CÜBBELİ HOCA - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: CÜBBELİ HOCA  (Okunma sayısı 41994 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• *** asi_kar ***
  • Süper Moderatör
  • *
  • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
  • 231 Mesajı Toplam
    424 Kere Beğenildi
    • antoloji
CÜBBELİ HOCA
« Topic Start: 18 Ocak 2012 - 11:22 »
  • Yayınlama
  •      EBRU ÇOBANOĞLU
         gulenkoyu@gmail.com
         18 Ocak 2012 Çarşamba

CÜBBELİ HOCA 

Cübbeli hocanın olayı; günümüzdeki insani düşüncelerin nasılda hayvani duygularla yer değiştirdiğini aslında gözler önüne sermişti.  Sözün önce yürekten gelip sonra dilden çıktığını bilerek, dil terbiyesinden ziyade yürek terbiyesinin yaşamda mana bulduğu fikri beynimin bir tarafını böyle durumlarda bir hayli işgal ettiği için sadece yazmak istedim.

İnanmak istemiyorum çünkü İstediği kadar namaz kılsın, sadaka versin! Umut verip güven aşılayıp da yarı yolda bıraktığı insanların gönül sadakasının her iki dünyada da verilemeyeceğini cübbeli hocanın herkesten daha iyi bildiğini düşünerek bunu sadece birileri tarafından  “masum inançlara vurulan büyük bir darbe” olarak görüyorum. Ne kadar yarım yamalak delillere dayansa da bir yarım “böyle büyük iftirayı atmaya kimse cesaret edemez kayıtlar ortada” diyor, diğer yarım ise “doğruluk payı yüzde kaç, anlık kareler yüzde kaç doğru olabilir ki “ diye analiz yaptırıyor beynime kendince. Tam olaya bodoslama dalacakken hemen aklıma gelen;“ GÖRDÜĞÜNÜN YARISINA, DUYDUĞUNUN HİÇ BİRİNE İNANMA” sözüyle kendime geliyorum.

Gördüğün bir şeyin gelişme şeklini, gidişatını, oluşumunu bilmediğin için anlık okuduğun ya da gördüğün bir olay karşısında hemen yargıya varıp yanlış kararlar alabilirsin… Duyduğun bir olayda ise sen duyana kadar kaç kişinin ağzında şekillenerek sana ulaşıyor bir düşün… Hani şu çocukken kulaktan kulağa oynadığımızda bize gelene kadar bir cümlenin nasıl değiştiğini göz önüne almalı insan… Bir de medyanın istediğini yüceltme, yücelttiğini köreltme kabiliyetini unutmamak gerek …

Kişinin üç düşünüp bir konuşması fikrinde sabit kalmamdaki haklılık payımın doğruluğu “Sen ki hayrı şerri bilmezsin. Önce kendini sına sonra da başkalarını. Kendini sınadığında zaten başkalarını sınamaktan vazgeçersin..!” diye sayfaların arasından bana seslenen Mevlâna akabinde,“Ey iman edenler! Eğer (iftira etmekten, günah işlemekten sakınmayan) bir fâsık, size bir haber getirecek olursa onu araştırın. Yoksa cahillikle bir topluluğa sataşır da yaptığınıza pişman olursunuz.” (Hucurat:6) ayeti ile birlikte vukuya erişmişti…

İnsanların hakkını gasp etmek çok basittir. Durup sorgulamak gerek. Onu değil, önce kendinizi düşüncelerinize ketum vurmadığınız için sorgulamanız gerek. Zihniniz dekinin doğru olduğu kesin bile olsa vicdanınızda yanlışlara hapsolan kişi eğer ulaşabileceğiniz bir yerdeyse durup sormak gerek. Yaşamım boyunca dini vecibelerim ALLAH’la benim aramda lâkin düşündüklerim ve düşünecek olduklarım ben, sen ve O’nun arasında olur ki bu beni korkutur.

Cemaatlerle yakından uzaktan ilgim yoktur ancak radyoda çalıştığım zamanlarda olağan günlerden birinde programa girmek için sabah işe giden biz bayanları radyoyu satın aldığı anda, aniden beş parasız işten çıkarsa da “vurun kahpeye” metoduyla kahve köşelerinde, iş yerlerinde, okullarda üslup eksikliği çeken yarım akıllıların gazetelerde okuduğu köşe yazılarıyla beynini şekillendirip birkaç insan müsvettesine itaat etmeleri ile “savrulun Malkoçoğlu geliyor” edası beni derinden yaralamaktadır. Benimde derdim “Haksızlıklar karşısında susanın dilsiz şeytandan farkı olmadığını” kuvvetlendiren hadis-i şerifinden yola çıkarak meydanı bunlara bırakmamaktır. Her ne kadar gönlüm kırgın olsa da kendilerine, bir kişinin iman etmesine vesile olduysa bile o bir kişi içindir saygım…

Önemli olan; o ya da bu değil önemli olan kişileri anlık karelerle yargılamamaktır. Farz-ı misal yaşananlar doğru olsun ama herkes önce bir düşünsün biz ne kadar Müslümanız diye? Müslümanlık kıldığın namazdan ibaret değildir, aynaya bakmadan benim hakkımda düşündüklerinden de ibarettir. Duam odur ki; suçsuzluğuna tüm mahlûkâtı şahit tutan cübbeli hocanın birileri tarafından “inançlara hançer sokulmadan” yüzünün akıyla çıkmasıdır…

İftiraya uğramak kadar, iftiraya uğramasan bile iftiranın düşüncede hapsolmuş şekli (olmayan bir düşünceyi zihninde şekillendirmek kadar) kişinin “ruh ölümüne” sebeptir. Yanlış anlamalar ve yanlış anlaşılmalar insanı uçuruma götürür… Sakın ola ki; bir kişinin kalemini kırmadan önce kendinizi göz ardı etmeyin, önceyi ve sonrayı unutup da anlık kareyle kalemini kırdıktan sonra pişman olunca da “helâllik almayı” unutmayın…
    Zor anlarında etrafından herkes gitse de ağlama dua et Rabbin gitmesin  O’da seni terk ederse işte o zaman gerçekten bitersin!...

