MİLLİ GÖRÜŞ ve DİĞERLERİ - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: MİLLİ GÖRÜŞ ve DİĞERLERİ  (Okunma sayısı 6639 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Moderatör
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • 33 Mesajı Toplam
    49 Kere Beğenildi
  • GSM: 0533 450 50 86

AHMET YAKUPHAN
     ahmetyakuphan@hotmail.com
     13 Ocak 2011  Perşembe

MİLLİ GÖRÜŞ ve DİĞERLERİ

Değişik pencerelerden bakılarak bu kelimelerin altına çok şey yazılabilir. Ancak ben, ülkeyi 100 senedir yönetenlerin yaptıkları yanlışlara bakarak yazmak istiyorum.

MİLLİ GÖRÜŞ ve DİĞERLERİ arasındaki asıl farklar:

1. Yaşayış biçiminden; Milli görüş İslam medeniyetini üstün görür ve onu savunur. Ona göre de hukuki düzenlemelerini yapar. Önce ahlak ve maneviyat der. Diğerleri ise Avrupa topluluğu ve batı medeniyeti diye can atarlar. Var güçleri ile Avrupalı olmak için uğraşırlar. Varsa yoksa para derler. “Ey iman edenler sizden önce kendilerine kitap verilenlerden dininizi alay ve oyun konusu edinenleri ve kâfirleri dost edinmeyin, ALLAH’ tan korkun eğer müminler iseniz.” (Maide -57)

“Müminleri bırakıp da kâfirleri dost edinenler, onların yanında izzet güç ve şeref arayanlar bilsinler ki bütün izzet ALLAH’ a aittir.“ (Nisa–139) “Ey iman edenler; eğer kâfirlere itaat edecek olursanız sizi tersine çevirirler de öyle bir değişikliğe uğrarsınız ki büsbütün hüsranda kalırsınız.“  (Ali’imran–149)

Hatta son yüzyılda İslam medeniyetinin batı medeniyetine yenik düştüğünü savunurlar. Bazıları da Vatikan’ın projesi olan bu iki medeniyeti birleştirmek için medeniyetler ittifakı diyerek İslam medeniyetini, batı medeniyeti içine sokarak yok etmek ister. Yaptıkları hukuk değişikliklerini de onlara göre yaparlar. Son 10 senede yapılan anayasal değişiklikler ve çıkarılan kanunlarda bunu gösteriyor. Oysa İslam medeniyeti Peygamberlerin medeniyeti, batı medeniyeti ise Firavunların ve Nemrutların medeniyetidir.

Şuurlu bir Müslüman ne batı medeniyetini üstün görebilir ne bu iki medeniyeti birleştirmeye çalışabilir ne de onlara kuyruk olabilir.

2. Ekonomik açıdan; Milli görüş, faizsiz ve serbest piyasa ekonomisini savunur. Diğerleri ise faiz sistemini, acımasız kapitalizmi ve son zamanlarda liberal kapitalizmi savunurlar.

Birileri çıkıp, beni faizsiz ekonomi diye 30 yıl kandırdılar, oysa faiz dünyanın gerçeğidir, faizsiz ekonomi olur mu diyebilir mi? Derse ne olur? Cevabini Kur’an-ı Kerim’den bulalım.

“Faiz yiyenler, ancak şeytanın çarptığı kimsenin kalktığı gibi kalkarlar. Bu, onların, “Alışveriş de faiz gibidir” demelerinden dolayıdır. Oysa ALLAH, alışverişi helâl, faizi haram kılmıştır. Bundan böyle kime Rabbinden bir öğüt gelir de (o öğüte uyarak) faizden vazgeçerse, artık önceden aldığı onun olur. Durumu da ALLAH’a kalmıştır. (ALLAH, onu affeder.) Kim tekrar (faize) dönerse, işte onlar cehennemliklerdir. Orada ebedî kalacaklardır.” (Bakara – 275)

Hadislerde de peygamberimiz:

“Ribâyı (fâizi) yiyene de, yedirene de lânet etti.” (Müslim- Tirmizi – İbni Mace)

" Faiz yetmiş çeşit günaha sebeptir. En hafifi kişinin anasıyla zina yapması gibidir." (Ebu Hureyre)

"Mirac gecesi, bir kavme uğradım ki, karınları evler gibi iri idi. Bu karınların içi yılanlarla dolu idi ve yılanlar dışardan gözüküyorlardı. Ben: "Ey Cibril bunlar kimlerdir?" diye sordum. "Bunlar faiz yiyenler!" dedi." (Ebu Hureyre) buyurmuştur.

