TÜM SAMİMİYETİMLE DTP’ Yİ TEBRİK EDİYORUM! - Gülen Köyü Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: TÜM SAMİMİYETİMLE DTP’ Yİ TEBRİK EDİYORUM!  (Okunma sayısı 2122 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• İncir Ağacındaki Adam
  • Süper Moderatör
  • *
  • 99 Mesajı Toplam
    139 Kere Beğenildi
  • GSM: 05079310977
    MUSTAFA YILMAZ
     mustafa-yilmazzz@hotmail.com
     05 Ekim 2009 Pazartesi

TÜM SAMİMİYETİMLE DTP’ Yİ TEBRİK EDİYORUM!

Son günlerin tartışma mevzusu demokratik açılım üzerine. Destekleyenler de var itiraz edenler de.Her iki düşünceye sahip olana da saygı duymaktan başka yol yok.Hükümetin başlattığı açılım, AK parti kongresinde şölen havasında dile getirildi.Başbakan Tayyip Erdoğan’ın tek aday olarak girdiği kongrede,  meraklar tabi ki kongre sonucunun ne olacağı değildi.Orada bulunanlarda ve çoğu kesimde Başbakan’ın ne mesajlar vereceği beklentisi hakimdi.Bu beklenti,  zaman ilerledikçe yerini coşkuya bıraktı.Çünkü Mevlana’ya , Said-i  Nursi’ ye, Ahmet Kaya’ya, Sebahat Akkiraz’ a  atıfta bulunarak konuşmasını renklendiren Başbakan, bir anlamda açılımın genel çerçevesini çizmiş oldu.

Bu tablonun yaşandığı süreçte demokratik açılımın arkasında ne kadar durulacağı sorular yumağı. Başbakan Tayyip Erdoğan, açılımın devamlılığı konusunda çok istekli. Hem de bu istek milletvekillerini feda edebilecek  kıvamda.

Manzaranın bir tarafında bunlar yaşanırken diğer tarafında çelişkili söylemler cirit atıyor. Demokratik açılımın ilk dillendirildiği dönemde açılımı olumlu bulan DTP’ de sular karışmaya başlamış gözüküyor. Tabiri caizse bir dikiş tutturamadı. Açılım sürecini değerlendirmek için ve KCK operasyonu çerçevesinde tutuklanan yöneticilerin yerini doldurmak için olağanüstü kongreye giden DTP’ nin kongresi,  PKK sempatizanları tarafından provoke edildi.Burada cümlenin sonunu provoke edilmek istendi şeklinde bitirmek isterdim.Fakat açık bir şekilde gözüktü ki partinin yetkili yöneticileri, bu çapulsuzlara sahneye çıkıp kendilerince şov yapmalarına müsaade etmiştir.Özellikle konuşma yapmak için sahneye gelen Demokratik Toplum Partisi Başkanı  Ahmet Türk ‘ü fırsat kollamışlardır.Gözlerin sahneye odaklandığı bir anda, çok rahat bir şekilde kendilerini sahneye atıp bölücü başının resimlerini havaya  kaldıran taşeron gençler, bir anlamda açılımın DTP açısından nasıl okunması gerektiğini söylemek istediler.

Sloganların (Biji serok Apo-Yaşasın Başkan Apo) ve zafer işaretlerinin ayyukta olduğu dakikalarda özellikle bu çapulsuzları sahneden indirmek için gayret göstermeye çalışan korumaların isteksizlikleri de dikkat çekiciydi. Her platformda ülkeye huzuru, barışı getirmek için gayret gösterdiğini söyleyen bu parti, açık bir şekilde kargaşaya zemin hazırlamaktadır.

Bu açılımın herkese göre bir manası vardır. Milliyetçi Hareket Partisi’ ne göre açılımın sonucu ülkemizin dağılmasına olanak verecektir. Bu düşüncesi akabinde Hükümete yönelik en sert muhalefeti yapmaktadır.
Cumhuriyet Halk partisinde ise durum biraz daha karışık. Nedeni ise vaktiyle kendilerinin hazırlamış olduğu benzer içerikli bir taslağın olması.

Bu muhalefete karşın şunu unutmamak gerekir. Hem MHP hem de CHP inançlarının gerektirdiği şekilde hareket etmekteler. Herkesin hissiyatı bir olacak diye bir şey yok.Lakin DTP ‘nin gayretlerini hangi koltuğa oturtmamız gerekiyor?

Siyaset üslubu kazanırlar beklentisi içinde olmakla beraber hala daha bol oksijen(!) depolamak için dağ havası alma peşindeler. Bir siyasi partinin askeri hareketlerden hoşnutsuzluğu nasıl açıklanabilir?
Duyguların tercümanlarının soframıza koyduğu dil aynı. Ama kalbinizde yaşattıklarınız ile dilinizden dökülenler benzer duyguları yansıtmıyorsa işte orada en büyük yaraları kalbinde samimiyetsizlik yaşatanlar açarlar.

İşte bu samimiyetsizlik DTP’ de. Hükümeti,  açılım konusunda samimi ve cesur olmaya davet eden Ahmet Türk’ ü samimi olmaya davet ediyorum. Cesaretlerine diyeceğim bir şey yok. Cahilce cesaretleri hat safhada çünkü. Yalnız bu cesaretleri bazı kokular yaymaya başladı. Kongrede cirit oynayan peçeliler, fareler ülkesinde yaşadığınızı mı zannediyorsunuz? Alın işte… Yavaş yavaş istedikleriniz olmaya başlıyor. Kongrede sergilediğiniz piyes ile şimdiden adliye koridorlarında DTP’ ye soruşturma  açılacak mı söylemleri dolaşmaya başladı .Tebrik etmekten başka bir şey diyemiyorum.

Atılan adımlara çaktığınız kibritler için tebrik ediyorum sizleri. Açılıma el sallayanları kışkışladığınız için tebrik ediyorum sizleri. Hem de tüm samimiyetimle. Sizin samimiyetinize benzemeyen bir samimiyetle tebrik ediyorum.

Mustafa Yılmaz

Bir nefeslik duamla müebbetimi seçtim / Manam ukbâya açık, maddiyatı es geçtim (Hekim)

• Aktif Visirli
  • *
  • 31 Mesajı Toplam
    32 Kere Beğenildi
Daha evvel Ahmet Hocamın kendi köşesinde yazdığı yazısına nacizane bir yorum geçmiştim .Bu o yorumumun sanki devamı ve ayrıntılarını daha net göz önüne serercesine yazılmış bir yazı olmuş.
Fikrin dert görmesin... Kalemin de...
Tşk ederim.

"DOĞRU OLSAM OK GİBİ ,
YABANA ATARLAR  BENİ,
"EĞRİ OLSAM YAY GİBİ
 ELDE TUTARLAR BENİ .."
           *** MEVLANA C. RUMİ***

• Aktif Visirli
  • *
  • DEVLET MİLLET EBED MÜDDET - KUTLU MİLLET
  • 40 Mesajı Toplam
    47 Kere Beğenildi
  • GSM: 05337352022
Meseleler açmakla bitmez. Mevzunun derini toplumlarda saklı. bu açılım kısa vade de ne kadar iyi olacak yada kötü? uzun vade de karşımıza neler çıkacak? hükümetlerin ve hainlerin suçunu neden halk ve mukabilinde devlet çekiyor? ben bunları merak ediyorum. sade bir vatandaş olarak bu sorumu samimiyetimle soruyorum ve bu kadar yazdığınızı bean edeiyorsunuz buyurun bir cevap veriniz ve benim bu soru işaretlerimi gideriniz.

Facebook Yorumları

Twittear