MİDE KASLARIMI EĞİTİYORUM!!! - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: MİDE KASLARIMI EĞİTİYORUM!!!  (Okunma sayısı 2609 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Moderatör
  • *
  • ÇÜNKÜ HAYAT BİR TERCİH MESELESİDİR
  • 30 Mesajı Toplam
    51 Kere Beğenildi
    • okul için hazırladığım web sitesi
  • GSM: 0 505 350 57 0
     RECEP ALİ DÜZENLİ
     rad1453@hotmail.com
     23 Haziran 2012 Cumartesi

MİDE KASLARIMI EĞİTİYORUM!!!

Yere tükürme konusunu ele almam her ne kadar mide bulandırıcı olsa da yaşadığımız çevrede azımsanamayacak kadar kişinin bu hareketi saygısızca sergilemesi bu konuyu ele almam için yeterli sebep olmuştur.

Her ne kadar 'İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nde açıkça belirtilmemiş ise de, tükürme hakkı da, tıpkı yaşama hakkı, çevre hakkı gibi bir insan hakkıdır. Çünkü bedenimizdeki bir miktar salgının dışarı atılması gerçekte, çoğu kez doğal bir gereksinme sonucudur. ( Ağırlıklı olarak doktorların görüşü ise tükürüğün vücutta dolaşan bir sıvı olduğu, Normal olanın da bunun vücut içinde kalması gerektiği yönündedir). Ancak, bir insan olarak haklarımızı bilmemiz ne kadar gerekli ise de o haklarımızı nasıl ve ne zaman kullanacağımızı da bilmemiz gerekir. Tükürmek, istenmeyen bir miktar sıvının dışarı atılması olduğuna göre bu eylemin yerini, ortamını, daha da önemlisi hedefini çok iyi, doğru belirlememiz gerekir.

Sabah kalkıp kahvaltınızı edip işinize gitmek üzere yola koyulduğunuzda henüz daha beş on metre ilerlemeden önünüzde veya arkanızda bir kişinin yüksek ses çıkararak yere tükürdüğünü veya burnunu sildiğini görürsünüz. Sabahın o güzelliğinde bu çirkin manzara sizin tüm benliğiniz sarar, içiniz burkulur, yüzünüz asılır, içinizden veya sesli olarak homurdanırsınız, söylenirsiniz ilgili kişinin umurunda bile değildir. Şehirde beraber yaşadığınız kişinin umurunda bile değildir.  Hatta “adama bak sabah sabah kendi kendine konuşuyor, kafayı yemiş herhalde!”  dediğini de duyabilirsiniz.

Modern insanla ilkel insan iç içe yaşıyor. Aynı şehri, sokakları, caddeleri paylaşıyor.  Pek çok kişinin cadde ortasında, iş merkezlerinin içerisinde yerlere tükürmelerini, hele balgam atmalarını yaşadığımız dünya adına büyük bir talihsizlik olarak değerlendiriyorum. Herhalde bu hareketi yapan insanlar yere tükürmenin medeni ve sağlıklı bir davranış olduğunu düşünmektedirler. Hayvanların bile pisliklerini örttükleri bir dünyada tam olarak "insanca" bir davranış! Olduğunu düşünmekteler herhalde.

Yere - cadde ortasına tükürme davranışının altında yatan sebeplere baktığımızda şu teori öne çıkmaktadır. Bazı insan geçinen yaratıkların içlerindeki lama, öküz ve maymun içgüdülerinden kurtulamadıkları teorisi öne çıkmaktadır. Maymun ve öküzlerin tarihsel süreç içerisinde bu içgüdüden kurtulduğunu varsayarsak, bu medeni! davranışın insansı yaratıklarda ve lamalarda kalıtımsal izler bıraktığını görmekteyiz. Lamalar bile bu davranıştan kurtulmak için rehabilitasyon merkezlerine kayıt olurken bizim iki ayaklı Lamaların bu iğrenç davranışı yapmakta ısrarcı olmalarını anlamakta güçlük çekiyorum.

Tükürüğün etrafa verdiği zararları ve rahatsızlıkları biliyor muydunuz? Bunun İslam’da “Kul Hakkı”  na girdiğini biliyor muydunuz?

İnsan tükürüğünde yaklaşık 600 değişik mikrop bulunduğunu, 1 santimetreküp tükürüğün yaklaşık 250 milyon mikrop taşıdığını biliyor muydunuz?

Hastalık durumunda tükürüğün taşıdığı mikrop sayısının arttığını, yere tükürme ile verem, kronik bronşit, zatüre ve grip gibi hastalıkların bulaştığını biliyor muydunuz?

Peki, yere tükürmenin ruh sağlığını da olumsuz etkilediğini, bu davranışın insanları tiksindirdiğini, kızgınlığa ve strese neden olduğunu biliyor muydunuz?

En büyük hayalim, hiçbir şey içimde kalmasın felsefesini benimseyip  utanmadan yere tüküren kişi gördüğüm anda ÜZERİNE KUSABİLMEK!!! BUNUN İÇİN MİDE KASLARIMI EĞİTİYORUM...

Yeyüzünde böbürlenerek dolaşma.
Çünkü sen (ağırlık veazametinle) ne yeri yarabilir nede dağlarla ululuk yarışına girebilirsin.

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
  • 349 Mesajı Toplam
    550 Kere Beğenildi
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
Yok yok bu böyle olacak iş değil.

Ben er ya da geç katil olacağım. Eminim buna.

Şu yere tüküren insanları kısırlaştırmak istiyorum ve bu konuda hiç şaka yapmıyorum.

Şimdi biz metrobüsten inmişiz. Sürü halinde yolu takip ediyoz. Hava buz gibi. Birbirimize sürte çarpa gidiyoz yolda.

Sonra hanzo oğlu hanzonun biri (az bile söylüyorum) şöyle iyice bi’ geriniyooo!

Gören sanacak cirit atıyor mal!

O kadar insanın arasında, utanmadan çekinmeden hayvan gibi tükürüyor.

Abi sen ne ayaksın?

Ya birisi bana bi’ kürek versin, ağzını burnunu şekle sokayım şunun!

Ulan gırzo, tükürüyon bari yalnızken yap, ne bileyim çöpe tükür vs.

O kadar insanın arasında bu nasıl bir ahmaklıktır, bu nasıl bir saygısızlıktır?

**

Olaya bakın siz,  bugün bir arkadaşım anlattı:

Arkadaşım bu iğrenç eylemi yapan bir bayan görmüş. Haliyle insanlığından utanmış tabi!

Olacak iş değil.

Toplum zıvanadan çıkmış.

Siz siz olun lütfen bu kadar düşüncesiz olmayın, kimse sizin iğrençliklerinize katlanmak zorunda değil.

Oraya buraya tüküren öküzlerin tükürük bezlerini almak lazım…

Haklı mıyım acep?

Alıntı...

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

Facebook Yorumları

Twittear