NE OLDİ RENGUNUZ SOLDİ PEMBELEŞTUNUZ - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: NE OLDİ RENGUNUZ SOLDİ PEMBELEŞTUNUZ  (Okunma sayısı 6551 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Moderatör
  • *
  • 73 Mesajı Toplam
    136 Kere Beğenildi
    • AKSPOR LTD. ŞTİ.
  • GSM: 0533 727 22 60
     AHMET AKTÜRK
     ahmetakturk61@hotmail.com
     05 Temmuz 2011 Salı

NE OLDİ RENGUNUZ SOLDİ PEMBELEŞTUNUZ

Hey benim büyük ALLAH’ım, sen nelere kadirsin, bu günleri demi gösterecektin, sana şükürler olsun. İki günden beri Türkiye’nin gündemini sarsan olayla yatıp kalkıyoruz, öyle bir olay ki, yüzyılın spor olayı, hele de bu olayın başında yıllardır spor gündeminden düşmeyen Fenerbahçe ve kendisini kraldan fazla kralcı zanneden zavallı başkanı Aziz Yıldırım varsa...

Ne olursa olsun, ne yaşarsan yaşa, hangi makamda olursan ol, hiç bir zaman kendini Kaf dağının ardında görmeyeceksin, bir gün gelir seni o Kaf dağının eteklerine uçkurunla beraber sürükleyerek  indirirler. Tıpkı bugün Aziz Yıldırımın başına geldiği gibi... Neydi o federasyonun davetlerine minnet edip katılmayan, tüm takımların başkanları toplantılara gelir, ama Fenerbahçe o toplantılara yönetimden bir kişinin katılımıyla temsil edilir yada gelmezdi, televizyonlarda en uzun Fenerbahçe konuşulur, gazetelerde sayfalarca ondan bahsedilir, en fazla Fenerbahçe yazarlarına söz verilir, televizyon ve gazetelerde başarıları abartıyla anlatılır. Tabii böyle olmasının tek bir sebebi vardı, büyük kulüp, büyük camia, büyük başkan, büyük taraftar, büyük yönetim kisvesi altında bunu fevkalade iyi kullanıyorlardı...

Şanla şerefle dolu geçmişiyle övünen bu büyük kulüp meğer saman altından  ne sular götürüyormuş ta haberimiz yokmuş. (aslında vardı da bunu nasıl ispat edeceksiniz?). Onlarda nasıl olsa bize kimse dokunamaz, biz istediğimiz her şeyi yaparız, alırız da satarız da deyip herkese meydan okuyup bu zamana kadar geldiler. Ama bir tane şeref ve haysiyetli bir Türk savcısı çıkıp tüm pisliklerini bir pazar günü tüm kamuoyunun önüne serdi, bununla beraber yavri yandaşlarınıda tabii, haysiyet, şeref ve onuruyla yaşamak varken üç kuruşluk dünya menfaatine kendilerini satanlar bugün milletin ve adaletin önünde paspas gibi olmaya mahkûm olurlar.

Bu zamana kadar kendilerini delikanlıyım diyerek kamuoyuna lanse edenlerin hali bugün kamuoyunda ne hallere düştükleri apaçık ortadadır, Sırf Trabzonspor’un şampiyonluğunu engellemek için yaptıkları rezillikleri görünce tiksinmemek elde değil. Üstelik bu rezillikleri yaparken televizyonlara çıkıp kendilerini hayasızca savuma cüretini göstermelerine ne demeli, Trabzonspor’u ve Trabzonspor’un büyüklüğünü çekemeyenler bugün yaptıkları pisliklerinde lağım fareleri gibi boğulmaya mahkûm olacaklardır.

Eyyy Fenerbahçeliler… Sizlere söylüyorum,17 maçta 3 penaltımız sorgulansın diyen zihniyet, bir maçta peş peşe üç penaltı kazanılmasını sorgulayın demeye gerek görmem ve minnet etmem, onu siz düşünün ve siz sorgulayın.