EBRU’Lİ SÖZHerkes başkasının ayıbını araştırırken, sen kendi ayıplarınla meşgul ol! 
                                                                                                            (Hz.Mevlâna)

"Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "

EBRU ÇOBANOĞLU 'nin Mesajlarını Beğenen 7 Kullanıcı: Muhacir (30 Ocak 2012 - 23:38), m.z.biber (21 Ocak 2012 - 00:36), lazigo (18 Ocak 2012 - 20:51), GÜNAY SAY (18 Ocak 2012 - 18:23), sadıkyılmaz (18 Ocak 2012 - 13:33), iSM@iL DUZENLi (18 Ocak 2012 - 12:43), Kenan Yazıcı (18 Ocak 2012 - 11:23)
    • Sadık Yılmaz
    • Aktif Visirli
    • *
    • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • 358 Mesajı Toplam
      493 Kere Beğenildi
      • Marankoz
    • GSM: 0536 553 63 59
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #1: 18 Ocak 2012 - 13:37 »
  • Yayınlama
  • bu yazınızı cok beğendim amma benim bilgisayar beğen lafzının üzerini tıklamıyor
    bu yazıya uykun olaylar yaşadım adamlar işin damamını öğrenince özür dilemek zorunda kaldılar

sevdimde sevmedi sevduğum beni
    uğruna tükettim ben bu bedeni
    anlamadım ardındaki nedeni
    boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
    cekip gider bu sevene yük deyil
    sevip sevip ayrılığı seçenler
    çeker gider buda ona ilk deyil

Sadık Yılmaz 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ebruçobanoğlu (19 Ocak 2012 - 18:43)
    • Aktif Visirli
    • *
    • 24 Mesajı Toplam
      26 Kere Beğenildi
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #2: 18 Ocak 2012 - 18:30 »
  • Yayınlama
  • Ebrucum yazını çok beyendim ,bende cübbeli hocanın iftiraya kurban gittiğini düşünüyorum ayrıca birşey daha eklemek istiyorum cübbeli hoca bir programında bazı cemaatlere atıfta bulunuyor diye kendisine komplo düzenlendiğini ve bunun  içeriğinin ne olduğunu bilmediğini söylemişti ,yanlış hatırlamıyosam eğer geçen yaz sonuydu bukadarıda çok ağır oldu ALLAH cc yar ve yardımcısı olsun.

DEMİR ÇELİK OLANA KADAR BİR ATEŞE GİRER BİR SUYA

Günay Say 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ebruçobanoğlu (19 Ocak 2012 - 18:43)
    • ** LaZiGo **
    • Aktif Visirli
    • *
    • Bize Her Yer TRabzon ;)
    • 141 Mesajı Toplam
      176 Kere Beğenildi
      • cnrdekorasyon
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #3: 18 Ocak 2012 - 21:01 »
  • Yayınlama
  • Öncelikle böyle bir konuyu gündeme getirdğin icin teşekkür ediyor ve  bu güzel tesbit ve farklı yorumların icin ayriyetten teşekkür ediyorum..

Cübbeli hoca efendi  İnancım gereği komploya kurban gittiği kanısındayım..ve siyasi senbeblerden dolayi !
    Bu siyaset öyle bir seyki her seyi yapabilir uyumayalım öncedence buna benzer cok hadiseler oldu geçmişe bir göz atın CHP döneminde kac hoca zindanlara atıldı inönü döneminde tirnaklari çekilerek işkence yapılan hocalar icin ne gibi iftiralar atiliyordu hep köhnemiş beyincikler yüzünden.

Rabbim Bizleri Doğru Yoldan Ayırmasın.. Ve Bizi Yanliş Bir Şeye İnandırmak İsteyenlere Fırsat Vermesin..

TRABZON gibiyim işte... Gülmeyi  "Dernekpazar'ında " bıraktım, vefayı "Boztepe" de. "Ayasofya" kadar yorgun,"Orta hisar" kadar mağrur."Değirmendere " kadar vedalara gebe."Uzun sokak" kadar kalabalık,"Emperyal" kadar sıkıcı,"Ganita" kadar mutlu, dalgalar kadar yalnız.TRABZON gibiyim yani...Uzaktan bakınca ışıl ışıl ama aslında yorgun,bitkin,tükenmiş ama hala ayakta hala dimdik..!

