Son İletiler

Son İletiler

Sayfa: 12345678910
81
Saliha Halaya ALLAH Rahmet etsin, Mekani Cennet olsun, Ailesine, Evlatlarina,, sevenlerine,  yakin akrabalarina bassagligi dilerim,

Servet Isildar
82

ALLAH Rahmet Etsin Salihe Gençoğlu Vefat Etti

Memişekoğun Rahmetli Mustafa Düzen’ın kızı Bayram, Biribey ve Rahmetli Dursun Düzen’ın ablası, Zahameya’dan  Mehmet Gençoğlu’nun eşi, Almanya’da ikamet eden İdris, Mustafa, Cengiz Gençoğlu’nun annesi Salihe Gençoğlu 30 Ağustos 2018 Perşembe günü Tedavi Gördüğü Trabzon Yıldızlı Özel Medicalpark Hastanesin’de akşam saatlerinde vefat etmiştir.

Cenazesi: 01 Eylül 2018 Cumartesi günü Dernekpazarı’nda kılınacak öğlen namazına müteakiben Gülen Köyü Zahameya Mahallesinde aile mezarlığında toprağa verileceğini yeğenlerinden öğrenmiş bulunuyoruz.


Yeğenleri:
   Allaattin Düzen: 0532 492 56 75
     Servet Düzen: 0534 233 48 84
Süleyman Düzen: 0535 707 66 48

gulenkoyu.com Ailesi olarak tüm aileye ve sevdiklerine BAŞIMIZ SAĞOLSUN diyor... hepimize Rabbimizden sabır temenni ediyorum. ALLAH rahmet eylesin mekanı cennet olsun.
84
Dernekpazarı’ndan Tanzanya’ya Kardeşlik Köprüsü

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “Her İlçenin Bir Su Kuyusu Var” kapsamında düzenlenen organizasyonda Dernekpazarı Belediye Başkanı Dr. Mehmet Aşık ve ekibinin özverili çalışmaları sonucunda ilçemizin Tanzanya’da ihtiyaç sahibi kimselere su sağlayacak olan Su Kuyusu hizmete açıldı. Trabzon’da üç ilçe belediyesinin başardığını; nüfusu en az olan ilçelerden Dernekpazarı Belediyesinin başarması dikkat çekti. Su Kuyusu Beratını Başkan Aşık’a Trabzon İHH adına İlçe temsilcisi Yaşar Falcı teslim etti.

Katkılarınızı Bekliyoruz…

Dernekpazarı’lıların hayır ve katkıları ile Trabzon  İHH ile ortaklaşa Tanzanya ‘da yaptırılan su kuyusu faaliyete geçmesini Dr. Mehmet Aşık değerlendirerek; ” Bizim için baki kalacak en hayırlı eserlerden birisi budur. Katkı veren emeği geçen herkese teşekkürler ediyoruz. Dernekpazarı olarak Kuyudan biraz borcumuz var. Yardım etmek isteyenler Dernekpazarı belediyesine veya Trabzon İHH hesabına  katkı sağlayabilirler. ALLAH hayırlarımızı kabul eylesin…
Kaynak: Dernekpazarı Gazetesi
85

Her yıl geleneksel olarak yaz sezonunda düzenlenen Halı saha Kaymakamlık futbol turnuvası bugün (07.08.2018) başladı.

Dernekpazarı Kaymakamlığımızın himayelerinde, Dernekpazarı Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Ahmet Vehbi KASRANOĞLU'nun koordinesinde düzenlenen Kaymakamlık Kupası Futbol Turnuvasının açılış maçı yapıldı.

Açılış maçında Astsubay Serkan Karakaya'nın şehit eşi Nurcan Karakaya ve bebekleri Bedirhan Mustafa unutulmadı. Maç öncesi 1 dakikalık saygı duruşu ve Fatiha okundu.Futbolcular kollarında siyah bantla maça çıktı. Kaymakam Murat Yıldız ve Belediye Başkanı Dr. Mehmet Aşık Ak Parti İlçe Başkanı Dr. Abdullah Akgül ve halkın iştirak ettiği açılışta.

Kaymakamı Murat YILDIZ yaptığı konuşmada “İLÇEMİZİN BİRLİK VE BERABERLİĞİNE KATKI SAĞLAYACAK TURNUVAMIZIN CENTİLMENLİK ÇERÇEVESİNDE GEÇECEĞİNE İNANIYOR, TÜM TAKIMLARIMIZA VE OYUNCULARIMIZA BAŞARILAR DİLİYORUM” diyerek başlama vuruyşunu yaptı...