Eyyy Fenerbahçeliler… Dünyada görülmüş bir örneği olmayan, ilk yarıda paspas gibi olmuş bir takımın, ikinci yarıda 17 de 16,5 yapma becerisini sorgular mısınız demeyi bile kendime yedirmem, siz düşünün, değerlendirin ve kendinize yedirebiliyorsanız afiyet olsun.

Eyyy Fenerbahçeliler… Türkiye’nin en iyi hakemini başkanınız istemiyor diye ikinci yarıdaki Fenerbahçe’nin hiç bir maçına niçin verilmedi acaba sorusunu size yöneltme zahmetine bile katlanmam, ama size zahmet olacak sorar mısınız onu kendinize?

Eyyy Fenerbahçeliler… İlk yarı bitmiş takımınız leş gibi yerlere serilmiş ama o sizin büyük başkanınız, “hiç tereddüt etmeyin ligi şampiyon olarak bitireceğiz" deme rahatlığını acaba şimdi daha iyi anlayabiliyor musunuz?(biz zaten anlamıştık ta)...

Eyyy Fenerbahçeliler… futbolcu satın almaları, kaleci satın almaları, teknik direktör satın almaları, hakemleri etki altına almaları sayesinde gelen şampiyonluğu içinize sindirebildiniz mi acaba, mübarek olsun...

Eyyy Fenerbahçeliler… Emenike olayı patlak verdiğinde Şenol Güneş "eğer Emenike Fenerbahçe’ye Transfer olursa bunun ahlaki yönü tartışılmalıdır" dediğinin doğruluğunu şimdi daha iyi görebiliyor musunuz (tabii görecek gözleriniz varsa)

Eyyy Fenerbahçeliler… Telefonlarla yapılan şike görüşmelerini şakalaşmalara vuracak kadar pervasız davranan futbolcu ve menajerlerinizin turşusunu çamurdan yapılmış küplere koyarak saklarsınız herhalde, mevsimi gelince de yersiniz.

Şimdi soruyorum, yazık değil mi bu taraftara, bunca yıldır yağmur demeden çamur demeden her türlü zorluğa karşı sizin yanınızda olan bir taraftarı bu şekilde mahcup etmeye ne hakkınız var. Bu mahcubiyetin hesabını kim verecek, inanın en çok bu işin acısını, bilinçsiz, menfaatperest, acımasız, bencil davranan bir kaç yöneticinin yüzünden, hiç hak etmediği bir şekilde Fenerbahçe taraftarı ve camia çekiyor, yazık günah değil mi?

Sonuç olarak şunu söylemek istiyorum, öyle yağma yook, hiç kusura bakmayın, bu kadar çirkeflikler yaparak gelen hak etmediğiniz şampiyonluğu  doya doya yaşamaya hakkınız yok, burnunuzdan fitil fitil gelmezden size rahat yok, Büyük kulüp öyle lafla olmaz, gerçek manada hak ve adaleti gözeterek, kimsenin hakkını yemeden, haram puanlara göz dikmeden, ona buna çamur atarak değil,, sağa sola sataşarak değil, devletin ileri gelenlerinin arkasına sığınarak değil, bileğinin hakkıyla, onuruyla mücadele ettiğin zaman büyük kulüpsün, ama Fenerbahce gibi küçülerek değil, kazanmak için her şeyi mubah sayan zihniyetle büyük kulüp olunmaz, eğer böyle yaparsan bir gün gelir adalet tecelli eder ve bugünkü bu hallere düşersin, inşALLAH bu olay tüm kulüplere, yöneticilere ve futbolculara ders olur,,,,

"BİR MUSUBET,BİN NASİHATTAN EVLADIR"

Saygı sevgi hürmet ve muhabbetlerimle....

BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...