Milli görüşün dışındakiler, Yahudi’nin dünya kuruluşları olan IMF ve Dünya Bankası ile çalışırlar. Onların projeleri ile ekonomilerine yön verirler. Onun için de ülke borçtan ve sıkıntıdan kurtulamaz. Düşmandan para alan emir de alır.

3. Milli görüşün dışındakilerin hepsi bu düzeni savunurlar. Hepsi, zamcı, vergici ve rantiyecidirler. Bütçe açıklarını, ithalat ve ihracat açıklarını ya zamla ya vergi ile ya da borç para alarak kapatırlar. Onun için de ülke kalkınamaz ve fakirlikten kurtulamaz.

4. Milli görüşün dışındakiler özgürlükçü değildirler ve özgürlüklerin önünü açamazlar. Son yıllarda Kürt açılımı dendi, Alevi açılımı dendi ve demokratik açılım dendi içinden çıkılmaz durumlar oluştu. Ülke bölünme noktasına geldi. Avrupa’nın bastırması ile zinacılara, lezbiyenlere, oğlanlara verilen haklar neden Müslümanlara verilemiyor? Onlara uygun hukuki düzenlemeler yapılmıyor? Son 10 senede 100’ün üzerinde anayasa maddesi değişti. Hangisi Müslümanların önünü açıyor? Bu kadar kanun çıkıyor neden Müslümanların önü açılamıyor? Es kaza sol bir hükümet gelse ve yürürlükte olan kanunları uygulasa ne olur Müslümanların hali? Onun için Müslümanların önlerinin açılması için kanunlar çıkarılmalıdır. Bunu da ancak MİLLİ GÖRÜŞCÜLER yapabilir.   

5. Milli görüşün dışındakiler ülkenin hiçbir sorununu çözemezler. Hatta daha da problemler oluştururlar. Milli görüş gömleği öyle bir şeydir ki onu giyenler ancak farkı anlarlar. Onu çıkaranlar veya giymemiş olanlar insanlar için doğru olanı, faydalı olanı, güzel olanı ve adaletli olanı anlayamazlar. Onu anlamak, Kur’an’ı aklın rehberi yapmakla olur. Başka şekilde anlayanların vay haline...

Sevgi ve Selamlarımla
      Ahmet YAKUPHAN

• Sadık Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
  • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
  • 358 Mesajı Toplam
    493 Kere Beğenildi
    • Marankoz
  • GSM: 0536 553 63 59
Milli görüş bir ağaç
Meyve veren bir cinsten
Alttan taş atma ile
Alınmaz bu yemişten

Evvela bu ağaca
Tırmanıp çıkacaksın
Yere düşenden değil
Daldan koparacaksın

Ağacımın meyveleri
Yeter cümle âleme
Ağacından koparıp
Ver geleme gidene

Koparıp da doldursan
Gömleğinin içine
Gömleksiz çıkmayasın
Gider elin gücüne

Bu meyveden tadarsa
Doyacak cümle âlem
Karnı toymuş olanlar
Ne faiz yer ne harem

Sanma ki bu meyveyi
Üretir bodur ağaç
Meyve yiyeceklere
Bırakmayasın ha aç

Ye yedir alda götür
Gerçek saadet budur
Diğerlerine kanma
Uydur yalanı uydur

Sadık Yılmaz

sevdimde sevmedi sevduğum beni
uğruna tükettim ben bu bedeni
anlamadım ardındaki nedeni
boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
cekip gider bu sevene yük deyil
sevip sevip ayrılığı seçenler
çeker gider buda ona ilk deyil

