SEN VATAN HAİNİSİN! - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: SEN VATAN HAİNİSİN!  (Okunma sayısı 2515 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• *** asi_kar ***
  • Süper Moderatör
  • *
  • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
  • 231 Mesajı Toplam
    424 Kere Beğenildi
    • antoloji
SEN VATAN HAİNİSİN!
« Topic Start: 13 Kasım 2011 - 14:39 »
  • Yayınlama
  •      EBRU ÇOBANOĞLU
         ebrucobanoglu@gulenkoyu.com
         13 Kasım 2011 Pazar

SEN VATAN HAİNİSİN!

Oturuyorum ve birkaç adım ötemde Kürtçe konuşuluyor Az çok anlıyorum Konu; BDP – PKK – AKP…

BDP şu sıralar Kürtlerin zihnini bulandırıyor diyebilirim. Hafıza bulanıklığı yaşayan çoğu Kürtte BDP nin peşinden gidiyor. Şeyh Sait’in torununun isyanından haberdar değiller henüz. Söyleyen kişinin adamlığına, söylenen lafın doğruluğuna bakılmıyor. Biji Serok Apo (yaşasın başkan Apo)diyerek  birilerini lider kendilerini de sözüm ona Kürdistan’ın  birer kahramanı ilan ediyorlar ve sanıyorlar ki Atatürk gibi bir devlet kuracaklar?... Her Şey Vatan İçin askerime ait bir kelime ama bunlar sözüm ona Kürtlerin özgürlükleri için dağlara çıkıyorlar, çıkarılıyorlar  Acaba  adları tarihe destanlarla yazılacak kahramanlıklar vaadiyle mi oralardalar, yoksa vatandan alacakları aslan payı toprak vaadiyle mi?...

Bir de bunların sosyetik PKK lı grubu var şehirde insan kılığında aramızda yaşayan ve dağdaki sözüm ona Kürt kardeşlerinden haberi olmayan. Bir yandan düşünüyorum bir yandan da onları dinliyorum Olduğum yerden kalktım birkaç adım attım bu arada konu hararetlendi gazeteye bakarak

- Yine gelecek başa dedi yaşlıca olanı (konuşma Türkçeye döndü)
         - Buna oy veren at gözlüklüler olursa gelirler ama oyları düşecek dedi en genci.

Onay verdim başımı sallayarak gözlerim bir noktaya dalmış şekilde gelecekler dedim. Düşse de yine tek olacaklar merak etmeyin.

İnanılmaz canım sıkılmıştı, bu sıkıntı midemde ağrıya sebep oluyordu.
    Anlam veremediler zekâ kapasiteleri beni anlamaya yetmezdi çünkü Bir anda önceki dediklerini anladım mı telaşı oluştu yüz ifadelerinde...

- Ben oy kullanmayacağım dedi gencecik olanı.

Olaya hakim olduğum için öncesini de biliyordum konuşulanların...

- Bunu yapma kullan PKK ya yaramasın dedim üstüne basarak, bir o kadar de sesim titriyordu gözlerimde yalvarış vardı duyduklarım yanlış anlama olsun diye...

- BDP ye vereceğim dedi gencecik olanı ateşli bir şekilde Dediği gibi ipler koptu taşlar yerine oturdu. Anladıklarım doğruymuş. Bu ne cür’et? Kimden aldı bu gücü? Kaşlarım çatıldı...

- Dikkatli konuşun dedim Haddinizi bilerek tane tane sıkıntınızı anlatın az önce konuştuklarınızı doğru anlamışım. Nesiniz? Kimsiniz? Siz PKK lı mısınız?
         - Hayır değiliz?
         - Nasıl değilsiniz? Peki nesiniz?
         - BDP li

... Düğümlendi boğazıma kelimeler.

- Ya-ni Yani PKK lı? ALLAH belanızı versin…
         - Bir dakika PKK lı değil BDP li...

... Konuşamıyorum bir PKK lıyla hiç tartışmamıştım. Gitsem mi acaba?

Diyarbakırlı Said Paşanın dizesi geldi aklıma;

“KORKMA DÜŞMANDAN Kİ ATEŞ OLSA YANDIRMAZ SENİ
         MÜSTAKİM OLA, HAZRET-İ ALLAH UTANDIRMAZ SENİ”

- Hmmm dağdaki değil de şehirdeki sosyetik teröristsiniz o zaman?
         - Ayıp oluyor ama...