By Lazigo

Zikrullah Yazıcı 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ebruçobanoğlu (19 Ocak 2012 - 18:43)
    • Aktif Visirli
    • *
    • 35 Mesajı Toplam
      51 Kere Beğenildi
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #4: 19 Ocak 2012 - 01:17 »
  • Yayınlama
  •        Günümüzde yalanlarla hakikatler o kadar çok birbirine karışmış ki bizler kime inanacağımızı şaşırdık. Bir hocanın, bir alimin doğrudur dediğini başka bir alim yalanlayabiliyor. bizler de iki arada bir derede kalıyoruz. Yapmamız gereken nedir diye sorarsanız Peygamber efendimizin veda hutbesinde de vurguladığı gibi yüce kitabımız Kuranı kerime bağlı kalmaktır.
           Ben Cübbeli hoca için iyi kötü çok şeyler duydum. Çok sayıda insanın hidayetine vesile oldu dediler. İnşALLAH doğrudur. Lakin tam aksini söyleyenler de oldu. Tabi bu ne derece doğrudur bilemeyiz. Zira yukarıda da değindiğim gibi yalan ile hakikat o kadar çok birbirine karışmış ki diyecek bir şey bulamıyoruz. Yalnız ortada atılmış bir iftira varsa yalancının mumu yatsıya kadar yanar misali günü gelince işin doğrusu anlaşılır.
           - İnnellahe meal muttekın. ( Şüphesiz ALLAH inananlarla beraberdir.)
            Bu ve bunun benzeri çok sayıda ayet vardır. Demek istediğim odur ki Yüce ALLAH böyle haksızlıklara maruz kalmış sevgili kulları varsa hep onlarla beraberdir. Sonuçta bu kulları da yapılan iftira, söylenti, komplo vb. ne varsa hepsinden alınlarının akıyla çıkarlar.
            Şöyle misal veriyim. Harun Yahya (Adnan Oktar) hoca için de bir zamanlar özellikle 28 Şubat 1997 darbesinden sonra dindar kesime büyük baskı olduğu yıllarda büyük iftiralar atıldı. Uyuşturucu müptelası dendi, bayan müritleriyle zevki sefa bir hayat yaşadığı söylendi, türlü türlü ahlaksız ithamlarda bulunuldu, zamanın baskıcı yönetimi tarafından düzenlenen komplolar, oyunlar sonucu ruh hastası denilip akıl hastanelerine bile atıldı. Lakin bütün bunların bir oyun olduğu, gerçekle alakası olmayan iftiralar olduğu  zamanla anlaşıldı. Ve bugün hakkında açılan bütün davalardan beraat etmiş durumdadır.  Ne demiştim ALLAH her zaman inananlarla beraberdir. O ve ekibi bugün uluslararası düzeyde kurdukları sitelerle, vakıflarla  (BAV) , konferanslarla islama en güzel hizmeti veren kurumlardan biridir diyebiliriz.
             Ben Harun Yahya hocanın çok sayıda belgeselini izledim. Ve gördüm ki özellikle 21. yüzyılda insanlığa en büyük zararı veren Darwinizm yani ALLAHu Teala'nın varlığını inkar eden bir felsefe artık çürütülmüştür. Dolayısıyla insanlık için de Altın Çağ yani ALLAHu Teala'nın bütün dünyada nurunu tamamlayacağı çağ çok yakındır. Kaldı ki bunun müjdesini yüce ALLAH Kuran'da bize kendisi vermektedir.
             Cüppeli Ahmet hoca ne kadar müspet bir insandır bilemem lakin inançsız kesimin gözünde hiç olumlu bir intiba bıraktığını sanmıyorum.  Siz iman noksanı kimseleri bugün ıslah etmek istiyorsanız her şeyden önce o kimselere kendinizi kabul ettireceksiniz. Aksi takdirde sizin yüzünüze bile bakmazlar. Şimdi sarıkla, şalvarla, cüppeyle vb. ile siz bu işe başlarsanız gayrimüslim ya da iman noksanı kimselerin aklına ya ABD'nin İslama zarar için kurduğu Talibanlar  ya da bizde 28 Şubatçıların inançlı insanları karalamak için kurduğu Fadime Şahin, Müslüm Gündüz gibi aktörlerinin olduğu Aczmendiler gelir.
             O zaman siz işi baştan kaybedersiniz. Bugün İslama en çok hizmet veren Nur cemaati olsun, Harun Yahya Hoca ve Bilim Araştırma Vakfı (BAV) olsun gerek yaptıklarıyla, gerek konuştuklarıyla, gerekse giyim kuşamlarıyla bütün insanlığa kendilerini kabul etmiş durumdadırlar. Bugün öyle kimseler görüyorum ki İslama hizmet ediyoruz diyorlar ama bizim dinimizle hiç alakası olmadığı halde yasakçı, katı bir anlayışla dine yarardan çok zararı oluyordur böylelerinin.
              Sonuç olarak demek istediğim şudur ki Cübbeli Ahmet Hoca iyi ya da kötü biri olup olmadığını bilemem. Hakkında söylenenlerin doğru olup olmadığını bilemem. Zira bu ahir zamanda kulağımızla duyduğumuza değil gözümüzle gördümüze inanmamız gerekir. Kendisi için çok kimsenin hidayetine vesile olduğu söylendi inşALLAH doğrudur. Lakin kimi büyük alimler Ergenekoncu sahte hoca olduğunu  bile söyledi. Bilemem hangisi doğrudur. ALLAH bize doğru olanı göstersin. Lakin bildiğim bir tek şey var Cübbeli Hoca ve onun gibi çalışanların yukarıda saydığım gibi izledikleri yöntemle İslama fazla bir şey verebileceklerini sanmıyorum.

Geceler uzundur, onu uyuyarak kısaltma.
       Gündüzler aydınlıktır, onu günahlarınla karartma.

• Yaa Sabır...
    • Administrator
    • *
    • 349 Mesajı Toplam
      550 Kere Beğenildi
      • Gülen Köyü Web Sitesi
    • GSM: 0535 481 76 24
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #5: 19 Ocak 2012 - 08:38 »
  • Yayınlama
  • Öncelikle Ebru Hanım güzel bir konuya değindiniz. Uzun zamandır dikkatimi çekti medya da cübbeli Ahmet Hocanın tutuklanmasıyla ilgili çok fazla haber duymadım neden tutuklantı, nasıl tutuklantı, nelerle suçlantı açıkcası çok fazla bilgim yok bildiğim bir şey var dinlediğim sohbetlerinde dine aykırı, ters düşün bir söylemlerini duymadım Çünkü hep Kur'an ve sünnetlerle söylediklerini bekiştiriyordu. Hatta Fatih Altaylı'nın Teke Tek programını 2.si dahil olmak üzere baştan sona zevkle izledim. Fatih Altaylı gibi birisinin Cübbeli Ahmet Hocaya saygı duyduğunu gördüm hatta ağzıyla şunu ifade etti "Hocam ben sizden şunu aldım ne yaparsam yapayım devamlı dövbe ediyorum" bu kelimesi benim çok hoşuma gitmişti ve bir zamanlar Hocanın medyada olur olmaz kişilerin programına çıkıp konuşmasını doğru bulmuyordum dost var düşman var diye düşünüyordum ama Fatih Altaylının o söyleminden sonra Cübbeli Ahmet Hocanın ne kadar doğru bir şey yaptığını anladım. 