Ahmet Aktürk 'nin Mesajlarını Beğenen 7 Kullanıcı: Karaali Ali Düzenli (08 Temmuz 2011 - 10:45), engin_a61 (05 Temmuz 2011 - 21:16), Aydın Akyol (05 Temmuz 2011 - 20:50), kazeno (05 Temmuz 2011 - 20:26), sadıkyılmaz (05 Temmuz 2011 - 19:54), duzenlimuhammet (05 Temmuz 2011 - 19:44), Kenan Yazıcı (05 Temmuz 2011 - 18:45)
  • Aktif Visirli
  • *
  • 161 Mesajı Toplam
    228 Kere Beğenildi
Bundan böyle fenerbahçe Hukuken aklansa da kamu vicdanında mahkum edilmiştir..tek bir dileğim varki; umut ediyorum ki bizim kapımızın önü temiz olsun...her zaman dile getirdiğim şeydi ilahi adalet..ALLAHın adaleti şaşmaz demiştik..ben yine söylüyorum bundan sonra kararlar nasıl tecelli ederse onuda ilahi adaletin tecellisi olarak göreceğim..bundan önceki tartışmalarda da dediğim gibi hakem kararları üzerinden ve başbakan üzerinden fener bahçeyi eleştirmek yanlıştı.. zira hakem hataları üç aşağı beş yukarı iki takıma da sezon boyu dengeli yansımıştı..şu ana kadarda hakemlerle ilgili kayda değer bir konu gündeme gelmemesi sevindiricidir...şimdi merak ettiğim ucu hangi kulübe(bizde dahil)dokunursa dokunsun arkasında siyasi irade olmadan siyasetin emrinde yer alan emniyet ve savcılık tarafından bu soruşturma yürütlürken, ta o zamanlar başbakanı 'fenerbahçeyi şampiyon yapmakla' suçlayıp siyaset yapan insanlar şimdi ne düşünüyorlar çok merak ediyorum...

Bu devran böyle gitmez düzelir bir gün elbet,
Yorulan gönüllerden devralınmalı nöbet.

Engin Akyol 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: AHMET AKTURK (09 Temmuz 2011 - 13:25), YAVRİLİGOT (07 Temmuz 2011 - 20:03)
  • Süper Moderatör
  • *
  • 63 Mesajı Toplam
    129 Kere Beğenildi
Ahmet'çiğim, diline, yüreğine sağlık.İşte feraset dedikleri ileri görüşlülük bu...

Ahmet Aktürk (Hoca) 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: AHMET AKTURK (09 Temmuz 2011 - 13:24)
  • Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
  • 349 Mesajı Toplam
    550 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
Sözüm onlara Fenerbahceyi şampiyon yapan Başbakan haydi haydi Fenerbahceyi aklayabilir... Demekki neymiş büyük lokma ye ama büyük laf söyleme...

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

İsmail Düzenli 'nin Mesajlarını Beğenen 3 Kullanıcı: AHMET AKTURK (09 Temmuz 2011 - 13:24), YAVRİLİGOT (08 Temmuz 2011 - 17:28), engin_a61 (06 Temmuz 2011 - 19:57)
  • Aktif Visirli
  • *
  • 52 Mesajı Toplam
    71 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0532 160 62 61
       Ahmet Abi;fenerbahçelilerin böyle şeylerden utanacaklarını,sıkılacaklarını,ar edeceklerini  hiç zannetmiyorum.Bu genç arkadaşımızın daha önce bu konuda yazdığı yorumları okudum.Fakat cevap verme gereği duymadım.Bu kardeşime ve aynı doğrultuda düşünen bir çok köylülerimi bir kaç hatırlatma yapmak isterim.......
------Hani 9 puanı TRABZONSPOR kaybetmişti
------Bürüksel'den Başbakan lig yarışı kıyasıya devam ederken kalem göndermişti
------Bucaspor maçı öncesi ''aman ha!bir aksılık olmasın'' diyen kim di
------Yine malum kabulde''alex;bucaspor maçının terli formasını istiyorum'' ben mi demiştim acaba.
------Başbakan'a şikeyle ilgili gazeteciler ilk soruyu sorduğunda''süreci takip ediyoruz,umarım sıkıntılı bir durum ortaya çıkmaz''ne demek acaba! (kime göre sıkıntılı bir durum,ben merak ettim.siz biliyorsanız beni aydınlatırsanız sevinirim)
       Son olarak şunu belirtmek isterim;doğru yapılan işleri herzaman desdekleyelim,ama bu doğruları yapan kişi yanlış yaptığında da yanlışının arkasında durmayalım.