İsmail Usta'nın hakem düdüğü ile başlayan açılış maçında Gülenderspor GülenGençliksporu 5 -2 yendi.Günün diğer maçında ise Hasan Cansız Kom Lisesi FK Visirsporu 8-7 yendi.8 takımın katıldığı ve yaklaşık 100 gencimizin bir araya gelerek mevcut dostlukların pekiştirildiği ve yeni dostlukların kurulduğu müsabakalar 17.08.2018 Cuma günü yapılacak Final müsabakası ile sona erecek.

https://photos.app.goo.gl/aa64E6PbRtCxpuNa8


Haber ve Resimler: Fahri Düzenli
86
BÖLÜMÜMÜZ TÜRKİYE’DE 1’NCİ, DÜNYA’DA 20’NCİ SIRADA !

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Maden Mühendisliği Bölümü, Dünya’daki üniversitelerin mühendislik bölümlerinin akademik performanslarını (2012-2016) karşılaştıran istatistiklerde “Maden Mühendisliği (Mining & Mineral Engineering)” alanında 100 üniversite/bölüm arasında ilk 20’ye giren tek Türk eğitim-öğretim kurumu/birimi oldu. Listede Bölümümüz haricinde Türkiye'den 5 üniversite bulunuyor.

http://www.shanghairanking.com/…/mining-mineral-engineering…

Her yıl Dünya’daki üniversitelerin akademik performanslarını karşılaştıran “Academic Ranking of World Universities (ARWU)” istatistiklerini yayınlayan Shangai Ranking, yükseköğrenim alanında araştırmalar yapan bağımsız bir kuruluştur. ARWU istatistikleri 2003 yılından itibaren yayınlanmaktadır.

Akademik performans istatistiklerinin belirlenmesinde ölçüt olarak; bölümlerin 2012-2016 yılları arasındaki toplam yayın sayısı, etki değeri (Impact Factor-IF) yüksek dergilerde yayınlanan makale sayısı, yayınlara alınan atıf sayısı, kurulan uluslararası Ar-Ge ortaklıkları ve alınan ödüller dikkate alınıyor.

Eğitim-öğretim hayatında 27 yılı geride bırakan KTÜ Maden Mühendisliği Bölümü, 6 Profesör, 6 Doçent, 3 Dr. Öğretim Üyesi, 1 Öğretim Görevlisi ve 7 Araştırma Görevlisinden oluşan dinamik akademik kadrosuyla maden mühendisleri yetiştirmeye devam etmektedir. Mesleki konularda birçok seminer ve sempozyum/kongre organize eden KTÜ Maden Mühendisliği Bölümü son olarak 3-5 Ekim 2018 tarihlerinde Trabzon’da gerçekleştirilecek 12. Bölgesel Kaya Mekaniği Sempozyumu’na (KAYAMEK 2018) ev sahipliği yapacaktır.

'ÇITAYI YÜKSEKLERE ÇIKARTACAĞIZ'

KTÜ Maden Mühendisliği Bölümünde akademisyen Doç. Dr. Ersin Yazıcı, alınan bu dereceyle birlikte, hedeflerinin çıtayı daha da yükseklere çıkartmak olduğunu belirti. Yazıcı, "Bu araştırma dünyadaki üniversitelerin akademik performanslarının değerlendirildiği ve 2003 yılından beri bağımsız bir kuruluş tarafından yapılan ve yayınlanan bir araştırma. Bu araştırmada bölümlerin yayın sayılarını özellikle kaliteli dergilerde yayınlanan sayıları ve bu dergilerde yapılan atıfları referans alan istatistik bir değerlendirme. 2012 ve 2016 yılındaki bu çalışmalarımıza göre bölümümüz 'Maden ve Cevher Hazırlama Mühendisliği' dalında dünyadaki üniversiteler arasında ilk 100'e girdi ve listede de 20'nci sırada yer aldı. Bizim dışımızda listede 5 Türk üniversitesi daha yer alıyor ama ilk 20'de yer alan Türkiye'den tek üniversite biziz. Bölümümüz eğitim-öğretim hayatında 27 yılı geride bıraktı. Dinamik, akademik kadrosuyla önemli AR-GE çalışmalarına devam ediyor ve ülkemiz için maden mühendisi yetiştirmeye devam ediyor. Bundan sonra da hedefimiz çıtayı daha da yükseltmek daha önemli çalışmalara imza atmak" dedi.

BÖLÜMÜMÜZÜN BAŞARISI YEREL VE ULUSAL BASINDA YER BULDU !

