HAYAT ÖPÜÇÜĞÜ - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: HAYAT ÖPÜÇÜĞÜ  (Okunma sayısı 2181 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Moderatör
  • *
  • 73 Mesajı Toplam
    136 Kere Beğenildi
    • AKSPOR LTD. ŞTİ.
  • GSM: 0533 727 22 60
HAYAT ÖPÜÇÜĞÜ
« Topic Start: 10 Mart 2011 - 11:47 »
  • Yayınlama
  •      AHMET AKTÜRK
         ahmetakturk61@hotmail.com
         10 Mart 2011 Perşembe

HAYAT ÖPÜÇÜĞÜ

Stresli, heyecanlı, kalp atışlarının zirve yaptığı, git gelleri bol olan bir maçın ardından, artık her şeyin sona erdiği, bu maç böyle bittiği takdirde Trabzonspor’un bir daha toparlanamayacak olduğu, moral ve motivasyonun kaybolacağı ve artık bu maç böyle bitti denildiği bir anda Trabzonspor’un dönüş dakikaları olan 87. dakikada gelen golle, bir anda tüm umutların yeşerdiği, âdeta yeniden hayata dönen ve her şeyin yeniden başlamasına neden olan BEŞİKTAŞ-TRABZONSPOR maçı...

Trabzonspor belki de bu maçın sayesinde şampiyon olacaktır ve bu maçın önemi de o zaman daha iyi anlaşılacaktır. Dokuz puan geriden gelip averajla liderlik koltuğuna oturan, Fenerbahçe’nin verdiği demoralize olmuşluk ve psikolojik moral bozukluk yetmiyormuş gibi, İstanbul’da kaybedilecek bir maçın Trabzonspor’a ve camiaya verecek olduğu yıkımı konuşmak istemiyorum, hatta hayal edemiyorum bile. Böyle bir zamanda kaybedilen maçın telafisinin olmadığı, hatta bundan sonra daha da geriye gidişi önlenemeyecek bir psikolojik boyutunda olacağını tahmin etmek için müneccim olmaya gerek yok sanırım. Stresli ve heyecanı bol olan maç yetmiyormuş gibi, üstüne üstlük birde hakemin akıl almaz kötü yönetiminden kaynaklanan kararlarıyla Şenol hocayı bile çileden çıkartan tutumu sayesinde kalp atışlarının nerdeyse durma noktasına gelen bir maç seyretmenin sonunda gülen tarafın Trabzonspor olması ayrı bir mutluluk olması gerek.

Rakibine karşı on kişi kalmanın verdiği moral bozukluğu sanki yetmiyormuş gibi, en kritik dakikalarda verilmeyen penaltının ateşi, âdeta insanları kor haline getirdi, bereket versin ki, yüreğini ve tüm benliğini sahaya koyan Burak Yılmaz gibi bir cengâver vardı ve insanlardaki patlamaya hazır bir bomba gibi duran yürekleri bir anda hafifletti, yoksa bu maçın altından asla kalkamayaçaktık,1-0 geriye düşülen maçı Beşiktaş gibi bir takıma karşı, üstelik deplasmanda hiçte kolay bir iş olmadığının herkes çok iyi farkındaydı. İşte böyle bir maçı geri çevirmenin takıma kattığı pozitif enerjisi inşALLAH bundan sonraki maçlara da yansıyacaktır. Ayrıca bu maçın takıma kattığı en olumlu yanlarından biride, artık her ne olursa olsun bundan sonra Trabzonspor’un kolay kolay maç kaybetmeyecek olmasındır, en azından ben öyle düşünüyorum, öylede umuyorum ve kaybetmeye de lüksü yoktur. Eğer sen en zor şartlarda en iyi rakibine karşı kendini bırakmıyorsan, oyun disiplininden kopmuyorsan, kanının son damlasına kadar mücadele edip her zaman kazanmayı düşünüyorsan ve bunu da başarabiliyorsan, demek ki bundan sonrada başarabilirsin ve kusura bakma ama başarmakta mecburiyetindesin. Burada özellikle BURAK YILMAZ a ayrı parantez açmak lazım, bu ne hırs, bu ne azim, bu ne enerji… Kırık burnuna aldırmadan canını dişine takarak oynayan, maçtan sonrada gerçek bir Trabzonspor futbolcusuna yakışır bir şekilde yürekten söylediği BİZE HER YER TRABZON demesi, onun hakkında artık başka bir şey söylemeye gerek bırakmıyor sanırım.

Sonuç olarak dönüm noktası sayılan bu maç sayesinde Trabzonspor inşALLAH bundan sonraki maçlarını da kayıpsız atlatarak mutlu sona ulaşacaktır, biz buna yürekten inanıyoruz. Bu maç adeta Trabzonspor’a can simidi gibi geldi, her şeyin ne kadar önemli olduğunu, artık en ufak hatanın kabul edilemeyecek olduğu, hem camia hem de futbolcular hem de yönetim daha iyi anlamış oldu, kısacası bu maçın kazanılmasıyla birlikte Trabzonspor, Beşiktaş tan adeta hayat öpücüğüyle birlikte şampiyonluğa yeniden tutundu, temennimiz bundan sonra bu hayat öpücüğü her zaman bize yaşam verir...

Hürmet ve muhabbetlerimle...

BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...

Ahmet Aktürk 'nin Mesajlarını Beğenen 3 Kullanıcı: Recep Ali Düzenli (13 Mart 2011 - 16:39), Kenan Yazıcı (10 Mart 2011 - 12:59), ABDULLAH AKTÜRK (10 Mart 2011 - 12:04)
    • Aktif Visirli
    • *
    • 52 Mesajı Toplam
      71 Kere Beğenildi
      • Gülen Köyü Web Sitesi
    • GSM: 0532 160 62 61
    HAYAT ÖPÜÇÜĞÜ
    « Yanıtla #1: 10 Mart 2011 - 12:04 »
  • Yayınlama
  •     SEVGİLİ AHMET ABİ;Yoğun iş temposu,gece yarılarına kadar süren Yönetim Kurulu Toplantıları,Özel işlerin demeden her hafta bizde aşınalık yaratan yazılarını aksatmadan yazdığın için sana KOCAMAN TEŞEKKÜRLERİMİ sunuyorum.Bu senin iş aşkının diğer köşe yazarlarınada ışık tutacağını sanıyorum............Yazına gelince söylenecek söze gerek bırakmıyor zaten............A.E.O

Facebook Yorumları

Twittear