Abdullah Aktürk 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: AHMET AKTURK (09 Temmuz 2011 - 13:24), YAVRİLİGOT (07 Temmuz 2011 - 20:03)
  • Aktif Visirli
  • *
  • 161 Mesajı Toplam
    228 Kere Beğenildi
Ahmet abi, bende bu 'yaşlı abimize' cevap niteliğinde değilde o paralelde düşünenlere anlatmak babında kısa ve öz sadece şunu sormak istiyorum...
Bu operasyonun arkasında sizce siyasi irade olmadan yapılması mümkünmüy dü?

Üstte,'yaşlı abimizin' son madde de belirttiği başbakanın şike konusundaki temennilerinden yola çıkarak görüyorum ki; hala öküz altında buzak arama çabaları içerisindedirler..seçimlerde de görüldü ki trabzon halkı bu ucuz siyasete prim vermemiştir..

'yaşlı abimizin' hatırlatmalarındaki özellikle ilk madde belirttiği '9 puan' savunmasını eski yazılarıma bakacak olursa benim hiç ama hiç kullanmadığımı belirtmek isterim..kendim şahsen hakemler ve başbakan üzerinden yapılan kampanyaya karşı çıkmıştım..hatta bir yazımda da ' bana zorla şeytanın avukatlığını' yaptırmayın demiştim..

Engin Akyol 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: AHMET AKTURK (09 Temmuz 2011 - 13:24)
  • Aktif Visirli
  • *
  • 52 Mesajı Toplam
    71 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü Web Sitesi
   Sevgili Kardeşim ENGİN;Sana ve senin gibi düşünenlere şunu tavsiye edebilirim.ASLA KİMSENİN ADAMI OLMA.Hiçkimseye mutlak teslimiyet doğru değildir.Doğru olan;''Doğrunun yanında,yanlışın karşısında durmaktır''..Yanlış yanlıştır yapana göre görmezlikten gelmek yada hoş görmek en büyük yanlıştır..Ben hernekadar bu konuyla alakalı olarak Başbakan'ımızı eleştiyorsamda,aynı karalılıkla doğrularınıda savunduğumu herkesin bilmesini isterim....

Abdullah Aktürk 'nin Mesajlarını Beğenen 3 Kullanıcı: AHMET AKTURK (09 Temmuz 2011 - 13:24), YAVRİLİGOT (08 Temmuz 2011 - 17:26), Karaali Ali Düzenli (08 Temmuz 2011 - 10:23)
  • Aktif Visirli
  • *
  • 161 Mesajı Toplam
    228 Kere Beğenildi
yine görüyorumki savunma yaparken bile aynen başbakan konusunda olduğu gibi insanları 'birilerinin adamı olmakla' itham etmekte ve çamur atmaktasınız.. herkesin doğruları kendince farklı olduğundan bizde bize göre doğru olduğunu düşündüğümüzden başbakan özelinde değilde sırf başbakan ve trabzonspor üzerinden siyaset yapıldığından savunma refleksi gösterdim.. yoksa biz yaratandan başka kimseye teslimiyet göstermedik..bırak mutlak teslimiyeti kenarından bile bunu göstermedik..(kendi şahsım olarak)

