KINA YAKMA GÜNÜ.. - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: KINA YAKMA GÜNÜ..  (Okunma sayısı 6617 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Süper Moderatör
  • *
  • 63 Mesajı Toplam
    129 Kere Beğenildi
KINA YAKMA GÜNÜ..
« Topic Start: 05 Haziran 2008 - 22:46 »
  • Yayınlama
  •      AHMET AKTÜRK (HOCA)
         agulen61@gmail.com
         05 Haziran 2008 Perşembe

KINA YAKMA GÜNÜ...

Bugün 5 HAZİRAN 2008 Perşembe.Saat 18.00. TV'lerde Flaş haber olarak verilen bir duyuru var.Yer Anayasa Mahkemesi önü.Başkan açıklama yapıyor.Özetle TBMM'sinin 411 oyla kabul ettiği Anayasa değişikliğini (-ki bu Anayasa değişikliği başörtüsü ile Üniversitelere girip okuma özgürlüğünü düzenleyen değişiklikti) şeklen ve içerik olarak anayasaya aykırı bularak iptal etti.Hem de Anayasanın 2,3 ve 147. maddesine dayandırarak laiklik karşıtı bir kanun olarak kabul edilip iptal ettiğini açıkladı.9-2 oy çokluğuyla.Karşı gelen üyeler Başkan Haşım Kılıç ve üye Sacit Adalı.

Bu tarihi iyi aklınızda tutun dostlar..Tıpkı; 27 mayıs 1960,12 Mart 1970,12 Eylül 1980,28 Şubat 1998 ve 5 Haziran 2008...

Öncekilerle bu tarihin şekil olarak farkı var.Diğerleri askeri darbelerin tarihi...Bugünkü ise Hukukun darbesinin tarihidir.Türkiye Cumhuriyeti kuruldu kurulalı demokrasisi en ağır darbeyi bugün hukuktan almıştır.Bu böyle biline...TBMM. Hakimiyetin kayıtsız şartsız millette olduğu geleneğinin kör topal sürdürüldüğü günümüze kadar çeşitli darbe badireleri atlattı,ama zamanla bir şekilde yaraları sarıldı.Unutulmasa bile etkisi hafifledi.Ama bugünkü hukuk darbesinin telafisi mümkün değildir.Demokrasi,Türkiyede onarılmaz bir darbeden geçti bugün.Hukuk çiğnendi..En büyük mahkeme bütün yetkileri kendinde topladı..Açıkça anayasanın 148.maddesini ihlal ederek bir karara imza attı.Bir ülke düşünün Anayasasını korumakla görevli mahkeme Anayasayı ihlal ediyor..Böyle bir hukuk garabeti olur mu?

Biz ömrümüzü öyle veya böyle geçirdik,gidiyoruz.Geriye kalan neslimize iyi miras bırakarak gitmiyoruz dostlar.ALLAH bu millete acısın...Telafisi mümkün olmayan bir hukuk darbesi ile Meclis devre dışı kaldı artık.Yasamayı da yürütmeyi de yargıyı da Anayasa mahkemesi, bu saatten sonra,üstlenmiş bulunuyor.

Artık Meclise kimi seçerseniz seçin farketmez...Meclisin sadece yapacağı görev hizmetliliktir.Belediyelerin,Sağlığın,Maliyenin,Yol ve su işlerinin düzenlemesi ile ilgili kanun çıkarırsa korkusuz işbaşında bulunur.Kazara bir hak ve hürriyet açılımı için kalem oynatırsa,Anayasa Mahkemesi anında iptal edeceğini bilmelisin..

Bu günden sonra herkes yeni döneme adapte olsun.

Herkes haddini bilsin.

Hak ve hürriyetlerden dem vurmak,Avrupa insan hakları bildirgesinden bahsetmeyi rüyanızda görürsünüz artık.

Karşınızda kapı gibi (ne kapısı kale gibi yıkılmaz) duvarlar var..Siz hala türkülerinizi atın.Manileri dizin.Birileri kınayı yakmış peşinizden zılgıt çalıyor..Gülün,eğlenin,horon tepin,top oynayın,yiyin için,ama bi şeye dokunmayın.Bi şeyden bahsetmeyin.Hak ve Hukuktan..Rejime dokunur sonra.MaazALLAH güme gidersiniz..

