İTİNAYLA BAŞTAN ÇIKARTICI POZ ÇEKİLİR(!) - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: İTİNAYLA BAŞTAN ÇIKARTICI POZ ÇEKİLİR(!)  (Okunma sayısı 2289 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• İncir Ağacındaki Adam
  • Süper Moderatör
  • *
  • 99 Mesajı Toplam
    139 Kere Beğenildi
  • GSM: 05079310977
    MUSTAFA YILMAZ
     mustafa-yilmazzz@hotmail.com
     22 Haziran 2009 Pazartesi

İTİNAYLA BAŞTAN ÇIKARTICI POZ ÇEKİLİR(!)

Ne diyordu Cem Yılmaz reklamında:Hayal mahsulüsün,hayal…

Bu mahsulün içine itiraf etmek gerek ki Ayşe Armanı katamayız.

Çünkü O, hayallerinden birisini gerçekleştirmiş biri.

Çünkü O, içinden ne geliyorsa yapan biri.

Çünkü  Onun bir sevgilisi var.

Çünkü O, bir bayan.

Çünkü O,  şöyle biri.

Çünkü O, böyle biri.

Çünkü O, diye başlayan bir sürü şey sayılabilir.Benim sayamadıklarımı en iyisi mi Beyaz saysın.Çünkü O, bu işi iyi yapıyor.Tıpkı işini iyi yapan Nihat Odabaşı gibi.Baksanıza çuvalla paralar verildiği halde soyunmaya davet edilen kadın aranırken hangimiz kalkıp kendi rızamızla baştan çıkarıcı poz vermek için Nihat Odabaşına gideriz. Demek ki adam işinin ehli. İtinayla baştan çıkartıcı hale sokuyor kendisine gelenleri.

Ayşe Arman da, hayallerini süsleyen 40 yaşına gelmeden baştan çıkartıcı poz vermek için çalıyor kapısını Nihat Odabaşı’nın. Çünkü Ayşe Arman, sanatı seviyor.Sanatçıyı seviyor.Soyunmayı seviyor diyemeyeceğim.Çünkü O, ne yapıyorsa sanat için yapıyor.Bu açıdan  Ayşe Arman’a sanata katkılarından dolayı  üstün hizmet madalyası vermek lazım.

Artık kalmadı böyle anlayışlı insanlar. Yahu hiç olmazsa fotoğrafçılık sanatına hürmeten baştan çıkartın milleti. Aklımız başımızda yaşamak uymuyor bize.Açlık,sefalet içinde kıvranalım.El açalım,dilenelim,gerekirse ölelim  ama  sanat yaşasın.

Eskiden böyle miydi?Gazete ilanıyla bile bulunuyordu baştan çıkartıcı poz verebilecekler .O zamanlar baştan çıkartıcı pozisyona sokacak bir Nihat Odabaşımız yoktu belki; ama zamanın şartlarına uygun çok ideal ölçülerde baştan çıkartılıyorduk!..

Çünkü o zamanlar özgürlük vardı!!!

Çünkü o zamanlar mahalle baskısı yoktu!!!

Çünkü o zamanlar herkes çağdaştı,medeniydi!!!

Çünkü o zamanlar, rahatlıkla beden teşhir edilebiliyordu!!!

Çünkü o zamanlar rahatlıkla ekmek parası kazanılabiliyordu!!!

Şimdi öyle mi?

Nerdeeeee?

Yavaş yavaş şeriat devleti olmaya doğru gidiyoruz!!!.Yönetime insanların ekmeği ile oynayanlar geçti!!!Ağız tadıyla baştan çıkartıcı poz veremez  olduk!!!

Ayşe Arman,hayallerine nerden yerleştirmişse bu baştan çıkartıcı poz verme düşüncesini çok iyi etmiş.Düşünüyorum da çocukluğunu oyun hamurları ve legolarla oynayarak hayal gücünü geliştirmiş Ayşe Arman, ihtimal ki bu baştan çıkartıcı  poz verme hayalini,  farkında olmadan oyun hamuruna verdiği şekiller üzerine kafasına koymuş olabilir.

