FUTBOLUN TADI KALMADI - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: FUTBOLUN TADI KALMADI  (Okunma sayısı 4463 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Moderatör
  • *
  • 73 Mesajı Toplam
    136 Kere Beğenildi
    • AKSPOR LTD. ŞTİ.
  • GSM: 0533 727 22 60
FUTBOLUN TADI KALMADI
« Topic Start: 07 Ocak 2012 - 22:02 »
  • Yayınlama
  •      AHMET AKTÜRK
         ahmetakturk61@hotmail.com
         07 Ocak 2012 Cumartesi

FUTBOLUN TADI KALMADI

Vay be... Bu köşeye yazı yazmayalı tam altı ay olmuş, meğer günler nasıl geçiyor, hakikatten insan anlamıyor  ve ben bu zaman zarfında  bu spor yazarlığı köşesinden hala kovulmamışım, bundan dolayı sitemizin değerli adminlerine çok teşekkür ediyorum, iyi sabırlı uşaklarmış, sağ olsunlar. Bu zaman zarfında bunca önemli spor olaylar olmuş, neler neler olmuş ama ben hiç bir kelime dahi yazmamışım. Evet yazılacak çok şey olduğu halde yaz(a)mamışım...

Trabzonspor önce kendisine yaramayan? Futbolcuları (Selçuk, Egemen, Engin, Jaja, Umut) göndermiş, bunların yerine birbirinden değerli? yeni transferler yapmış, şampiyonlar ligi ön eleme maçları  yapmış, Benfikaya elenmiş, UEFA kupalarına katılmış Atletiko Matrit i tam eleyecekken? UEFA nın kararıyla tekrar şampiyonlar ligine davet edilmiş, gruplarda birbirinden önemli ve güzel maçlar yaparak ne yazık ki tek bir mağlubiyetle gruptan çıkamamış, ama herkesin taktir ettiği, ilk defa şampiyonlar ligine katılmasına rağmen başarılı bir şekilde ülkemizi temsil ettiği. Türk futbolu PLAY OF statüsüne kavuşmuş, arkasından ligler ertelenmiş, yaklaşık bir bucuk aylık gecikmeyle ligler tekrar başlamış, müthiş bir hızlandırılmış maçlardan sonra ilk yarı bitmiş, Trabzonspor başarısız bir ilk yarı geçirmiş, derbileden bir puan dahi alamamış, Burak Yılmaz lig tarihinde görülmemiş bir başarı göstererek nerdeyse her maçta gol atma başarısını göstermiş ve şu anda 17 golle zirvede tek başına kalmış.

Ne yaptığını ve ne yapacağını bilemeyen zavallı bir federasyon, bugün başka yarın başka konuşan, cesareti olmayan, bugün dediğini yarın tekzip eden, belli bir camianın etkisi altında kalan, tüm dünyanın gözle gördüğü hukuksuz, kanunsuz bir olayı (açık seçik yaşanan şike olayını) cesaretsiz kararlarıyla yüzüne gözüne bulaştıran, Türk futbolunu kaosa sürüklemekten öteye geçmeyen, dirayetli karar verme hakkını kullanamayan ve acizliğiyle acınacak bir durumda olan bir futbol federasyonu...

Fenerbahçe camiası  başkanlarının derdine düşmüş, onu (Azizi Yıldırım)ı yapmış olduğu bu pisliklerden nasıl kurtarırım diye deli divane gibi sağa sola saldırmış, birçok kere dışarı çıkarma operasyonu yapmalarına rağmen başarılı olamamış, Pişkin pişkin başkanlarının ve ekibinin (altısı içerde diğerleri dışarıda) yaptığı kanunsuz işleri sahiplenmişler, yapılan her kanunsuz işi kendilerine göre mubah saymışlar, bu kadar gayri resmi işlere bulaşmış birinin onlar için ne önemi var ki sanki her maçta her bir taraftar birer aziz yıldırım olmuş, cezaevi kapılarına kadar giderek adeta peştemel olmuşlar (böyle büyük bir camiaya hiç yakışmayan hali endam… yazık... yazık... yazık)

Yetmedi  şike kanununu değiştirmek için (başta aziz yıldırımı kurtarmak için), kulüpler birliği daha önce kendisinin onay verdiği ısrarla çıkmasını istedikleri bir yasanın değişmesi için meclise çıkarma yapmış ve müthiş bir dayanışma örneği göstererek tüm partiler hep birlikte el ele gönül gönüle tek bir vücut olarak bunu kanun haline getirmek için Cumhurbaşkanımız Abdullah Güle göndermiş, ama sayın Gül' ün içine sinmemiş olacak ki bu yasayı veto etmiş, fakat göz yaşartıcı uyum  içerisinde  çalışan meclis yasayı aynen iade etmiş ve istenilen olmuş ve halk da bunlara alkış? Tutarak gelecek seçimleri dört gözle beklemeye başlamış...

Beşiktaş nispeten daha masum gibi durmakla birlikte onlarında temiz bir çorabı kalmamış, yapılan operasyon biraz olsun onlara yaramış iki önemli adamı içerden çıkıp özgürlüğe kavuşmuş, ÇARŞI grubu da onları türbinlerde bol bol onure eden tezahüratlarla şereflendirmeye devam ediyorlar...