Şu anda bu yazıyı yazacak mecal kalmadı bende dostlar.Belki de kontrol etmeden bir sürü yanlışla yayımlayacağım.Biz kimsenin arkasından kına yakmadık ama birileri arkamızdan kınayı yakıyor ve biz de ona duyarsız kalıyoruz..

Buna çok şaşıyorum...

Buna çok kırılıyorum...

Buna çok üzülüyorum...

Buna kahroluyorum...

Ey Rabbim bu millete acı..

Ya Rab bu millete akıl,fikir ihsan et...

Ya Rab bu milletin üzerinden ölü toprağını kaldır...

Aslına rucu etmesini sağla...

Selam ve dua ile...

• *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
    • 231 Mesajı Toplam
      424 Kere Beğenildi
      • antoloji
    KINA YAKMA GÜNÜ..
    « Yanıtla #1: 05 Haziran 2008 - 23:05 »
  • Yayınlama
  • Şaşrıdım hocam ... Bende gelecek nesil için şoktayım . Evet hizmet etmek ve hizmetçi olmak hocam işte burda yatıyor ... Bu gün haber izleyemedim. Yazıyı okuduktan sonra göz attım.

"Anayasa Mahkemesi, başörtüsünün üniversitelerde serbest bırakılmasına ilişkin anayasa değişikliğini iptal etti ve yürürlüğünü durdurdu."

Alkışşşş nerde şakşakçılar. İki kelam edemiyoruz ülkem neyle sarsılıyor. Helal olsun be.Sıkıldım hocam canım sıkıldı hani durup izlemiyoruzda bir şeyler için hep geç kalıyoruz sanırım :(

Şimdi ben her zulüm karşısındaki gibi  medyayı fax yağmuruna tutsam, Başbakanlığın en ücra makamını maille donatsam,nato kafalarla savaşsam düzen değişecek mi? İlk defa susuyorum ama sustuğumdan değil kafamı toparlayamadığımdan ...

Susuyorum ve yatıyorum ama soruyorum şimdi gelde bu düzene isyan etme ? Nasıl yaşayacağız biz bu ülkde? NAsıl bir nesil getireceğiz böyle adil dışı bir düzene ?Sorduğumla kalmak istiyorum cevabını duymak bile İSTEMİYORUM ?....

"Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "

• Ömer'im
    • Aktif Visirli
    • *
    • 13 Mesajı Toplam
      19 Kere Beğenildi
    KINA YAKMA GÜNÜ..
    « Yanıtla #2: 05 Haziran 2008 - 23:36 »
  • Yayınlama
  •       Şaşma hocam,kızma hocam,oflu hoca dediki...... ben yine deli kalayım hocam, sen anlatın yeter gerisi tiriviri benim için hocaaaaaaaaaaaaaam. Selam ve sevgilerimle hocam.

• Yavuz BİBER
    • Süper Moderatör
    • *
    • BENİ KÖYÜMÜN YAĞMURLARINDA YIKASINLAR...
    • 46 Mesajı Toplam
      75 Kere Beğenildi
      • ELİFİM ALIŞVERİŞ MERKEZİ
    • GSM: 0536 324 90 35
    • Kan Grubu: Seçmediniz
    KINA YAKMA GÜNÜ..
    « Yanıtla #3: 05 Haziran 2008 - 23:42 »
  • Yayınlama
  •            Hocam beeee.....senin ve Ebru hanımın yazısına bir şeyler ekliyeyim dedim fakat,ne mümkün,ne kadar hafifletici bir yazı yazmayı denedimsede yazamadım.Benim yazacaklarım bu sayfanın görüntüsünü bozar be hocam. Artık sabrımızın en uç noktasına geldik...Yeterrrrrrrrrrrrr...Yeterrrrrrrrrrrrr...Yeteeeeeerrr beeee....Ne yapıyor bu haddini bilmezlerrrrrrr...Bu ülkenin gerçek sahiplerini unutuyor bunlarrrrrrr.Artık gereken yapılmalı diyorum.......A...E...O...

