YANDİ YÜREKLER - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: YANDİ YÜREKLER  (Okunma sayısı 4871 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Moderatör
  • *
  • 73 Mesajı Toplam
    136 Kere Beğenildi
    • AKSPOR LTD. ŞTİ.
  • GSM: 0533 727 22 60
YANDİ YÜREKLER
« Topic Start: 09 Haziran 2011 - 10:23 »
  • Yayınlama
  •      AHMET AKTÜRK
         ahmetakturk61@hotmail.com
         09 Haziran 2011 Perşembe

YANDİ YÜREKLER (NENEM LAİLAHE İLLELLAH)

Oooof of, şimdi ben ne yazayım, ne söyleyeyim, daha doğrusu böyle bir hüzünden böyle bir yıkımdan sonra insanda yazacak takat mi kalır, ama bir tarafta yavriligot un "köyame yazarsun ama, ligler biteli nerdeyse bir ay oldi haneya yazin niçun yazmayisun"(zaten beceremeyisun ama neyisa) sitemi, diğer tarafta sevgili adminlerimiz İsmail ve Kenan ın sıkştırmaları, diğer tarafta hala sitede yazı yazdığımdan habersiz bazı arkadaşların "yazda görelum ne yazacasun" meraklı meraklı konuşmaları neticesinde birazda kendimi yazmam için sorumlu hissederek, zorla yazıyormuşum gibi naz yaparak" e hade yazayim bari ha" deyip böylece başlamış oldum...

NENEM LALİLAHE İLLELLEH, ÇEMİ GÜNAHLARUMUZDAN ESTOĞZUBİLLAH

1996 senesinin acısı yetmemiş gibi  birde bu sene puan farkı bile olmadan kaybedilen şampiyonluğun verdiği tramvayı atlatmak o kadar kolay mı sanki? Hem de yine aynı takıma karşı, birçok taraftarın ortak söylemi olan "nedir ha bu Fenerbahçe’den çektiğimiz", 27 yıldır şampiyonluk hasretiyle yanıp tutuşan Trabzonspor, belki de ilk defa bu kadar şampiyonluğa yakın olmuştu. Yüzdük yüzdük tam kuyruğun sonuna geldik ve battık, hem da okyanusları geçerek derede boğulmak buna derler, hatta bırak dereyi, ırmakta boğulduk ırmakta (lagoz irmaği)hatta öyle boğulduk ki resmen davul gibi şiştik, bilmem ki karnumuzun şişkunluği mezarda dahi inecek mi, öyle bir şiştik ki sormayun gitsun…

1996 senesindeki kaybedilen sadece şampiyonluk değildi, öyle şeyler kaybettik ki ooooof of... Trabzonspor o meşhur maçın ardından camiasıyla beraber bir daha toparlanamadı, bu tramvayı kaldıramadı, biz o maçın ardından, uzun yıllar verilerek yakalanan istikrarı, birkaç sene uğraş verilerek kurulan kadroyu, başkanımızı, en uyumlu yönetimi, teknik direktörümüzü, futbolcularımızı ve en önemlisi de büyük bir camiayı kaybettik, kendi kabuğuna çekilmiş karamsar bir havaya bürünmüş ve uzun yıllarda kendine gelememiş bir camia...  .Tam efsane geri geliyor derken bir anda darbe niteliğinde gelen bir yenilgi tüm birikimleri de peşinden alıp götürdü, resmen silip süpürdü dersek abartmamış oluruz sanırım. Ta ki bu seneye kadar, işte aynı hava, aynı heyecan, aynı umutlar, aynı camia ve teknik kadro bu sene tekrar geri geldi derken, yine hüsran, yine yıkım, yine hasret,bakalım bu tramvadan kaç senede ve nasıl kurtulacağız. İnşALLAH büyük takım olduğumuzu ve büyük klüp olma özelliğinin farkına varırda bu şoku üzerimizden kısa bir sürede atmış oluruz.

