KENDİMİZ VE HÜZNÜMÜZ HAKKINDA - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: KENDİMİZ VE HÜZNÜMÜZ HAKKINDA  (Okunma sayısı 2090 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• FiRaRi
  • Moderatör
  • *
  • 14 Mesajı Toplam
    28 Kere Beğenildi
    • İÇİNDE OLMADIĞIM AMA SENDEN GELEN BİR GECEDEN
Bazı rüzgarlar eser kararmaya yüz tutmuş turuncu ufukalarında akşamın;en çok bu rüzgarlar nefes aldırır insana ve verdirir...Mevsim ne olursa olsun hüzün taşır bu rüzgarlar;koyu,kalıplaşmış o apaçık hüznü taşır.bu yüzdendir insan,yüreği sıcak ta soğuk ta olsa,kendini akşam terazisinin hüzne karşı üstte kalan tarafında bulur.
           Hüzün öylesi bişeydir...gülümserken hüznünü aldattığını düşünür bir de ona hüzünlenirsin...Hayatta ne çıksa karşına,gözlerin neyi görse hüzünlü tarafına bakar,hüznünü yaşarsın her olağan(!) halin...ve hüzün taşımak sana olağanüstü hal gibi gelmez artık...
           Kendine yaklaştıkça hüzün oranın artar,insanlara yaklaştıkça yalnızlık oranın artar...Artan oranların çarkları arasında kalan yüreğinin parçalanma oranı artar...Hüzün mutludur seninle yaşamaktan...Attığın her adımın seni hüzüne götüreceğini bilmek bile yeter senin kendine yaklaşmana...Hüzün kelimesini bu kadar çok kullanırsan,benim gibi,sana aşina olur,senden olur hüzün...ve hüzünsüz yaşamayı düşünmek seni hüzünlendirir...
            Her hüznün unutturduğu bir umut vardır ve her umudun hatırlattığı hüzünler akşamlarda...daha hüzünlü olma umudu bunların ilkidir ve her ne zaman yüreğinde bir kaynama hissetsen,ne zaman gözlerinin baktığı herşey sana yokmuş gibi görünse sığınırsın bu umutların en san göre olanına..
            Sen diyorum,ben diyemiyorum çünkü...bu kendimi görmediğim ve seni gövdeme giydirdiğimdendir.
            Kendine sen diyorsan,hüzün sensiz yaşayamaz...Emin ol...

KOYUMAVİ

yedi geceyi geçtim. yedi güvercin vurdum. yedi yıldız biçtim. yedi nehir içtim. yedi dağ ezdim. yedi yemin verdim. yedi gül derdim. ve yedi kez titredim bakışlarının sırtında.

• Aktif Visirli
  • *
  • ÇÜNKÜ HAYAT BİR TERCİH MESELESİDİR
  • 30 Mesajı Toplam
    51 Kere Beğenildi
    • okul için hazırladığım web sitesi
  • GSM: 0 505 350 57 0
başı elleri arasında çömelmiş karamsar kızın tepesindeki mor dağlara fırçandaki beyazı bir sürebilsen, kurtaracaksın insanlığı karanlık gecelerden...ressam abi

yüreğindeki duyguların hiç bitmemesi dileğiyle...

Yeyüzünde böbürlenerek dolaşma.
Çünkü sen (ağırlık veazametinle) ne yeri yarabilir nede dağlarla ululuk yarışına girebilirsin.

Facebook Yorumları

Twittear