desen 49

• Kemal Algül
    • Aktif Visirli
    • *
    • 16 Mesajı Toplam
      20 Kere Beğenildi
    KINA YAKMA GÜNÜ..
    « Yanıtla #4: 06 Haziran 2008 - 00:44 »
  • Yayınlama
  •    sevgili abiler ve ablalar herkeste bir tepki bir üzüntu hissediyorum.neden bu kadar sasirildi ve üzülündü?367 yi kabul eden bunlar degilmiydi?ayni anayasa mahkemesi vermemismiydi o hukuk disi karari?peki abilerim bu kafadaki insanlardan sizler nasil hukuki karar beklersiniz? acikcasi ben hic sasirmadim akp de kapatilacak buna adim gibi eminim .cunku adamlar görevlerini yapiyor  biz de görevlerimizi yaparsak onlarin oyunlarina karsi oyunlarla karsilik vermeliyiz aksi daktirde ahlaip vahlanmaya devam ederiz.

Surda bir gedik açtik; mukaddes mi mukaddes!
    Ey kahbe rüzgar, artik ne yandan esersen es!

• Mehmet Ziya BİBER
    • Aktif Visirli
    • *
    • 27 Mesajı Toplam
      46 Kere Beğenildi
    KINA YAKMA GÜNÜ..
    « Yanıtla #5: 06 Haziran 2008 - 02:00 »
  • Yayınlama
  • Evet arkadaşlar fazlada ahlanıp vahlanmayalım 60-70 yıldır bizler uyuduk onlar görevlerini muntazam yaptı görünüyor,bizler neler yapabilmişiz sorgulamalıyız.Bu ülkede kavur okullarına gidilmez komplosuna kurban gittik,onlar senaryoyu yazdı ve oynadı bizler seyrettik.Ağacı diken ağacın büyümesi için gayret gösderir velevki yer kendisinin olmasa bile ağacı dikip bakımını kendisi yapdığından yeri bile sahiplenir burası benim deme cüretini gösderir.Bilmem anlata bildimmi.KAFİRLER İSDESELER'DE İSDEMESELER'DE ALLAH cc NURUNU TAMAMLAYACAKTIR,amma bizlerin rolu nolacaktır.selam ve dua ile.

• Aktif Visirli
    • *
    • 73 Mesajı Toplam
      136 Kere Beğenildi
      • AKSPOR LTD. ŞTİ.
    • GSM: 0533 727 22 60
    KINA YAKMA GÜNÜ..
    « Yanıtla #6: 06 Haziran 2008 - 08:37 »
  • Yayınlama
  • s.a sayın hocam .ne güzel yazmışsın bu yazıya bir şey eklemek inan cok zor tüm düşüncelere tercüman oldun eline sağlık ama yinede ümitvar olmalıyız gün doğmadan neler doğar onların bir hesabı varsa ALLAH ında birhesabı vardır.esas önemli olan bu aşamadan sonra bizler ne yapabiliriz bize düşen ne onu iyi analiz etmeliyiz .
    ALLAH tüm inananların yar ve yardımcısı olsun AMİN.

BAKAN ÜYE DEĞİL, KATILIMCI ÜYE İSTİYORUZ...

• Aktif Visirli
    • *
    • 24 Mesajı Toplam
      26 Kere Beğenildi
    KINA YAKMA GÜNÜ..
    « Yanıtla #7: 06 Haziran 2008 - 11:26 »
  • Yayınlama
  • kızım var 18 yaşında üniversiteye hazırlanıyor başörtüsü yasasından çok umutluydu .çünkü kızım başörtülü dersanelerini bile başörtüsüne sıcak bakanları tercih etti hep.son kararı duyunca omuzları düştü suratı asıldı ve bana (anne ben bu yasadan çok umutluydum dedi) tabi ben kızım hiç umutlanma diyemedim hiçbirzaman .bu işin sonu başından belliydi ama gençlerimiz geçmişi fazla bilemediği için bundan çok umutlandılar.geçmişide çok derinlemesine anlatıp çocuğumu hayalkırıklığına uğratmak istemiyorum.ben onlara nasıl diyebilirimki çocuklar bu ülke hep böyle yönetildi sizin okuduğunuz gibi değil.çocuklarımıza hep iyi bir memleket yönetimi kalsın istiyorum ama hiç umutlu değilim sanki daha biraz daha kötüyemi gidiyor bu memleket.ALLAHIM ÇOCUKLARIMIZA ACI SEN ONLARI ŞAŞIRACAK BİR DÜZENDEN KORU.AMİN