Bölümümüzün Dünya’daki üniversitelerin mühendislik bölümlerinin performanslarını karşılaştıran istatistiklerde “Maden & Cevher Hazırlama Mühendisliği” alanında ilk 100 üniversite/bölüm arasında ilk 20’ye giren tek Türk eğitim-öğretim kurumu/birimi olması yerel/ulusal basın haber yapıldı.

http://www.milliyet.com.tr/ktu-maden-muhendisligi-bolumunun-basarisi-trabzon-yerelhaber-2942336/
https://www.haberturk.com/trabzon-haberleri/62376079-ktu-maden-muhendisligi-bolumu-turkiyede-birinci-dunyada-20-sirada
http://www.iha.com.tr/trabzon-haberleri/ktu-maden-muhendisligi-bolumu-turkiyede-birinci-dunyada-20-sirada-trabzon-2068629/
http://www.haber7.com/trabzon/2676798-ktu-maden-muhendisligi-bolumunun-basarisi
http://www.star.com.tr/yerel-haberler/ktu-maden-muhendisligi-bolumunun-basarisi-3627128/
http://www.mynet.com/haber/teknoloji/ktu-maden-muhendisligi-bolumunun-basarisi-4291146-1
https://www.haberler.com/ktu-maden-muhendisligi-bolumunun-basarisi-11083621-haberi/
https://www.haber61.net/trabzon/ktu-nun-o-bolumu-dunya-siralamasinda-ilk-20-de-h328186.html
https://www.61saat.com/bilim-teknoloji/ktu-maden-muhendisligi-bolumunun-basarisi-h561951.html
http://www.gunebakis.com.tr/gundem/ktu-maden-muhendisligi-bolumu-turkiyede-birinci-dunyada-20-h17854.html
http://kentgazetesi.com/ktu-maden-muhendisligi-bolumu-turkiyede-birinci-dunyada-20-sirada/3622/
https://www.anadoluexpres.com/haber-ktu-maden-muhendisligi-bolumu-turkiye-de-birinci-dunyada-20-sirada-13743.html
http://www.sanalbasin.com/ktu-maden-muhendisligi-bolumu-turkiyede-birinci-dunyada-20-sirada-26155009
https://www.istanbulhaber.com.tr/ktu-maden-muhendisligi-bolumu-turkiyede-birinci-dunyada-20-sirada-haber-1002155.htm
http://beyazgazete.com/haber/2018/7/24/ktu-maden-muhendisligi-bolumu-turkiye-de-birinci-dunyada-20-sirada-4597928.html
http://www.bursatv.com.tr/egitim/ktu-maden-muhendisligi-bolumu-turkiyede-birinci-dunyada-20-sirada-h79330.html
https://www.istanbulhaber.com.tr/ktu-maden-muhendisligi-bolumu-turkiyede-birinci-dunyada-20-sirada-haber-http://www.yenihaberden.com/ktu-maden-muhendisligi-bolumu-turkiyede-birinci-dunyada-20-sirada-598149h.htm
https://www.eskisehirsonhaber.com/egitim/ktu-maden-muhendisligi-bolumu-turkiyede-birinci-dunyada-20-sirada-h361972.html
http://www.kirikhanolay.com.tr/ktu-maden-muhendisligi-bolumu-turkiyede-birinci-dunyada-20-sirada/810392/
https://www.sondakika.com/haber/haber-ktu-maden-muhendisligi-bolumunun-basarisi-11083621/
http://www.kayseritempo.org/ktu-maden-muhendisligi-bolumu-turkiyede-birinci-dunyada-20-sirada-449533.html
http://www.gulenkoyu.com/forum/index.php?topic=18202

DHA'NIN ÖĞRETİM ÜYELERİMİZ İLE YAPTIĞI RÖPORTAJ ULUSAL BASINDA YAYIMLANDI!

Bölümümüzün akademik başarı sıralamasında Türkiye'de 1'nci ve Dünya'da 20'nci sırada yer alması üzerine DHA, Bölüm Başkanımız Prof. Dr. İbrahim Alp ve öğretim üyelerimiz ile röportaj gerçekleştirdi.

Röportaj Hurriyet.com.tr ve CNN TÜRK ve farklı basın-yayın kuruluşlarının internet sitelerinde yayımlandı:

http://www.hurriyet.com.tr/ktu-maden-muhendisliginden-basari-40909261
https://www.cnnturk.com/yurttan-haberler/trabzon/ktu-maden-muhendisliginden-basari
https://www.msn.com/tr-tr/haber/turkiye/kt%C3%BC-maden-m%C3%BChendisli%C4%9Finden-ba%C5%9Far%C4%B1/ar-BBL4YeY
https://www.haberler.com/ktu-maden-muhendisligi-nden-basari-11087090-haberi/

MADENCİLİK TÜRKİYE DERGİSİ'NDE BÖLÜMÜMÜZÜN BAŞARISI HABER YAPILDI !

http://www.madencilik-turkiye.com/haberler/haberdetay/206887
Zeki Agabey e ALLAH rahmet etsin, Mekani Cennet olsun, Ailesine, Evlatlarina, sevenlerine,yakin akrabalarina bassagligi ve sabir dilerim,

Servet Isildar
88
Ali dayi ya ALLAH rahmet etsin, Mekani Cennet olsun, Evlatlarina, Sevenlerine bassagligi dilerim

Servet Isildar
89
ALLAH Rahmet eylesin mekanı cennet olsun...
90
ALLAH rahmet eylesin yakınlarının başı sağolsun...
Sayfa: 12345678910
         
Twittear