Ayrıca Ayşe Arman tam bir ideal eş özelliklerini barındırıyor. Baksanıza daha evli bile değillerken sevgilisine soruyor "yapabilir miyim" diye.Helal olsun sevgilisine hele.Tam milenyum insanı gibi davranıyor.Tam bir asilzade gibi "Ben senin baban değilim, benden izin almana gerek yok!" diyor.Hangimiz bu erkekçe(!) davranışı gösterebilirdik.Ama itiraf edeyim Ayşe Armanın bağlılığına da hayran kaldım. "Hiçbir şeyden korkmuyorum ama seni kaybetmekten korkuyorum. " diyebilecek sevgiliyi bu zamanda nerde bulacağız?

Tam da Leyla Mecnun aşkı gibi.

Tanrı,birlikteliklerine  resmiyet kazandırsın.Mutlu bir yuva nasip etsin bu çifte.
     ……..

Bu arada unutuyordum.Başından beri düşünüyorum Cem Yılmaz,hayal mahsulüsün,hayal dedikten sonra bir cümle daha söylüyordu.Bir türlü aklıma gelmiyordu.Şimdi hatırladım:

Hayal mahsulüsün, hayal. Reklam kokan hareketler bunlar…

Ayşe Arman, kusura bakma,hak etmediğimiz halde dilimize aldık seni.Ama bize de hak ver.Biz senin kadar oyun
legolarıyla oynamadık.Hayallerimiz sınırlı bizim!

Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)

• P h o e n i X
  • Aktif Visirli
  • *
  • Quae nocent docent!...
  • 184 Mesajı Toplam
    253 Kere Beğenildi
Başlığı okuyunca, bu konudan bahsedeceğini anlamıştım .. Nerden dersen, geçenlerde Tv'de denk geldim.. "Ne oluyor, nerden esti" derken, bu önemli(!) habere kulak verdim istemesemde... Ne menem bir şeymiş diye..

enteresan bir memleket bizimkisi.. Geçenlerde bir yazı okumuştum. Abdurrahman Yalçınkaya bir konuşmasında "Hep ekonomi konuşuyoruz. Ekonomi laikliğin önüne geçmeye başladı" diye, hilkat garibesi bir laf etmiş..

Öyle ya;  karnın aç olabilir, laiklikle doyur, paranın ne önemi var. Böyle önemli bir gazeteci soyunurken, ekonomik gelişmeleri iyakından izlemeye, milletin derdiyle dertlenmeye ne lüzum var. Bırakın millet aç aç baştan çıksın, birileri de kendini güzel(!) zannetmeye devam etsin..

You Laugh At Me For Being Different...

I Laugh At You For Being The Same..

لاَۤ اِلٰهَ اِلاَّ اللهُ
ALLAH birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet... çekme, onlara temelluk edip boyun eğme, onların arkasına düşüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme. Çünki Sultan-ı Kâinat birdir, herşey'in anahtarı onun yanında, her şey'in dizgini onun elindedir; herşey onun emriyle halledilir. Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun."

• Aktif Visirli
  • *
  • ÇÜNKÜ HAYAT BİR TERCİH MESELESİDİR
  • 30 Mesajı Toplam
    51 Kere Beğenildi
    • okul için hazırladığım web sitesi
  • GSM: 0 505 350 57 0
medeni olmak açmak ise bedeni
desene hayvanlar sizden daha medeni

ne güzel söylemiş merhum akif...mekanı cennet olsun
Maalesef insanlar hayvanlaştıkçe medenileştiğini zannettiği bir çağda yaşıyoruz...

harika dile getirmişsin mustafacım...kalemine sağlık

Yeyüzünde böbürlenerek dolaşma.
Çünkü sen (ağırlık veazametinle) ne yeri yarabilir nede dağlarla ululuk yarışına girebilirsin.

Facebook Yorumları

Twittear