Engin Akyol 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: AHMET AKTURK (09 Temmuz 2011 - 13:24), YAVRİLİGOT (08 Temmuz 2011 - 17:26)
  • Aktif Visirli
  • *
  • 52 Mesajı Toplam
    71 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü Web Sitesi
-------bak sevgili kardeşim;bukadar ayyuka çıkmış herkes tarafından bilinen,aylardır konuşulan,senin,benim,ahmet abi'nin bildiği birşey bu..bukadar çürümüşlüğü görmemek,üstünü örtmek artık imkansız bir noktaya gelmiştir.bu yapılan operasyonlar sadece malum'un ilanıdır..bu millet aziz nesinin dediği kadar da APTAL DEĞİLDİR.sınırları zorlarsan biryerde sana dur deyen olur.bu hayatın her alanında böyledir.kendi haytına,ailene,çevrene ,mahallene,şehrine,ülkene,dünyaya nereye bakarsan bak,bunun çeşitli örneklerini görürsün.hiçbir şey (ALLAH'IN KELAMI,DOĞRULUK HARİÇ) sonsuza kadar hüküm sürmemiştir ve süremez..atalarımız bu durumü çok güzel özetlemiş;MARURLANMA PATİŞAHIM,SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR.....seni ve senin gibi düşünenleri,hepinizi seviyorum.ALLAH'a emaet ol sevgili kardeşim....

Abdullah Aktürk 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: AHMET AKTURK (09 Temmuz 2011 - 13:24), YAVRİLİGOT (08 Temmuz 2011 - 17:26)
  • Aktif Visirli
  • *
  • 161 Mesajı Toplam
    228 Kere Beğenildi
aslında bende sürekli aynı şeyi söylemiştim..ilahi adalet demiştim, er geç tecelli eder demiştim..bu şike olaylarından sonra nasılki ilahi adaleti tecelli etmiş kabul edeceğiz, o zamanda aynen bu şekilde gerçekleşen sonucu ilahi adalet olarak kabullenmiştik..ben hiç bir zaman hiç bir yorumumda fenerbahçeyi aklayan bir cümle konuşmadım..sadece hakem hatalarının iki takıma da eşit yansıdığını ve başbakana duyulan tepkinin çok da haklı olmadığını anlatmaya çalıştım..

özellikle başbakanla ilgili konuda empati yaparak acaba ben bir trabzonspor taraftarı olarak onun bulunduğu makamda bulunmuş olsam en azından temenni anlamında ne kadar tarafsız yada duyarsız olabilirdim diye düşündüğümde kendisini çokda yadırgamadım..yine bu bağlamda o dönem meclis başkanı mehmet ali şahinin trabzonspor ile ilgili düşüncelerini ve temennilerini de görmezden gelmemeliyiz..

yine aynı pararlelde düşünecek olursak, şu an senin bulunduğun veya temsil ettiğin makam gereği seninde aynen başbakan gibi tarafsız olman ve siyasi konulara girmemen gerekmezmi.. çünkü içinde farklı siyasi görüşlerden insanların bulunduğu bir kitleye istinaden başkanlık görevi yürütmektesin.. sizin başbabakandan istediğiniz tarafsızlığı  o zaman benimde sizden istemek gibi bir hakkım yokmu?(istediğimden değil sırf açıklayıcı olabilmek için)...onun için siz bir kitleyi temsilen bulunduğunuz bir makamda siyaset yaparken, sizin başbakanı yermeniz eleştirmeniz tezat oluşturmaz mı?.. ben bu şekilde bağlamak istiyorum..a.e.o

Engin Akyol 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: AHMET AKTURK (09 Temmuz 2011 - 13:24), YAVRİLİGOT (08 Temmuz 2011 - 17:25)
  • Aktif Visirli
  • *
  • 52 Mesajı Toplam
    71 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü Web Sitesi
    sevgili kardeşim;ben tarafım,Trabzonspor taraftarıyım.ayrıca benim temsil ettiğim insanların %99,99'u Trabzonspor taraftarı olduğunu unutmamak gerek.bir nebzede olsa onların sesi olduğumu düşünüyorum.tabi ki bu işin siyasi boyutu farklı.ben ak partiye oy verenlere kızmıyorum.benim kabullenemediğim şu;malum konu üzerine tepki koyup sonra bunun gereğini yapmayanlara tepkim.bende aynı tepkiyi gösterdim,istemeye istemeyede olsa gereğini yaptım.keşke sesimi çıkarmasaydım da sussaydım.ama bukadar bağır çağır,sonra lafını ye.ben bunu TRABZON insanına yakıştıramıyorum.sen Trabzon'da yaşadığın için belki bazı şeylerin farkında değilsin.bugünkü ortamda Trabzon isanının gevşek davranmaya,boş konuşmaya,kendini basite indirgemeye hakkı yok.TRABZON insanının çözüldüğü an,memlekedin elden gittiği andır.bunu bilip buna göre hal ve hareketlerimize dikkat etmemiz gerkmektedir.yoksa benim de siyasi olarak bugünkü konjektürde emin ol ki senden farklı bir düşüncem yok..A.E.O