• Aktif Visirli
  • *
  • 161 Mesajı Toplam
    228 Kere Beğenildi
Ahmet hocam nacizane birkaç kelime söylemek istiyorum bu konuda bende.. belki biraz siyaset olacak özellikle saadet partisi (milli görüş) tabanı şu anda akpartiyi eleştirirken özellikle avrupa birliği ve çıkarılan bazı uyum yasaları (zinanın serbest kalması gibi vb) öne çıkartarak eleştirmektedir..ben o zaman şunu sormak istiyorum..zamanını yanlış hatırlamıyorsam fazilet artisi kapatılana dek avrupa birliğine karşı olan milli görüş o saatten sonra fikir değiştirip avrupa birliğini hedef olarak benimsemedi mi? o zaman sormak istiyorum. milli görüş iktidar olsaydı aynı uyum yasalarını çakartmayacakmıydı eğer hedef avrupa birliği ise..bu anlamda bir samimiyetsizlik görüyorum..
evt mülümanları bırakıp kafirleri dost edinenler onlardandır.. ama ben bugünkü iktidarda müslümanların bir kenara itildiğini düşünmüyorum..yanlış kararlar uygulamalar olabilir.. ben kişinin samimiyetine bakarım..bu tür konularda her zaman aklıma hudeybiye barış antlaşması gelir..bu antlaşma aslında çok şey ifade etmektedir..

Bu devran böyle gitmez düzelir bir gün elbet,
Yorulan gönüllerden devralınmalı nöbet.

• Moderatör
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • 33 Mesajı Toplam
    49 Kere Beğenildi
Engin kardeşim Avrupa topluluğu bir hırıstıyan topluluğudur. Bunu kim savunur ve o topluluğun içine girmek isterse yanlış yapar. Dün bunu fazilet partisi yaptıysa o da yanlış yapmıştır. Erbakan hoca bu birliğe dün de karşı çıkıyordu bugün de karşı çıkıyor. Doğrusu da bu. Engin kardeşim MİLLİ GÖRÜŞ iktidar da olsa arkasında da bukadar halk desteği olsa bırak kanunları Amerika ne IRAKa ne Afganistana girebilirdi. Bugün ülkeyi yönetenler bizim arkadaşlarımız. Ancak İslam düşmanlarını iyi tanımıyorlar.

• Aktif Visirli
  • *
  • 161 Mesajı Toplam
    228 Kere Beğenildi
Hocam şimdi milli görüş iktidar olsaydı amerika ıraka, afganistana giremezdi sözü farazi bir şey..biz hiç şüphesiz milli görüşünde iktidar olmasını canı gönülden isteriz..fakat şu anda bi gerçek varki milli görüş kendini tüketmiştir ve bu model eskimişdir.. artık yeni bir slogan yeni bir heyecan ve en önemlisi yeni bir konjektürel durum lâzım..konjektürel durumdan kastım bugün oluşan siyasi yapının tamamen dağılmasıdır...ayrıca bu iktidarın yanlışları yokmu.. tabiki var asla yoktur diyemem demem de? bu noktada benim için samimiyet ve niyet önemlidir..

• Moderatör
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • 33 Mesajı Toplam
    49 Kere Beğenildi
Engin kardeşim şunu unutma... MİLLİ MÖRÜŞ 1400 senedir vardır ve hiç eskimeyecektır. Milli görüşçüler bu memleketin sigortasıdır. Bu millet aslından uzaklaştıkça Milli görüşü anlamaz hale geliyor.

• Süper Moderatör
  • *
  • 63 Mesajı Toplam
    129 Kere Beğenildi

Sevgili Ahmet Hocam,
Diyorsun ki;
" Avrupa’nın bastırması ile zinacılara, lezbiyenlere, oğlanlara verilen haklar neden Müslümanlara verilemiyor? Onlara uygun hukuki düzenlemeler yapılmıyor? Son 10 senede 100’ün üzerinde anayasa maddesi değişti. Hangisi Müslümanların önünü açıyor?
      Milli görüş gömleği öyle bir şeydir ki onu giyenler ancak farkı anlarlar. Onu çıkaranlar veya giymemiş olanlar insanlar için doğru olanı, faydalı olanı, güzel olanı ve adaletli olanı anlayamazlar. Onu anlamak, Kur’an’ı aklın rehberi yapmakla olur. Başka şekilde anlayanların vay haline..."

