ikale alma. Selamlar.

Facebook Yorumları

Twittear