26 OCAĞA Değil hepimizin evine ateş düştü - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: 26 OCAĞA Değil hepimizin evine ateş düştü  (Okunma sayısı 5767 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Aktif Visirli
  • *
Kaç yıl geçti unuttuk, şehit yakınlarına yüzyıl gibi geldi kimileri zaten hiç hatırlamadı. Geçmek bilmedi vakit. Bazılarımız hafızasını yitirdi, kör oldu sağır oldu. Kaç yıl geçti verilen ilk şehidin üstünden, bıçak kemiğe kaç kere dayandı?

İşçi Mustafa, öğretmen Ali, mühendis Recep, korucu Mehmet, Er Aykut, Er Uğur ve daha binlercesi... İsmin ne önemi var... Hepsinin hissettirdikleri aynı ciğer acısı, aynı kalp sancısı, aynı yokluk aynı hüzün, aynı mide ağrısı, hepsi aynı...

Bugün acımıza acı, üzüntümüze üzüntü kattık. Türkiye Cumhuriyeti ile PKK arasındaki çatışmalarda toplamda 30.000 fazla insan ölmüştür. Peki onları hala hatırlıyor muyuz?

Bunca zaman yapay gündemle dolduruduğumuz günübirlik yaşadığımız zihinlerimizi hiç yokladık mı? 30 binlerin acısı hala içimizde mi? 2 gün duyup daha sonra diğerleri gibi unutulmaya mı terk edeceğiz 24 şehidimizi? Yoksa gerçekten 45 saniyeliğine kahraman mı oldular?

ALLAHım Şehitlerimizin ruhlarını şad, mekanlarını cennet eyle. Ya Rabbim, acılı ailelerine ve yüce Türk milletine sabır ver, amin

<a href="http://www.dailymotion.com/video/x17zsl_murat-basaran-gulumse-anne_music" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.dailymotion.com/video/x17zsl_murat-basaran-gulumse-anne_music</a>

• *** asi_kar ***
  • Süper Moderatör
  • *
  • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
    • antoloji
Her zaman için iki dramatik türküden öte,ahhh ve vahhtan öte,KINIYORUZ,ÜZGÜNÜZ,HESABI SORULACAKtan öte malesef ki geçemedik.Biz 84 Şemdinli'den bu yana bir arpa boyu yol katedemedik.UTANIYORUM benki utanıyorum asıl utanması gerekenler neden hala duruyor bilmiyorum?İçimiz yandı bir kaç günlüğüne taa kiii yeni şehitler eklenene kadar... Unutacağız yine ama şunu diyebilirim ki bu VATAN için ASKERLİK YAPMAYA DEĞER değmesine de acaba bu ülkedekiler için ASKERLİK YAPMAYA DEĞER Mİ?

Rabbim makamların en yücesini onlara vermiş ne mutlu ki....Ailelerine sabırlar versin yüce Rabbim .......
"Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "

• Ahmet Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
acilima karsi cikmamin sebebi buydu bunlara yüz verdinmi astarini isterler .tabiki hepsi bir deyil ama cogu !!! kanitida secimler ,bdp ye oy vermek pkk ya oy vermekdir !!!!!!ALLAHIM o kansizlari sevindirme vatanimizi askerlerimizi koru ya Rabbim !!!!!!

