BENİMKİSİ MAVİ BİR TÜRKÜ - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: BENİMKİSİ MAVİ BİR TÜRKÜ  (Okunma sayısı 2107 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• FiRaRi
  • Moderatör
  • *
  • 14 Mesajı Toplam
    28 Kere Beğenildi
    • İÇİNDE OLMADIĞIM AMA SENDEN GELEN BİR GECEDEN
bir tüy...
  rengi maviden koyumaviye doğru yol alan bir tüy...
  elime aldım ve sana daldım...
küçük ellerimle hayat bohçama matemi işlerken her batan iğne beraberinde bir acıyı getiriyordu.her acıdan çıkarılması gereken dersler vardı ve ben ısrarla iğnenin elime batışlarını görmüyordum.oysa görmezden geldiklerim yüzünden kanamıştı,kanatılmıştı yüreğim...hiçbir şeyi olmadığım insanları her şeyim yaptığımda farketmiştim bu yürek kanamalarını ve sevgiliyi anlattığımı sandığım mısralarda kendimi bulduğumda terketmiştim sevileni..hayal koridorlarında kaçan da bendim kovalayan da...zamansızlıklarına yandığım ömrün kısa öyküsü ve bu öykünün hiç bitmeyecek mavi türküsü...
küçük ellerimle hayat bohçama sevgiliyi işlerken her batan iğne beraberinde bir acıyı getiriyordu.sen yedi harfine hayatı sığdırmışken...ben dört herfimle başbaşa kalmıştım...anlatamamıştık birbirimize kendimizi...erken yaşamalara gebe olmasın istiyorduk hiç olmayan ve ve olmasından kaçtığımız ilişkimiz..farklı öykülerin kahramanlarıydık biz ve başka dünyalara kahraman olmaya hazırlanıyorduk.beni öykülerin sözcükleri senide şiirlerin dizeleri yoruyordu.hayal koridorlarında kaçan sen kovalayanda bendim.alışkınlıklarla dolu yazgılarına yandığım ömrün kısa öyküsü ve bu öykünün hiç bitmeyecek mavi türküsü...
küçük ellerimle hayat bohçama maviyi işlerken her batan iğne beraberinde bir acıyı getiriyordu.hayallerin pembesi tüm cazibesiyle karşımda durmuştu ama ben her defasında maviye koşuyordum.mavi gelince lügatime ben daha çok sen oluyordum ve o zaman tamamlıyorduk bizi.koyulaşınca mavi her şeye rağmen bir muştu almışcasına mutlu oluyordum..ama geride kalan kırık bir kalp mavi yüreği kabullenemiyor ve kaçıyordu..hayal koridorlarında kaçan ben kovalayan da sendin..olmaması gerekenlerine yandığım ömrün kısa öyküsü ve bu öykünün hiç bitmeyecek olan mavi türküsü...   

bir tüy...
   rengi maviden koyumaviye doğru uzanan bir tüy...
   elime aldım ve sana daldım...

TEBESSÜM

yedi geceyi geçtim. yedi güvercin vurdum. yedi yıldız biçtim. yedi nehir içtim. yedi dağ ezdim. yedi yemin verdim. yedi gül derdim. ve yedi kez titredim bakışlarının sırtında.

• Aktif Visirli
  • *
  • ÇÜNKÜ HAYAT BİR TERCİH MESELESİDİR
  • 30 Mesajı Toplam
    51 Kere Beğenildi
    • okul için hazırladığım web sitesi
  • GSM: 0 505 350 57 0
bu tarzı çok beğenerek okuyorum...
kalemie yüreğine sağlık

Yeyüzünde böbürlenerek dolaşma.
Çünkü sen (ağırlık veazametinle) ne yeri yarabilir nede dağlarla ululuk yarışına girebilirsin.

Facebook Yorumları

Twittear