Sonuç olarak beni kişilerin yaşamı ilgilendirmez söylemleri ve yaptıkları ilgilendirir Cübbeli Ahmet Hocanın bir komploya kurban gittiğini düşünüyorum, Aydın Akyolun dediği gibi "Yalnız ortada atılmış bir iftira varsa yalancının mumu yatsıya kadar yanar misali günü gelince işin doğrusu anlaşılır." aynen katılıyorum günün birinde herşey ortaya çıkar.

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

İsmail Düzenli 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ebruçobanoğlu (19 Ocak 2012 - 18:54)
    • *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • 231 Mesajı Toplam
      424 Kere Beğenildi
      • antoloji
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #6: 19 Ocak 2012 - 18:43 »
  • Yayınlama
  • Öncelikle teşekkür ediyorum sizlere.

Sadık Ağabey,Günay ablam,Lazigo söylediklerinize harfiyen katılıyorum.

Aydın Ağabey ;

Bugüne kadar birçok konuda görüşlerinize saygı duymakla birlike her zaman aynı fikri paylaştım ama bu konuda ayrı düştük bazı yerlerde.Cübbeli Hocayı çokça sevmediğimi yazımda belirtmiştim.Benim radyodan ayrılmamda ve kaderimin gidişatında birazcık sebebi var diye düşünüyorum.
    İnsanlar pat diye işsiz bırakılmaz ki bu zaten dini yönü koy bir kenera insanlığa sığmaz.Ancak;
    Cübbeli hocanın bu olayında bilmeden,görmeden hooppp saldırın metodu benim hoşuma gitmiyor.Eminim ki bir insanın bile hidayetine vesile olcak kadar da hocadır işte saygım benim ALLAH katındaki o değeredir...

Adnan hoca olayına gelince kendisini sevmem,hiç bir karşılaşmam,oturup konuşmuşluğum olmadı kendisiyle hayatını da pek bilmem.

• *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • 231 Mesajı Toplam
      424 Kere Beğenildi
      • antoloji
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #7: 19 Ocak 2012 - 18:54 »
  • Yayınlama
  • İsmail ağabey,

Aynı fikirdeyiz ama Cübbeli hocanın Fatih Altaylı gibi karaktersiz bir adamın programına çıkması onu bu hallere düşürdü bence.Adamların niyeti hocadan faydalanmak değil (dini yönden) başka yönlerden faydalanmaktı.

O programlara çıkmasını hiç bir zaman tasvip etmedim.Değerini zaten o programlarla kaybetti.Facebooklara,twitterlara düştü.Alay konusu oldu.Hoca bir kişiyi döndürme çabasında olsada hocayı yolundan böyle döndürdüler.

Fatih Altaylının "Hocam ben sizden şunu aldım ne yaparsam yapayım devamlı tövbe ediyorum" demesinin altındaki neden ne acaba düşünmek gerek?...

Bu olay cemaatleri birbirine düşürme çabasıda olabilir.Çünkü; dava gününü gülerdir araştırıyorum ama sonuç yok.Girdiğim sitelerde de İsmail Ağa cemaatinin Nurcuları suçlayıcı yazılarına rastladım.

İnşALLAH bu olay cemaat savaşına dönüşüpte masum inançlara darbe vurulmaz tek kaygım odur benim.

• *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • 231 Mesajı Toplam
      424 Kere Beğenildi
      • antoloji
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #8: 19 Ocak 2012 - 19:03 »
  • Yayınlama
  • Döneyim yazının içeriğine;

Bu yazımda Cübbeli Hocadan bahsetmiş olsamda karşıdaki insanları bakış açımızla aniden hüküm vererek yargılamamak gerektiğini vurgulamak istedim.

İnsanları anlık karelerle yargılamak demek onların hakkına girmek demektir.bu fotoğraf karesi değildir sadece okuduğunuz bir cümle,bir konuşma anı da olabilir.Mesela bazen anlatmak istediğim bir olayın telefazzunu yarım yamalak anlatıp kendi kendimin yanlış anlaşılmasına sebebiyet verebiliyorum.

Bu yazımda birazcık kendimizi sorgulamamız gerektiğini biri hakkında hüküm vermeden önce BİZ NE KADAR MÜSLÜMANIZ sorusunu kendimize sorup HELALLİK ALINCAK KİŞİLERDEN HELALLİK ALINMASI gerektiğini vurguladım.Ben yazımda bir anlık hatalarımızı düşünmemiz için göndermelerimi yaptım herkes yada üstüne alması gerekenler üstüne alabilir...Hemen hüküm koyma ...

Zihninizdekinin doğru olduğu kesin bile olsa vicdanınızda yanlışlara hapsolan kişi eğer ulaşabileceğiniz bir yerdeyse durup sormak gerek. 

İftiraya uğramak kadar, iftiraya uğramasan bile iftiranın düşüncede hapsolmuş şekli (olmayan bir düşünceyi zihninde şekillendirmek kadar) kişinin “ruh ölümüne” sebeptir. Yanlış anlamalar ve yanlış anlaşılmalar insanı uçuruma götürür… Sakın ola ki; bir kişinin kalemini kırmadan önce kendinizi göz ardı etmeyin, önceyi ve sonrayı unutup da anlık kareyle kalemini kırdıktan sonra pişman olunca da “helâllik almayı” unutmayın…

EBRU ÇOBANOĞLU 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Kenan Yazıcı (19 Ocak 2012 - 19:10)
    • Aktif Visirli
    • *
    • 35 Mesajı Toplam
      51 Kere Beğenildi
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #9: 19 Ocak 2012 - 22:59 »
  • Yayınlama
  • Öncelikle teşekkür ediyorum sizlere.

Sadık Ağabey,Günay ablam,Lazigo söylediklerinize harfiyen katılıyorum.

Aydın Ağabey ;

Bugüne kadar birçok konuda görüşlerinize saygı duymakla birlike her zaman aynı fikri paylaştım ama bu konuda ayrı düştük bazı yerlerde.Cübbeli Hocayı çokça sevmediğimi yazımda belirtmiştim.Benim radyodan ayrılmamda ve kaderimin gidişatında birazcık sebebi var diye düşünüyorum.
    İnsanlar pat diye işsiz bırakılmaz ki bu zaten dini yönü koy bir kenera insanlığa sığmaz.Ancak;
    Cübbeli hocanın bu olayında bilmeden,görmeden hooppp saldırın metodu benim hoşuma gitmiyor.Eminim ki bir insanın bile hidayetine vesile olcak kadar da hocadır işte saygım benim ALLAH katındaki o değeredir...