• Aktif Visirli
  • *
acilima karsi cikmamin sebebi buydu bunlara yüz verdinmi astarini isterler .tabiki hepsi bir deyil ama cogu !!! kanitida secimler ,bdp ye oy vermek pkk ya oy vermekdir !!!!!!ALLAHIM o kansizlari sevindirme vatanimizi askerlerimizi koru ya Rabbim !!!!!!
         Derbederiz kardeşim sen bugün açılım projesini istemeyebilirsin ancak senden çok istemeyen birileri daha var onlar da terör örgütü yandaşları, iç ve dış hain güçler velhasıl ülkemizin kötülüğünü isteyen hemen herkes. Niye diye sorarsan  çünkü bu açılım projesi terör örgütünün sonunu hazırlayan bir harekettir. Bizim ülkemiz yıllarca terörden çok çekti. Bu hep yanlış politikalar, örgütü destekleyen iç ve dış güçler yüzünden böyle oldu. Şu an çoğusunun Ergenekon kapsamında yargılandığı sözüm ona vatan hainleri bölge insanına çok kötülükler yaptılar. Bunların maksatları neydi? Belli bir kesimi ülkemize isyancı hale getirebilmek. Az çok bu hesapları tuttu. Onların bu çabaları olmasaydı belki de PKK başlamadan biterdi. Ben şimdi burada Kürtçülük yapmıyorum. Lakin bilinmesi gereken bir şey vardır ki 75 milyonluk ülkemizde hangi milliyetten olursa olsun hepimiz aynı geminin içerisindeyizdir. Bu gemi batarsa hepimiz batarız. Zarar görse zararı hepimizedir. Lakin bu gemi ne kadar yol alırsa hemen hepimiz bundan fayda görürüz. İşte bunun bilincinde olan hükümetimiz  terörü bitirmenin en mantıklı yolunun bölge halkının örgüte değil de Türk devletine sempati beslemesinden geçtiğinden hareketle bir takım projelere girişti. Bu kah demokratik açılım oldu, kah icraat oldu, kah hizmet oldu. Bu şekilde yapılmasaydı örgütün halkın gözündeki popülaritesi şüphesiz çok daha yüksek olacaktı. İşte bugün her geçen gün halkın gözünden daha da düşen örgütü kendilerince kurtarabilmek için böylesi eylemler yapıyorlar. Maksatları yaptıkları eylemlerle çoğunluğu oluşturan Türk insanının tepkisini toplamak böylece hükümeti  ülkemizin geleceği için faydasından şüphe etmediğim projelerinden geri adım attırmak. Lakin hükümetimiz halkımızı aydınlatarak baskılara boyun eğmeyecektir.
        90'lı yıllarda gene benzeri bir proje daha yapılmak üzereyken terhis olan yanılmıyorsam 38 tane vatan evladı silahsızken yolları kesilip şehit edilmişlerdir. Bu toplum içinde büyük bir infiale neden oldu böylece bu proje tamamlanamadan yarıda kaldı. Peki orada  en büyük suçlu kimdi? Bir otobüs dolusu terhis edilmiş askerin silahsız biçimde yola çıktığı istihbaratını örgüte bildiren o birliğin içindeki komutanlar bu acı olayın baş müsebbibiydiler. Ne kadar şükretsek azdır ki artık bu tür hainlerden vatanımız temizleniyor. Buna ister Ergenekon, ister Balyoz harekatı deyin artık bu tür oyunlar oynanamıyacak ülkemizde. Bu konuda hükümetimiz başta olmak üzere emeği geçen herkese ne kadar teşekkür etsek azdır.
         Dünkü terörist saldırıda 26 vatan evladımızı kaybetmiştik. Ondan önceki gün de 5 polisimizi şehit vermiştik. Hemen her gün bu tür haberler duyar olduk. Lakin terör örgütünün bu saldırıları balığın son çırpınışları gibidir. Herkes şundan emin olsun ki son terör olayları hükümetimizin hemen her konuda ne kadar başarılı olduğunun bir göstergesidir. Bu nasıl oluyor? Bugün Türkiye ekonomi, sanayi, eğitim, sağlık, dış politika... vb. hemen her alanda çağ atlıyor.  Ülkemiz bölgesinin süper gücü olmuş durumda. Artık gelişmiş hiç bir ülkede görülmeyen darbeci anayasadan da kurtarmak üzereyiz. İşte bütün bunları gören iç ve dış düşmanlarımız yeni bir Osmanlı gibi olmamızdan korkarak ellerinden geldiğince her türlü girişimlerde bulunabiliyorlar. Lakin yukarıda da belirttiğim gibi ne yaparlarsa yapsınlar bu balığın son çırpınışı gibi olacaktır. Tarihin her döneminde büyük devletler kuran, çağ açıp çağ kapayan,  en zayıf olduğumuz zamanlarda bile iman kuvvetiyle tıpkı Çanakkale'de olduğu gibi tarihin akışını değiştirebilen yüce milletimiz ALLAH'ın izniyle 21. yüzyılda gene şanlı tarihine parlak bir sayfa daha açacaktır. Atalarımız ne kadar güzel söylemiş; Görünen köy kılavuz istemez.  ALLAH milletimizin, devletimizin yar ve yardımcısı olsun! Saygılarımla......
Geceler uzundur, onu uyuyarak kısaltma.
   Gündüzler aydınlıktır, onu günahlarınla karartma.