DEMİR ÇELİK OLANA KADAR BİR ATEŞE GİRER BİR SUYA

• Aktif Visirli
    • *
    • DEVLET MİLLET EBED MÜDDET - KUTLU MİLLET
    • 40 Mesajı Toplam
      47 Kere Beğenildi
    • GSM: 05337352022
    KINA YAKMA GÜNÜ..
    « Yanıtla #8: 06 Haziran 2008 - 20:06 »
  • Yayınlama
  • Bilmiyorum ne desem? ama reel bir şey var kim örümcek kim ileri kafalı netleşti! çalıştığım yerdeki soysuz sopsuz enjeksi,yonlu beyinler aklıma geliyor bir tarafta koskocaman Osmanlı (torunlarıyız güya) diğer taraftan Çanakkale (ALLAH ALLAH nidalarıyla şehadete ölüme koşan Yazmalı başörtülü Analarımızın çocukları) soruyorum bu kararı veren kimin çocukları? neyse ağız kirletmeye günaha girmeye değmez ama bir realite varsa iman salih değil inanan samimi değil. ALLAH sız müslümanlık kitabını bir okuyun derim. bu gün resmen bir gerçek var inançlı insanlar olarak bile iman zayıflğı inaç zayıflığımız ve zaafiyetimiz var. isteyen istediği kadar konuşsun sonuca bakalım sonra durup düşünelim. ben artık ne yazıyorum nede okuyorum sadece ıslah olmak için dua ediyorum liyakatli olmak için dua ediyorum zalimler için buğz ediyorum. Hamd olsun dövüşecek Kuvvetim var ama tek başımamı? hayır! biz millet olarak da adam olmayız ama bir inancım varsa yetiştirilen altın nesil! birileri bu nesilden çok güzel cevaplar alacak ama vakit var biraz daha. anlayana sivri sinek misali. ALLAH (C.C.) hepimizin yar ve yardımcısı olsun vesselam
    Molla Ömer Oğlu Torunu
    Şafak YAZICI

Lütfen indirip dinleyin! eğer linkte hata olursa yazicisafak@hotmail.com adresine mesaj atınız.

• Süper Moderatör
    • *
    • 63 Mesajı Toplam
      129 Kere Beğenildi
    KINA YAKMA GÜNÜ..
    « Yanıtla #9: 06 Haziran 2008 - 22:40 »
  • Yayınlama
  •    sevgili abiler ve ablalar herkeste bir tepki bir üzüntu hissediyorum.neden bu kadar sasirildi ve üzülündü?367 yi kabul eden bunlar degilmiydi?ayni anayasa mahkemesi vermemismiydi o hukuk disi karari?peki abilerim bu kafadaki insanlardan sizler nasil hukuki karar beklersiniz? acikcasi ben hic sasirmadim akp de kapatilacak buna adim gibi eminim .cunku adamlar görevlerini yapiyor  biz de görevlerimizi yaparsak onlarin oyunlarina karsi oyunlarla karsilik vermeliyiz aksi daktirde ahlaip vahlanmaya devam ederiz.