Adnan hoca olayına gelince kendisini sevmem,hiç bir karşılaşmam,oturup konuşmuşluğum olmadı kendisiyle hayatını da pek bilmem.
        Ebru hanım internette BAV (Bilim Araştırma Vakfı) sitesine girin Harun Yahya (Adnan Hoca) hakkında çok daha iyi bilgilenmiş olursunuz.  Belgesellerini izleyin. O belgesellerde bir yaratılış gerçeği bilimsel olarak ispatlanmıştır. Darwinizm denen dinsizlik teoremi hepten çökertilmiştir. Bütün bunlar bilimsel yollarla ve yüce kitabımız Kuranı Kerim'den alıntılar yapılarak hazırlanmıştır. Bakın size bir misal anlatacağım. Samimi olduğum bir arkadaşımın en çok yaptığı işlerden biri Harun Yahya belgeselleri izlemekti. Bir gün kendisine Adnan Hoca'nın belgesellerinimi izliyorsun diye sordum. O zamanlar Adnan hoca için uyuşturucu bağımlısı, bayan müritleriyle zevki sefa bir hayat yaşayan biri olduğu...vb. ahlaksız pek çok şeyler söyleniyordu. Kendisi bana öyle ahlaksız birini niye izliyeyim diye sordu. Ben de ona izlediği Harun Yahya isimli yazarın gerçek isminin Adnan Oktar olduğunu söyledim. Çok şaşırdı. Bizim yazılı görsel basınımız, sözde aydınlarımız yaklaşık 1 asır boyunca müspet insanlarımıza her türlü iftirayı atmaktan hiç çekinmediler. Tarih boyunca aynı haksızlıklara, yalancılıklara, peygamberler, alimler vb. müspet hemen herkes maruz kalmıştır. Lakin ALLAHu Teala sevdikleri kullarının yanındadır. Şimdi bu kadar büyük iftiralara uğramış bir zat bütün dünyada yabancı ülkelerde İslamı anlatan konferanslar düzenliyor. Bir toplantı düzenlese yabancı basın mensupları için hemen haber konusu olabiliyor. Sanal ortamda, yazılı ve görsel basındaki girişimleriyle İslam'a çok katkı sağladığından hiç şüphem yok. Bugün o ve onun gibi çalışan alimlerimiz ve hocalarımız sayesinde her yıl sırf ABD'de milyonun üzerinde insan din değiştirip İslama geçiyor. Bütün dünyada bu rakam on milyonlarla ifade edilebilir. ALLAH böylelerinden razı olsun diyorum.
             Cüppeli hoca için söylenen şey belki de gerçekle hiç alakası yoktur. Belki de çok sayıda kimsenin hidayetine vesile olmuştur. Bilemeyiz. Lakin bugün şu an İslama en çok hizmet veren gerek Nur cemaatinden alimler olsun, gerekse Harun Yahya hoca olsun bunlar Cüppeli hoca gibi yapsaydılar hiç muvaffak olamazlardı. Ne giyim kuşamlarıyla ne de söylemleriyle karşı tarafı etkileyemezlerdi. Bugün internetten Adnan hocayı araştırın top sakal, takım elbise pek hoca kıyafeti yoktur kendisinde. Lakin bunlar dinen sakıncası olan şeyler değildir. Demek istediğim odur ki siz islam adına insanların sizi dinlemesini istiyorsanız bazı şeyleri alttan alıp karşı tarafa kendinizi kabul ettireceksiniz. Yoksa inancı zayıf kimselere bizim dinimizle de örtüşmeyen kaskatı düşüncelerle ve de Taliban gibi terörist ruhlu cahil insanların görüntüsüyle çıkarsanız amacınıza asla ulaşamazsınız. saygılarımla...       

• ** LaZiGo **
    • Aktif Visirli
    • *
    • Bize Her Yer TRabzon ;)
    • 141 Mesajı Toplam
      176 Kere Beğenildi
      • cnrdekorasyon
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #10: 20 Ocak 2012 - 09:05 »
  • Yayınlama

• <a href="http://www.youtube.com/watch?v=n2rL6qry1tU" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=n2rL6qry1tU</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Yp9pl0T6PZs" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=Yp9pl0T6PZs</a>

şu iki videoyu izleyip bu adamın ne yapmak isdediğini bir anlatırmısınız?

ben önceden harun yahya deyince o cd kitap ne varsa alip okuyan izleyen birisiydim ama son zamanlarda yaptıklarına baktıkca ne yaptıgını anlamadım  her programında  manken gibi kizlari alıp karsısına dalga geçer gibi fashion tv de sunu izledim orada bunu yaptım  yok cillop gibi hatunlar gelmiş v.s

TRABZON gibiyim işte... Gülmeyi  "Dernekpazar'ında " bıraktım, vefayı "Boztepe" de. "Ayasofya" kadar yorgun,"Orta hisar" kadar mağrur."Değirmendere " kadar vedalara gebe."Uzun sokak" kadar kalabalık,"Emperyal" kadar sıkıcı,"Ganita" kadar mutlu, dalgalar kadar yalnız.TRABZON gibiyim yani...Uzaktan bakınca ışıl ışıl ama aslında yorgun,bitkin,tükenmiş ama hala ayakta hala dimdik..!

By Lazigo

• *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • 231 Mesajı Toplam
      424 Kere Beğenildi
      • antoloji
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #11: 20 Ocak 2012 - 09:52 »
  • Yayınlama
  • Aydın ağabey;

Nur cemaatiyle, Adnan Oktarı bağdaştırmanı anlayamadım bunlar bayağı zıt kutuplardalar.Nur cemaatiyle birlikte aynı cümlede aynı örneği kullanman şaşırtıcı.