Bunları acaba siyasi bağnazlık gereği mi yazıyorsun.Yoksa yapılanları görmeyecek kadar miyopluk veya hipermetropluk mu var;
      El insaf.
      "411 oy kaosa kalktı" teranesinden sonra açılan kapatma davası acaba ne içindi.
      Yoksa bazıları gibi milli iradenin kapatılması için el oğuşturanlar içinde sen de var mıydın?
      Gerçi dün akşam Ertuğrul Özkök o manşet için Ülke TV' de özür diledi.Siz hala yapılanları görmeyecek kadar bak(mayan)ar kör, duymayan sağırlar olmaya ısrar mı ediyorsunuz.
      Elbette çok ama çok hatalar var ve isyan ettirecek kadar da vurdumduymaz uygulamalar oluyor. Ama bunları siyasi olarak eleştirmek başka, kişilerin imanını sorgulamak başkadır.Siz hemen hemen SP nın dışındaki partilere oy verenleri tekfir edecek kadar ileri gidiyorsunuz. Buna hakkınız yok.Siyaseten eleştiriye herkes tahammül eder, etme durumundadır da...Ancak kişilerin inanç durumunu parti üzerinden sorgulamak ve insanımızın inancını partilere endeksleyip hüküm vermek çok ileri gitmektir. Bu durumu  ve anlayışı düzelteceğinizi, maksatı aşan bir söylem olduğunu belirteceğinizi  umar sevgiler sunarım.

• Emrullah Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • 85 Mesajı Toplam
    113 Kere Beğenildi
     Bunları acaba siyasi bağnazlık gereği mi yazıyorsun.Yoksa yapılanları görmeyecek kadar miyopluk veya hipermetropluk mu var;
      El insaf.
      "411 oy kaosa kalktı" teranesinden sonra açılan kapatma davası acaba ne içindi.
      Yoksa bazıları gibi milli iradenin kapatılması için el oğuşturanlar içinde sen de var mıydın?
      Gerçi dün akşam Ertuğrul Özkök o manşet için Ülke TV' de özür diledi.Siz hala yapılanları görmeyecek kadar bak(mayan)ar kör, duymayan sağırlar olmaya ısrar mı ediyorsunuz.
      Elbette çok ama çok hatalar var ve isyan ettirecek kadar da vurdumduymaz uygulamalar oluyor. Ama bunları siyasi olarak eleştirmek başka, kişilerin imanını sorgulamak başkadır.Siz hemen hemen SP nın dışındaki partilere oy verenleri tekfir edecek kadar ileri gidiyorsunuz. Buna hakkınız yok.Siyaseten eleştiriye herkes tahammül eder, etme durumundadır da...Ancak kişilerin inanç durumunu parti üzerinden sorgulamak ve insanımızın inancını partilere endeksleyip hüküm vermek çok ileri gitmektir. Bu durumu  ve anlayışı düzelteceğinizi, maksatı aşan bir söylem olduğunu belirteceğinizi  umar sevgiler sunarım.

Ahmet Hoca'nın söylediklerinin hepsine katılıyorum.

Biraz da ben ekleme yapmak istiyorum. Siyasi partilere olduğundan fazla anlam yüklemek ne derece doğru? Kimsenin imanını siyasi bir partiye oy verip vermemesine indirgeyemeyiz. Ki bu zamanında yapıldı. Bir siyasi parti lideri kendi partisine oy vermeyenleri neredeyse kafir ilan etti. İmanlı birisine kafir demenin dindeki hükmü ne derece ağırdır, takdiri sizlere bırakıyorum.

Milli Görüş yeni bir din değil siyasi bir harekettir. Bu yüzden geçmişini 1400 yıl öncesine dayandırmak yanlıştır. Çünkü bu siyasi hareketin geçmişi 50 yıla yakın bir süreyi kapsamaktadır. "Selamet" ile başlayan ve şimdilerde kanarya severler derneği gibi "Aile Saadeti" ne dönen bir siyasi oluşuma olduğundan farklı, yanlış ve büyük anlamlar yükleme hakkı kimsenin elinde olmasa gerek. "Rıza-yı İlahi" 'yi kazanma adına bizim yolumuz doğru bir yoldur diyebilirsiniz ama bizim yolumuz en doğru yoldur, diğerleri yol değildir diyemezsiniz. Doğru yol olup olmadığının takdiri "Alemlerin Rabbi" 'ne aittir.

