Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

––––•(-• GULENKOYU.COM - MULTIMEDYA •-)•–––– => KARADENİZ MÜZİK ALBÜMLERİ => A-B-C-Ç-D İle Başlayan Sanatçılar => Konuyu başlatan: Kenan Yazıcı - 25 Ocak 2010 - 23:40

Başlık: Cem Tarım | 2010 Lodos Albümü | Dinle
Gönderen: Kenan Yazıcı - 25 Ocak 2010 - 23:40
(http://img43.imageshack.us/img43/5217/2010cemtarimlodos.jpg)

(http://img19.imageshack.us/img19/2778/2010cemtarimlodos2.jpg)

Cem Tarım | 2010 Lodos Albümü | Dinle

Albümdeki Eserler
1. Yayla Bulutu
Söz & Müzik: Cem Tarım
2. Yakınmalar
Söz: Ömer Kayaoğlu Müzik: Cem Tarım
3. Yoruldum
Söz & Müzik: Cem Tarım
4. Gel Gidelim
Kaynak Kişi: Bahattin Çamurali
5. Trabzondur Yolumuz
Kaynak Kişi: Nikos Papavramidis
6. Gurbet'e Mektup
Söz: Anonim Müzik: Cem Tarım
7. Terazi Tartayirum
Kaynak Kişi: Hüseyin Dilaver
8. Çambaşi
Söz & Müzik: Anonim
9. Tamzara'nın Üzümü
Kaynak Kişi: Piçoğlu Osman
10. Vermedi Seni Baban
Kaynak Kişi: Ferhat Özyakupoğlu
11. Karadeniz Çeşitleme (Enstrümantal)
Müzik: Cem Tarım

Albümü dinlemek için tıklayınız....
http://www.ttnetmuzik.com.tr/#album-Lodos-58 (http://www.ttnetmuzik.com.tr/#album-Lodos-58)

Albüm ile ilgili diğer bilgiler

Cem Tarım’ın Karadeniz müziğine yeni bir soluk getiren ilk solo albümü “Lodos” Kalan Müzik tarafından yayınlandı. Karadeniz müziğinin sadece eğlence müziğinden ibaret olmadığını, gurbet, sıla özlemi, aşk, göç, ölüm gibi çeşitli konulara farklı bir pencereden bakılabileceğini göstermeye çalışılan albümde, yöre tavrına uygun çalındığında, Karadeniz bölgesi müziğinde bağlamanın önemli bir yer tuttuğu vurgulanıyor.

Karadeniz ritmik ve ezgisel öğelerinin zenginliğinden yola çıkarak çokseslilikle birlikte farklı renklerin ön plana çıkartılmaya çalışıldığı albümün yapılma amacı, Karadeniz müziğinin yağmalandığının, kültürünün ise erozyona uğratıldığının düşünülmesi.

Kayıtları Trabzon’da, miskleri İstanbul’da yapılan albümde Trabzonlu müzisyenler ve müzik öğretmenleri yer alıyor. Ayrıca konuk sanatçı olarak Nikos Michailidis ile iki parçada düet yapılıyor.

Albümde, genellikle Karadeniz müziğinde kullanılmayan bağlama, diğer yöre çalgılarıyla birlikte kullanılıyor. Bağlamaları Cem Tarım tarafından çalınan albümde, özellikle 2 telli bağlama ilk kez Karadeniz müziğiyle tanıştırılıyor. Albümdeki bağlama çalım biçimi Karadeniz tavrını yansıtacak şekilde icra ediliyor.

Marmara Üniversitesi Müzik Bölümü’nü bitiren ve Haliç Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı’nda master yapan Tarım’ın aynı zamanda çeşitli araştırma ve derleme çalışmaları bulunmakta.Müzikler tanıtım amaçlı konulmuştur. Şayet müzik sahibi ya da resmi temsilcisi olarak buradan kaldırılmasını istediğiniz yazı ve media player olursa, kurumsal e-postanızı kullanarak info@[siteadımız] adresine bir e-posta göndermeniz yeterlidir. Diğer e-postalardan gelen mailler ve konulara yapılan yorum halındeki uyarılar dikkate alınmayacaktır. Sanata Ve Sanatçıya destek için lütfen orjinal albümler alalım...

Başlık: Cem Tarım | 2010 Lodos Albümü | Dinle
Gönderen: Emrullah Düzenli - 29 Ocak 2010 - 19:02
Çok güzel bir albüm olmuş gerçekten. Favori parçam Nikos Michailidis'in eşlik ettiği "Trabzondur Yolumuz" adlı parça.

Kenan, karadeniz müziğine tanıtım noktasında katkılarından dolayı, sanata ve sanatçıya verdiğin değerden dolayı çok teşekkür ediyorum.

Birde bu albümü buradan dinleyemiyoruz? Neden? Link hatlarında bir problem mi var acaba.