Şenol Güneş ve yönetimin sümen altı edilmiş sorunlarla beraber uyumlu bir hava görüntüsü vermesinin neticesindeki hava futbolcular üzerinde de etkisini göstermesiyle beraber tribünlere de yansıyarak Trabzonspor’un lig tarihindeki en iyi sezonlarından birini yaşamasına vesile oldu diyebiliriz. ALLAH aşkına bir düşünsenize en az gol yiyen Trabzonspor, deplasmanda en fazla galip gelen takım Trabzonspor, derbi maçlarında en fazla galip gelen Trabzonspor, en az mağlup olan Trabzonspor(2)en fazla puan toplayan takım Trabzonspor ama averajla şampiyonluğu alan Fenerbahçe, ya bu nasıl bir adalet, şimdi ben bu ikili averajı çıkarana ne diyeyim. Hay ben senun ikili averajuna... bari playof maçı oynat ki adaletli bir şekilde kozlar paylaşılsın.

Bir golün ne kadar önemli olduğunu gel de şimdi arama, Biz  Fenerbahçe’yle kendi sahamızda oynadığımız maçta COLMAN eğer o penaltıyı atsaydı maç 4-2 bitecekti ve şimdi biz şampiyonluk sevincini yaşayacaktık, ya da deplasmanda Fenarbahceye2-0 değil de 2-1 yenilseydik yine şu anda sevinen biz olacaktık, bir golün ne kadar değerli olduğunu şimdi görebiliyor musunuz? Bu olay(bir gol) ağır bir bedel olarak hiç şüphesiz Trabzonspor’un müzesinde tarih niteliğindeki yerini alacaktır, gel de sen şimdi bir golü mumla arama, bir gol yüreklerimizi dağladı, hem de ne dağlama, ooof of...

Şimdi ben bu kaçan şampiyonluğa bir kaç tane mazeret getireyim de sizde hangisini beğenirseniz onu seçersiniz,
         1 - Bir rivayete göre Trabzon’da meşhur bir hocanın bedduası sayesinde Trabzonspor şampiyon olamıyor. 84 yılındaki şampiyonluk kutlamalarını mübarek kandil gecelerinin birinde yapmaları hasebiyle beddua almıştır.

2 - Şenol Güneş, final maçlarının sonunu getiremiyor, diğer bir deyişle Şenol hocanın kısmeti kapalı, (hem Trabzonspor’un başında, hem milli takımın başında, hem de Güney Kore’de deki Seul takımının başında (iki defa) takımı final oynadığı halde şampiyonluk yaşayamamış) kader kısmet ne diyelim.

3 - Bir rivayete göre Sadri Şener devletten büyük bir ihale aldı onun için hiç bir kulis çalışması yapmamıştır, yani bir nevi sus payı verilerek susturulmuş.

4 - Başbakan gizliden gizliye, hatta en son yaptığı kabul ziyaretiyle (Aziz Yıldırım, ve alex) hem federasyonu hem de hakemleri etki altına alarak bir nevi Fenerbahçe’nin şampiyonluğu için mücadele vermiştir.

Birkaç tane daha sebep var ama bu kadarı yeterli sanırım...

İşin özü; bir daha kolay kolay böyle bir fırsat elimize geçer mi bilinmez ama, biz bu fırsatı çok iyi değerlendirmeliydik, ona buna suç bulmayla, orada burada suçlu armayla aslında biz kafamızı kuma gömüyoruz, hakemleri satılmış ilan etmeyle, başbakana suç bulmayla, Fenerbahçe’ye çamur atmayla,futbolcuları günah keçisi yapmayla bir yere varamayız, sen ,ne zamanki dokuz puan farkın kapanmasına müsaade ettin,  o zaman aklın  neredeydi, burada rakiplerin daha doğrusu senin karşında olan herkes aslı görevini yapıyor, sende yapacaksın kardeşim, Aziz yıldırım "her şey sahada kazanılmaz" derken sen neredeydin, millet belli başlı yerlerde kulis yaparken sen ne iş yapardın?, kazanmak için her şey mubah sayılırken sen ne yapıyordun? Hiç kimse kusura bakmasın sadece hırsıza suç bulmayla bir yere varılmaz, tamam; hırsızın sucu varda ev sahibinin hiçmi suçu yok? zaten Onların işi o, mesele,onlar böyle çalışırken ve şampiyon olmak için herşeyi mübah sayarken,  senin aklın nerdeydi?,sakın geyik muhabeeti yopıyor olmayasın?üç kuruşluk adamlara cevap vereceğim diye saçmalayıp durmayasın?