Sevgili Kemal,
         367 meselesindeki hukuk garabet vardı haklısın.Ama bununla onun arasında bir fark var.Daha doğrusu çok fark var.Anayasanın 2 ve 3. maddesine dayandırılarak iptali demek ne demektir biliyor musun? (Biliyorsun da yine de açıklamış olayım)
         Bu Anayasa değişikliğini yapanlar Anayasanın değiştirilemez,hatta,değiştirilmesi teklif dahi edilemez maddesinin hükmüne aykırı hareket ettiklerinden bu maddeye oy veren 411 milletvekili Cumhuriyeti tağyir,tebtil ve ilga etme suçundan iğdamla yargılanabilir demektir.Al sana 411 kişi darağacında sallandır.Ayrıca bu maddelere dayandırılarak iptali demek,hurriyet açılımları ile ilgili başka bir kanun yapsan bu kanunu da aynı maddeyi gerekçe göstererek iptal edebilecek.Geriye kalan elma -armut kanunlarını çıkarda dur.Ama sakın olaki daha hür,daha serbest,daha müreffeh bir toplum olma..Nene gerek hürriyet..Bizim dediğimiz kadar hür ol..Demek ister bu allamei cihan hukuk alimleri(!)
        Bu raddeye gelmek en kötü tespitini yaptım.Mesele budur.Selamlar...

• Kemal Algül
    • Aktif Visirli
    • *
    • 16 Mesajı Toplam
      20 Kere Beğenildi
    KINA YAKMA GÜNÜ..
    « Yanıtla #10: 06 Haziran 2008 - 23:54 »
  • Yayınlama
  •  iyide hocam idam olmayan bir ülkede idamla yargilayabilirlermi???
    pardon hocam bunlar yargilar.....

hic bir sey yapamiyor olmakdan dolayi icim kan agliyor , ezilmislikten ikinci sinif insan muamelesi görmekten ,savasda can vermeye adam arandigi zaman akla gelmekten biktim artik.

Surda bir gedik açtik; mukaddes mi mukaddes!
    Ey kahbe rüzgar, artik ne yandan esersen es!

• Gültane Isildar
    • Aktif Visirli
    • *
    • 38 Mesajı Toplam
      39 Kere Beğenildi
    KINA YAKMA GÜNÜ..
    « Yanıtla #11: 07 Haziran 2008 - 00:01 »
  • Yayınlama
  • Bu günlerin gelecegi gecmisten belli idi ;
    Coook üzgünüm Babaam bu sitemim sana,senin gibi ayni oyuna gelen tüm babalara ;
    Kizlarinizi okutmadiniz basörtüsü olmadan asla dediniz,Bu günlerin gelecegini ,bu ülkenin her inancli okumus ,bireyine ihtiyac duyacagini neden görmediniz?
    Onlar istedikleri ni okudu; hukukcu oldu ,profesör oldu ,askerin en üstü oldu .Peki biz babam ne olduk ? onlarin tam da istedigi gibi eve sindirildik ve onlarin istedigi kadar bir alanda yasama hakkina sahip olduk.Onlar köseleri kapti biz seyrettik.Bizlerden de okuyup, önemli kisilerde oldu ama; cook az yetmiyor görüyorsun.Ayni oyun ayni oyuncular ,uyanalim okuyalim !bu satranc oyununun en iyisini oynayip; onlari sasirtalim.Gencler ;Okuyun ..!Okuyun..! yarinlariniz icin okuyun,cocuklarinizin güzel günler görmesini istiyorsaniz okuyun !basörtüsünü üniversite kapisinda cikarmak zorunda olsanizda ,peruk takmak zorunda kalsanizda ,okuyun !.Yirmi otuz sene sonrasini düsünün ;pes etmeyin !.Bizim sizlere ,sizlerinde yirmi sene sonra isyan edecek genclere borcunuz var unutmayin..!
    Her karanlik gecenin bir sabahi vardir,Mevlam güzel sabahlara erdirir insALLAH

Niceleri Geldi , Neler İstediler,
    Sonunda Dünyayı Bırakıp Gittiler:
    Sen Hiç Gitmeyecek Gibisin , Değil Mi?
    O Gidenler De Hep Senin Gibiydiler

Ömer Hayyam

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
    Sultan Mahmut bir gün vezirlerinin hepsini toplayıp, bana bir yüzük yaptırın ve üzerine öyle birşey yazdırın ki ona her baktığımda, hüzünlüysem neşeleneyim, neşeliysem hüzünleneyim diye buyurmuş.
    Vezirler toplanmışlar dört bir yana haber salmışlar. Sonunda bir gün yüzükle sultanın karşısına çıkmışlar, yüzüğü vermişler. Sultan Mahmut tamam işte bu demiş. yüzüğün üzerinde
    " BU DA GEÇER YA HU"
    yazıyormuş....