Cübbeli,sarıklı hocadan sıkılıp zıt kutuplarda top sakallı,sarışın,boyalı hatunla program yapan hocaları görmek istersen bilemem.Şimdi karşı tarafı kendimize çekip hidayete erdirmeye çalışmak içn bu tarz programlar bana tuhaf geliyor bilhassa yukarıdaki videoda sağ tarafındaki Ebru Polatın ne olduğunu biliyoruz. O mürit davasından sonra hani çiftlikte basıldıktan sonra hidayete mi erdi Ebru hnm. sence? Söyleyeyim tanırım kendilerini HAYIR HİDAYETE ermedi.

Peki sağında inşALLAH,maşALLAH diyen bu Ebru hnm. neden programlarda hidayete ermiş gibi duruyordu.Ağabey, bırak bunları bunlar konu mankeni inşALLAHla maşALLAHın sırasını karıştırmış insanlar, dikkatle izle videoyu...

Unutmadan, Nur cemaatinden ya da İsmail ağa cemaatinden hangi hoca karşısındaki bayana beni ne kadar seviyorsun demiştir düşünmek lazım(?)

Teşekkürler Lazigo.

EBRU ÇOBANOĞLU 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: lazigo (20 Ocak 2012 - 11:43)
    • Sadık Yılmaz
    • Aktif Visirli
    • *
    • son nefesin tarihini yazmış ise kader.Azrail seni
    • 358 Mesajı Toplam
      493 Kere Beğenildi
      • Marankoz
    • GSM: 0536 553 63 59
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #12: 20 Ocak 2012 - 10:29 »
  • Yayınlama
  • bir insan gördüğü şeye inanır
    öyleyse ilizyon imandan mıdır
    aslını neslini ilmini bilir
    cevazı vermezse islamdan mıdır

göz ile görtüğün ruyada mısın
    uyan bak ey mumin ruyadamısın
    huşu etmedıkcegün 66
    acaba secdede kıyamdamısın

imana sahip odur ki kişi
    faytalı ılımı elerde alır
    imansızın da var doru sözü
    elek üzerinde çürüfü kalır

cüppeli oktarı yada gülen hocayı
    sayidi nursiyi filan  dakvayı
    benimle bağdaşır helal lokmayı
    harama katmazsan fenami olur

ey mümin kardeşler y arkadaşlar
    kişiyi yermeyin yada sevmeyin
    gendi inancını ele vermeyin
    yarabbi iplisi uzak dut deyin
    saz ile söz ile duami olur

sevdimde sevmedi sevduğum beni
    uğruna tükettim ben bu bedeni
    anlamadım ardındaki nedeni
    boş ver anam sende unut terketipde gideni

sevdadan yana çile çekenler
    cekip gider bu sevene yük deyil
    sevip sevip ayrılığı seçenler
    çeker gider buda ona ilk deyil

Sadık Yılmaz 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ebruçobanoğlu (20 Ocak 2012 - 10:59)
    • Aktif Visirli
    • *
    • 161 Mesajı Toplam
      228 Kere Beğenildi
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #13: 20 Ocak 2012 - 18:13 »
  • Yayınlama
  • Üslüp olarak çok beğendiğim fakat çoğu görüşüne katılmadığım ve hatta bazılarını sakıncalı ve tehlikeli bulduğum Cübbeli Ahmet hocayı her şeyden önce böyle bir suçla suçlamak, yapmıştır demek, olayları açıklamakda ve ceza verme konusunda kayıtsız şartsız dört şahit isteyen dinimizin emirlerine de aykırıdır..dinimiz insanları suçlama konusunda maksimum hassasiyet göstermekte ve iftira edilmesini en aza indirgemekte iken görmediğim şahit olmadığımız bir konuda en azından bizim hüküm vermemiz çok ama çok yanlış olur..diğer taraftan yargı kendi elindeki delil ve belgelerle mutlaka hüküm verecek olsada bizim nazarımızda yinede hiç bir zaman kendine atfedilen fiilleri işlemiştir demek çok sakat olur kanısındayım...

Bu devran böyle gitmez düzelir bir gün elbet,
    Yorulan gönüllerden devralınmalı nöbet.

Engin Akyol 'nin Mesajlarını Beğenen 3 Kullanıcı: LEMA (17 Şubat 2012 - 02:27), horoftera (20 Ocak 2012 - 21:11), ebruçobanoğlu (20 Ocak 2012 - 18:56)
    • Ömer Düzenli
    • Aktif Visirli
    • *
    • 57 Mesajı Toplam
      61 Kere Beğenildi
    • GSM: 05356886550
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #14: 20 Ocak 2012 - 21:19 »
  • Yayınlama
  •      Top sakal ve takım elbisede dinin yaşagı olmadığını söyleyen zihniyet mankenleri karşısına alarak beni seviyormuşun cok güzelsin gibi kelimeler kullananmanın caiz olup olmadığına bi fetva ver bakalım
        Koyun gibi insanlarımız var tam bu adamın arkasından giden varmıdır diye düşünürken arkadaşın biri cıkmış nur cemaatiyle veya ismailağa cemaatiyle bu adamı karşılaştırıyor pes doğrusu

ALLAH'ım! Hakkımızda Hayırlı Gördüğünü Gönlümüze Razı Eyle!!!