• Ahmet Yılmaz
  • Aktif Visirli
  • *
o senin görüsün ! acilim bu ülkeye zarar veriyor buda benim görüsüm !! kendince sen hakli olabilirsin ama sonuc ortada !!!!!!!!

• Aktif Visirli
  • *
o senin görüsün ! acilim bu ülkeye zarar veriyor buda benim görüsüm !! kendince sen hakli olabilirsin ama sonuc ortada !!!!!!!!
               Senin görüşün ya da benim görüşüm demekle olmuyor.  Şayet bir konu hakkında görüş bildireceksen bu görüşlerini ispat edebilecek örnekler de vermen gerekir. Yoksa herkes kendine göre haklı olur. Sonuç ortada dediğin nedir? Terör olaylarının biraz olsun artmış olmasımı?  Sizler bilmezmisiniz ülkemizde ne zaman işler rayına oturacak gibi olsa bazı iç ve dış düşmanlarımız devreye girer. Bugün de dünya devletleri kriz üstüne kriz yaşarken bizim  ülkemiz hemen her  alanda büyük atılımlar yapıyor.  30 yıla yakındır  ülkemize  çok zararlar veren bir terör örgütü de yok olmak üzere. İşte bunun bilincinde olan düşmanlarımız var güçleriyle örgütü tekrar yaşatmanın derdine düştüler. Lakin devletimiz gene dimdik ayaktadır ve suçlu kim varsa  cezasını anında vermeye muktedirdir. Nitekim son yaşadığımız gelişmeler de bunu teyit ediyor. Şimdi bizim askerimiz Kuzey ırak'a girip de terör bitene kadar oradan çıkmazsa hiç şaşırmayın. Zira Barzani olsun, Talabani olsun kendilerini o bölgenin sahibi gibi gören her kimse şayet o bölgeden terör örgütünü tasfiye edemiyorsa ve bunun sıkıntısını da bizim ülkemiz çekiyorsa o halde iş başa düşüyor demektir. Yani yukarıda da belirttiğim gibi terör bitene kadar o bölgeden çıkmayacaksın. Bu iş bu kadar kolaymı diye sorarsanız artık bölgesinin süper gücü olan devletimiz için eskiye göre çok daha kolaydır. Böyle olabileceğini strateji uzmanları da belirtiyorlar. Bakalım neler olacağını zaman gösterecek ama ben inanıyorum ki ülkemiz karlı çıkan taraf olacaktır.

• Aktif Visirli
  • *
artık korkar olduk adım atmaktan yatmaktan kalkmaktan.sonumuz hiç aydın gözükmüyo.Türk üz doğruyuz çalışkanız ama nereye gidiyoruz???
"GEREK YOK HER SÖZÜ LAF İLE BEYANA... BİR BAKIŞ BİN SÖZ EDER BAKIŞTAN ANLAYANA..."

• Aktif Visirli
  • *
artık korkar olduk adım atmaktan yatmaktan kalkmaktan.sonumuz hiç aydın gözükmüyo.Türk üz doğruyuz çalışkanız ama nereye gidiyoruz?
     Niye korkarsın Havva kardeşim. Ne demişler; Korkunun ecele faydası yoktur. Korkmayacağız. Korkacaksak bir tek her şeye kadir olan Yüce ALLAH'tan korkacağız. Zaten Kuran-ı Kerim'de de ALLAH katında en sevgili kulların ondan en çok korkanlar olduğu belirtilmiştir. Vettekullah (ALLAH'tan korkun!) diye başlayan pek çok ayette de bunu görebiliriz. O halde ne yapmalı? Terörü besleyen kimselerle elimizden geldiğince mücadele etmeli. Elimize silahı alıp savaşa mı gideceğiz? Hayır. Terörle en güzel şekilde mücadele eden kimseleri, kurumları, hükümetleri elimizden geldiğince destekliyeceğiz. Bu kimi zaman seçimle olur, kimi zaman farklı şekilde de olabilir. Yeter ki bizler Rabbimizin yolundan giderek bu tür şeylerle mücadele edelim. Biz ne kadar onun yolundan gidersek Rabbimiz o kadar bizle olur. "İnnellahe meal muttekın" yani ALLAH inananlarla beraberdir. Yıllarca Osmanlı, Selçuklu, daha önceki diğer milletler dünyaya nasıl hakim oldular. Hakiki İslamı yaşayarak. Rabbim bizlere de inşALLAH böylesi günler görmeyi nasip eder!

Facebook Yorumları

Twittear