• Süper Moderatör
    • *
    • 46 Mesajı Toplam
      73 Kere Beğenildi
    KINA YAKMA GÜNÜ..
    « Yanıtla #12: 07 Haziran 2008 - 01:39 »
  • Yayınlama
  • Meydani bos bulan "Azinlik zorbalari" kol geziyor

Aslinda cok yazacak sey var amma gerek varmi acaba! Menderes,zorlu ve polatkan`i kedi,köpek dava`siyla asanlar is basinda. medyamizda cok konu olan,artik o zamanlar gecti diyenler cok sasirmistir.Baraka evlerde mahkeme kurup,ülke evlatlarini daragacina cekip bir anda ortalikdan kaybolanlar,50 yil sonra devrede.Tarihini cikaramayacagim amma,bu konu yasa meclisimizden 411 oyla cikinca bir koca-kari meydanlarda söyle söylüyordu yandaslarina,hic endise etmeyin,biz istemezsek,Türkiyede bir yaprak sallanmaz.O sözü duyunca hem alayli bir sekilde gülmek icimden geldi hemde acaba bu kadin birsey mi biliyor dedim, ya dedigi cikarsa!! Türkiye`mizde en kuvvetli millet iktidarlari bile devre disi kalmistir. Maalesef Ülkemiz Büyük krizlere gebe. Uyanik olalim,Kürt ve alevi kartlarini oynayip sonuc alamayanlar,devletimizi tezgaha cekiyor. Cekindikleri hic bir dinamigimiz yok.Durmak bize yakismaz,yilmadan,kararli ve kuvvetli adimlarla  yola devam etmeliyiz.
    "görelim Mevlam neyler,neylerse güzel eyler" kararli ve kuvvetli adimlarla yola devam etmeliyiz.

"Dogruya dogru"

Bes vakit loslugunda saf saftik
    Da`vetin vardi dün ezanlarda...
    Seni ey ma`bedim utansinlar,
    Kapayanlar da acmayanlar da!

HACISERIFOGLU-
    MOLLAHÜSEYINOGLU-YGKYD-2000 Dernegi-Baskani-Servet isildar-Stuttgart-Deg. / Almanya

• *** asi_kar ***
    • Süper Moderatör
    • *
    • Sevmek YÜREKLİ olana yakışır(!)
    • 231 Mesajı Toplam
      424 Kere Beğenildi
      • antoloji
    KINA YAKMA GÜNÜ..
    « Yanıtla #13: 11 Haziran 2008 - 01:53 »
  • Yayınlama
  • ne güzel dediniz okuyun gençler bilhassa kızlar benliğinizi asla unutmadan özünüze sahip çıkarak okuyun ki bu ülke birlerinin oyuncağı olmasın.Okuyun sonuna kadar kendinizi eğitin daima öğrenin daima öğrenelim ....

"Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...

Sabret ki her şey gönlünce olsun... "