Ömer Düzenli 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ebruçobanoğlu (21 Ocak 2012 - 00:56)
    • Aktif Visirli
    • *
    • 35 Mesajı Toplam
      51 Kere Beğenildi
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #15: 20 Ocak 2012 - 23:15 »
  • Yayınlama
  •        Ebru hanım, Ömer Düzenli , Lazigo sizlere bazı şeyler sormam lazım. Şimdi o gösterdiğiniz yayında Adnan hoca bazı bayanlara beni seviyormusunuz diye sesleniyor. Şimdi burada sizin aklınıza ilanı aşkmı geliyor. Sizin gözleriniz görmüyormu orada konuştuğu kimseler çocuğu yaşındadır. Hadi diyelim çocuğu yaşında da olsa böyle bir sevgi duygusu içerisinde. Şimdi bu kadar büyük teşkilatın önderi olan, yerli yabancı hemen herkesin kabul ettiği büyük bir zat gidecek herkesin gözü önünde canlı yayında kendisini rezil edecek türden ilanı aşk edecek. Bu alim afedersiniz enayi değil herhalde. Yaptığı nedir diye sorarsanız çocuğu yaşındaki kimselere karşı bizler büyüklerimize, islama çok faydaları olmuş alim, peygamber vs. kimselere nasıl sevgi saygı duyarız ya o tür bir sevgiden bahsediyor.
           Karşısındakiler manken gibi kimseler diyorsunuz. Olabilir. Kılık kıyafetinin ne olduğu o kadar önemli değil. Biz bunları defterden silecekmiyiz. Ne demiş Mevlana Hazretleri;
           - Kim olursan ol yine gel.
           Yapılması gereken nedir? Her şeyden önce insanları iman sahibi yapacaksınız. Siz bu kimseleri hakiki iman sahibi yaptınızmı? Daha sonra giyim kuşam, namaz niyaz vs. dinin diğer vecibeleri de çorap söküğü gibi gelir. Lakin bu kişilerle giyimi kuşamı ve dinen diğer eksikleri yüzünden kapıyı gösterirseniz, ebedi hayatlarını bitirirsiniz. O halde bazı şeyleri alttan alacaksınız. Yeterki bu kimseleri kim olursa olsun kamil bir iman sahibi yapalım. Yanlışmı söylüyorum? Şimdi anlatacaklarım önemlidir.  Zina kötü bir şey değilmi? İçki kötü bir şey değilmi? Kumar kötü bir şey değilmi? İslami usüllere göre örtünmemek de kötü bir şey ve günahtır. Bunlar gibi sayısız haram sayılmış şeyler vardır. Yalnız size şunu söylüyüm bu tür haram kılınan şeylerin çoğu peygamberimizin ilk peygamberlik yıllarında haram değildi. Peygamberimiz ne yaptı? İlk peygamberlik yıllarında insanlara önce iman aşıladı. Yapılması gereken de buydu. Şayet ilk günden dinen caiz olmayan her şey için günahtır denilseydi İnsanlık için bir İslam Güneşi doğmazdı ve o zamanki kavim daha evvel peygamber gönderilmiş pek çok kavim gibi helak olurdu. Bunun bilinciyle peygamberimiz insanlara yıllarca hep hakiki imanı aşılamaya çalıştı. Zamanla bunda muvaffak olunca da bugün haram, günah, helal, sevap..vb. bildiğimiz hükümler insanlığa daha kolay kabul ettirildi ve dinimiz şu anki şeklini aldı.
            Şimdi ben ne anlatmaya çalışıyorum?  Bugün İslam alemi kafir devletlerin hemen her açıdan çok gerisinde kalmıştır. Lakin her gecenin bir gündüzü vardır demişler. Nitekim ALLAHu Teala yakın bir gelecekte nurunu tamamlayacağını bizlere müjdelemiştir. Büyük İslam alimi Bediüzzaman hazretleri de yakın bir gelecekte Batı dünyasının İslama gebe olduğunu söylemiştir. Lakin bu nasıl olacak? Gerek yurtiçi gerekse yurtdışında İman noksanı kimselere karşı kendini dindar gibi gören bazı çevrelerin yaptığı gibi kaskatı   düşüncelerle, bizde derin devletin kurduğu Aczmendiler ya da ABD'nin kurduğu Taliban gibi islam düşmanı örgütlerin giyimi kuşamıyla, hatta hatta hurafelerle yola çıkarsanız işi baştan kaybedersiniz.
            Şu an Harun Yahya hoca ve onun metoduyla hareket eden pek çok İslam aliminin yaptığı da Peygamberimizin 14 asır evvel yaptığına benzer. Her şeyden önce insanları iman sahibi yapmak. İster manken, isterse  entel tipli biri olsun, isterse de içkisi kumarı olan biri olsun. Peygamberimiz nasıl bu insanları hemen dışlamamışsa şu an da yapılan aynı şeydir. Siz o İslama yakışmıyor gibi gördüğünüz kimseleri hakiki iman sahibi yaparsanız o insanlar da zamanla dini vecibelerini de dört dörtlük yerine getirmeye başlarlar. Bu kimseler hakiki islamı yaşayana kadar günah işlesinler. Önemli değil. Zamanla gerçeği görürler ve tövbe ederler sonuçta da bağışlayanların en merhametlisi (birahmetike ya erhamer rahimin) ve tövbeleri kabul eden (tevvabur rahim) Yüce ALLAH tarafından affedilirler. Aksi takdirde yukarıda lafını ettiğim şekilde hareket edersek, yani insanları o anki halleriyle, görünümleriyle  dışlarsak boşa kürek sallarız.
            Son olarak diyeceğim odur ki kabul edilen bir gerçek vardır. Şu an Harun Yahya hoca yüce kitabımız Kuranı Kerimi baz alarak ve yaptığı sayısız ilmi çalışmalarla Yaratılış gerçeğini ispat etmiş, Darwinizm, Ateizm, Naturalizm, maddeci zihniyet gibi dinsiz bütün teoremleri çökertmiştir. Gerek o gerekse pek çok sayıdaki İslam aliminin gayretleriyle bütün insanlık her yıl onmilyonlarca kişi ile islama geçiyor ve bunda da bütün insanlık kazanmaktadır. Meyve veren ağacı taşlarlar demişler. kendisine yapılan bayan müritleriyle zevki sefa hayat yaşadığı, uyuşturucu müptelası biri olduğu vb. çok sayıda ahlaksız iddialar iftiradan öte gidemez. Şimdi sizden bir isteğim var. Siz eğer internette ulaşabiliyorsanız internetten alarak, ve yahut CD'lerini alarak sevgili hocamızın dinsizliği nasıl yıktığı ile alakalı belgesellerini izleyin ne derece haklı olduğumu görürsünüz. Saygılarımla...

