Sürekli şıklık tüyoları - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: Sürekli şıklık tüyoları  (Okunma sayısı 1547 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

 • Gültane Isildar
 • Moderatör
 • *
 • İleti: 595
 • Cinsiyet: Bayan
Sürekli şıklık tüyoları
« Topic Start: 07 Haziran 2009 - 20:35 »
 • Yayınlama
 • Dışarı çıkmak için makyajınızı tamamladınız, saçınızı da özenle topladınız ve her yönden hazır olduğunuzu düşünüyorsunuz. Peki, bu kadar özenmenize rağmen modanın yanlış adımlarından birini atmanız durumunda görünümünüzün bozulabileceğini ve onca hazırlığınızın boşa gideceğini biliyor musunuz?

  Her yıl farklı akımlar geliştiren modanın, hiç değişmeyen kuralları da var… Kıyafet seçimindeki bu ayrıntılara dikkat etmeden, sakın giyinmeye kalkışmayın. Aksi takdirde, “Güzel olayım” derken, oldukça kötü bir görünüme bürünebilirsiniz…

  Bedeninize oturmayan giysiler

  Üzerinize bol gelen kıyafetler giymek moda olabilir ama, sizi çok daha şişman gösterir. Tam tersi durumda da, sıkı kıyafetler saklanması gereken kat ve kıvrımları vurgular. Asla, “Nasılsa kilo vereceğim” yanılgısıyla kıyafet satın almayın. Üzerinize tam oturan kıyafetler, kilonuz ne olursa olsun her zaman doğrudur!

  Tek mevsime uygun kıyafet

  Kıyafetinizi seçerken, tek bir mevsime uygun olmasına özen gösterin. Geçiş dönemi de olsa, aynı kıyafetinizde yazlık ve kışlık parçaları bir arada kullanmayın. Bu tarz bir seçim, kıyafetinizin çelişkili olmasına neden olur

  Fazla desenden uzak durun

  Desenli kumaşları birbirleriyle kullanmamaya çalışın, çok karışık görünebilirsiniz. Üstelik desenli kumaşlar herkesin üstünde güzel de durmaz. Desen yakışan insanlardansanız ya üst ya da alt kısmınızda desene yer verin, hiçbir zaman ikisini bir arada kullanmayı tercih etmeyin.

  Büyük vatkalar kullanmayın

  Vatka 80′li yıllarda moda oldu ve geçti ancak, boyutları küçülmüş olarak hala bazı kıyafetlerde yer yer kullanılıyor. Eğer vatkalı bir kıyafet giyinecekseniz, vatkaların kıyafete uyumlu bir şekilde olmasına ve fazla büyük durmamalarına dikkat edin.

  Dikkat çekici olmak


  Geçerli tüm trendleri aynı gün kıyafetinizde uygulamaya çalışmak, yapabileceğiniz en kötü hatalardan biridir. Trendler genellikle kısa süreli ve radikal olduklarından, iki seçeneğiniz vardır: Ya kıyafetinizi belli bir trende göre kurgulayın ya da her zaman klasik bir kıyafeti tercih edin.

  Yanlış aksesuar tercih etmeyin

  Kıyafetinizi, stilinize uygun aksesuarlarla tamamlayın. Doğru uzunluktaki kolyeleri tercih edin. Örneğin, kısa kolye ve boyunluklar çoğu insanın boğaz bölgesinin geniş görünmesine neden olabilir. Aksesuarlar konusunda dikkat etmeniz gereken bir nokta da, aynı renk veya aynı cins takıları bir arada kullanmaktır. Mesela, sarı altınla beyaz altını veya gümüşü bir arada kullanmayın.

  Koyu kıyafet, açık ayakkabı

  Koyu renk kıyafet ile açık renk ayakkabı veya tam tersi kombinasyonlar, genellikle kötü sonuç verir. Kıyafetinizle ayakkabılarınızın rengini aynı tonlarda tutmaya çalışın. Beyaz ve siyah renkler hemen her şeye uyar, ancak buna dayanarak açık ve koyu renkleri yanlış kullanma gafletine de düşmeyin.

  Ütü yapmaya üşenmeyin

  Bir sürü para verip aldığınız döpiyes veya takımı ütüsüz giyerseniz, tüm büyüsü bir anda yok olur. Doğru olan, daima ütülenmiş giysiler giymektir. Ütülü kıyafet, şıklığınızı tamamlar. Bunun için ütü tutan ve çabuk kırışmayan kumaşları tercih etmeniz gerekecektir.

  Beyaz giyinmek

  Beyaz her zaman tercih edilen bir renktir. Ancak beyaz giysiler sizi olduğunuzdan daha geniş gösterir, dolayısıyla çok zayıf değilseniz kesinlikle bembeyaz giyinmekten kaçının. Özellikle, daha geniş görünmek istemiyorsanız beyaz eteğin altına beyaz çorap gibi kombinasyonlardan uzak durmalısınız.


  Niceleri Geldi , Neler İstediler,
  Sonunda Dünyayı Bırakıp Gittiler:
  Sen Hiç Gitmeyecek Gibisin , Değil Mi?
  O Gidenler De Hep Senin Gibiydiler
                            
  Ömer Hayyam
   
  ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
  Sultan Mahmut bir gün vezirlerinin hepsini toplayıp, bana bir yüzük yaptırın ve üzerine öyle birşey yazdırın ki ona her baktığımda, hüzünlüysem neşeleneyim, neşeliysem hüzünleneyim diye buyurmuş.
  Vezirler toplanmışlar dört bir yana haber salmışlar. Sonunda bir gün yüzükle sultanın karşısına çıkmışlar, yüzüğü vermişler. Sultan Mahmut tamam işte bu demiş. yüzüğün üzerinde
  " BU DA GEÇER YA HU"
  yazıyormuş....


   


  Facebook Yorumları

           
  Twittear