Kısacası yine bize hüsran yine bize hasret kaldı,yine yorgun düştük,yine gafil avlandık,yine gönüllerin şampiyonu tavernalarıyla avundurulduk durduk,her sene bir başka bahara demekten yorulduk ama yapacak başka bir şeyde elimizden gelmiyor ne yapalım.buda bizim kaderimiz olsa gerek. Var olan bir gerçek var oda ,Varımız yoğumuz TRABZONSPORUMUZ seni seviyoruz,doğarken kulağımıza ezanla başlayan,ölüncede selayla biten BORDO MAVİ aşkımız...

Velhasıl yine YANDI YÜREKLERUMUZ - NENEM LAİLAHE İLLELLEH, ÇEMİ GÜNAHLARUMUZDAN ESTEĞUZU BİLLAH…

Saygı sevgi hürmet ve muhabbetlerimle....

NOT:"NENEM LAİLAHE İLLELLEH CEMİ GÜNAHLARUMUZDAN ESTEĞZUBİLLAH"  sözün patenti tamamen ,kendisini çok sevip saydığımız, köyümüz değerli şahsiyetlerinden  ADEM BEKTAŞ abimize aittir.,bunu kullanmama müsade ettiğinden dolayı kendisine şükranlarımı sunuyorum.....

BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...

Ahmet Aktürk 'nin Mesajlarını Beğenen 3 Kullanıcı: Şafak YAZICI (26 Haziran 2011 - 00:50), YAVRİLİGOT (09 Haziran 2011 - 17:38), Kenan Yazıcı (09 Haziran 2011 - 10:26)
    • Aktif Visirli
    • *
    • ÜLKESİNE SEVDALILAR
    • 33 Mesajı Toplam
      49 Kere Beğenildi
    • GSM: 0533 450 50 86
    YANDİ YÜREKLER
    « Yanıtla #1: 09 Haziran 2011 - 10:56 »
  • Yayınlama
  • Ahmetciğim benim bir yazımda AH TRABZONSPORUM AH diye bir yazı yazmışdım. Orada her şeyi vurguladım diye düşünüyorum. Trabzonsporda da RUH ülkeyi yönetenlerde de RUH lazim başka olmuyor. Sevgilerimi iletiyorum.

Ahmet Yakuphan 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: PEDALİZA (09 Haziran 2011 - 12:13)
    • Aktif Visirli
    • *
    • 120 Mesajı Toplam
      163 Kere Beğenildi
    YANDİ YÜREKLER
    « Yanıtla #2: 09 Haziran 2011 - 12:13 »
  • Yayınlama
  • Ahmetciğim benim bir yazımda AH TRABZONSPORUM AH diye bir yazı yazmışdım. Orada her şeyi vurguladım diye düşünüyorum. Trabzonsporda da RUH ülkeyi yönetenlerde de RUH lazim başka olmuyor. Sevgilerimi iletiyorum.

çok güzel özetlemişsiniz sözlerinize harfiyyen katılıyorum ahmet abi .....

