BU BİR HAKARETMİDİR ? - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: BU BİR HAKARETMİDİR ?  (Okunma sayısı 1545 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Mehmet Ziya BİBER
  • Aktif Visirli
  • *
  • 27 Mesajı Toplam
    46 Kere Beğenildi
BU BİR HAKARETMİDİR ?
« Topic Start: 29 Kasım 2008 - 00:21 »
  • Yayınlama
  •      Bu bir hakaretmidir? Hakaretse kime? Kendinemi karşındakilere mi? O kadar doluyum ki içimden gelenleri yazmak istiyorum acaba kaç kişiye duyurabilirim kaç kişi dikkate alır, değerlendirir bilemem. Çokda umrumda değil bu aşamadan sonra.Büyük emekler vererek 50 km civarında yol kat ederek derneğe sohbet için hoca getiriyoruz. 11 kişi erkek 8 kişi bayan, toplam 19 geliyor, bu kişilerin 6 sı benim ailemden bireyler. Böyle emeğe saygısızlık olan yerde hizmetin bir anlamı yoktur. Eğlenceyi tercih edenler (onlar kendini bilir), maçı tercih edenler, umursamayanlar, yönetime karşı tavır alanlar,eteğinizdeki taşları dökünde bizde ona göre hareket edelim ben insanımızı anlamakta güçlük çekiyorum. Bizim insanımız bu olmamalı. Toplantılar da yoksun, sohbette yoksun, aidat ödemede yoksun, nerde olduğunu bir söylermisin? Kimse kimsenin hamalı değildir. Hiç değilse birilerinin yaptığı hizmeti, takdir görmeli ve iştirakler olmalı. Şu derneğin bana göre varlığı, herkese gönderilen msj sistemine bedeldir. Nankörlük yapmayalım, sadece sizlere ulaşabilmek için telefon teminine 4-5 ay uğraştım, ama malesef msj. silip evimizde oturmakla yetiniyoruz. Dedelerimiz ve babalarımızın kalitesiyle bizlerin kalitesini kıyaslarsak ne kadar vahim durumda olduğumuzu fark  ederiz. Onlara ALLAH cc rahmet diliyorum, bizler için de rahmet okuyan olurmu acaba düşünmeliyiz. Bizdeki bu duyarsızlığa cevap buluyormuyuz. Bu şekilde devam edersek derneğin kapanmasından biz yönetim değil, ilgisiz kalanlar sorumlu olacaktır. Manasız boş şeylerle uğraşmak daha hoşumuza gidiyor. Sitedeki arkadaşlarda boş şeylerin içini doldurup mana ifade etmesini sağlayacağına (kilinkalarla) uğraşmayı tercih ediyor. Aynı zamanda Ahmet hocamı ve Günay hanımı araştırmacı ve eğitici yazılarından dolayı kutluyorum. Epeyi bir süredir atalım atışalım kültürel faliyetin, siteyi bu kadar meşkul etmesini uygun bulmuyorum. Bir ay boyunca bir hatim i zor bitiriyoruz. Bu durum bize neyi çağrıştırıyor. ALLAH adına mı yaptıklarımız fazla şeytan adına mı yaptıklarımız mı yorumu sizlere bırakıyorum. Herkesten özür diliyorum, hakkınızı helal edin. selam ve dua ile.       

• Fehmi yiğit
    • Aktif Visirli
    • *
    • Gençken öğreniriz,yaşlanınca anlarız..
    • 4 Mesajı Toplam
      4 Kere Beğenildi
    BU BİR HAKARETMİDİR?
    « Yanıtla #1: 12 Aralık 2008 - 16:04 »
  • Yayınlama

• mehmet ziya kardeşim yukarıda belirtmiş olduğun sitem dolu yazılarının tümüne noktasından virgülüne kadar katılmamak elde değil.mevcut yönetimde bulunan diğer arkadaşların yazılarınıda okudum.ufak tefek çelişkiler varsada hemen hemen şikayetler,serzenişler aynı  doğrultuda.herkes bir şeylerden şikayetçi ve bulunan ortamdan memnun değil.ben o bölgede 15 yıl gurbet yaşadım hep kendimi yanlız hissettim.zaman zaman köylü kardeşlerimizle bir araya gelsekte bu bizim yanlızlığımızı ve istanbul gibi büyük bir metropolde zavallılığımızı,ezikliğimizi gidermiyordu.şimdi öylemi ey gülen köylü kardeşlerim sizlere bu birlik ve beraberliği sunan bu dernek yönetimini daha nekadar üzeceksiniz.ayrıca yönetim kurulunun içinde yaşanan kopukluğun ve gerginliğin müsebbibide birlik ve beraberliğin ne olduğunu kavrayamayan siz gülenköylü üyelerimizdir.bakın mehmet ziya kardeşim önemli birşey diyor suçlu aranıyor aslında herkes suçlu ve sorumlu,bu bukadar açık ve net.yönetimin bu şekilde çadırdaması sizlerin hoşunamı gidiyor.benim önerim yol yakınken herkes kendine düşen ne görev varsa bu illaki maddiyat değil,zaten mehmet ziya üstteki yazıda belirtiyor.düzenlenen sohbete yarısı kendi ailesi olmak üzere katılan 19 kişi. onun için sizlerin maneviyata 'da gereken ehemmiyeti vermeniz gerekiyor.bu kriz döneminde hele istanbulda parasal yönde kimse kimseden fazla birşey beklemez sanırım.şimdi ben yönetim kurulu üyelerine bir çift sözüm var.yazılarınızı okudum herkesin kendine göre haklı tarafları var.ancak bazı sözlerinizde acele ediyorsunuz gibime geliyor.bazı şeyleri zamana bırakın ve yanlışa düşmeyin.en azından bekleyin şu kriz dönemi bir son bulsun ve hemen sonrasında yönetim kurulunu toplayıp yeniden bir yol haritası belirlenir.evet mehmet ziya kardeşim düşüncelerimi kısıtlıda olsa senin üstteki değerli yazılarını sebep kılarak yazmaya çalıştım.tüm kardeşlerimize sevgi ve selamlarımı iletiyorum..

Facebook Yorumları

Twittear