BAYRAMIN ARKASINDAN BAKARKEN - Gulen Koyu Resmi Web Sitesi...

Gönderen Konu: BAYRAMIN ARKASINDAN BAKARKEN  (Okunma sayısı 2083 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

 • Ayser
 • Moderatör
 • *
 • İleti: 53
 • Cinsiyet: Bayan
BAYRAMIN ARKASINDAN BAKARKEN
« Topic Start: 30 Kasım 2009 - 10:05 »
 • Yayınlama
 • Günahıyla sevabıyla bir bayram yaşadık ve bayramın penceresinden arkamıza dönüp şöyle bir baktığımızda onun, herkes ve her düşünce için farklı anlamlar ihtiva ettiğini, bakış açısına göre farklı manalar taşıdığını görmekteyiz. Öyleleri var ki bayramı, mücerret bir tatil ve eğlenceyle özdeşleştirmekte, bunun için uzaklara gidip yalnız kalmayı tercih ederken, yerinde kaldığı zamanlarda da ardı arkası gelmez bir eğlence cümbüşüyle oturup kalkmayı ve hayata hep bu menfezden bakıp değerlendirmeyi yeğlemektedir.

  Kimilerine göre bayram, büyüklerin ziyaret edilip ellerinin öpüldüğü, mezarlıkların şenlendirilip maziye vefa ile gönüllerin ayrı bir vuslat yaşadığı bir kaynaşma ve bütünleşme anlarıdır. Bayram vesilesiyle sevenle sevilenler buluşmuş, sılanın kuytularına sılai rahimler yapılmış, evlat anasıyla, torun da dedeyle el ele buluşmuştur. Herkesin bir sevdası ve her gönlün de bir Mecnun`u olduğuna göre özel anlamda birer bayram sayılmakta. visali bir başka bahara kalanlar için de sevilenle buluşma ümidi, yaşanacak bayramın muştusunu haber vermektedir bizlere.

  Diğer bir yandan bayram, kendimizi yeniden gözden geçirmemiz ve bayramı bayram kılabilecek işlerin üstesinden gelip gelemediğimizi kontrol edebilmenin fırsatını sunar bizlere arkadaşlar!.
  Bayram düşüncelerde derinleştikçe, bayram içre bayram, daha nice bayramla karşılaşmamız mümkündür, ömürler elverirse. Manaya açık gönül insanlarına göre, cürmü hatanın gittiği, Mevla’nın affıyla muamele edip üzerimize batmayan güneşlerin doğduğu bayramlardır gerçek bayramlar.
  Sağlık, sihhat ve afiyet içersinde nice bayramlara.

  Ayser Özbakır


  Arzuhâle kifayet etmiyorsa lisan, susmalıyım dedim ve...Adıma Sükût'ün Mührünü Vurdum...


   


  Facebook Yorumları

           
  Twittear