• Kazım Düzenli
    • Aktif Visirli
    • *
    • 8 Mesajı Toplam
      11 Kere Beğenildi
    • GSM: 0534 303 30 37
    YANDİ YÜREKLER
    « Yanıtla #3: 09 Haziran 2011 - 23:53 »
  • Yayınlama
  • ooooooooo,sevgili ahmet'im sende sende amma dolmuşsun ha nenem lailahe illalah ;D ;D ;D.yazının tamamını yeminle okumaya mecalim yok ancak neler çektiğini iyi bilidiğim için bişe demeyeceğum.ya sabır seneye inşALLAH ;D ;D ;D

• P h o e n i X
    • Aktif Visirli
    • *
    • Quae nocent docent!...
    • 184 Mesajı Toplam
      253 Kere Beğenildi
    YANDİ YÜREKLER
    « Yanıtla #4: 10 Haziran 2011 - 01:50 »
  • Yayınlama
  • Asıl musibet ve muzır musibet, dine gelen musibettir. Musibet-i diniyeden her vakit dergâh-ı İlâhiyeye iltica edip feryad etmek gerektir. Fakat dinî olmayan musibetler, hakikat noktasında musibet değildirler. ___Bediüzzaman  Said Nursi____

You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
    ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• Yavuz BİBER
    • Süper Moderatör
    • *
    • BENİ KÖYÜMÜN YAĞMURLARINDA YIKASINLAR...
    • 46 Mesajı Toplam
      75 Kere Beğenildi
      • ELİFİM ALIŞVERİŞ MERKEZİ
    • GSM: 0536 324 90 35
    • Kan Grubu: Seçmediniz
    YANDİ YÜREKLER
    « Yanıtla #5: 10 Haziran 2011 - 11:04 »
  • Yayınlama
  •        Çok güzel özetlemeyip ayrıntılara girmişsin, sözlerinize harfiyen katılıyorum Ahmet Aktürk abi...
            Ayrıca telif hakkı Adem Bektaş abimizde olan (Nenemle başlayan) söz için ne kadar ödedin veya hangi kondisyon aletini verdin merak ettik abiiii...?

desen 49

• Kazım Düzenli
    • Aktif Visirli
    • *
    • 8 Mesajı Toplam
      11 Kere Beğenildi
    • GSM: 0534 303 30 37
    YANDİ YÜREKLER
    « Yanıtla #6: 10 Haziran 2011 - 11:39 »
  • Yayınlama
  •  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

• Aktif Visirli
    • *
    • 52 Mesajı Toplam
      71 Kere Beğenildi
      • Gülen Köyü Web Sitesi
    • GSM: 0532 160 62 61
    YANDİ YÜREKLER
    « Yanıtla #7: 10 Haziran 2011 - 14:11 »
  • Yayınlama
  •    Başta şunu söylemeliyim;TRABZONSPOR şampiyonluğu kaybetmemiştir.TRABZONSPOR'un şampiyonluğu gasp edilmiştir.başbakan r.tayyip erdoğan ve arkadaşları(aziz yıldırım,faruk özak v.s) tarafından açık açık insanlar salak yerine konularak yapılmıştır.Benin üzüldüğüm asıl nokta şu.TRABZONSOR taraftarlarınında bu insanların söylemlerine inanmaları.Yok efendim 9 puanı kaybederken neredeydiniz.Yahu kardeşim değil 9 puan 19 puan ödede olsaydın bu fark kapanacaktı.Senaryo devre arası yazılmış.Sen çıktın fiğüran olarak sahne aldın o kadar.Bunu anlamamak için ancak ahmak olmak lazım!!!!!!!!!!!!!!!!

• Moderatör
    • *
    • 73 Mesajı Toplam
      136 Kere Beğenildi
      • AKSPOR LTD. ŞTİ.
    • GSM: 0533 727 22 60
    YANDİ YÜREKLER
    « Yanıtla #8: 11 Haziran 2011 - 20:51 »
  • Yayınlama
  • NOT:"NENEM LAİLAHE İLLELLEH CEMİ GÜNAHLARUMUZDAN ESTEĞZUBİLLAH"  sözün patenti tamamen ,kendisini çok sevip saydığımız, köyümüz değerli şahsiyetlerinden  ADEM BEKTAŞ abimize aittir.,bunu kullanmama müsade ettiğinden dolayı kendisine şükranlarımı sunuyorum.....

BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...

Facebook Yorumları

Twittear