• Moderatör
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • 33 Mesajı Toplam
    49 Kere Beğenildi
Beyler, benim yazılarımı taraflı okuyorsunuz. Beyninizdeki kirleri temizlemeniz gerekiyor. ALLAH aşkına yazdığım yazılarda ve bu yazımda da kime kafir, kime münafik veya başka bir şey söylüyorum. Sizler kendinizden şüpheleniyorsanız onu ben bilemem.
Sayın Başbakanımızı benim kadar tanıyamazsınız. Mutlaka güzel şeyler yaptığı da vardır.Zaman zaman bende kendisini alkışlıyorum. Ancak girdiği yolun çıkışı yoktur. Bundan öncede onun girdiği yola girenlerin ne hale geldiklerini gördük.
Evet partı din değildir. Ancak dinin hakimiyeti de siyasetle oluyor. İslami 6666 ayetiyle anlamak o doğrultuda hareket etmek kolay değil. Helede onu hukuka uygulamak çok kolay değil. İslam hukukuna geçişde hizmet edenler mutlaka ecirlerini alacaklardır.

• Aktif Visirli
  • *
  • 161 Mesajı Toplam
    228 Kere Beğenildi
Hocam kimseye kafir demediniz bende öyle bir algılama içinde olmadım zaten.. milli görüş 1400 yıldan beri vardır derken milli görüş=islam olarak lanse edildiğine göre dışında kalan kişiler o zaman islam dışında kalmış gibi algılanabileceğinden böylede algılanması da yadırganmaması gerekir diye düşünüyorum..hocam sizin aksinize bu iktidarın yanlış yolda olamdığını düşünüyorum..daha öncede dediğim gibi yanlışları mutlaka vardır..hudeybiye barış antlaşmasında olduğu gibi samimiyet ve niyet doğru oldukça eninde sonunda o yanlışlarda mutlaka doğruya dönecektir diye düşünüyorum..

• Moderatör
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • 33 Mesajı Toplam
    49 Kere Beğenildi
Engin kardeşim bu temennilerine ben de İnşALLAH diyorum.

• Adnan Düzenli
  • Aktif Visirli
  • *
  • 6 Mesajı Toplam
    7 Kere Beğenildi
sevgili hocam keşke başımızdakı idarecileri biraz farklı gözle görebilsek,biraz olaylara farklı açıdan bakabilsek.erbakan hoca türk siyasetinde bir duayendir buna eyvALLAH.ancak bir siyasi hareketi kişiler üzerine indirgemek o davaya yapılacak en büyük yanlıştır. bir köyün idaresini en iyi ben yaparım benden sonra yine ben ,benden sonra da oğlum veya bu partiyi en iyi ben  sonra yine ben  benden sonra da oğlum mantığı doğru olmasa gerek.kişilere değil temelde sisteme bakmak lazım.milli görüş her zaman ve her yerde hakkın üstün tutulmasıdır.acaba şu anda milli görüşü savunan parti içerisinde hak ne kadar hakimdir?acaba sayın hocamızın etrafını saranlar çok basit bir karşı görüşe veya fikir ayrılığına ne kadar tahammül ederler?malesef edemedikleri için bügün medyada statükoyu savunma anlamında <adı geçen partiyi chp nin namaz giydirilmiş hali olarak görüyorlar>.acaba bu dava adına zül değilmidir?ama yine de hocamıza hürmette kusur etmeyiz.bir büyüğümüz olarak elini öper hayır duasını alırız. eğer anladığımız manada bu dava samimiyet dolu olsaydı bu aziz millet buna sadece yüzde iki oy mu reva görürdü?hocam sakın yanlış anlama başımızdaki idarecilere veya farklı şey düşünenlere vatan haini veya dini eksik gözüyle bakmamak lazım.çünkü yaradanın hükmünü bizim vermememiz gerekiyor.saygılarımla

Adnan Düzenli 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Kenan Yazıcı (06 Şubat 2011 - 20:17)
  • Moderatör
  • *
  • ÜLKESİNE SEVDALILAR
  • 33 Mesajı Toplam
    49 Kere Beğenildi
Adnanciğim merhaba. Sen nerelerdesin. Yazıma gelince ben SAADET partisinden değil MİLLİ GÖRÜŞ den bahsediyorum. Yazdığım beş maddelik farkları kim yaparsa elini öperiz. Bu maddelerde bir yanlışlık varmı? Bana onu söyle. Yoksa o parti bu parti herkes yaptığının hesabını verecektır. ERBAKAN hocaya gelince, onun bu memlekette actığı kapıları göremeyenler var. ERBAKANın uğraştıkları din için değildiyse onun öğrencileri ne için uğraşıyor? Niçin yazdığım bu beş maddeden birini yapamıyorlar?
Sevgi ile kal.

Facebook Yorumları

Twittear