MAVİ KARADENİZ`den (e) "KIR" AKARKEN - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: MAVİ KARADENİZ`den (e) "KIR" AKARKEN  (Okunma sayısı 1924 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Süper Moderatör
  • *
  • 46 Mesajı Toplam
    73 Kere Beğenildi
     SERVET IŞILDAR
     servetisildar@msn.com
     01 Haziran 2012 Cuma

MAVİ KARADENİZ`den (e) "KIR" AKARKEN     

Ülkenin karıştırılmamış bir kösesi kalmaması için herkes elinden geleni yapma telaşı! İçinde. Mavi Karadeniz tv`de „kalandar“ isimli bir eğlence!? Programı var, bu programa davet edilen misafirlere „özellikle seçilen“sorular soruluyor; şöyle ki, nerelisin? Ve aslen nerelisin? Sizin lisanınızda müzik yapıyor musun? Kendi lisanînizi biliyor musun, kendi lisanîni korumak için bir çabanız var mı?

Ülke insanına bu gibi „ayrışımcı-bölüşçülüğe teşvik“ soruları sormak için bir tarafından tutulabilecek insanlar özellikle seçilerek görevlendiriliyor!

Hani insan ülkenin başka bir yöresinden gelir de hangi şehirli olduğunu merak edip  sorabilirsiniz bunda sakınca olmayabilir tabi soranın tavrı niyeti de önemli.

Yukarda sorulan soruları cevaplamaya çalısalım, nerelisin: sanane be kardesim, aslen nerelisin: Türküm desen yetmiyor, irdeliyor sanane be kardesim, kendi lisaninda müzik? türkce caliyorum, yetmiyor yani! Kendi lisaninca? sanane kardesim, kendi! Lisanini biliyormusun? Türkce konusuyoruz kendi lisanini:tek- duk=sanane kardesim! , lisani korumak cabasi arsivlerde böyle bir lisanda konusulurdu diye bir not yeterli diyecek, insan! kendi lisanini konusmak istemezmi: sanane kardesim, müslümanmisin? Müslümaniz sinirin öte tarafinda kalanlar? onlar müslüman degil, kardeslik baglarinizi devam ettiriyormusunuz=sanane kardesim, nüfüsünüz, dört-bes milyon = sanane kardesim! Diyeceksin ve programi terk edeceksin, cünkü bölücülükde zirveye ulasiliyor!

Birde programi  „yapan“ a bakalim, kendisi konuguna sordugu sorularin hepsine uyuyor ve verilen görevi harfiyen yerine getiriyor!

Ismi Apolas Lermi?  isimde uyuyor acaba son zamanlarda karadeniz bölgesinde „büyük iskenderin torunlari“ isimli teskilatin basimi? Diyelim müslüman ama isim gavur! Halbuki baska bir dinden dönen ve Hak Din müslümanligi kabul edenlere kelime-i sehadet ve müslüman bir isim verilir müslümanligin olmazsa olmazlarindan biri bir müslüman ismi, ben bölgemden baska dinlere,Milliyetlere özenecek insanlarin cikacagini hic zannetmiyorum, onlar baska dinlerden de! Dönmüs ve  müslüman ve Türk olsalarda, onlar tarih boyunca müslüman-Türk olarak Türk milletiyle kaynasmislar ve eskimis-eskileriyle hic-bir baglari kalmamisdir.

Durum böyle saglam iken neden gavur isimlerine itibar edilir anlamak mümkün degil ve kendilerinin de bilmeyerek,istemeyerek yanlis yollara tuzaklara hazirlandiklarinin bilincinde olmadiklarini zannediyorum.

Ama su uyuyor düsman uyumuyor, ülkemize,bölgemize fitne bulastirmak, kendi sacma emellerine saf-temiz insanlarimizi alet! etmek icin dur-durak,gece-gündüz demeden maalesef disardan rahatca gelip, ülkemizde haince hareket edebiliyorlar.

Bölgemizin temiz ve saf insanlarinin cok uyanik olmasini, Canakkale savaslarindaki Fatma baci gibi „önce Vatan“  denilmesi gerekdigini unutmayarak, mavi karadenizimize halal getirecek „KIR“ karistiracak acemiliklere,zaaflara düsmemeleri, tarihden beri firsat buldukca Müslüman Türk insanina hertürlü eziyeti,namussuzlugu, irz düsmanligini reva görenlerin oyununa gelmeyerek ve düsmanlarin  oyunlarini bozarak, aramizda barindirmayarak  , Cennet ülkemizin rahatligi, ferahligi ve bol  nimetlerini kendimize  „zehir“ etmemeliyiz.
Ben bölge kardeslerimin kötü niyetli olduklarina inanmiyorum, iyi niyet ugruna! oyuna gelebilecekleri endisesini tasiyorum.

Mavi Karadenizden, Mavi-Karadenize kir akarken, bütün bölgeye nifak-fitne  tohumlari ekiliyor, cok dikkatli olmaliyiz, huzurumuz üzerinde oynanmaya calisilan „kirli oyunlara“ firsat vermemeliyiz.

Bu önemli konularda bölgemizin medyasina da büyük sorumluluk düstügüne inaniyorum.

www.gulenkoyu.com sitesini izleyen tüm kardeslerime selam ve sevgilerimle

Servet Isildar

"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
Da`vetin vardi dün ezanlarda...
Seni ey ma`bedim utansinlar,
Kapayanlar da acmayanlar da!

HACISERIFOGLU-
MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

Servet Isıldar 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Recep Ali Düzenli (27 Ekim 2012 - 12:04)

Facebook Yorumları

Twittear