Başörtüsü Bir Bez midir? - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Başörtüsü Bir Bez midir?  (Okunma sayısı 1705 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Aktif Visirli
  • *
Neticede Müslüman toplumların bir kısmında içi tamamen boşaltılmış bir tesettür anlayışı hâkim. Bilhassa şehirlerde etraf başörtülü çıplaktan geçilmiyor

Bana göre ve bence olması gereken eğerki kapalıysan, ALLAH rızası için kapalı olacaksın ve bunun vecibelerini edebiyle yerine getirekesin, yoksa kapalıyım demenin bir anlamı yoktur, özelliklede kot pantolan ve deve hörgücü topuzlarıyla, ortalarda salınarak gezmek gerçekten acınak bir durum...

Aslında bu durum o kadar da ilgilendirmiyordu beni. Taa ki, bir arkadaşımı beklerken yolda gördüğüm o kıza rastlayıncaya kadar. Önce kafasındakinin türban mı, yoksa motorsiklet kaskı mı olduğunu ayırt etmeye çalıştım. Siyah parıl parıl bir şeydi. Kaskta püküllü bir şey olmaz, türban o zaman bu... Dar kot ceket, altında tayt, uzun çizme, beline de böyle alacalı bulacalı bi şey bağlamış. O kız gözden kaybolana kadar arkasından baktım. Ben daha önce hiç böyle bi şey görmemiştim.

Mahremiyetini örtmesi gereken tesettürü, tam tersi bir istikamette kadınsı yönünü ön plana çıkarmak için araç olarak kullanıyor. Sahte bir göz boyamayla yalnızca kendini kandırıyor Herkes bir tarafından kırpınca ne pardesü kaldı,ne etek.Daracık tek düğme ceketler,yarım kollar,kısa etekler de üstüne başörtüsü konulunca tesettür adını aldı.

Öyle kadınlar var ki yorum yapmamak mümkün olmuyor.nasıl kadınlar?...

Başörtüsü takan kızlar Acaba Müslüman kadının sadece saçı kıymetli, en mahrem vücut azaları çok mu değersiz diye düşünmekte insanlar. Göbekler, göğüsler, kalçalar orta yerde.

Tanıdığım pek çok başı açık laik bayan;  başı örtülü pek çok kadından daha kapalı giyinmekteler. Yaz sıcağında diz altı eteği üzerine ceketini ya da hırkasını giymeden dışarı çıkmayan, neneden atadan görgülü, terbiyeli çok insan tanıyorum.

Bir yarı çıplaklık almış başını gidiyor. Arkadaşlar zor geliyorsa takmayıverirsiniz şu örtüyü olur biter Ama Rabbimizin Müslüman kadınlara hediye ettiği tesettür tacını, toza kire bulayıp ayağa düşürmeyin lütfen.
islamiyette alakası olmayan bir grup.eşarbı daha çok aksesuar olarak kullanıyorlar zaten.islamiyetle alakası yok diorum çünkü sanki Yüce ALLAH kadınlara başınızı kapatın geri kalan önemli değil açın açabildiğiniz kadar demiş.bu tip bayanlara günümüzde daha çok dikkat çekiyor daha cazibeli geliyor erkeklere.

Baş örtüsü takmanın amacının artık farklı yerlere kaydığını düşünmeme en büyük sebep olan insan tipi...

*başını kapattığı halde kısa etek giyen ve bacaklarını gösteren.
*başını kapattığı halde dar elbise giyip vücut hatlarını teşhir eden.
*başını kapattığı halde tişört gibi elbiseler giyip vücudunun görünmemesi gereken azalarını gösteren
*başını acayip(ilginç) bir şekilde ve dikkat çekecek bir şekilde kapayıp, kocaman topuz yapıp makyajlı gezen
*başını kapattığı halde mini etek tarzında bir şey giyip altına da kot pantolon giyen
***ve sanki "ben de modern(!) giyiyorum işte, bakın..." deyip kendini toplumun önüne atan kadınlar hakkında konuşmak istemiyorum. ama onları görünce tüylerim diken diken oluyor..

alıntı...

• Yaa Sabır...
  • Administrator
  • *
    • Gülen Köyü Web Sitesi
  • GSM: 0535 481 76 24
Kim yazmışsa eline kalemine sağlık. Tamda düşündüklerime tercuman olmuş. Bu tür kadınlar aslında bence o türbanı takmasalar daha az dikkat çekecekler belki de hiç dikkat çekmeyeceklerdir dolayısıyla sadece ALLAH'ın emrini yerine getirmedikleri için günahkar olacaklardır. Ama bu durumda iki türlü günahkarlık var...

Birincisi türban takmayı sadece sacını kapatmak olduğunu algılayıp çeşitli şekillerde türban bağlaması, ikincisi çeşitli şekillerde türban takdığı için karşı cinsin ve hemcinsin de dikkatini daha çekmesine vesile olması...
Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

Facebook Yorumları

Twittear