• Semih Kaya

• Ziyaretçi
    KINA YAKMA GÜNÜ..
    « Yanıtla #14: 11 Haziran 2008 - 12:25 »
  • Yayınlama
  • Sselamunaleyküm
    ALLAH'ın Rahmeti üzerinize olsun dostlar:
      Herkes bu ülke kuruldu kurulalı var olan bir sorundan kimilerine göre siyasi simge kimilerine göre gericiliğin simgesi(?)bize göre de inancımızın grreği olan başörtüsünden bahsetmiş.Bu yazıları okuyunca lise yıllarım aklıma geldiği için bişiler yazayım dedim.geçmişi hatırlamak gerekirse yakın zamanda bu işin öncülerinden  birinin Rahmetle andıgımız Bülent Ecevit'in (?) oldugunu herkes bilir ve hatırlar.
        Birşeyi gözden kaçırıyoruz arkadaşlar eger biz bugun bunlari yaşamamış olsak bu yaptıkları bunların elinde koz olarak ileirki dönemlere taşınacaktı.367 den sonra ellerinde olan son kozları da kullandılar.Şunu unutmayalım ki ALLAH cc onalrın rezilliklerini yüzlerine vura vura tüm halkın önünde rezil ediyor.Sizlerde farkındasınız bir zamanlar baba diye meydanlarda karşılananlar şimdi kovuluyor meydanlardan konuşturulmuyor.
    Akıl vermek kesnlikle haddim degil.Yanlız şunu unutmayalım bunları buraya bizler getirdik.Onların yollarını daima biz açtık.Sponsor oldukları TV programalrın izlemedik bizim için ne dediler bilemedik onları hiç takip etmedik ,hala daha bu hataya devam ediyoruz.onların amaçlarını bilmeden avazımızn çıktıgı kadar bagırsakda boş arkadaşlar.Evet ALLAH cc nurunu tamamlayacak ama kulları olarak biz yan gelip yatmayacagız hiç yoktan seksen sene oldugu gibi olmayacak artık bazı şeyler . İYİ  OKUYACAZ İYİ GÖRECEZ VE İYİ YORUMLAYACAGIZ.
    Son olarak bu siteye üye olmama vesile olan Kenan kardeşimden Rabbim razı olsun.
                             Selam ve dua ile

• O Bir Visirli
    • *
    KINA YAKMA GÜNÜ..
    « Yanıtla #15: 27 Mayıs 2010 - 12:12 »
  • Yayınlama
  • KAHROLSUN CHP
    Saf önderi yanına alıp Diyarbakır gezisinde yumurta ve domates yağmuruna tutulan CHP Genel Başkanı Baykal ve Zeki Sezer öncülüğünde bir avuç DSP linin yapmış olduğu türban yasaklansın başvurusu,Anayasa Mahkemesi tarafından kabul görülmesini üzüntü ile karşılıyorum,ama bize okullarda öğrettikleri Türkiye Demokrasi ülkesidir,özgürlükler ülkesidir,Cumhuriyet ile yönetilir bu ülke dediler,ve halk özgürdür,temsilcisini seçer ve TBMM ye gönderir,Mecliste EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDER yazısı ne demek o zaman,hani millet,hani özgürlük,demek ki Türkiye Demokrasisinde halk egemenliği yok,yargı egemenliği varmış,21 milyon oy toplayan AK Parti ve MHP seçmenlerini,bu ülkenin iktidarını hiçe sayıyorlar,demek ki bu ülke 9 yargı üyesinden ibarettir,hala Süleyman Demirel ve Ahmet Necdet Sezer'in seçmiş oldukları üyelerle bu millet yaşamal zorunda bırakılıyor,dediğiniz gibi sayın Hocam,hiç birşeye karışmayalım sadece günümüzü bitirmeye gayret gösterelim,ellerine ne geçecekse bu karar ile onu anlamya çalışıyorum,gerçi ben senelerdir anlamaya çalışıyorum ama bende bi terslik var galiba hala anlamış değilim,aaa pardon laiklik elden gidiyor,doğru bu da onların safsatası,
    Adana 'da bir lisede öğrencilerin çatı katında namaz kılmalarına kartel medyası haberi sürmanşetten vermiş,ne büyük haber değil mi,ne vahim durum,ya peki biz hangi dine mensubuz,yahudi kutsal gününde et yemez,o günü dinine ayırır,hristiyan kiliside evlenir bu onlarda resmi evlilikte sayılır,arabistanda cuma vakti dükkanların kepenkleri kapanır,arkadaşlar peki biz hangi dine mensubuz,benim bacım benim kardeşlerimin örtüsünden ne isterler,benim öğrenci kardeşlerim okulda namaz kılmış ama gazetelere haber oluyor,okulda uyuşturucu kullananlara ne demeli peki,
    Bu ülke eğitim,bilim,teknoloji,sağlık,islamiyet ile uğraşsa,gündemimizi bunlar oluştursa ne güzel olucak,ama biz Ecevit'in aman düşmesin ekonomi çöker,Derviş'in ekonomi paketleri,Baykal'ın iktidar olmazsam istifa ederim,Önder Saf'ın dinlendim hikayeleri,Avrupa Birliğine giricez diye türlü türlü taviz vermeleri,Tansu hanımın gümrük birliği kararlarının,yargının ülkeyi yönetmesi,işte bizim gündemlerimiz,yürüymeyi hükümet yapardı diye öğrenmiştik,ama yanılmışız galiba onu da 9 kişilik anayasa mahkemesi yapıyor,aslında farkımız var,sevinelim aa dostlar,Fibel Castro tek başına yönetirdi,Saddam Hüseyin'de!ama bakın bizim 9 yönetenimiz var,çok farklıyız çok,
    olan benim bacılarıma oldu yine,şimdi günlerce aylarca yazılır,çizilir,yorum yapılır,sabah olucak üniversite kapısında infaz koruma memurları pardon güvenlikçiler açın diyecekler,neyi açıyosun kardeş,seninde anan bacın tesettürlü değil mi?ama garip o ne yapsın,mecbur kalan benim bacımda açıcak örtüsünü,küçükken derlerdi askerde mantık aramıyacaksın,kurallar vardır,eee bunuda mantığım almıyor,bacım örtüsünü açıcak,yanından sıra arkadaşı yeni aldığı mini eteği ile giriş yapıcak,bizim kız gerici olucak,minili kız modern,
    içim çok dolu ama bizim konuşmamız gazeli hariçten okumaya benziyor nasıl olsa,411 millet temsilcisi konuşmuş karar almış bu hiçe sayılan bu ülkede benim konuşmam ne anlam ifade edebilir ki
    selametle