Sinirlerime hakim olmam gerek ama sesim yükseliyor bazen Anlatıp ikna edebilirsem ne mutlu bana ama nerdeeee bunlar sapla samanı karıştırmışlar nasıl çözülür ki bu kör düğüm? BDPli ama PKK lı değil ?!...

- Ayıp yok ortada şimdi deyin PKK-BDP farkı nedir? KCK nedir? Apo kimdir? Dağdakiler kimlerdir? İlk olarak siz hangi vaatlerle kandırıldınız? Ardı ardına bir sürü soru...

Eski MHP li değil ama Ülkü Ocaklarının her geçeni ocağa aldığı zamanlardan kalma imitasyon kimliğiyle gencecik olanı yaşlıca olanın kolundan çekiştirmelerine aldırmayarak ve Kürtçe sus demesini kulak ardı ederek ateşli bir şekilde çıktı meydana:

- BDP Kürtlüğü savunuyor, haklarımızı savunuyor. Neden dağda ölenlerinde ana babası var. Onlarda şehit. Bu güne kadar bizi ezdiler. Bizi yok saydılar ama biz varız. Neden başbakan Tük milletinin başı sağ olsun dedi Kürtlerin demedi?

Rabbim aklıma mukayyet ol!... Onlarda mı şehitti şimdi benim MEMEDİMİN mertebesine bile göz koymuşlar Öyle ya onlarda vatan Kürdistan için savaşmıyor muydu?...

- Siz bana hangi şehitten bahsediyorsunuz? Siz; Türkiye Cumhuriyetinde yaşıyorsunuz burası bir devlet ve siz kimsiniz? Bu toprakta yaşarken bu topraklardan faydalanırken, bu devletin ekmeğini yerken buraya ihanet eden sizsiniz. İnsanca yaşama hakkınızı kendi ellerinizle yok ediyorsunuz. Ya dağa kaçtınız ya kaçakçılık yaptınız. Bunu kime mal edersiniz siz? Sizin cahil kalmanız aşiretleriniz tarafından istendi çünkü onlara baş kaldırmanız demek soylarının şanlarının bitmesi demekti. Ben bunu size derin devletle ilişkilendirsem ve anlatsam bana uzaydan gelmişim muamelesi yaparsınız. Her Kürt PKK değil diyoruz tezlerinizi kendiniz çürütüyorsunuz her Kürt PKK dersek bizler, gözümüzün önündeki sizleri gördükçe ne olur haliniz? Ayrım yapmadık yanımıza aldık sizleri, tıpkı Milli Mücadele zamanlarında omuz omuza düşmana karşı savaşan gerçek TÜRK ve KÜRT kardeşler gibi o,o zamandan kalmış biz şimdi büyük bir hatada mıyız yoksa?

Konuşamıyorum git gide düğümleniyor boğazımdakiler ALLAH’ım ne kadar iğrenç bir yerdeyim ben. Susamam susmamam için 24 şehit var. Ben biliyorum ki şehit 24 ten çok daha fazla ve haince katledildiler Bunu da birileri rant için bilerek yaptırdı Yine de her Kürt PKK lı değil, olamaz Babamın istatistikleri doğru çıkmamalı.

- Bu ülkeyi siz alabileceğinizi mi sanıyorsunuz? Siz benim evimi nasıl oda oda ayırmaya kalkarsınız, hangi mantıkla? Siz bizim sessizliğimizi korkumuz mu sanıyorsunuz bana açıkça deyin PKK lıyız diye.

- Yok değiliz Ebru Hanım Biz BDP liyiz. Kimsenin ölmesini istemiyoruz isteyen insanlıktan çıkmıştır. Neden Kürtçe dil kabul edilmiyor? Neden biz utanıyoruz dilimizi konuşamıyoruz,
    Korkuyoruz? Siz bizi küçük görmeseniz kardeşlerimiz dağa mı çıkarlardı? Neden kimliklerimizde KÜRT diye yazmıyor? Biz TÜRK değiliz.

- Yuhh!PKK nın şehirleşmiş siyasi ismi değil miydi BDP?

Gazeteyi okumuşlar Demirtaş’ın iki cümlesini ezberleyip bana sundular.

- Bu cümle Demirtaş’a ait size değil. Bana okumayın.

Karşımdaki zeki ama çok cahil bir üniversite öğrencisi. Gerçekten eşeklik baki kalıyor en azından bu tezi doğruladım Şimdi ben ne anlatayım, nasıl bir üslup kullanayım ki? İlk defa şaşkınım bu kadar ve acıma duygumla öfkem birbirine karışmış git gide kinim tuz basıyor vicdanıma... Yüzüm volkan patlamış misali ateş gibi yanıyor, bedenim ise buzullarda gibi.