Abdullah Aktürk 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: YAVRİLİGOT (09 Temmuz 2011 - 18:56), AHMET AKTURK (09 Temmuz 2011 - 13:24)
  • Aktif Visirli
  • *
  • 161 Mesajı Toplam
    228 Kere Beğenildi
tam da bu noktada ;
-%99.99 çok iddialı bir oran.. bu oranı tek başına sadece ömer bile bozabilir kanısındayım...:))

-sen nasılki trabzonspor taraftarıysan başbakanda fenerbahçe taraftarıdır ve o anlamda oda taraftır...

-temsil ettiğiniz insanlar trabzonspor taraftarı olsada diğer bir yönleriyle farklı siyasi kimliklere sahip olabilirler ve tıpkı benim gibi trabzonspor konusunda da sizinle aynı fikirde olmayabilirler.. yani yüzde yüz temsil ettiğiniz insanların düşüncelerini yansıtıyor olamazsınız..

-'tepki koyup sonra gereğini yapmayanlar' sözündende aslında tepki koyanların siyasi davrandığı yani farklı siyasi düşüncelerden olduğu gerçeğini yansıtır diye düşünüyorum..mutlaka akpartiye oy verenlerden de tepki koyanlar vardır.. bunlarda 'bir elin parmaklarını' geçmediği içindir ki sandığa yansımaları yok hükmünde olmuştur...

-Trabzon insanına yakıştıramadığınız konuda belirttiğim gibi ve senin düşüncenin tam tersi içlerinde yaşadığım ve birebir şahit olduğum içindirki tepki koyanlar işte siyasi düşünen muhalefetin ta kendisidir..

- işte onlar için trabzonspor amaç değil kesinlikle ama kesinlikle araçtır..

-'TRABZON insanının çözüldüğü an,memlekedin elden gittiği andır' sözünüzde tamamen siyaset kokan bir sözdür bana göre...

Engin Akyol 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: AHMET AKTURK (09 Temmuz 2011 - 13:24)
  • Moderatör
  • *
  • 73 Mesajı Toplam
    136 Kere Beğenildi
    • AKSPOR LTD. ŞTİ.
  • GSM: 0533 727 22 60
    Herşeyden önce tüm yorum yapan arkadaşlara  teşekkür ediyorum,ama özellikle Abdullah ve Engin kardeşime daha çok teşekkür ediyorum,Bu kadar seviyeli, bu kadar mantıklı bir tartışma ançak bu kadar güzel  olur,bu iki kardeşimin örnek davranışı sitemizdeki diğer üyelerimize ve diğer konulardaki tartışmalardada  aynı hassasiyetini göstermeleri en büyük temennimdir..sizleri yürekten kutluyorum....
    Hani Nasrettin hocanın bir lafı vara" sende haklısın"misali her iki kardeşim de doğruyu söylüyor,fakat sadece ben şu kadarını söyleyeyim spora karışan siyaset sporun güzelliğine gölge katıyor,yalnış anlaşılmalar,kırıcı laflar,tavır almalar sayesinde var olan  gerçeklerde sümen altı edilmiş oluyo,,,
   Bu konu uzun olduğu için,Abdullah başkanım,ve Engin kardeşimin  sayesinde  bir yazı  daha kaleme aldım,en iyisi benim bu konudaki görüşlerimi FENERBAHCE VE SİYASİ İRADE  başlığını taşıyan  köşe yazımdan okuyabilirsiniz....hürmet ve muhabbetlerimle.....

BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...

Facebook Yorumları

Twittear