Galatasaray Fenerbahçe’yi yenmiş ilk yarıyı lider bitirmiş, Trabzonspor’u Avni Akerde Trabzonspor’un hibe etmiş olduğu futbolcularla devirmeyi başarmış. Fatih Terim yine sahneye çıkmış kraldan fazla kralcı olmaya başlamış, mimikleri yine pirim yapmaya başlamış,

Trabzonspor da başkan Sadri Şener’i içeri almak için olmadık numaralara başvurulmuş ama yine başarılamamış, hırslarını alabilmek için ceza üstüne ceza vermişler yine olmamış, en son olarak bari statlara sokmama kararıyla tatmin olmaya çalışmışlar...

Bizim başkanda sağ olsun onlara her türlü kozu vermiş mübarek, olur olmaz zamanlarda kendisine ve camiaya hiç yakışmayan beyanatlarla, sokaklara düşmüş “KUPAMI VERİN” diye nara atan sarhoşlar gibi sağa sola sataşmalar “NERDE BENİM KUPAM” diye ağıt yakan nineler gibi gözyaşı dökmek ne bir başkana nede onun temsil ettiği büyük bir camiaya hiç yakışmıyor. Sana yakışan tüm hukuki mücadeleni verip sonucu beklemek, bırak bundan sonra yapılan hukuksuzluk ve adaletsiz uygulamanın rezilliğini onlar çeksin. Böyle çirkef olaylardan sonra kupayı verseler ne olur vermeseler ne olur... Böyle bir kupa camiayı ancak küçültür...

Sonuç olarak kısaca yazmaya çalıştığım, ama yazmadığım bunlar gibi birçok olaylar olmuş bitmiş ve ben hiç yazmadım... Çünkü inanın artık futboldan doğru dürüst zevk almıyorum, her şey allak bullak olmuş, belirsiz bir süreç çirkefliliklerin bini bir para, yüzsüzler ortada çirit atıyor, pişkinliklerin haddi hesabı yok... Doğrusu futbolun tadı kalmadı, zevki kalmadı, heyecanı kalmadı, tatsız tuzsuz yavan bir ligden ne beklenebilir ki... En güzeli ve en zevklisi benim halı sahada oynadığım maçlar... Var mı ötesi

Saygı sevgi hürmet ve muhabbetlerimle...

BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...

Ahmet Aktürk 'nin Mesajlarını Beğenen 4 Kullanıcı: islamoglu_67_61 (01 Mayıs 2012 - 19:00), ebruçobanoğlu (09 Ocak 2012 - 16:32), sadıkyılmaz (08 Ocak 2012 - 07:54), Kenan Yazıcı (07 Ocak 2012 - 22:03)
    • Sadık Yılmaz
    • Aktif Visirli
    • *
    • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • 358 Mesajı Toplam
      493 Kere Beğenildi
      • Marankoz
    • GSM: 0536 553 63 59
    FUTBOLUN TADI KALMADI
    « Yanıtla #1: 08 Ocak 2012 - 07:55 »
  • Yayınlama
  • iyide iyide dittirittirit

sevdimde sevmedi sevduğum beni
    uğruna tükettim ben bu bedeni
    anlamadım ardındaki nedeni
    boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
    cekip gider bu sevene yük deyil
    sevip sevip ayrılığı seçenler
    çeker gider buda ona ilk deyil

• ** LaZiGo **
    • Aktif Visirli
    • *
    • Bize Her Yer TRabzon ;)
    • 141 Mesajı Toplam
      176 Kere Beğenildi
      • cnrdekorasyon
    FUTBOLUN TADI KALMADI
    « Yanıtla #2: 22 Ocak 2012 - 15:51 »
  • Yayınlama
  • ligin icine ettiler acıkcası abi cok güzel anlatmıssın sen zaten .. daha gecen senenin sanpiyonunu belirleyemeyen fedarasyon
    neye yarıyor son zamanlardaki bariz hakem hataları eklenince ve hala susan fedarasyon olunca ligden süperligden sıkılıyor insan  üc kurusluk zevkimiz olan futbol onuda rezil ettiler ..

TRABZON gibiyim işte... Gülmeyi  "Dernekpazar'ında " bıraktım, vefayı "Boztepe" de. "Ayasofya" kadar yorgun,"Orta hisar" kadar mağrur."Değirmendere " kadar vedalara gebe."Uzun sokak" kadar kalabalık,"Emperyal" kadar sıkıcı,"Ganita" kadar mutlu, dalgalar kadar yalnız.TRABZON gibiyim yani...Uzaktan bakınca ışıl ışıl ama aslında yorgun,bitkin,tükenmiş ama hala ayakta hala dimdik..!

By Lazigo

• Kahraman Eryiğit
    • Aktif Visirli
    • *
    • 5 Mesajı Toplam
      7 Kere Beğenildi
    FUTBOLUN TADI KALMADI
    « Yanıtla #3: 04 Nisan 2012 - 13:23 »
  • Yayınlama
  • Trabzonsporda oynayan futbolcuların en az yedi sekiz tanesi Trabzonlu olursa ve trabzon alt yapısından yetişmiş olursa ozaman belki Trabzonun tadı olur  trabzon futbol şehri diyoruzya ve  şenol güneş futbol dehasıya hani nerde alt yapıdan yetişen futbolcular..

Mutlu olmanın en garantili yolu bir başkasını mutlu etmektir...

Facebook Yorumları

Twittear