- Ya Pkk nın doğuda terör, batıda siyaset adı. Doğuda terörist batıda milletvekili ki kahretsin. Siz bana ne hakkında savunma yapıyorsunuz? Biz sizi doğuya mı sürelim istiyorsunuz? Savaş mı açalım size? Her ev bir birey olarak taşlayalım mı evlerinizi? Bunu yapmak çok basit insanlar sadece ağızdan çıkacak bir söze bakar sokaklara bakın herkes ateşli... Size insanca yaşama hakkı veriliyor ne yapmaya çalışıyorsunuz üç beş çapulunuzla?... Türkiye Cumhuriyetinde yaşarken kimsenin kimliğinde LAZ yazmıyor v.s. Sizinki bir dil değil ki? Siz millet değilsiniz ki?

Ne yapacağımı bilemedim iktidarın mı kulağını çınlatayım içimden yoksa muhalefetin mi? En iyisi gelen geçen herkesindi. Babam benim bunları yaptığımı bilse acaba ne yapardı diye düşünüyordum. Bana başıma bir iş gelecek diye yine katı bir siyasi yasak koyacaktı eminim. Bu yazıda haberdar olacaktı her şeyden…

Ortalık kızışıyor hararet yükseliyor ortadaki ateş iki tarafı da yakar eyvahlar ki ne eyvah!...

- Bak kızım Atatürk dedi ki Kürtleri öldürün. İnönü karşı çıktı. Biz neden Kürtçe konuşamıyoruz. Korkuyoruz? Kızım sen çok milliyetçisin. Yazık etme kendine (?) Siz milliyetçiler yaptı böyle, bize yatırım yapılmadı. Biz kovalarla suyu kuyulardan taşıdık. İş alanı yoktu. Okul yoktu. Bizi her yere almadınız. Dışladınız?...

Gel de şimdi anlat köyümüzdeki yolları kendimizin yaptığını, takılmış bu. Beni bile tehdit etti kaşla göz arasında. Doktor yolladık öldürdünüz. Öğretmen yolladık esir ettiniz. Şerefi olmayan.  ...  ... … Diye devam etsem günlerimi alır bu. Sonunda ya o ölür ya ben mutlaka. Siyaset, vatan, millet çok hassas noktada. Ya sabır dedim…Bir aptalla tartışmamın anlamsız olduğu ve profesyonelleşen tarzıyla beni kendi seviyesine çekip alt edebileceği de gelmedi değil aklıma.

Kısır döngüydü çünkü bu!...

- Atatürk için anlayacaksan eğer tek cümle İnönü onu kıskanırdı. (ona fazla anlatamazdım beynini resetlemek gerekirdi önce)Yatırıma gelince size öğretmen yolladık öldürdünüz. Doktor yolladık esir ettiniz. Okuyanları kandırıp mağaralara gömdünüz dağlarda. Kanalizasyon yaptırdık kapaklarını söktünüz ne yatırımı sizi siz ezdiniz. Sizin aşiretleriniz. Derin devlet, canı sıkıldı gitti vurdu PKK dedi Gitti vurdu ASKER dedi. Özal yapacaktı bir şeyler ama yaşatılmadı birileri itibarını kaybedecekti çünkü şayet yaşatılsaydı çözülecekti bu sorun ama öyle ama böyle Sizler akıl süzgecinden geçiremediniz birçok şeyi. Oyuncu olmak istediniz hep, senin gibi düşünenler hep piyondu sadece okumuş piyon(!).

Sustum nasıl olsa anlamayacaktı cümleyi

İşte en acı verici cümleyi onlardan olan üçüncü kişi dedi:

- Ebru hanım, bizim orda kadınlarımıza askerler tecavüz etti. O zaman neden sustunuz?….

İşte yıkıldığım anın karesi Gözlerim doldu BDP zihinlerini bulandırmıştı bunların iyice. Bulanık bir zihne ne anlatılabilirdi ki? Cehalet örgütlü bir eylemdi artık.

- O asker dedikleriniz sizin adamlarınız olmasın?
         - Bana bak kızım iftira atma sizin gibi milliyetçiler bilin biz varız, bilin bunu. Kürdistan kurulacak...