• Aktif Visirli
    • *
    • 35 Mesajı Toplam
      51 Kere Beğenildi
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #16: 20 Ocak 2012 - 23:37 »
  • Yayınlama
  •      Size bir şey daha sormak istiyorum. Diyorsunuz ki Harun Yahya hoca kimi programlarda manken gibi kızlarla sevgilileriyle konuşur gibi konuştu. Yukarıda işin aslını anlattım. O halde ben de size soruyorum. Cüppeli Ahmet Hoca da plajlarda bikinili bayanlarla jetskilere binerken görüntülendi. O halde Cüppeli Hoca çok çok daha büyük suç işledi. Yanlışmı? Ne diyorsunuz buna?

• Hatice Düzenli YAZICI
    • Aktif Visirli
    • *
    • Her sıkıntı bir kolaylığa gebedir
    • 18 Mesajı Toplam
      22 Kere Beğenildi
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #17: 21 Ocak 2012 - 00:57 »
  • Yayınlama
  • Herkesin yorumlarını okudum ne deseniz haklı gibi duruyorsunuz ben hiç birisini tam olarak tanımadığım için pek fazla yorumda yapmak istemiyorum ama Cübbeli hocayı ilk gördüğümden itibaren sevdim tamamen iftiraya maruz kaldığını düşünüyorum ALLAH Metrisi Medreseye çevirsin diye onu  oraya düşürdü zaten cemaatinede karşı sempatim var ama Adnan Oktar'ı görünce iblis görmüş gibi oluyorum...İnsanları birbirine sevdiren de nefret ettirende ALLAH değilmi???

Akıllı sustuğu vakit tefekkür
    Konuştuğu vakit zikreder
    Baktığı vakitte ibret alır.

Hatice Yazıcı 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ebruçobanoğlu (21 Ocak 2012 - 01:01)
    • *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • 231 Mesajı Toplam
      424 Kere Beğenildi
      • antoloji
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #18: 21 Ocak 2012 - 01:11 »
  • Yayınlama
  •        Ebru hanım, Ömer Düzenli , Lazigo sizlere bazı şeyler sormam lazım. Şimdi o gösterdiğiniz yayında Adnan hoca bazı bayanlara beni seviyormusunuz diye sesleniyor. Şimdi burada sizin aklınıza ilanı aşkmı geliyor. Sizin gözleriniz görmüyormu orada konuştuğu kimseler çocuğu yaşındadır. Hadi diyelim çocuğu yaşında da olsa böyle bir sevgi duygusu içerisinde. Şimdi bu kadar büyük teşkilatın önderi olan, yerli yabancı hemen herkesin kabul ettiği büyük bir zat gidecek herkesin gözü önünde canlı yayında kendisini rezil edecek türden ilanı aşk edecek. Bu alim afedersiniz enayi değil herhalde. Yaptığı nedir diye sorarsanız çocuğu yaşındaki kimselere karşı bizler büyüklerimize, islama çok faydaları olmuş alim, peygamber vs. kimselere nasıl sevgi saygı duyarız ya o tür bir sevgiden bahsediyor.

Aydın ağabey;
    Sana inanamıyorum gerekten çok şaşırdım.Bende Haticenin dediğine katılıyorum.Şimdi gelelim sorularına.Üstteki paragrafın çok önemli bir konu.Çocuğu yaşındalar derken Adnan Oktar kaç yaşında ya da şöyle diyeyim dinimizde elin adamından baba olur mu?
    İkincisi;Aklıma ilanı aşk gelmedği gibi normalde birşey gelmiyor.Sence durduk yere beni seviyor musun ya da seviyorsan ne kadar seviyorsun sorusu komik mi düşündürücü mü?
    Üçüncüsü; Aydın ağabey Mahmut hocaya saygı duyarım,Fethullah hocaya saygı duyarım o ayrı bir mevzu nasıl bu alimlerle bu adamı kıyaslarız ki şaşkınım ama peygamber  aşkıyla asla ki bir hoca aşkı bağdaşamaz bu nasıl bir kıyaslama?

Bir detay herkesin kabul ettiği bir hoca değildir Adnan Oktar şahsen ben ve etrafımdakiler asla kabul etmiyor....

• Aktif Visirli
    • *
    • 35 Mesajı Toplam
      51 Kere Beğenildi
    CÜBBELİ HOCA
    « Yanıtla #19: 21 Ocak 2012 - 01:30 »
  • Yayınlama
  • Aydın ağabey;
    Sana inanamıyorum gerekten çok şaşırdım.Bende Haticenin dediğine katılıyorum.Şimdi gelelim sorularına.Üstteki paragrafın çok önemli bir konu.Çocuğu yaşındalar derken Adnan Oktar kaç yaşında ya da şöyle diyeyim dinimizde elin adamından baba olur mu?
    İkincisi;Aklıma ilanı aşk gelmedği gibi normalde birşey gelmiyor.Sence durduk yere beni seviyor musun ya da seviyorsan ne kadar seviyorsun sorusu komik mi düşündürücü mü?
    Üçüncüsü; Aydın ağabey Mahmut hocaya saygı duyarım,Fethullah hocaya saygı duyarım o ayrı bir mevzu nasıl bu alimlerle bu adamı kıyaslarız ki şaşkınım ama peygamber  aşkıyla asla ki bir hoca aşkı bağdaşamaz bu nasıl bir kıyaslama?

Bir detay herkesin kabul ettiği bir hoca değildir Adnan Oktar şahsen ben ve etrafımdakiler asla kabul etmiyor....
            Adnan hoca şu an 56 yaşındadır yanındaki kızlarsa 20'li yaşlarda. Tam babası yaşında eder herhalde. Siz benim yazdıklarımı ve lafını ettiğim belgeselleri iyi izleyin. Yoksa bilmeden onun bunun hakkında ahkam kesmek çok yanlış bir şeydir.  O halde Cübbeli hocanın mayolu kızlarla plajlarda yakalanması da düşündürücü gelmiyormu size ne diyorsun.

Facebook Yorumları

Twittear