• Yaa Sabır...
    • Administrator
    • *
    • 349 Mesajı Toplam
      550 Kere Beğenildi
      • Gülen Köyü Web Sitesi
    • GSM: 0535 481 76 24
    KINA YAKMA GÜNÜ..
    « Yanıtla #16: 27 Mayıs 2010 - 12:13 »
  • Yayınlama
  • Arkadaşlar benim de aklım almıyor bizim dinimiz ne neden dinmizin emirlerine yerine getiremiyoruz.Anlayamıyorum kosckoca Türkiye 9 kişinin elinemi kaldı o zaman acımalıyız halimize.Hocam hiç mi bişey yapamayacağız böyle oturup bizim hakkımızda kararları onlar mı verecek böyle durup seyredecekmiyiz.Neyi merak ediyorum biliyormusunuz sırada ne var acaba ama tahmin etmemek çok ta zor değil okullar kapatılır,ezanlar susturulur,camiler tarihi eser diye kimse giremez kocaman adamlar vergi kaçırırlar bize kısıtlama getirenler başımızda dikilir elinde ne varsa vergi diye alır...vs.vs sabaha kadar saymakla bitmez.

Biz Gerçek Bir Aileyiz, Laf Olsun Diye Burada Değiliz...

• sudesu

• Ziyaretçi
    KINA YAKMA GÜNÜ..
    « Yanıtla #17: 27 Mayıs 2010 - 12:13 »
  • Yayınlama
  • başta şunu söylemek isterim ki size sonuna kadar katılıyorum.ve şunu eklemek istiyorum tek suç onların mı. aslında onlar kendi görevlerini yapmıyorlarmı. yıllardır tanıyoruz onları.tavırları hareketleri aldıkları kararlar millete tepeden bakışları.. jakoben tavırları onların aslında kafa yapılarını ve İDEALLERİNİ göstermiyormu bize.. haliyle yetiştirildikleri ve idealize oldukları şey için çabalıyorlar. burda soralım oyunun karşıt takımı olarak bizler onların tüm yaptıklarına ve stratejilerine karşı hangi duruş üzereyiz? onlar bunu yaparken sahip olamadığımız değerlerimiz´´ kaybettiklerimizi kazanmak adına yapıyor göründüğümüz taklitten ibaret olan dava bilincimiz yüzünden kaybetmeye mahkümuz. o yüzden en temel haklarımızı hala dileniyoruz..burda hemen sözünde asla yanlış olmayan birine kulak verelim.. ne diyor Alemin EFENDİSİ 'Nasılsanız öyle yönetilirsiniz..'

Facebook Yorumları

Twittear