Ben bana göre yakışanı yaptım bir ceketim vardı aldım ve gözlerim dolu dolu çıktım. Onlarda ateş, bende gurur ve endişe bütünleşmiş sadece oğlumu düşünebildim, ben susmadım Olayı bir arkadaşıma anlattım. Bana ne yaptığımı sordu. Sustum ve çıktım dedim. Oda bana “SEN VATAN HAİNİSİN dedi? Duracaksın ve onlara bu ülkeye hiçbir şey yapamayacaklarını anlatacaksın dedi. Bu ülkeyi savunacaksın susmayacağız, biz kaçmayacağız dedi.

Doğru dedi ama bunu ben mi yapacağım, tek başıma, üç kişiye, üstelik anlamıyorlar Tamam ikna kabiliyetim yüksek ama o kadarda değil. Birde VATAN HAİNİ olmuştum.  Düşündüm.  Zoruma gitmişti. Sokak ortasında kalakaldım öylece. Sabitleşmiş ya herro ya merro diyen birini ikna edebilme oranım yüzde kaçtı ki? Kimisine göre vatan haini, kimisine göre milliyetçi, kimisine göre dinci, kah yandaş, kah çağdaş.

Sahi ben neydim, kimdim?...

Gururuma yediremedim vatan hainliğini ertesi gün yine gittim. Evde kaynaklar buldum. Belgelerle güçlendirdim Bilmediklerimi de öğrendim ve ben bir yaşıma daha girdim herkes uykudayken. Kimse bilmedi…

JİTEMLE PKK nın iç içe çalıştığını, çoğu Kürt aydını PKK  sanılan DERİN DEVLET  öldürdüğünü, faili meçhullerin genel sebebini, Apo nun neden PKK yı canının korkusundan bitiremediğini, Diyarbakır gibi bir yeri yönetemeyen BDP li belediye başkanının onları  çok mu muvaffak eyleyeceğini, PKK sisteminin güzel olsa neden onları dağa çıkardığını, neden gencecik insanları gömdüğünü taşların arasına? Neden çocukların eline taşları verdiğini diyerek arkalarına gizlendiğini? Saatlerce anlattım yorulmuştum aslında, uykusuzdum üstelik, o kadar yapacak işimin arasında bununla uğraşmak, kuru bir VATAN KAHRAMANLIĞINA SOYUNMAK gibi bir şeydi. Benimki de aslında umuttu bir nevi Gencecik olanı Kürt milliyetçisi olduğunu ve zulüm yaptığımızı da yine vurguladı saçmalıklarla... Babasının siyasetle ilişkisini hangi sanatçılarla bir arada neler yaptığını beni şok ederek bana anlattı. En azından belki ikna olmadılar ama küçük sinek mide bulandırmaya yetti iki tarafın davasında. Benim hedefim genç olandı Kafasını bulandırmak istemiştim birazcık, düşündürmem gerekirdi. Saatler süren konuşmanın ardından oraya bir daha dönmeyecektim.

Erdoğan en az üç çocuk derken dalga geçip bunu dinle bağdaştıran zihniyet bana yardım etmeli. Gerçi ne saçmalıyorum ben bunları o zihniyet bu hale getirip VATANIMI GİZLİDEN bölmediler mi? Yurt dışında aydın kesimin Silivri de olmasından rahatsız oldukları liderleri Apo yla içki masasında kadeh tokuşturmamış mıydı? Topraklarımı yani benim evimi benden habersiz ben uyurken harita üzerinde satmamışlar mıydı ne çabuk unutmuştum da medet ummuştum?...

Türk bayrağımın altında sonsuz mutluluk benimdi ve göklerde dalgalanan şanım ve şerefim. Bayrak asmak için nedene gerek mi vardı diye düşünürken çehresini çatan nazlı hilale karşı derneğimizden; al renkli olan ay-yıldızımızın asılı olmaması dikkatimi çekmedi değil. DEĞERLİ YÖNETİMİM NEDEN?...

Altı gün üzerine gelen bir mesaj Ebru düşündüm haklıydın ama babamda haklı?

Saltanat mıydı ki bu babadan oğula geçen, YAPMA.

EBRU’Lİ SÖZ:
                    Bir zamanlar bizde millet, hem nasıl milletmişiz
                    Gelmişiz dünyaya millet nedir öğretmişiz!

Bir yandan cehaletler saçıp dünyayı titretmiş
                    Öbür yandan da insanlık nedir dünyaya öğretmiş...
    (M.A.Ersoy)

"Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "

EBRU ÇOBANOĞLU 'nin Mesajlarını Beğenen 3 Kullanıcı: AHMET AKTURK (14 Kasım 2011 - 08:40), omercobanoglu (13 Kasım 2011 - 22:05), horoftera (13 Kasım 2011 - 20:27)

Facebook Yorumları

Twittear